Jump to content

Τα πάντα για το Προνομιακο What'sUp 1500', 1.5GB


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 9/2/2023 at 4:26 ΜΜ, pow said:

 

Εχω whatup που το χρησιμοποιω   για δευτερη sim κι το πηρα βασικα για το προνομιακο προγραμμα 1,5gb +1500λεπτα με 8,5€ το οποιο δεν χρησημοποιω πλεον γιατι

α)με καλυπτουν οι προσφορες της q( προσωπικες προσφορες )κι

β) εχω απεριοριστα σταθερα + κινητα στο σταθερο .

Μαζευτικε  στην καρτα ενα ποσο πανω απο 130€  κι τωρα με την ελαχιστη ανανεωση απο 10€ σε12€ θα ανεβει περισσοτερο.

Μπορω να επικαλεστω την αυξηση στο κοστος της ανανεωσης για να  καταργησω το νουμερο κι να παρω το υπολοιπο που ειναι στην καρτα απο τον οτε  κι αυτο μπορει να γινει απο τις 5/2 και μετα λογο της αυξησης της τιμης της ελαχιστης χρεωσης ?

Ποια διαδικασια θα ακολουθησω ?

 

 

Εγώ δεν θα το έκοβα, ίσα ίσα θα έβαζα δεδομένα απεριόριστα αν με καλύπτει στη περιοχή μου. Και κάθε 50-60 μέρες 8€ ανανέωση. Θα τα ξοδέψεις τα χρήματα και εύκολα κι ολας.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα κι εγώ στο τρυπάκι, να μεταφέρω το προνομιακό, στο vodafone cu με τους 9 μήνες απεριόριστο ιντερνετ και ομιλία με 12€. Άν ήταν αορίστου η προσφορά θα είχα φύγει αλλά οι 9 μήνες και να περιμένω κάποια άλλη προσφορά ήταν No-deal.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, νομίζω ότι πλέον αξίζει αυτό το πακέτο με 15 ευρώ παρά το προνομιακό με 12.

600 sms + 2 gb παραπάνω (ανανέωση με κάρτα)

335952380_602696481762126_8609053103067029727_n.jpg

Edited by katsonis
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, katsonis said:

Καλησπέρα, νομίζω ότι πλέον αξίζει αυτό το πακέτο με 15 ευρώ παρά το προνομιακό με 12.

600 sms + 2 gb παραπάνω (ανανέωση με κάρτα)

335952380_602696481762126_8609053103067029727_n.jpg

8,5€ δεν είναι το προνομιακό;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, vrwmiaR1z said:

Η ανανέωση αφού έγινε 12 πως θα βάλεις 8

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Λογικά 8α σου έχουν μείνει 3 κάτι από τα 12€ οπότε τον άλλο μήνα θα πάρεις των 8€ και θα κάνεις ανανέωση με 8,5€.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, bill33 said:

8,5€ δεν είναι το προνομιακό;

Ναι αλλά για να αξίζει το προνομιακό πρέπει να βάλεις τουλάχιστον 12 για να πάρεις κι άλλα MB απτα tokens

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, katsonis said:

Ναι αλλά για να αξίζει το προνομιακό πρέπει να βάλεις τουλάχιστον 12 για να πάρεις κι άλλα MB απτα tokens

12€ πάντως δεν κάνει.Άλλο το πως εννοει ο καθένας μας το "αξίζει"  .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, νομίζω ότι πλέον αξίζει αυτό το πακέτο με 15 ευρώ παρά το προνομιακό με 12.
600 sms + 2 gb παραπάνω (ανανέωση με κάρτα)
335952380_602696481762126_8609053103067029727_n.thumb.jpg.309702dd654894d98fb2ea0170645cb9.jpg
Κοίτα εάν μεταφέρονται τα δεδομένα αξίζει φουλ

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λογικά 8α σου έχουν μείνει 3 κάτι από τα 12€ οπότε τον άλλο μήνα θα πάρεις των 8€ και θα κάνεις ανανέωση με 8,5€.
Βάζω κάρτα με πειζι για πλατινένιο τοκεν, έχεις δίκιο έχουν βάλει 8€ κάρτα απλά να καταφέρω να τρώω πρώτα της ανανέωσης και μετά θα το κάνω γιατί έχω δεδομένα από αυτά και χρήματα επίσης τόσα χρόνια.έχω χάσει αγοραστά 35 γίγα

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπήκα κι εγώ στο τρυπάκι, να μεταφέρω το προνομιακό, στο vodafone cu με τους 9 μήνες απεριόριστο ιντερνετ και ομιλία με 12€. Άν ήταν αορίστου η προσφορά θα είχα φύγει αλλά οι 9 μήνες και να περιμένω κάποια άλλη προσφορά ήταν No-deal.
Που το βρήκες αυτό το πακέτο;

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 18/3/2023 at 8:27 ΜΜ, katsonis said:

Καλησπέρα, νομίζω ότι πλέον αξίζει αυτό το πακέτο με 15 ευρώ παρά το προνομιακό με 12.

