Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8800


cicilianos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Na sas rwtisw kati,to kosmima epese katw proxtes kai to kapaki to mprosta ekane lakouvitsa @#$#@# :mad: to piga stin Nokia kai mou eipan oti einai kolimeno me tin plaketa katw apo tin mpataria kai prepei na aalaksei olo na sas ksekolisoume to xartaki tou Imei ,na to kolissoume sti kainourgia plaketa kai ena swro ....ithelan lefta dld,epsaksa kai vrika se ena site mono to kapaki to mprosta to dinei 34 euro,kserei kaneis ean mporw na vrw katsavidaki na to anoiksw na to ftiaksw egw oi vides pisw einai asterakia kai thelw na pisteuw oti den exei tetio katsavidi mono i Nokia,kamia idea?
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρόσεξε γιατι το 8800 έχει ενα περίπλοκο σύστημα με καλωδιοταινίες,(υπερβολικά ευαίσθητες) αν ανοίγωντας το housing κάτι πάει στραβά οχι 34 αλλα 340 ευρώ δέν σε σώζουν. Μπορεί να γίνει αλλα θέλει τρομερή προσοχή και ακρίβεια.

Είναι δύστροπο τηλέφωνο στο άνοιγμα του, όσες φορές ανοίγω τέτοιο κοιτάω πάντα στο service manual μήπως κάνω κάτι στραβά.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε γιατι το 8800 έχει ενα περίπλοκο σύστημα με καλωδιοταινίες,(υπερβολικά ευαίσθητες) αν ανοίγωντας το housing κάτι πάει στραβά οχι 34 αλλα 340 ευρώ δέν σε σώζουν. Μπορεί να γίνει αλλα θέλει τρομερή προσοχή και ακρίβεια.

Είναι δύστροπο τηλέφωνο στο άνοιγμα του, όσες φορές ανοίγω τέτοιο κοιτάω πάντα στο service manual μήπως κάνω κάτι στραβά.

 

 

Telika mipws ksereis ean to mprostino kapaki einai kollimeno wpos mou eipan kai prepei na allaktei kai to eswteriko plastiko?Mporeis na mou steileis kai to service manual tou please?

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Αλλάζουν ΟΛΟ το slide assembly για λόγους ευκολίας (νομίζω)

 

Nai alla giati pouliwntai ksexwrista wmos ta kommatia ?To lew auto gia na min parw tsampa to mprostino mono kai meta dw oti telika den ginetai douleia koita edw na deis giati sto lew http://mobile-parts.gr/catalog/advanced_search_result.php?keywords=8800&osCsid=9ddd4b70a26b3a881a620b0f6d63c9d8&x=0&y=0

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Εμ έλα ντε? μήπως και αυτοί ξέρουν τι θα αλλαχτεί? σε level2 service δέν ανοίγουν και πολύ τέτοια τηλέφωνα, τα στέλνουν στα κεντρικά.
Link to comment
Share on other sites

Για ξυπνητήρι θα πας: Μενού > Ατζέντα > Αφύπνιση. Μπορείς να το βάλεις και στην μετάβαση για πιο γρήγορη επιλογή :)
Αννη
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλά μπορείς να βάλεις πολλές αφυπνίσεις? Δηλαδη να βάλεις ανα 2 λεπτά για 5-6 φορές? Γιατί είναι δύσκολο το πρωινό ξύπνημα. :)
http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλά μπορείς να βάλεις πολλές αφυπνίσεις? Δηλαδη να βάλεις ανα 2 λεπτά για 5-6 φορές? Γιατί είναι δύσκολο το πρωινό ξύπνημα. :)

 

