Jump to content

Τα πάντα για το Προνομιακο What'sUp 1500', 1.5GB


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι. 

Θα ανανεώσεις κανονικά το μηνιαίο πακέτο. 

Το μόνο πρόβλημα ότι θα χαθούν τα ΜΒ από το reload αν υπάρχουν. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Vasileios said:

Ναι. 

Θα ανανεώσεις κανονικά το μηνιαίο πακέτο. 

Το μόνο πρόβλημα ότι θα χαθούν τα ΜΒ από το reload αν υπάρχουν. 

Σ ευχαριστω πολυ αλλα επειδη εχω φαει σκαλωμα , με ποιο τροπο γινεται αυτο;;;;; 

Τα του reload δεν με απασχολουν.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aenaos15 said:

Σ ευχαριστω πολυ αλλα επειδη εχω φαει σκαλωμα , με ποιο τροπο γινεται αυτο;;;;; 

Τα του reload δεν με απασχολουν.

αφου έχεις υπόλοιπο θα πατήσεις στο πακέτο που θες.Πως επέλεγες πακέτο μέχρι τώρα;

Δεν καταλαβαίνω πως κόλλησες!

Link to comment
Share on other sites

On 18/2/2022 at 12:43 ΠΜ, sgatzo said:

Έχουν σταματήσει εδώ και καιρό. Αν θυμάμαι καλά Αύγουστο του 2020 πρέπει να σταμάτησαν

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

2017-18 καπου εκει σταματησε 

Link to comment
Share on other sites

On 18/2/2022 at 12:43 ΠΜ, sgatzo said:

Έχουν σταματήσει εδώ και καιρό. Αν θυμάμαι καλά Αύγουστο του 2020 πρέπει να σταμάτησαν

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Παιδιά όχι, πολύ νωρίτερα σταμάτησαν να το δίνουν. Συγκεκριμένα, όποιος προνομιακός αριθμός δεν είχε ενεργοποιηθεί έως τις 28 Μαρτίου του 2018, έχανε την προνομιακή προσφορά. Παρεμπιπτόντως, ακόμη και τώρα που ήρθαν και εδώ στο What's Up τα απεριόριστα, το προνομιακό εξακολουθεί να είναι ό,τι καλύτερο υπάρχει στην ελληνική αγορά καρτοκινητής. Είναι φθηνότερο από τα απεριόριστα κατά 40% (κατά 5€) και έχει το πλεονέκτημα ότι τα λεπτά του καταναλώνονται και κατά την περιαγωγή εντός της Ευρωπαϊκής Ένωσης.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το είχαμε πρωτοπορεί κάποια παπαγαλάκια έλεγαν ν ότι σε λίγους μήνες θα σταματήσει. Από τότε έχουν περάσει κοντά 5 χρόνια και έχω γλιτώσει πάρα πολλά λεφτά!

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Και δεν χάνεται αν δεν το ενεργοποιήσεις για μερικούς μήνες όπως ελεγαν

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk


Έχουμε κάποια ιδέα μετά από πόσο διάστημα μπορεί να χαθεί το πακέτο;

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το είχα πάρει τότε που τα μοίραζαν αφειδώς και μέσω τηλεφώνου. Δεν θυμάμαι καν πόσα χρόνια έχουν περάσει. 4 σίγουρα.
Το νούμερο δεν το χρησιμοποιώ, έχω συμβόλαιο σε άλλη εταιρία. Απλά το διατηρώ να υπάρχει σαν καβάτζα γιατί αξίζει σαν πακέτο.
Το προνομιακό πακέτο το ενεργοποίησα μόνο την πρώτη φορά που πήρα το νούμερο.

Από τότε και στο εξής κάθε Γενάρη του βάζω μια κάρτα για να μη χαθεί ο αριθμός. Βάζω την κάρτα στο κινητό κάνω την ανανέωση και μετά την ξαναβάζω στο συρτάρι χωρίς να ενεργοποιήσω κάποιο πακέτο.

Το προνομιακό πακέτο εξακολουθεί να είναι διαθέσιμο και να προσφέρεται προς ενεργοποίηση.

Άρα δε νομίζω ότι θα χαθεί ποτέ αν δεν το ενεργοποιήσεις. Μόνο η cosmote θα το κόψει αν θελήσει.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Bayern7 said:

Άρα δε νομίζω ότι θα χαθεί ποτέ αν δεν το ενεργοποιήσεις. Μόνο η cosmote θα το κόψει αν θελήσει.

Να μην θελήσει γιατί χαθήκαμε!!!

Link to comment
Share on other sites

On 28/2/2022 at 9:59 ΠΜ, ippotis said:

Να μην θελήσει γιατί χαθήκαμε!!!

