Jump to content

Τα πάντα για το Προνομιακο What'sUp 1500', 1.5GB


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα έχω να προνομιακό what's up και έχω την δυνατότητα να το μετατρέψω σε φοιτητικό ( μέσω της σχολής της γυναίκας μου) πιστεύετε ότι με συμφέρει;

 

Αν είσαι σίγουρος ότι το φοιτητικό δε θα λήξει και δε θα σου πουν να το αλλάξεις σε κάρτα προχώρα. Όμως είναι ρίσκο. Ξέρω άτομα που έχουν τελειώσει σαν φοιτητές 5 χρόνια τώρα και δεν τους έχουν ενοχλήσει....ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω να προνομιακό what's up και έχω την δυνατότητα να το μετατρέψω σε φοιτητικό ( μέσω της σχολής της γυναίκας μου) πιστεύετε ότι με συμφέρει;

Αν μπορεις να πάρεις ένα νέο νούμερο (για να μη χαθεί το προνομιακό) για να το κανείς φοιτητικό, νομίζω θα είναι καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Δες και σύγκρινε τα δύο προγράμματα. Το μόνο επιπλέον που έχει το φοιτητικό είναι τα 1200 sms με λιγότερα όμως 300 MB και 300 λεπτά προς όλους. Με το φοιτητικό κάθε μήνα έχεις 600MB και 600 λεπτά προς What's Up. Εγω αν ήμουν στη θέση σου δεν θα χάλαγα το προνομιακό για κάνενα λόγο.

 

Προνομιακό 769a7a3b5a37f66a1e86671c15016eea.jpg

Φοιτητικό 4d0d90fb48fef00b57d6ccddec401e47.jpg

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by jammes
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά στο φοιτητικό τα λεπτά αθροίζονται, δεν μηδενίζουν κάθε μήνα όπως και τα sms. Οπότε μπορείς να αποκτήσεις σχεδόν απεριόριστο χρόνο ομιλίας. Τα ΜΒ προστίθεντο και στα 2 προγράμματα.
Link to comment
Share on other sites

Τα καρτοκινητά δεν συνοδεύονται απο κάποια δέσμευση και προφανώς από καμιά προστασία. Ανα πάσα στιγμή ο πάροχος μπορεί να αλλάξει τους όρους όπως πρόσφατα έγινε με το πάρε-μοίρασε. Προφανώς και το προνομιακό δεν είναι μόνιμο πακέτο καθώς ρητά αναφερόταν στη συσκευασία του οτι ο πάροχος διατηρεί το δικαίωμα να το καταργήσει. Ομοιά και το φοιτητικό δεν μπορεί να θεωρηθεί μακροχρόνια εξασφάλιση καθώς σε μαζικό έλεγχο τα 2/3 των φοιτητικων θα πάνε περίπατο.

 

Επιλέγεις ένα πρόγραμμα που να καλύπτει τις αναγκες σου σήμερα και απλά ελπίζεις.

Μπορεί βέβαια να έχω και άδικο...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις όλους Μάλλον θα κρατήσω το προνομιακό. Βέβαια με προβληματίζει λιγο τα sms χρειάζομαι καμία 20αρια τον μήνα (βολευομουν με το πάρε δώσε και με το υπόλοιπο στην κάρτα)
Link to comment
Share on other sites

Μια χαζή ίσως ερώτηση... Είναι βέβαιο ότι εάν γίνει φοιτητικό το νούμερο του φίλου tamp, θα χαθεί το προνομιακό πακέτο; Το έχει επιβεβαιώσει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Εδω ο φίλος αναφέρει ότι παραμένουν και οι 2 προσφορές:

Είχα προνομιακό What' Up και το έκανα φοιτητικό πριν 6 μήνες!

Τα έχω και τα δύο τώρα... Κάθε μήνα μου έρχεται μήνυμα για να ενεργοποιήσω το προνομιακό!

Πιο συχνά για το φοιτητικό!

 

pronomiako-foititiko.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις όλους Μάλλον θα κρατήσω το προνομιακό. Βέβαια με προβληματίζει λιγο τα sms χρειάζομαι καμία 20αρια τον μήνα (βολευομουν με το πάρε δώσε και με το υπόλοιπο στην κάρτα)

 

Εδω ο φίλος αναφέρει ότι παραμένουν και οι 2 προσφορές:

 

Όντως έχω και τα δύο. Απλώς στην εφαρμογή What's up δε φαίνεται το προνομιακό να το επιλέξεις. Και το ενεργοποιείς μέσω sms.

Τώρα αν κάποια στιγμή μου το καταργήσουν αυτό δεν το ξέρω. Πάντως από τον Απρίλιο που ενεργοποίησα το φοιτητικό, κάθε μήνα μου έρχεται μήνυμα να ενεργοποιήσω και το προνομιακό.

