Jump to content

Τα πάντα για το Προνομιακο What'sUp 1500', 1.5GB


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

26 minutes ago, Aurumnus said:

Συγγενικό πρόσωπο έφθασε σε χώρα της Ε.Ε. και δεν φαίνεται να λειτουργεί η περιαγωγή, παρόλο που είναι ενεργοποιημένη στο κινητό. Και του τρώει από τα υπόλοιπο € που έχει.

Τα βασικά 1500 λεπτά και 1500 MB του Προνομιακού δεν ισχύουν στην περιαγωγή; Θεωρούνται «δωρεάν»;
Ή το «δωρεάν» αναφέρεται στα ΜΒ του Reload;
Εδώ οι όροι του πακέτου:
Screenshot_2022-06-10-11-29-39-370_gr.cosmote.whatsup.thumb.jpg.9c74519eef7a31da47a5806a268284b4.jpg


Μόνο αυτό βρήκα ως πληροφορία:
https://www.whatsup.gr/cosmote-periagogi

Τι πρέπει να κάνει;
 

1.thumb.jpg.de0ec34464375866c7ec25d08a759ffe.jpg

Στις δυο τελευταίες προτάσεις του 1ου screenshot λέει ξεκάθαρα ποιες παροχές είναι διαθέσιμες κατα την περιαγωγή, μόνο τα λεπτά ομιλίας, για να έχει πρόσβαση στο internet θέλει διαφορετικο πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, CaptainNickGR said:

Στις δυο τελευταίες προτάσεις του 1ου screenshot λέει ξεκάθαρα ποιες παροχές είναι διαθέσιμες κατα την περιαγωγή, μόνο τα λεπτά ομιλίας, για να έχει πρόσβαση στο internet θέλει διαφορετικο πακέτο.

Κατάλαβα.
Είχα την εντύπωση ότι οι βασικές παροχές του προγράμματος αφού τις πληρώνουμε, δεν θεωρούνται «δωρεάν».

Edited by Aurumnus
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aektzhs 1 said:

Άλλο προνομιακό και άλλο φοιτητικό;Υπάρχει τρόπος μετατροπής του καρτοκινητού μου σε προνομιακό;

Ναι και όχι.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Άλλο προνομιακό και άλλο φοιτητικό;Υπάρχει τρόπος μετατροπής του καρτοκινητού μου σε προνομιακό;

Σε προνομιακό όχι. Μόνο αν βρεις κάποιον να το πουλάει αλλά φυσικά αλλάζεις νούμερο. Να γίνει φοιτητικό, γίνεται με "πλάγιο" τρόπο αλλά δεν σου λέει κανένας ότι μετά την πάροδο κάποιων χρόνων δεν θα διακοπεί. Βέβαια θα έχεις κερδίσει αρκετά χρήματα μέχρι τότε οπότε τα βάζεις κάτω και αποφασίζεις.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, ippotis said:

Σε προνομιακό όχι. Μόνο αν βρεις κάποιον να το πουλάει αλλά φυσικά αλλάζεις νούμερο. Να γίνει φοιτητικό, γίνεται με "πλάγιο" τρόπο αλλά δεν σου λέει κανένας ότι μετά την πάροδο κάποιων χρόνων δεν θα διακοπεί. Βέβαια θα έχεις κερδίσει αρκετά χρήματα μέχρι τότε οπότε τα βάζεις κάτω και αποφασίζεις.

Ποιος είναι ο πλάγιος τρόπος;

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάποια άτομα προφανώς με πρόσβαση στις εταιρείες κινητής που κάνουν αυτήν τη "δουλειά", Αν κοιτάξεις στις αγγελίες θα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά καλημέρα.... Τα MB από το reloade it νυν TOKEN δεν χρησιμοποιούνται στην περιαγωγή?

Στάλθηκε από το PCT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρησιμοποιούνται. 