Δυστυχώς, προς τα εκεί φαίνεται να οδεύουμε. Ήδη έχει κοπεί η δυνατότητα ενεργοποίησης του πακέτου μέσω κλήσης στο 1330 (αν και εξακολουθεί να ακούγεται στο ηχογραφημένο μενού, αν πληκτρολογήσεις το εννέα, δεν κάνει τίποτα). Σε σχετική ερώτησή μου, η εξυπηρέτηση πελατών μου απάντησε, ότι θα διακοπεί και η δυνατότητα ενεργοποίησης του πακέτου μέσω της εφαρμογής What's Up και θα παραμείνει μόνο η αποστολή μηνύματος SMS στο 1330. Ποιός ξέρει για ποιό λόγο γίνονται όλα αυτά. Ίδωμεν!

Link to comment
Share on other sites

Απλά αν είναι ας το κάνει σε ....10 χρόνια ας πούμε. Τότε (ελπίζω) να έχουν περάσει όλα τα δεινά (ιός, πόλεμος, κρίση, ακρίβεια)

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λόγος να το κόψει εφόσον χρησιμοποιείται από κατόχους

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, vrwmiaris said:

Ποιος ο λόγος να το κόψει εφόσον χρησιμοποιείται από κατόχους

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν θέλει ερώτηση. Να σε σπρώξει σε πακέτο πιο συμφέρον (για την εταιρεία βέβαια όχι για εσένα)

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, ippotis said:

Δεν θέλει ερώτηση. Να σε σπρώξει σε πακέτο πιο συμφέρον (για την εταιρεία βέβαια όχι για εσένα)

Ακριβώς! Ο φόβος μου μήπως το κόψει τώρα δεν είναι τυχαίος. Ας μην ξεχνάμε ότι πλέον υπάρχει λύση εντός What's Up για όποιον θέλει άφθονη επικοινωνία προς όλους, πράγμα που δεν υπήρχε στο παρελθόν. Προφανώς αναφέρομαι στο πακέτο Unlimited Calls το οποίο όμως είναι (δυστυχώς) αρκετά ακριβότερο από το προνομιακό.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα calls to all είναι και ακριβό και τα data άθλια, 512ΜΒ;;;;;!!!! Εν έτη 2022 με 5G και δίνουν 512ΜΒ!!! Απαράδεκτο και εκτός τόπου και χρόνου. Ακόμα και με το reaload it δεν φτάνει, όχι μήνα να βγάλεις αλλά ούτε 15 μέρες. Αν ήταν τουλάχιστον 1,5 και άλλο 1 με το reload it κάτι γινόταν.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ippotis said:

Το πρόγραμμα calls to all είναι και ακριβό και τα data άθλια, 512ΜΒ;;;;;!!!! Εν έτη 2022 με 5G και δίνουν 512ΜΒ!!! Απαράδεκτο και εκτός τόπου και χρόνου. Ακόμα και με το reaload it δεν φτάνει, όχι μήνα να βγάλεις αλλά ούτε 15 μέρες. Αν ήταν τουλάχιστον 1,5 και άλλο 1 με το reload it κάτι γινόταν.

Για τα 10,90 δεν σε φτάνει η κα΄ρτα των 12€, οπότε το reload θα σου δώσει παραπάνω αλλά και πάλι το 0.5gb ειναι τραγικά λίγο. 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Mε 10.90€ φτάνει η κάρτα των 12€ και περισσεύει 0,01€.. Προφανώς και ειναι λίγα τα 512mb αλλά τo πρόγραμμα αυτό οπως και το μεγαλύτερο των 13,50€ που δίνει απεριόριστη ομιλία, έναντι των 600+100 του μικρού, έχει ως σημείο πώλησης την ομιλία και όχι τα gb..

Link to comment
Share on other sites

Ανάρτηση μου σε άλλο νήμα της Cosmote:


Μετά τις τελευταίες αλλαγές στο whatsup αλλά και στο ΝΕΟ αναρωτιέμαι γιατί κάποιος να κάνει δεσμευτικό συμβόλαιο 24 μηνών με τιμές αρκετά παραπάνω απο τα παραπάνω;


Αφιέρωσα λίγο χρόνο να κάνω τις συγκρίσεις και κατέληξα στα εξής:


Παράδειγμα WhatsUp
30€: Απεριόριστα λεπτά ομιλίας, 29 GB & 600 SMS
•    13,50€: απεριόριστα λεπτά, 1,5GB & 600sms.
•    4€: 6GB/εβδομάδα x 4 εβδομάδες = 16€
•    Reload it: 2,5+1GB

Παράδειγμα Neo
30€
: 1000' , 20GB & 60SMS

Παράδειγμα GIGAMAX
33,39€:
Απεριόριστα λεπτά, 2GB, 2000sms 
Είναι το φθηνότερο gigamx

Παράδειγμα "Φτιάξε το πρόγραμμα που ανταποκρίνεται στις ανάγκες σου!"
43,20€:
20Gb (10GB από CΟS ONE), Απεριόριστα λεπτά, 2000 SMS 
53,03€: 40GB (20GB από CΟS ONE), Απεριόριστα λεπτά, 2000 SMS 

