Jump to content

Τα πάντα για το Προνομιακο What'sUp 1500', 1.5GB


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα διαθέσιμα πακέτα ομιλίας μέσω εφαρμογής Cosmote, φαίνεται ένα Unlimited Calls με απεριόριστες κλήσεις προς όλους, 600sms, 1.5gb με 13,5€
Είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Στα διαθέσιμα πακέτα ομιλίας μέσω εφαρμογής Cosmote, φαίνεται ένα Unlimited Calls με απεριόριστες κλήσεις προς όλους, 600sms, 1.5gb με 13,5€
Είναι αυτό;
Καλησπέρα, το τσεκαρα τώρα στην εφαρμογή της cosmote δεν υπάρχει το πακέτο. Όχι δεν είναι το unlimited calls με τα 13.5 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το τσεκαρα τώρα στην εφαρμογή της cosmote δεν υπάρχει το πακέτο. Όχι δεν είναι το unlimited calls με τα 13.5 ευρω.

Πόσο κοστίζει το πακέτο;
Link to comment
Share on other sites

Για να μπω στην εφαρμογή πρέπει να λάβω κωδικό στη sim την οποία δεν βρίσκω τώρα.
Υπάρχει άλλος τρόπος ενεργοποίησης του πακέτου χωρίς κλήση από τη sim;
Αν ήθελα να βρω τέτοιο αριθμό για αγορά, διατίθενται ακόμη;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρχει άλλος τρόπος, στην αγορά δεν υπάρχει η προσφορά, ίσως αν τύχει αγγελία από κάποιον που το πουλάει.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, gousias said:

Για να μπω στην εφαρμογή πρέπει να λάβω κωδικό στη sim την οποία δεν βρίσκω τώρα.
Υπάρχει άλλος τρόπος ενεργοποίησης του πακέτου χωρίς κλήση από τη sim;
Αν ήθελα να βρω τέτοιο αριθμό για αγορά, διατίθενται ακόμη;

δεν έχεις την σιμ;Και το πακέτο τι το θες τότε;

Οχι δεν υπάρχει διαθέσιμο πλέον,μονο αν το πουλάει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τύχει μέχρι στιγμής να ακυρωθεί το πακέτο. 

Με τον όρο ότι δεν έχει λήξει η σύνδεση. 

α) καλείς τον αριθμό.

β) αν σου πει ότι έχει φραγή , ο λογαριασμός είναιν εντάξει , πας στην cosmote ή Γερμανό και με 7,99 πέρνεις την κάρτα. 

γ) Κάνεις ανανέωση, 

δ)Αγοράζεις το πακέτο. 

β1 ) αν σου πει ότι ο αριθμός δεν υπάρχει , ξέχασε τον. Ακόμα και να καταφέρεις να τον πάρεις πίσω (εντός εξαμήνου από την λήξη ) η προσφορά έχει χαθεί οριστικά.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ακυρωθεί ο αριθμός απλώς φοβάμαι ότι επειδή είχα καιρό να ενεργοποιήσω το πακέτο Ζ9 μήπως με έχει βγάλει εκτός από τη δυνατότητα να ενεργοποιώ πλέον αυτό το πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τύχει μέχρι στιγμής να ακυρωθεί το πακέτο. 
Με τον όρο ότι δεν έχει λήξει η σύνδεση. 
α) καλείς τον αριθμό.
β) αν σου πει ότι έχει φραγή , ο λογαριασμός είναιν εντάξει , πας στην cosmote ή Γερμανό και με 7,99 πέρνεις την κάρτα. 
γ) Κάνεις ανανέωση, 
δ)Αγοράζεις το πακέτο. 
β1 ) αν σου πει ότι ο αριθμός δεν υπάρχει , ξέχασε τον. Ακόμα και να καταφέρεις να τον πάρεις πίσω (εντός εξαμήνου από την λήξη ) η προσφορά έχει χαθεί οριστικά.

Για να έχει λήξη η σύνδεση εννοείς να έχει περάσει πόσο διάστημα από τη στιγμή που έχει λήξει το χρηματικό ποσό;
Link to comment
Share on other sites

Πάρε μια ιδέα από τους χρόνους να δεις που βρίσκεσαι, ανάλογα πόσο καιρό έχεις να βάλεις κάρτα.ba737874977b7818802192dd43b80946.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λήξη σύνδεσης δεν έχει γίνει ποτέ.
Λήξη υπόλοιπου έχει προκύψει.
Φραγή δεν θυμάμαι ή αν είχε προκύψει δεν είχε μείνει για περισσότερο από μήνα νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Ζήτησα πριν λίγο μέσω chat από την εφαρμογή να ενεργοποιήσουν το πακέτο και η απάντηση που έλαβα «δεν είναι εμπορικά διαθέσιμο»… τώρα τι να κάνω, να πάω να βγάλω νέα sim από κατάστημα για να δοκιμάσω μόνος μου αν ενεργοποιείται με το Ζ9 ή θα χάσω κι άλλο 10ευρο για πλάκα;;; Έχω αγχωθεί αν όντως μπορώ να το ενεργοποιήσω!

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, gousias said:

Ζήτησα πριν λίγο μέσω chat από την εφαρμογή να ενεργοποιήσουν το πακέτο και η απάντηση που έλαβα «δεν είναι εμπορικά διαθέσιμο»… τώρα τι να κάνω, να πάω να βγάλω νέα sim από κατάστημα για να δοκιμάσω μόνος μου αν ενεργοποιείται με το Ζ9 ή θα χάσω κι άλλο 10ευρο για πλάκα;;; Έχω αγχωθεί αν όντως μπορώ να το ενεργοποιήσω!