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Φοιτητικό... και προνομιακό μαζί! Όπως σας είπα και παραπάνω!

 

Μόλις έλαβα μήνυμα!

 

Screenshot-20201105-095020.png

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα είναι: όταν χαθεί κάποια στιγμή η φοιτητική ιδιότητα το προνομιακό θα παραμείνει ή θα γίνει απλό What's Up;

Όπως είπε ο φίλος πιο πάνω καλό είναι τα προνομιακά νούμερα να μην τα πειράζουμε για να μην έχουμε δυσάρεστα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα είναι: όταν χαθεί κάποια στιγμή η φοιτητική ιδιότητα το προνομιακό θα παραμείνει ή θα γίνει απλό What's Up;

Όπως είπε ο φίλος πιο πάνω καλό είναι τα προνομιακά νούμερα να μην τα πειράζουμε για να μην έχουμε δυσάρεστα αποτελέσματα.

 

Δεν υπάρχει κάποια λογική στο να κόψουν και το προνομιακό μαζί με το φοιτητικό. Ωστόσο, οποιος φυλάει τα ρούχα του εχει τα μισα, οπότε η συμβουλή σου ειναι εύστοχη.

 

Δεν ξερω αν μια ερώτηση στην Cosmote θα διαλευκανε τα πράγματα, βέβαια ισως δεν αξιζει το ρισκο...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν έδωσα καμία συμβουλή, μην παρεξηγηθώ κιόλας.

Απλώς είπα τη γνώμη μου σαν κάτοχος τριών προνομιακών αριθμών που δεν θέλει να το ρισκάρει και να χάσει τις παροχές τους.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν έδωσα καμία συμβουλή, μην παρεξηγηθώ κιόλας.

Απλώς είπα τη γνώμη μου σαν κάτοχος τριών προνομιακών αριθμών που δεν θέλει να το ρισκάρει και να χάσει τις παροχές τους.

 

Ναι, σύμφωνοι, σόρι για την παρερμηνεία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τελικά θα κρατήσω το προνομιακό πρώτα γιατί από την βεβαίωση σπουδών μπορείς να κάνεις ένα νούμερο φοιτητικό, οπωτε μετετρεψα το απλό what's up της συζύγου σε φοιτητικό. Αλλά και αυτός ο περιορισμός να μην υπήρχε πάλι θα το κρατούσα διότι αν εξαιρέσουμε τις προσφορές (που δεν ξέρουμε πως θα καταντήσουν το Reload It κ.τ.λ.) τα 300md(το1,5gb δεν μου φτάνει) είναι πιο ακριβά από τα 20 και αν μύνηματα που χρειάζομαι τον μήνα. Επίσης από την επικοινωνία μου με την cote μου έδωσαν να καταλάβω το ίδιο ρίσκο έχουν και τα δύο για κόψιμο (μεγάλη-μικρη πιθανότητα αλλά την ίδια) και πάλι ευχάριστω για την βοήθεια από όλους.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι λέτε αν κάνεις το προνομιακό,φοιτητικό,χάνετε το πρώτο?
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί σε βάθος χρόνου να χαθεί.. δηλαδή μπορεί για κάποιο διάστημα να μπορείς να το ενεργοποιήσεις με μήνυμα αλλά μετά να μη μπορείς.
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

ξέρετε τι είναι αυτό ;

https://ibb.co/F3S7TkZ

 

Τις 3 τελευταίες μέρες στις 7:00 το απόγευμα παίρνω 500ΜΒ για 30 μέρες. Πωτς γκένεν ατό;

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

ξέρετε τι είναι αυτό ;

https://ibb.co/F3S7TkZ

 

Τις 3 τελευταίες μέρες στις 7:00 το απόγευμα παίρνω 500ΜΒ για 30 μέρες. Πωτς γκένεν ατό;

 

Δε χρεώνεσαι κάτι, σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Δε χρεώνεσαι κάτι, σωστά?

 

όχι, τίποτα. Σήμερα δεν πήρα δωράκι, για 3 μέρες ήταν

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα σε όλους.

 

Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να αφαιρέσω τον λογαριασμό του paypal από το what's up application (android)? Μάλλον είχα χρησιμοποιήσει κάποια στιγμή τον λογαριασμό του paypal για ανανέωση χρόνου και την έχει αποθηκευμένη και έτοιμο προς χρήση χωρίς να χρειάζεται να βάλω κωδικό του paypal. Θέλω να το αφαιρέσω ώστε να το βάζω κάθε φορά εκ νέου αν θέλω να χρησιμοποιήσω το paypal.

 

Ευχαριστώ

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...