Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεχρι Απριλιο ποσο λετε να πεσει?

παντα θελω να δω τι προβληματα βγαζουν (teething issues) τα καινουρια κινητα και να πεσει λιγο και η τιμη :D

Link to comment
Share on other sites

στα 212.49$ με κωδικό 11BGA1 για preorder στο bangood
φιλε μου με εσωσες χιλια ευχαριστω το εδωσα παραγγελια με priority direct mail μου βγηκε στα 238 δολλαρια
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε.

Γιατί και εγώ εδώ και κανένα 2μηνο που δουλεύω για πρώτη φορά miui ΔΕΝ το συμπάθησα.

Έχω το Redmi note 4

Το δουλεύω επαγγελματικά. Καλό σαν κινητό με μεγάλη διάρκεια μπαταρίας, δυκαρτο αλλά αυτό το miui άστα να πάνε.

Η φωτογραφία δεν με ενδιαφέρει.

Και γ ω τα ιδία ελεγα, ομως βλεπω οτι το μιυι παει πολυ καλα! Τα εχει ολα και συμφέρει.

 

 

Μιας και έχει ς το 4, γιατι δ εν του βαζεις los ή κατι αλλο κοντα σε στοκ άντροιντ?

 

Στάλθηκε από το COLORTAB 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γ ω τα ιδία ελεγα, ομως βλεπω οτι το μιυι παει πολυ καλα! Τα εχει ολα και συμφέρει.

 

 

Μιας και έχει ς το 4, γιατι δ εν του βαζεις los ή κατι αλλο κοντα σε στοκ άντροιντ?

 

Στάλθηκε από το COLORTAB 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιατί δεν ξέρω αν εχει bugs και δεν θέλω να μπλέξω.

Το δουλεύω μαζί με τον αδερφό μου 20 ώρες την ημέρα ο οποίος δεν το κατέχει από αυτά. Θέλω κάτι που να δουλεύει απροβλημάτιστα και Χωρίς σκαλίσματα.

Θα το δώσω ακόμη μια ευκαιρία αλλιώς θα φύγει μαζί με το κινητό

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Η ''καθαρή'' ROM του Xiaomi Mi A1 λειτουργεί τελικά και στο Mi 5X

 

http://www.doctorandroid.gr/2017/09/android-one-rom-xiaomi-mi-a1-mi-5x.html

Link to comment
Share on other sites

Με το τελωνειο τι γινεται; :worry:
Θεωρητικά με priority direct line δεν περνάει αλλά κανείς δεν μπορεί να εγγυηθεί για αυτό

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά με priority direct line δεν περνάει αλλά κανείς δεν μπορεί να εγγυηθεί για αυτό

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

Thanks for the info! :)

Για οποιον ενδιαφερεται, το HK Goldway εχει αμεσα διαθεσιμο το κινητο, αλλα μονο σε Rose Gold.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως στο 4:48 λεπτο του βιντεου φαινεται στο μενου η εφαρμογη του ραδιο. :)

 

Πολύ σύγχυση.

Ναι το είδα το βίντεο, αλλά αυτό το βιντεο

στο 3:55 λέει δεν βρίσκει Radio app.

Τι συσκευές πέρνουν και κάνουν review;

Από όσο ξέρω μια έκδοση θα έχει το Xiaomi Mi A1

 

Πήρα τελικά το Mi store στο Golden Hall, μου είπαν ότι θα έχει Ράδιο και ότι δεν θα αργήσει να έρθει η συσκευή στην Ελλάδα.

 

Άλλη σύγχυση: Στο Banggood για γλώσσα δεν έχει ελληνικά( υποθέτω το παραβλεψανε να το γράψουν)

 

Τέσπα και χρειαζομαι μια συσκευή αφου χθές το cubotaki x11 μου ράγισε.

Καιρός για νέο.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τελικά το Mi store στο Golden Hall, μου είπαν ότι θα έχει Ράδιο και ότι δεν θα αργήσει να έρθει η συσκευή στην Ελλάδα.

 

Με τι τιμη θα το φερουν ομως; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Με τι τιμη θα το φερουν ομως; :worry:

 

Νομίζω θα παίξει στην ίδια τιμή με το Redmi Note 4X της Infoquest που αν δεν κάνω λάθος ήρθε στα 249€. Και μετά από λίγο καιρό να πέσει κανένα 50άρικο.