Αναρωτιέμαι λοιπόν:
1. Για ποιον λόγο να δεσμευτώ και να μην επιλέξω το πρώτο πρόγραμμα Whats Up;
2. Επειδή θα πρέπει κάθε εβδομάδα να κάνω 5 κλικ στην εφαρμογή και μια φορά τον μήνα 10 κλικ συνολικά; Αξίζει για 15 κλικ να πληρώνω 13€+ παραπάνω;


Δεν είναι τα 13€ απλά δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό τους; Μπορεί κάποιος (που να ξέρει) να μας βοηθήσει να ενημερωθούμε; 

Ευχαριστώ, 
Πέτρος

Edited by petpapoy
Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, petpapoy said:

Ανάρτηση μου σε άλλο νήμα της Cosmote:

 

Μετά τις τελευταίες αλλαγές στο whatsup αλλά και στο ΝΕΟ αναρωτιέμαι γιατί κάποιος να κάνει δεσμευτικό συμβόλαιο 24 μηνών με τιμές αρκετά παραπάνω απο τα παραπάνω;

Αφιέρωσα λίγο χρόνο να κάνω τις συγκρίσεις και κατέληξα στα εξής:

Παράδειγμα WhatsUp

30€: Απεριόριστα λεπτά ομιλίας, 29 GB & 600 SMS

  • 13,50€: απεριόριστα λεπτά, 1,5GB & 600sms.
  • 4€: 6GB/εβδομάδα x 4 εβδομάδες = 16€
  • Reload it: 2,5+1GB

 

Παράδειγμα Neo

30€: 1000' , 20GB & 60SMS

 

Παράδειγμα GIGAMAX

33,39€: Απεριόριστα λεπτά, 2GB, 2000sms 

Είναι το φθηνότερο gigamx

 

Παράδειγμα "Φτιάξε το πρόγραμμα που ανταποκρίνεται στις ανάγκες σου!"

43,20€: 20Gb (10GB από CΟS ONE), Απεριόριστα λεπτά, 2000 SMS 

53,03€: 40GB (20GB από CΟS ONE), Απεριόριστα λεπτά, 2000 SMS 

 

Αναρωτιέμαι λοιπόν:

  1. Για ποιον λόγο να δεσμευτώ και να μην επιλέξω το πρώτο πρόγραμμα Whats Up;
  2. Επειδή θα πρέπει κάθε εβδομάδα να κάνω 5 κλικ στην εφαρμογή και μια φορά τον μήνα 10 κλικ συνολικά; Αξίζει για 15 κλικ να πληρώνω 13€+ παραπάνω;

Δεν είναι τα 13€ απλά δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό τους; Μπορεί κάποιος (που να ξέρει) να μας βοηθήσει να ενημερωθούμε; 

 

Ευχαριστώ, 

Πέτρος

Φιλική παρατήρηση.

Κάνε σε παρακαλώ επικόλληση ως απλό κείμενο μας βγάζεις τα μάτια σε όλους που χρησημοποιουμε το dark skin. Δε διαβάζεται.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλει ερώτηση. Να σε σπρώξει σε πακέτο πιο συμφέρον (για την εταιρεία βέβαια όχι για εσένα)
Αφού 10€ βάζω και τα χρήματα μένουν μέσα και αναγκαστικά θα αγοράσω κάποιο πακέτο με όσα είναι μέσα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, petpapoy said:

Δεν είναι τα 13€ απλά δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό τους; Μπορεί κάποιος (που να ξέρει) να μας βοηθήσει να ενημερωθούμε; 

 

Ευχαριστώ, 

Πέτρος

Το σκεπτικό τους είναι ότι προυπήρχαν αυτά τα προγράμματα. Τους βγήκε απο δεξιά ή αριστερά (ότι προτιμάει ο καθένας χαχαχα) η wind που στο f2g έδωσε αυτά τα πακέτα που έβγαλε πλέον και το wu. Προφανώς είδαν τον "ντόρο" που έκαναν αυτά τα πακέτα στο f2g και έτσι θεώρησαν ότι βγαίνουν κερδισμένοι αν τα βγάλουν και αυτοί, παρά να κάνουν σαν να μην υπάρχουν στην αγορά πλέον τέτοια πακέτα... Τώρα αν κάνουν κάτι ώστε το neo να γίνει πιο συμφέρον για να αξίζει παραπάνω, θα δείξει...

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ερώτηση 

Σε 2 μέρες πάω Ιταλία για 4 μέρες.

Το τηλέφωνο για κλήσεις θα δουλεύει κανονικά, έτσι; 

Με το ίντερνετ τι κάνουμε; 

Πρέπει να ενεργοποιηθεί κάποιο πακέτο; 

Ευχαριστώ 

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, patrik said:

Ερώτηση 

Σε 2 μέρες πάω Ιταλία για 4 μέρες.

Το τηλέφωνο για κλήσεις θα δουλεύει κανονικά, έτσι; 

Με το ίντερνετ τι κάνουμε; 

Πρέπει να ενεργοποιηθεί κάποιο πακέτο; 

Ευχαριστώ 

Κοίτα τι λεει για roaming.Νομίζω ότι μονο η ομιλία δουλευει,θες αγορά πακέτου για δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...