Jump to content

Τα πάντα για το Προνομιακο What'sUp 1500', 1.5GB


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, bluenavy said:

Καλησπέρα.

Φίλη μου θα αλλάξει το συμβόλαιο της cosmote σε cosmoκαρτα.

Πως θα μπορέσει να ενταχθεί σε αυτό το πακέτο με τα 1500';

Δεν μπορεί,Ασε που και τότε που το έδιναν ήταν μονο σε νέα  νούμερα.

Edited by bill33
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες πως μεταφέρονται τα GB σας δεν καταλαβαίνω???

Λέτε πρέπει να κάνεις αναν'εωση με το ίδιο πακέτο ΠΡΙΝ λήξει το προηγούμενο.

Δεν βάζετε το 1500 λεπτά και 1500GB όλοι σας?

Εμένα δε μεταφέρονται...

Βάζετε άλλο πακέτο extra για τα GB ???

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θυμάμαι πως δεν μεταφέρονται τα δεδομένα από το πακέτο αυτό. Μια υπόθεση είναι πως έχει μπερδευτεί στην κουβέντα ο όγκος των δεδομένων που παίρνεις από ανανέωση χρόνου ομιλίας μαζί με reload.

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

Καί τα 1500mb και το reload μεταφέρονται κανονικά. Έκανα ανανέωση μέσω του app και από το μενού επέλεξα το πακέτο και όλα οκ.
Έχω μαζέψει 13 gb συνολικά πχ εγώ

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο. Το είδα και με αναζήτηση στο παρόν θέμα, που γράφαμε πριν χρόνια ότι μεταφέρονται τα mb αλλά όχι τα λεπτά ομιλίας. Αυτό θυμόμουν και το μπέρδεψα.

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους!

Αναρωτιέμαι και πιθανόν και άλλοι μαζί με εμένα το εξής:

Αν κάνουμε ενεργοποιήση του Cosmote Neo και το ακυρώσουμε μετά, επανέρχεται το πακέτο που είχαμε στο προνομιακό ή χανεται και παραμένει ενα απλά whatsup (το πιθανότερο σενάριο είναι αυτό κατ΄εμε);

Έχει ιδέα κανείς σας;

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Κάθε αλλαγή προγράμματος (από Whatsup σε Frog ή Cosmoκάρτα, καρτοσυμβόλαιο ή συμβόλαιο), όπως και η φορητότητα σε άλλο δίκτυο καταργούν το προνομιακό. 

Το Cosmote Neo είναι καρτοσυμβόλαιο πρακτικά, άρα πάλι θα χάσεις το προνομιακό. 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!
Αναρωτιέμαι και πιθανόν και άλλοι μαζί με εμένα το εξής:
Αν κάνουμε ενεργοποιήση του Cosmote Neo και το ακυρώσουμε μετά, επανέρχεται το πακέτο που είχαμε στο προνομιακό ή χανεται και παραμένει ενα απλά whatsup (το πιθανότερο σενάριο είναι αυτό κατ΄εμε);
Έχει ιδέα κανείς σας;
Υπάρχει πιθανότητα να επανέλθει στο προνομιακό. Γιατί δεν βάζεις αυτή την ερώτηση στο τσατ? Αν και απ οτι φαντάζομαι θέλεις τα 100γβ μόνο, γιατί τα πακέτα του προνομιακού είναι πολύ καλύτερα από το νέο που πηγαίνει προς κατάργηση απ' ότι βλέπω από την απόρριψη από συνδρομητές.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιθανότητα να επανέλθει στο προνομιακό. Γιατί δεν βάζεις αυτή την ερώτηση στο τσατ? Αν και απ οτι φαντάζομαι θέλεις τα 100γβ μόνο, γιατί τα πακέτα του προνομιακού είναι πολύ καλύτερα από το νέο που πηγαίνει προς κατάργηση απ' ότι βλέπω από την απόρριψη από συνδρομητές.
Όχι, όχι σε καμία περίπτωση δεν με ενδιαφέρει το 100αρι!
Απλά αναρωτήθηκα και διαβάζοντας στην αντίστοιχη σελίδα είδα παρόμοια ερώτηση αλλά δεν έχει απάντηση εξουσία και ο προβληματισμος μου.
Δεν έχω σκοπό να ρισκάρω το προνομιακό σε καμία περίπτωση ακόμα και τζάμπα (που λέει ο λόγος) να το δίνανε.

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

KAI EΠIΠΛEON ΔEXEΣTE ΔΩPEAN EIΣEPXOMENEΣ KΛHΣEIΣ. EΞAIPOYNTAI TA ΦOITHTIKA ΠAKETA WHAT'S UP KAI TYXON ΔΩPEAN ΠAKETA ΠPOΩΘHTIKΩN ENEPΓEIΩN.