Η αφύπνιση στα κινητά Nokia είχε πάντα αναβολή 10 λεπτών. Χτυπάει το ξυπνητήρι συνεχόμενα για ένα λεπτό και πατώντας αναβολή ξαναχτυπάει σε 10 λεπτά κ.ο.κ. Εάν δεν το ακούσεις, σταματάει σε 1 λεπτό και ξαναρχίζει να χτυπάει σε 10 λεπτά. Τα 10 λεπτά αναβολής νομίζω ότι δεν αλλάζουν, είναι δεδομένα σε όλα τα μοντέλα κινητών Nokia. Στο λέω γιατί την αφύπνιση την έχω μελετήσει, μου είναι πολύ δύσκολο κι εμένα να ξυπνήσω :O :cry:

Αννη
Link to comment
Share on other sites

Geia xara prospa8w na steilw me mms sthn kopelia mou pou exei ericsson ena audio file kai apo oti vlepw mono se amr morfh dexetai na to steilei me mms pou omws otan to lamvanei to ericsson (k750) den mporei na to pai3ei.

Uparxei allh morfh hxou na kanw to file gia na mporoun oloi na to akousoun otan to stelnw me mms?

 

Efxaristw ek twn proterwn!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα.........

2-3 ερωτησουλες εχω για το 8800...προσπαθησα να διαβασω οσα περισσοτερα μπορουσα,αλλα με 58 σελιδες...δυσκολα καπως..

βαρεθηκα τα smartphone (αφου τελικα μονο κλησεις και sms χρησιμοποιω) και λεω να παρω το 8800..

 

1)το θεμα με τη μπαταρια εστρωσε καθολου;;;εννοω με το περασμα του χρονου αν η μπαταρια βελτιωθηκε,....με 30 λεπτα ομιλια την ημερα,ποσο καιρο θα με βγαλει;;;

2)MΡ3 για ringtone δεχεται;;;

3)Η ποιοτητα κατασκευης του ανταποκρινεται στα λεφτα του ή θα αρχισει να τριζει σιγα σιγα...

4)Ειναι μεγαλη αναβαθμιση σε σχεση με ενα 8910i πχ;;;

 

ειμαι αναμεσα στο 8800 και στο Serene της Bang & Olufsen το οποιο απο ebay το βρισκω στα ιδια λεφτα περιπου.....

ευχαριστω προκαταβολικα...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

 

ειμαι αναμεσα στο 8800 και στο Serene της Bang & Olufsen το οποιο απο ebay το βρισκω στα ιδια λεφτα περιπου.....

ευχαριστω προκαταβολικα...

 

gia rikse ena link me auto pou les na to doume kai emeis...;)

Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

gia rikse ena link me auto pou les na to doume kai emeis...;)

 

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=84219

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

και εγω προς το 8800 κινουμαι....

το φοβαμαι λιγο το Serene.........

μπορει καποιος να μου απαντησει σε αυτα που ρωτησα plz;;;

θα μου ηταν μεγαλη βοηθεια........

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

1)το θεμα με τη μπαταρια εστρωσε καθολου;;;εννοω με το περασμα του χρονου αν η μπαταρια βελτιωθηκε,....με 30 λεπτα ομιλια την ημερα,ποσο καιρο θα με βγαλει;;;
Η μπαταρία είναι μόνο 600mAh, πολύ μικρή δηλαδή. Λογικά θα βγάζει παραπάνω από μια μέρα αν μιλάς περίπου τόσο.

2)MΡ3 για ringtone δεχεται;;;
Είναι όπως τα περισσότερα series 40, μοιάζει πάρα πολύ με το 6230i, φυσικά και γίνεται αυτό που ρωτάς.

3)Η ποιοτητα κατασκευης του ανταποκρινεται στα λεφτα του ή θα αρχισει να τριζει σιγα σιγα...
Είμαι πολύ απαιτητικός σ'αυτό τον τομέα και έχω μείνει ικανοποιημένος. Το έχω ένα χρόνο σχεδόν και δεν έχει αρχίσει να τρίζει.