600 sms + 2 gb παραπάνω (ανανέωση με κάρτα)

335952380_602696481762126_8609053103067029727_n.jpg

Καλησπέρα παιδιά. Έχω δύο γραμμές (ένα frog και ένα προνομιακό) Σκέπτομαι να καταργήσω τη μία γραμμή του προνομιακού και να βάλω στο frog (αφού το κάνω whats'up) το παραπάνω πακέτο unlimited calls, το οποίο μου κάνει. Το ιντερνετ μου φτάνει ήδη με το προνομιακό. Το ερώτημά μου είναι επειδή μιλάω πάρα πολύ στο τηλέφωνο, το πακέτο αυτό θα μείνει καιρό η μπορεί να το καταργήσουν μετά από κάποιο διάστημα και να ψάχνομαι?

Επίσης να πω ότι δεν χρειάζομαι δύο γραμμές, το frog είναι το επαγγελματικό μου νούμερο και επειδή μιλάω πολύ, το προνομιακό το έχω αναγκαστικά για να μιλάω (επειδή στο frog πλήρωνα 30 ευρώ το μήνα για ομιλία).

Edited by Kosta2712
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω δύο γραμμές (ένα frog και ένα προνομιακό) Σκέπτομαι να καταργήσω τη μία γραμμή του προνομιακού και να βάλω στο frog (αφού το κάνω whats'up) το παραπάνω πακέτο unlimited calls, το οποίο μου κάνει. Το ιντερνετ μου φτάνει ήδη με το προνομιακό. Το ερώτημά μου είναι επειδή μιλάω πάρα πολύ στο τηλέφωνο, το πακέτο αυτό θα μείνει καιρό η μπορεί να το καταργήσουν μετά από κάποιο διάστημα και να ψάχνομαι?
Επίσης να πω ότι δεν χρειάζομαι δύο γραμμές, το frog είναι το επαγγελματικό μου νούμερο και επειδή μιλάω πολύ, το προνομιακό το έχω αναγκαστικά για να μιλάω (επειδή στο frog πλήρωνα 30 ευρώ το μήνα για ομιλία).
Πώς να το ξέρουμε αυτό ρε μαν;

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η τάση στην καρτοκινητή είναι:

1) Μακροπρόθεσμα "κατάργηση" με PlugNPlay "διαδικασίες": Δλδ Βάλε τάδε ποσό ευρώ και άμεσα πάρε ένα από τα "πακέτα" που σου δίνουμε δυνατότητα.

2) Αύξηση τιμών με το "τυράκι" της "αύξησης παροχών":
Αν στο παραπάνω πακέτο δώσει πχ και "unlimited sms" με μια κάποια αύξηση ή και περισσότερα (ως και unlimited) data με περαιτέρω αύξηση τιμής διακόπτωντας τη δυνατότητα (δες 1 παραπάνω) του συγκεκριμένου πακέτου που ρωτάς , κανείς δε το ξέρει "πότε" θα γίνει αυτό, μιας και η "τάση του κοινού (>90%)" είναι για "όλα unlimited".

Με το αζημείωτο, βέβαια, και την "νομιμοποίηση" που ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ τους δίνουμε (το >90%), άσχετα εάν το υπόλοιπο <10% δε φταίει σε τίποτα που ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ "τι παίζει": Ας καταλάβαινε και το >90% όλη μέρα σαβουροκάναλα τηλεοράσεις και διαφημίσεις online.

 

Υ.Γ.: Εάν ενδιάμεσα "παίζουν" εκλογές, εεεεε "ας κάνουμε λίγο κράτει" και "έεεεεχειιιι για μετάαααα"......(για τις εταιρίες). Ας καταλάβαινε το >90%.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα το unlimited

19 ώρες πριν, Kosta2712 said:

Καλησπέρα παιδιά. Έχω δύο γραμμές (ένα frog και ένα προνομιακό) Σκέπτομαι να καταργήσω τη μία γραμμή του προνομιακού και να βάλω στο frog (αφού το κάνω whats'up) το παραπάνω πακέτο unlimited calls, το οποίο μου κάνει. Το ιντερνετ μου φτάνει ήδη με το προνομιακό. Το ερώτημά μου είναι επειδή μιλάω πάρα πολύ στο τηλέφωνο, το πακέτο αυτό θα μείνει καιρό η μπορεί να το καταργήσουν μετά από κάποιο διάστημα και να ψάχνομαι?

Επίσης να πω ότι δεν χρειάζομαι δύο γραμμές, το frog είναι το επαγγελματικό μου νούμερο και επειδή μιλάω πολύ, το προνομιακό το έχω αναγκαστικά για να μιλάω (επειδή στο frog πλήρωνα 30 ευρώ το μήνα για ομιλία).

Τελικά έκανα την αλλαγή από frog σε whatsup, είχα και υπόλοιπο  χρημάτων, οπότε έβαλατο unlimited. Το προνομιακό θα το ανανεώνω κάθε χρόνο μήπως και ξαναχρειαστεί. 