Μόνο αγορασμένα πακέτα και όχι δωρεάν. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ταξιδεύω για Αγγλία την επόμενη βδομάδα. Ποια από τα ΜΒ μπορώ να χρησιμοποιήσω (είτε Reloadit είτε του πακέτου) για χρήση;

Επίσης, τα λεπτά ομιλίας μπορώ να τα χρησιμοποιήσω;

Link to comment
Share on other sites

Ταξιδεύω για Αγγλία την επόμενη βδομάδα. Ποια από τα ΜΒ μπορώ να χρησιμοποιήσω (είτε Reloadit είτε του πακέτου) για χρήση;
Επίσης, τα λεπτά ομιλίας μπορώ να τα χρησιμοποιήσω;

Θα πάρεις τηλέφωνο στο 13888 να ρωτήσεις τι ισχύει για το πακέτο σου για να είσαι σίγουρος φίλε. Θα είναι και καταγεγραμμένη από αυτούς η κληση για παν ενδεχόμενο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το προνομιακό κάποιες φορές χρειάζομαι έξτρα mb, αν αγορά κάποιο πακέτο το απεριόριστα για 24 ώρες π.χ. θα χάσω το προνομιακό;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tamp said:

Καλησπέρα έχω το προνομιακό κάποιες φορές χρειάζομαι έξτρα mb, αν αγορά κάποιο πακέτο το απεριόριστα για 24 ώρες π.χ. θα χάσω το προνομιακό;

Όχι βέβαια.. μπορείς να αγοράσεις όποιο πακέτο θέλεις..

Link to comment
Share on other sites


Θα πάρεις τηλέφωνο στο 13888 να ρωτήσεις τι ισχύει για το πακέτο σου για να είσαι σίγουρος φίλε. Θα είναι και καταγεγραμμένη από αυτούς η κληση για παν ενδεχόμενο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Τα πακέτα έχουν περιγραφή οπότε θα δει εκεί τι λέει για roaming. Από το προνομιακό τα λεπτά είναι οκ,τα δεδομένα όχι.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει τυχει σε καποιον να "χαθουν gb"?
Ειχα προσφορα για ενα μηνα δωρεαν data και ειχα υπόλοιπα 5.5gb περιπου...
Κανω ανανεωση 10€ και ενεργοποιω κανονικα το πακετο εμπροθεσμα (z8 στο 1330) ενω ειμαι με τα απεριοριστα gb.
Βλεπω στην εφαρμογη οτι μπαινουν τα νεα 1.5 gb και το υπολοιπο παει στα 7+ gb .

Μπαινω τωρα (ακομα δεν έχουν λήξει τα απεριοριστα) και βλεπω μονο 1700mb...μεσα.
Περιπου 5+ gb ..καπνος...

Σας εχει τυχει?
Εχετε βρει ακρη με το chat?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εχω whatup που το εχω  για δευτερη sim κι το πηρα βασικα για το προγραμμα 1,5gb +1500λεπτα με 8,5€ το οποιο δεν χρησημοποιω γιατι με καλυπτουν οι προσφορες της q κι εχω απεριοριστα σταθερα + κινητα στο σταθερο .Μαζευτικε ενα ποσο ανω απο 110€ στην καρτα κι τωρα με την ελαχιστη 12€ θα ανεβει περισσοτερο.

Μπορω να επικαλεστω την αυξηση στο κοστος της ανανεωσης για να  καταργησω το νουμερο κι να παρω το υπολοιπο που ειναι στην καρτα απο τον οτε ?

Μπορω να δωσω σε αλλον το νουμερο που χρειαζετε το προγραμμα των 8,5 € κι να μου δωσι το υπολοιπο των χρηματων ?

Μπορω με αλλο τροπο εκτος αγορας πακετου να μειωσω το υπολοιπο της καρτας  ?

Link to comment
Share on other sites

Εχω whatup που το εχω  για δευτερη sim κι το πηρα βασικα για το προγραμμα 1,5gb +1500λεπτα με 8,5€ το οποιο δεν χρησημοποιω γιατι με καλυπτουν οι προσφορες της q κι εχω απεριοριστα σταθερα + κινητα στο σταθερο .Μαζευτικε ενα ποσο ανω απο 110€ στην καρτα κι τωρα με την ελαχιστη 12€ θα ανεβει περισσοτερο.