Σου χρειάζεται;

Οπως και να έχει δεν έχεις και πολλές επιλογές.

 

Link to comment
Share on other sites

Eγω το ενεργοποιώ κάθε τρίμηνο με τετράμηνο  που έρχομαι Ελλάδα και ολα καλα.Το περισσότερο που δεν το έχω ενεργοποιήσει είναι 7 μηνες το 2020 που δεν μπορούσα να έρθω Ελλάδα λόγω του κοβιντ.Το πακέτο όμως δεν χάθηκε.Πάντα όμως βαζω κάρτα κάθε 2μηνο . 

Link to comment
Share on other sites

On 21/5/2022 at 7:25 ΜΜ, gousias said:

Μόνο μέσω sms από την ίδια sim πρέπει να γίνει η ενεργοποίηση του πακέτου;

Έχω περίπου το ίδιο πρόβλημα.
Χρησιμοποιώ το πακέτο μόνο για Internet στο εξοχικό μου που σημαινει ότι δεν είμαι εκεί κάθε μήνα αλλά μια στο τόσο
Θα ήθελα πολύ να το ενεργοποιώ μέσω της εφαρμογής και εγώ....
Δεν ξέρω αν υπάρχει δυνατότητα αυτόματης ανανέωσης; αλλά και πάλι δεν είναι το ιδανικό για μένα

Edited by vassilis3
Link to comment
Share on other sites

Ζήτησα πριν λίγο μέσω chat από την εφαρμογή να ενεργοποιήσουν το πακέτο και η απάντηση που έλαβα «δεν είναι εμπορικά διαθέσιμο»… τώρα τι να κάνω, να πάω να βγάλω νέα sim από κατάστημα για να δοκιμάσω μόνος μου αν ενεργοποιείται με το Ζ9 ή θα χάσω κι άλλο 10ευρο για πλάκα;;; Έχω αγχωθεί αν όντως μπορώ να το ενεργοποιήσω!
Εγώ έχω μια κάρτα προνομιακή που βάζω κάρτα μια φορά το χρόνο ίσα να μη χαθεί το νούμερο. Η προσφορά υπάρχει κανονικά. Αν δεν έχουν περάσει 12 μήνες +30 μέρες από την τελευταία φορά που έβαλες κάρτα μη φοβάσαι
Link to comment
Share on other sites

δεν έχεις την σιμ;Και το πακέτο τι το θες τότε;
Οχι δεν υπάρχει διαθέσιμο πλέον,μονο αν το πουλάει κάποιος.
Αν το πακέτο ισχύει κανονικά και μπορώ να το διατηρήσω, τότε αυτόματα πάω και ζητώ νέα sim.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , με κάλεσαν από cosmote για να φέρω το σταθερό σε αυτήν και μαζί με το cosmote gigamax , το προνομιακό της συζύγου και το δικο μου να το βάλω στο cosmote one . Αυτό θα γίνει σήμερα κατά τις 20:00 . Η ερώτηση μου είναι το cosmote one επειρεάζει το προνομιακό ; Υπάρχει περίπτωση να το χάσω ; Ευχαριστώ

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , με κάλεσαν από cosmote για να φέρω το σταθερό σε αυτήν και μαζί με το cosmote gigamax , το προνομιακό της συζύγου και το δικο μου να το βάλω στο cosmote one . Αυτό θα γίνει σήμερα κατά τις 20:00 . Η ερώτηση μου είναι το cosmote one επειρεάζει το προνομιακό ; Υπάρχει περίπτωση να το χάσω ; Ευχαριστώ
Όχι φίλε μου, δεν επηρεάζει καθόλου το προνομιακό. Το καλό είναι ότι το κάθε κινητό σου και με κάρτα, θα έχει 1000' προς τα υπόλοιπα τηλέφωνα one. Μια χαρά συμφέρει αν έχεις σταθερό Cosmote.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pank said:

Όχι φίλε μου, δεν επηρεάζει καθόλου το προνομιακό. Το καλό είναι ότι το κάθε κινητό σου και με κάρτα, θα έχει 1000' προς τα υπόλοιπα τηλέφωνα one. Μια χαρά συμφέρει αν έχεις σταθερό Cosmote.

Τέλεια , ευχαριστώ πολύ 

London for ever
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συγγενικό πρόσωπο έφθασε σε χώρα της Ε.Ε. και δεν φαίνεται να λειτουργεί η περιαγωγή, παρόλο που είναι ενεργοποιημένη στο κινητό. Και του τρώει από τα υπόλοιπο € που έχει.

Τα βασικά 1500 λεπτά και 1500 MB του Προνομιακού δεν ισχύουν στην περιαγωγή; Θεωρούνται «δωρεάν»;
Ή το «δωρεάν» αναφέρεται στα ΜΒ του Reload;
Εδώ οι όροι του πακέτου:
Screenshot_2022-06-10-11-29-39-370_gr.cosmote.whatsup.thumb.jpg.9c74519eef7a31da47a5806a268284b4.jpg


Μόνο αυτό βρήκα ως πληροφορία:
https://www.whatsup.gr/cosmote-periagogi

Τι πρέπει να κάνει;
 

1.thumb.jpg.de0ec34464375866c7ec25d08a759ffe.jpg

Edited by Aurumnus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...