Παιδιά με μία κάρτα sim και ενεργοποιημένο το volte, αν με πάρουν τηλέφωνο έχω ιντερνετ ενώ μιλάω? 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Kosta2712 said:

Τελικά έβαλα το unlimited

Τελικά έκανα την αλλαγή από frog σε whatsup, είχα και υπόλοιπο  χρημάτων, οπότε έβαλατο unlimited. Το προνομιακό θα το ανανεώνω κάθε χρόνο μήπως και ξαναχρειαστεί. 

Παιδιά με μία κάρτα sim και ενεργοποιημένο το volte, αν με πάρουν τηλέφωνο έχω ιντερνετ ενώ μιλάω? 

Ναι θα έχεις. Αν έχεις 2 κάρτες και σε πάρουν στην άλλη όχι αυτή με τα δεδομένα τότε δεν έχεις Internet.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, Πόσο είναι το περισσότερο που δεν έχει ενεργοποιήσει κανείς το πακέτο; για να μη κοπεί η προσφορά

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανανέωσα το προνομιακό μέσω payzy, αλλά επειδή είχα υπόλοιπο χρημάτων έβαλα 8€. Ανανέωσα το πακέτο αλλά δεν μου έδωσε το platinum reloaded! Βασικά δεν μου έδωσε reloaded! Και τώρα παρατήρησα οτι τα δεδομένα δεν μεταφέρθηκαν για τον επόμενο μήνα. Τι φάση;

Link to comment
Share on other sites

Ανανεωση μονο με 8 η με 12 ευρω στο προνομιακό. Του 10ευρου μας τελειωσε!!!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, aenaos15 said:

Ανανεωση μονο με 8 η με 12 ευρω στο προνομιακό. Του 10ευρου μας τελειωσε!!!!!

Και προφανώς με 8€ δεν σου δίνει κανένα reloaded οπότε δεν μεταφέρονται και τα δεδομένα τον επόμενο μήνα. Αναγκάστηκα να κάνω ξανά ανανέωση με 12€ μέσω payzy και μου ήρθε unlimited reloaded 4gb και αυτομάτως μεταφέρθηκαν τα δεδομένα για τον επόμενο μήνα... καλά θα πάει αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Αφού όταν επιλέγεις 8 δεν ανοίγει κανένα,τεσπα έκανα και βοδαφον για δεύτερο νούμερο για να μαζέψω μβ σε αυτό μέχρι τα Χριστούγεννα μετά βλέπουμε

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, vagosofron said:

Μόλις ανανέωσα το προνομιακό μέσω payzy, αλλά επειδή είχα υπόλοιπο χρημάτων έβαλα 8€. Ανανέωσα το πακέτο αλλά δεν μου έδωσε το platinum reloaded! Βασικά δεν μου έδωσε reloaded! Και τώρα παρατήρησα οτι τα δεδομένα δεν μεταφέρθηκαν για τον επόμενο μήνα. Τι φάση;

Το γράφει και στην εφαρμογή ότι δεν δίνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bill33 said:

Το γράφει και στην εφαρμογή ότι δεν δίνει τίποτα.

Ναι το παρατήρησα κατόπιν εορτής!

Link to comment
Share on other sites

ααα ωραία δηλαδή. Πάει η 10αρα που έδινε έστω και χάλκινο και έχει μόνο από 12 για να κάνεις rollover; Τότε δεν είναι προνομιακό. Καλύτερα να το γυρίσω σε  απλό what's up και τέλος. Αν η Voda δεν είχε χάλια σήμα στις περιοχές που κινούμαι θα το πήγαινα εκεί μιας και έχει την προσφορά για 9 μήνες απεριόριστα data με 9€ το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρεα,συγνωμη για την ερωτηση μου αν εχει απαντηθεί αλλα ειναι αδυνατον να διαβασω ολο το νημα,γνωριζει κάποιος απο που μπορω να προμηθευτω νεο αριθμο Προνομιακο What'sUp?

Link to comment
Share on other sites

On 24/3/2023 at 4:56 ΜΜ, ippotis said:

ααα ωραία δηλαδή. Πάει η 10αρα που έδινε έστω και χάλκινο και έχει μόνο από 12 για να κάνεις rollover; Τότε δεν είναι προνομιακό. Καλύτερα να το γυρίσω σε  απλό what's up και τέλος. Αν η Voda δεν είχε χάλια σήμα στις περιοχές που κινούμαι θα το πήγαινα εκεί μιας και έχει την προσφορά για 9 μήνες απεριόριστα data με 9€ το μήνα.

Μπορείς να βάλεις ότι πακέτο θέλεις,δεν χρειάζεται να γυρισεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, faraomc said:

καλησπέρα στην παρεα,συγνωμη για την ερωτηση μου αν εχει απαντηθεί αλλα ειναι αδυνατον να διαβασω ολο το νημα,γνωριζει κάποιος απο που μπορω να προμηθευτω νεο αριθμο Προνομιακο What'sUp?

Δεν υπάρχει παρά μόνο σε αγγελίες. Ίσως αργότερα δώσω το δικό μου αν δεν βιάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...