Μπορω να επικαλεστω την αυξηση στο κοστος της ανανεωσης για να  καταργησω το νουμερο κι να παρω το υπολοιπο που ειναι στην καρτα απο τον οτε ?

Μπορω να δωσω σε αλλον το νουμερο που χρειαζετε το προγραμμα των 8,5 € κι να μου δωσι το υπολοιπο των χρηματων ?

Μπορω με αλλο τροπο εκτος αγορας πακετου να μειωσω το υπολοιπο της καρτας  ?

Αν κάποιος αλλος στην οικογένεια σου έχει whatsup μπορείς να μεταφέρεις το υπόλοιπο με easy transfer. Εναλλακτικά μπορείς να ψάξεις να πουλήσεις το νούμερο. θα πρέπει όμως να πάτε σε ένα κατάστημα coamote να κάνεις την μεταβίβαση.
Link to comment
Share on other sites

α)Θα πρεπει να ειναι απο την ιδια περιοχηγ για να γινει η μεταβιβαση και

β) δεν ξερω αν  μεταβιβαζονται κι τα χρηματα που εχει μεσα

Η καταγγελια της συμβασης γιατι ανεβηκε το κοστος ανανεωσης δεν ειναι αιτια για καταγγελια της συμβασης καταργηση του νουμερου κι επιστροφη των χρηματων που εχει μεσα ?

 

Link to comment
Share on other sites

α)Θα πρεπει να ειναι απο την ιδια περιοχηγ για να γινει η μεταβιβαση και
β) δεν ξερω αν  μεταβιβαζονται κι τα χρηματα που εχει μεσα
Η καταγγελια της συμβασης γιατι ανεβηκε το κοστος ανανεωσης δεν ειναι αιτια για καταγγελια της συμβασης καταργηση του νουμερου κι επιστροφη των χρηματων που εχει μεσα ?
 
α)δεν χρειάζεται να είναι στην ίδια περιοχή με μια υπεύθυνη δήλωση γίνεται η δουλειά
β) Το υπόλοιπο από χρήματα, λεπτά κλπ μεταβιβάζεται κανονικά

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να επιστρέψουν τα χρήματα από ανανεώσεις αποκλειέται! Δεν του έχω για τόσο χαζούς!
Σίγουρα θα προβλέπεται στη σύμβαση!
Από την άλλη μπορείς να τα δίνεις σε φίλους ή και συγγενείς! Οπότε αυτοί θα μπορούν να σου δίνουν το αντίστοιχο αντίτιμο.

Link to comment
Share on other sites

On 12/1/2023 at 5:53 ΜΜ, powerup said:

Εχω whatup που το εχω  για δευτερη sim κι το πηρα βασικα για το προγραμμα 1,5gb +1500λεπτα με 8,5€ το οποιο δεν χρησημοποιω γιατι με καλυπτουν οι προσφορες της q κι εχω απεριοριστα σταθερα + κινητα στο σταθερο .Μαζευτικε ενα ποσο ανω απο 110€ στην καρτα κι τωρα με την ελαχιστη 12€ θα ανεβει περισσοτερο.

Μπορω να επικαλεστω την αυξηση στο κοστος της ανανεωσης για να  καταργησω το νουμερο κι να παρω το υπολοιπο που ειναι στην καρτα απο τον οτε ?

Μπορω να δωσω σε αλλον το νουμερο που χρειαζετε το προγραμμα των 8,5 € κι να μου δωσι το υπολοιπο των χρηματων ?

Μπορω με αλλο τροπο εκτος αγορας πακετου να μειωσω το υπολοιπο της καρτας  ?

Πως συγκεντρώθηκε το ποσό αυτό, εφόσον δεν γίνεται χρήση του προγράμματος; Αν δεν κάνω λάθος, ανά μήνα ή δεύτερο μήνα διαγράφεται όσο υπόλοιπο χρηματικό υπάρχει εκτός αν χρησιμοποιηθεί;

Ενδεχομένως απορία εξόφθαλμη για ορισμένους, πλην όμως δεν έχω επαρκή γνώση επί του θέματος!