 

EΠIKOINΩNEITE EΛEYΘEPA, ΣAN NA BPIΣKEΣTE ΣTHN EΛΛAΔA, EXONTAΣ ΣTH ΔIAΘEΣH ΣAΣ TA ΔΩPEAN MB, SMS KAI TO XPONO OMIΛIAΣ ΠPOΣ TPITA ΔIKTYA TOY ΠAKETOY ΣAΣ

 

Ρε παιδιά είμαι Γαλλία για 5 μερες 

Έχω wats up προνομιακό αυτό με 1500 λεπτά με 8.5 ευρώ 

Μου ήρθαν τα παραπάνω SMS αλλά όταν κάνω χρήση του ίντερνετ (όταν μιλάω δεν το τσέκαρα) μου τρώει χρήματα από την κάρτα....

Είχα 9.50 ευρώ στην κάρτα ενεργοποιημενο εννοείται το πακέτο και κάθε φορά που μπαίνω  στο ίντερνετ με χρεώνει. Τώρα πήγε 7.90 και έκλεισα τα δεδομένα γιατί όπως πάει σε λίγο η κάρτα θα παει μηδέν.  αλλαξε κάτι; 

Θεωρείται πακέτο προωθητικής ενέργειας; 

Με το ίδιο νούμερο πριν 3 χρόνια στη Γερμανία και πριν 2 χρόνια στην Βουδαπέστη δεν είχα καμία χρέωση.

Τι γίνεται; 

 

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος από πάντα το προνομιακό πακέτο δεν μπορούσες να το κάνεις χρήση εκτός Ελλάδας.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, CaptainNickGR said:

Αν δεν κάνω λάθος από πάντα το προνομιακό πακέτο δεν μπορούσες να το κάνεις χρήση εκτός Ελλάδας.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πήρα τηλέφωνο στην cosmote και μου είπε αυτό το πράγμα. 

Μονο για το ίντερνετ όμως. Για κλήσεις δεν χρεώνει. 

Αλλά εγω και Γερμανία και Βουδαπέστη αυτό το τηλέφωνο είχα και δεν είχα πρόβλημα. Τι να πω;;; 

Πάντως μου είπε να βάλω ένα πακέτο για ίντερνετ που δίνει 2 gb με 4 ευρω. Και αυτό έκανα 

Link to comment
Share on other sites

Αγγλία είμαι και μονο τα λεπτά ομιλίας τα χρησιμοποιείς σε περιαγωγή,όχι τα ΜΒ,το γραφει και το πακέτο τελευταία γραμμη. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 19/11/2021 at 9:20 ΠΜ, patrik said:

Πήρα τηλέφωνο στην cosmote και μου είπε αυτό το πράγμα. 

Μονο για το ίντερνετ όμως. Για κλήσεις δεν χρεώνει. 

Αλλά εγω και Γερμανία και Βουδαπέστη αυτό το τηλέφωνο είχα και δεν είχα πρόβλημα. Τι να πω;;; 

Πάντως μου είπε να βάλω ένα πακέτο για ίντερνετ που δίνει 2 gb με 4 ευρω. Και αυτό έκανα 

Ποιό πακέτο είναι αυτό? Πώς ενεργοποιείται?

Link to comment
Share on other sites

Το εβδομαδιαίο Internet είναι το οποίο δουλεύει στην περιαγωγή.

Τα ΜΒ του πακέτου είναι διαθέσιμα για χρήση σε περιαγωγή εντός ΕΕ/ΕΟΧ και εφαρμόζεται 2600MB όριο στη χρήση τους. Πέραν του ορίου αυτού και μέχρι την κατανάλωση των διαθέσιμων ΜΒ, θα εφαρμόζεται επιπλέον χρέωση περιαγωγής 0,0031€/ΜΒ για την οποία ο συνδρομητής θα ενημερώνεται και με γραπτό μήνυμα.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Vasileios said:

Το εβδομαδιαίο Internet είναι το οποίο δουλεύει στην περιαγωγή.

Τα ΜΒ του πακέτου είναι διαθέσιμα για χρήση σε περιαγωγή εντός ΕΕ/ΕΟΧ και εφαρμόζεται 2600MB όριο στη χρήση τους. Πέραν του ορίου αυτού και μέχρι την κατανάλωση των διαθέσιμων ΜΒ, θα εφαρμόζεται επιπλέον χρέωση περιαγωγής 0,0031€/ΜΒ για την οποία ο συνδρομητής θα ενημερώνεται και με γραπτό μήνυμα.