4)Ειναι μεγαλη αναβαθμιση σε σχεση με ενα 8910i πχ;;;
Το 8910i είναι κινητό παλιότερης γενιάς (το χρησιμοποιούσα για 2 χρόνια, το έχω ακόμα και είχα μείνει πολύ ικανοποιημένος). Οι διαφορές του με το 8800 είναι τόσες πολλές που δεν έχει νόημα να τις αναφέρουμε εδώ. Καμία σχέση.

ειμαι αναμεσα στο 8800 και στο Serene της Bang & Olufsen το οποιο απο ebay το βρισκω στα ιδια λεφτα περιπου.....

ευχαριστω προκαταβολικα...

Προσωπικά βρίσκω το serene άθλιο σαν σχήμα, δεν θα το έπαιρνα και να μου το χάριζαν. Κρίμα γιατί από την B&O περίμενα κάτι καλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

thanx mcde

εδω και 4 χρονια δεν ειχα ΝΟΚΙΑ,οποτε εχω καποια κενα στην πληροφορηση μου...(αναφερομαι στην ερωτηση για τα mp3 ringtones)

 

ειναι λογικο να υπαρχει μια διαφορα 100 ευρω μεταξυ της τιμης του Πλαισιου (775) και του oteshop(876);;;

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια ελεγα κ εγω για το Serene μεχρι που το επιασα στα χερια μου....ειναι ενα επιπεδο πανω το κινητο...κ το εχω κ το 8800...δεν συγκρινονται...

 

τελοςπαντων...εκτος θεματος

 

ciao

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τη μπαταρία είναι γνωστό και δημιουργείται κυρίως από λανθασμένη χρήση, και εννοώ στον τρόπο φόρτισης. Εάν κάποιος κάνει τα επόμενα θα μεγιστοποιήσει τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας.

1. Φόρτιση μόνο μετά από πλήρη αποφόρτιση, πρακτικά με σβήσιμο του κινητού.

2. ΠΟΤΕ φόρτιση στο αυτοκίνητο και γενικά σε περιοχές με προβληματική τάση δικτύου, όπως νησιά

3. ΠΟΤΕ φόρτιση ανάγκης, δηλ. 5-10 λεπτά για να το πάρεις και να φύγεις (ποιος δεν το χει κάνει …)

4. Πάντα φόρτιση κλειστό

 

Εγώ ακολουθούσα ευλαβικά τα παραπάνω και δεν είχα κανένα πρόβλημα, (μέχρι υπερβολής στη Μύκονο για παράδειγμα ειχα πάρει 2 μπαταρίες και όχι φορτιστή!!!)

 

Όλα μια χαρά, μέχρι που μια μέρα έκανα τη φόρτιση ανάγκης για 15 λεπτά μια και έπρεπε να φύγω βιαστικά και από τότε άρχισαν τα προβλήματα που λίγο πολύ έχουν αναφερθεί…

 

Δυστυχώς θέλει πολύ προσοχή το θέμα μπαταρίας ειδικά στη συγκεκριμένη περίπτωση όπου έχουμε μεγάλη κατανάλωση με μικρή χωρητικότητα. Ξέρω ότι είναι πρακτικά αδύνατο να ακολουθήσει κάποιος ευλαβικά τα παραπάνω οπότε είναι μαθηματικά βέβαιο ότι κάποια στιγμή θα έχει πρόβλημα με τη μπαταρία…

 

Τα παραπάνω τα προσυπογράφω (έχοντας background από το ΕΜΠ ) δεν δεν δέχονται αμφισβήτηση, θα ήθελα επίσης κάποιος που έχει πρόβλημα μπαταρίας χωρίς να έχει κάνει κάτι από τα παραπάνω ας το αναφέρει…

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία το έχω ξαναγράψει κανένα πρόβλημα διότι το αφήνω να ξεφορτήσει τελείως και την νύχτα συνήθως το φορτίζω ακόμη είμαι με την μία μπαταρία και τη δεύτερη αφόρτηστη:) από την ποιότητα της κατασκευής είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...