Edited by gousias
Link to comment
Share on other sites

Πως συγκεντρώθηκε το ποσό αυτό, εφόσον δεν γίνεται χρήση του προγράμματος; Αν δεν κάνω λάθος, ανά μήνα ή δεύτερο μήνα διαγράφεται όσο υπόλοιπο χρηματικό υπάρχει εκτός αν χρησιμοποιηθεί;
Ενδεχομένως απορία εξόφθαλμη για ορισμένους, πλην όμως δεν έχω επαρκή γνώση επί του θέματος!

Μπορεί απλα να ανανεώνει και να επεκτείνει το υπόλοιπο του πριν την ληξη. Έτσι το χρηματικό υπόλοιπο δεν χάνεται αλλά συμψηφιζεται μαζί με το προηγούμενο δεν απαιτείται να αγοράσεις κάτι.

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Αν βάζει κάθε μήνα, νομίζω μπορεί να πουλήσει χρόνο ομιλίας χρησιμοποιώντας την δυνατότητα μεταφοράς σε άλλο αριθμό. Αρκεί να καλύπτουν και οι δύο κάποιες προϋποθέσεις.

Sent from my Galaxy A52s

Link to comment
Share on other sites

On 13/1/2023 at 2:51 ΠΜ, pn1fon1 said:
On 12/1/2023 at 5:53 ΜΜ, powerup said:

Εχω whatup που το εχω  για δευτερη sim κι το πηρα βασικα για το προγραμμα 1,5gb +1500λεπτα με 8,5€ το οποιο δεν χρησημοποιω γιατι με καλυπτουν οι προσφορες της q κι εχω απεριοριστα σταθερα + κινητα στο σταθερο .Μαζευτικε ενα ποσο ανω απο 110€ στην καρτα κι τωρα με την ελαχιστη 12€ θα ανεβει περισσοτερο.

Μπορω να επικαλεστω την αυξηση στο κοστος της ανανεωσης για να  καταργησω το νουμερο κι να παρω το υπολοιπο που ειναι στην καρτα απο τον οτε ?

Μπορω να δωσω σε αλλον το νουμερο που χρειαζετε το προγραμμα των 8,5 € κι να μου δωσι το υπολοιπο των χρηματων ?

Μπορω με αλλο τροπο εκτος αγορας πακετου να μειωσω το υπολοιπο της καρτας  ?

Αν κάποιος αλλος στην οικογένεια σου έχει whatsup μπορείς να μεταφέρεις το υπόλοιπο με easy transfer. Εναλλακτικά μπορείς να ψάξεις να πουλήσεις το νούμερο. θα πρέπει όμως να πάτε σε ένα κατάστημα coamote να κάνεις την μεταβίβαση.

 

18 ώρες πριν, AlexM2 said:


Μπορεί απλα να ανανεώνει και να επεκτείνει το υπόλοιπο του πριν την ληξη. Έτσι το χρηματικό υπόλοιπο δεν χάνεται αλλά συμψηφιζεται μαζί με το προηγούμενο δεν απαιτείται να αγοράσεις κάτι.

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα παω να ρωτησω στην cosmote για τις προυποθεσεις καταργησης με  επιστροφη υπολοιπου ?(η online)

Αν ξερει κανεις την διαδικασια ας μας πει .

Link to comment
Share on other sites

On 13/1/2023 at 8:31 ΠΜ, powerup said:

Η καταγγελια της συμβασης γιατι ανεβηκε το κοστος ανανεωσης δεν ειναι αιτια για καταγγελια της συμβασης καταργηση του νουμερου κι επιστροφη των χρηματων που εχει μεσα ?

 

Ναι ειναι. Αν δε το αποδεχτουν με την πρωτη επαφη μαζι τους, καλυτερα μεσω της επικοινωνιας γραπτως ψαξε που να στειλεις, ετοιμασου για αναφορα με επικληση στο Νομο που αναφερονται οι προυποθεσεις, και πιθανον σε ΕΕΤΤ.

Ενημερωσε μας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...