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω θα παίξει στην ίδια τιμή με το Redmi Note 4X της Infoquest που αν δεν κάνω λάθος ήρθε στα 249€. Και μετά από λίγο καιρό να πέσει κανένα 50άρικο.

 

εκτιμώ ότι θα ξεκινήσει 289 €

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσοτερα Κινεζικα μαγαζια παιζουν στα 210 + 20 περιπου μεταφορικα.

Αν το λανσαρουν στα 250 θα ειναι καλα νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσοτερα Κινεζικα μαγαζια παιζουν στα 210 + 20 περιπου μεταφορικα.

Αν το λανσαρουν στα 250 θα ειναι καλα νομιζω.

 

Παρά πολλά είναι νομίζω κάπου στα 170 ευρω θα είναι καλά για αυτό που προσφέρει.

 

ΥΣ:

Νόμιζα μιλάτε για αγορά από κίνα και είπα 170 ευρώ :rolleyes: .Για Ελλάδα συμφωνώ κάπου στα 250 θα παίξει.

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

Παρά πολλά είναι νομίζω κάπου στα 170 ευρω θα είναι καλά για αυτό που προσφέρει.

 

ΥΣ:

Νόμιζα μιλάτε για αγορά από κίνα και είπα 170 ευρώ :rolleyes: .Για Ελλάδα συμφωνώ κάπου στα 250 θα παίξει.

 

170-180 πηγε το Note 4 global (4GB) τωρα που βγηκε το Α1. Οποτε δεν νομιζω να πεσει συντομα σε αυτα τα λεφτα το Α1.

Επισης οι τιμες αυτες ειναι χωρις μεταφορικα, που σημαινει οτι πρεπει να υπολογιζουμε και αλλο ενα 20αρικο.

Αν δεν κανω λαθος, η infoquest εχει βαλει το Note 4X (4GB) στα 250 ευρω. Οποτε το Α1 το βλεπω να παιζει πιο ψηλα... :X

Link to comment
Share on other sites

Κανένα άλλο κουπόνι παίζει; Πήγα να το πάρω από το banggood αλλά το κουπόνι έχει χρησιμοποιηθεί πάνω από 1000 φορές... 177€ και μεταφορικά 20, μια χαρά πάει κάτω από 200.
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να βάλεις το κουπόνι '' phone ''

 

MI 5 Tapatalk

 

-12,5 μετο κουπόνι αυτό 263,19 δολλάρια τελική τιμή με priority

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

170-180 πηγε το Note 4 global (4GB) τωρα που βγηκε το Α1. Οποτε δεν νομιζω να πεσει συντομα σε αυτα τα λεφτα το Α1.

Επισης οι τιμες αυτες ειναι χωρις μεταφορικα, που σημαινει οτι πρεπει να υπολογιζουμε και αλλο ενα 20αρικο.

Αν δεν κανω λαθος, η infoquest εχει βαλει το Note 4X (4GB) στα 250 ευρω. Οποτε το Α1 το βλεπω να παιζει πιο ψηλα... :X

Δεν ξέρουμε αν η τιμή μπορεί να είναι οποία θέλει η iq ή αν είναι κάπως standard γιατί κάποιο ρόλο μπορεί να έχει και η google

Link to comment
Share on other sites

Κανένα άλλο κουπόνι παίζει; Πήγα να το πάρω από το banggood αλλά το κουπόνι έχει χρησιμοποιηθεί πάνω από 1000 φορές... 177€ και μεταφορικά 20, μια χαρά πάει κάτω από 200.

 

το 5X στο gearbest με το κουπονι X5SJ κατεβαινει 178,62€ ( χωρις μεταφορικα)

Link to comment
Share on other sites

το 5X στο gearbest με το κουπονι X5SJ κατεβαινει 178,62€ ( χωρις μεταφορικα)

 

Το 5x που έχει το gearbest με το Α1 είναι το ίδιο τηλέφωνο έτσι? Δεν έχει άλλες εκδόσεις india china κτλπ? Είναι όλα το ίδιο?

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Το 5x που έχει το gearbest με το Α1 είναι το ίδιο τηλέφωνο έτσι? Δεν έχει άλλες εκδόσεις india china κτλπ? Είναι όλα το ίδιο?

 

σίγουρα δεν έχει την b20

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

η διαφορες απο μοντελο σε μοντέλο μονο baseband αλλαζει (αλλες μπαντες το ενα άλλες το αλλο ανάλογα για που προορίζεται)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...