Πάντως, είναι μεγάλη υπόθεση που τα λεπτά του προνομιακού πακέτου, λειτουργούν κατά την περιαγωγή εντός Ε.Ε., και μάλιστα χωρίς πολιτική ορθής χρήσης. Ο ανταγωνισμός, εξ όσων γνωρίζω, έχει κόψει εδώ και πολλά χρόνια αυτή τη δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Ο ανταγωνισμός έχει κόψει αυτήν την δυνατότητα σύμμφωνα με τις ανακοινώσεις του και τις πληροφορίες του πακέτου. 

Αλλά ουδέποτε το εφάρμοσε.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Την ώρα που ο ανταγωνισμός κοντεύει να καταργήσει το αντίστοιχο πακέτο ως ασύμφορο, αφού το κανονικό τους πακέτο προσφέρει τα ίδια ή και περισσότερα στην ίδια ή και καλύτερη τιμή από το προνομιακό τους, εμείς εδώ συνεχίζουμε να απολαμβάνουμε τις "ομορφιές" του προνομιακού μας, το οποίο εξακολουθεί να είναι η μέρα με τη νύχτα με το απλό What's Up. Το έχω από τις δύο Αυγούστου του 2017, οπότε και το είχα αγοράσει από κοπέλα της Connect Phone στο μετρό του Συντάγματος. Το έχω ως βασικό νούμερο και κυριολεκτικά με έχει σώσει. Ευτυχώς που το πήρα τότε και δεν άκουσα ορισμένους που το απαξίωναν και έλεγαν ότι η Cosmote θα το έκοβε πολύ σύντομα. Παρότι η προσφορά ήρθε ως αντίγραφο της αντίστοιχης προσφοράς του ανταγωνισμού, η πορεία που ακολούθησε ήταν εντελώς διαφορετική. Η Cosmote απέφυγε το ξεχείλωμα - μπαχάλεμα της μπλε, σεβόμενη όσους είχαμε αποκτήσει το συγκεκριμένο πακέτο και μη θέλοντας να το χαλάσει, κάτι που θα ερχόταν ως φυσικό επακόλουθο, στην περίπτωση όπου θα έδιναν "κρυφά" το πακέτο και στην "κουτσή Μαρία". Ούτε αύξηση τιμής (10,40€), ούτε μείωση χρονικής διάρκειας ισχύος (25 ή 28 ημέρες). Προσφορά με πολλά λεπτά ομιλίας προς όλους, περισσότερα και από το φοιτητικό. Και ούτε άγχος για το πότε θα λήξει το πάσο, ούτε τίποτα. Φαίνεται ότι η Cosmote, όταν έλεγε ότι η προσφορά θα ισχύει "για πάντα" σε όσους πρόλαβαν και την απέκτησαν, πραγματικά το εννοούσε. Έτσι φαίνονται οι αξιόπιστες εταιρείες, και ξεχωρίζουν από τις αναξιόπιστες. Μπράβο στην Cosmote. Μπράβο στην Cosmote!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και επαυξάνω με τον φίλο.

Στην οικογένεια μου έχουμε 3 προνομιακά νούμερα και γλιτώσαμε από τα φοιτητικά πακέτα που μόνο να ακριβαίνουν βλέπουμε με ελάχιστες παραπάνω παροχές.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς που έχω μόνο ένα αλλά εγώ το πήρα αργά χαμπάρι και το αγόρασα από άλλον. Ευτυχώς όχι πολύ ακριβά, 20€, αλλά σίγουρα όχι μόνο έχω κάνει απόσβεση αλλά είμαι ΠΑΡΑ πολύ κερδισμένος. Μακάρι να υπήρχε και τώρα θα έπαιρνα 1-2 ακόμα. Ειδικά αν δεν καταργηθεί κιόλας δεν νομίζω να το αλλάξω με κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το αγόρασα αλλά τα μβ που έχω στακαρει και τα λεπτά ού χρησιμοποιώ ούτε σύνδεση δε τα δίνει μ με 8€.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω υπάρχουν αυτα τα προνομιακά , τα δίνει η ιδια εταιρεία , η εχει σταματήσει ;
Έχουν σταματήσει εδώ και καιρό. Αν θυμάμαι καλά Αύγουστο του 2020 πρέπει να σταμάτησαν

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eρωτηση : εχω υπολοιπο 15 ευρω περιπου απο υπολοιπα ανανεωσεων.

Υπαρχει δυνατοτητα να χρησιμοποιησω 10 ευρω απο αυτα τα χρηματα για να κανω την μηνιαια  ανανεωση;;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...