Jump to content

Τα πάντα για το Προνομιακο What'sUp 1500', 1.5GB


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

20 ώρες είναι 1200' ομιλίας. Το φοιτητικό WHATSUP δίνει με 8,5€ 1200' προς ολους, 1200 sms προς όλους και 1,2gb. Βάζοντας 10€ online με το reload it παίρνεις άλλο 1,2gb. Κάνοντας και ένα pare moirase παίρνεις αλλά 100mb δώρο,σύνολο 2,5gb. Άρα συνολικά ο,τι του είπαν ότι θα έχει. Το φοιτητικό ισχύει για τα βασικά έτη φοίτησης +2. Βασικά σπάνια το ελέγχουν ώστε να το κόψουν οπότε μπορεί κάποιος να έχει φοιτητικό για χρόνια οπότε κάπου εκεί κολλάει και αυτό για τα 8 χρόνια. Οπότε 50€ για φοιτητικό WHATSUP, όσα ζητάνε και για το προνομιακό, χμμ
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Ο χρόνος θα δείξει.

Απλά αυτός που του το έφτιαξε, του είπε ότι τα φοιτητικά και προνομιακα πακέτα έχουν μια διάρκεια ζωής τουλάχιστον 8 χρόνια από τη στιγμή που ανανεώνεις τακτικά την κάρτα.

Μέχρι στιγμής πάντως βγήκε αληθινός. Οι παροχές που του είπε, φαίνονται κανονικά στο app της cosmote.

Επίσης, κάτι πολύ βασικό, είναι ότι δεν του πούλησε απλά έναν προνομιακό αριθμό αλλά του πέρασε το πακέτο σε έναν υφιστάμενο αριθμό cosmote.

Πρώτα του πέρασε το πακέτο κι αφού είδε ο φίλος ότι όλα είναι εντάξει, εν συνεχεία βρεθήκανε και τον πλήρωσε.

Τώρα τι να πω;

Λες σε κανα μήνα να του πούνε από την cosmote ότι αυτές οι παροχές έπαψαν να ισχύουν;

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Του ενεργοποιησε φοιτητικο δηλαδη επι πληρωμη?Χωρις δικαιολογητικα? Ε φανταζομαι κομπινα εκ των εσω... τσιμπανε ταυτοτητες απο φοιτητες καιι κανουν στα ονομα τα τους διπλες και τριπλες συνδεσεις η παιζει και τερμα μεσα κανας μπαμπουινος!!

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος στη Λιθουανία στο πακέτο που έχουμε τι ισχύει; mb ή τα λεπτά; εννοείται πως τα λεπτά θα χρησιμοποιηθούν για κλήσεις προς Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τέτοιο προνομιακό με τα 1500+1500 whatsup με τα 8,5 ευρώ. Σκέφτομαι να το κάνω μάλλον δώρο. Όποιος προλάβει. Μετά τις 30 του Μάρτη που λήγει το πακέτο που έχω βάλει με τα 1500. Απλά έβαλα κάρτα για να μην λήξει το νούμερο.Εχω το βασικό μου νούμερο σε άλλη εταιρεία με τα 1500 για 30 μέρες το οποίο το έχω 9 χρόνια. Το whatsup το έχω 1 χρόνο. Και έχω και ένα σούπερ νούμερο όπου με 8,5 ευρώ έχεις 28 GB ίντερνετ.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το κάνω μάλλον δώρο. Όποιος προλάβει. Μετά τις 30 του Μάρτη που λήγει το πακέτο που έχω βάλει με τα 1500. .

 

Καλησπέρα φίλε,

καταρχάς συγχαρητήρια για την διάθεσή σου, να δωρίσεις το προνομιακό πακέτο.:rolleyes:

Ενδιαφέρομαι και μάλιστα θα με βοηθήσει και πολύ.

Εάν δεν έχει ενδιαφερθεί άλλος κι είμαι ο πρώτος, πες μου πως πρέπει να γίνει.

Για να μην βαρύνουμε το φόρουμ στείλε μου πμ να τα πούμε .

Ευχαριστώ

Γιάννης

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τέτοιο προνομιακό με τα 1500+1500 whatsup με τα 8,5 ευρώ. Σκέφτομαι να το κάνω μάλλον δώρο. Όποιος προλάβει. Μετά τις 30 του Μάρτη που λήγει το πακέτο που έχω βάλει με τα 1500. Απλά έβαλα κάρτα για να μην λήξει το νούμερο.Εχω το βασικό μου νούμερο σε άλλη εταιρεία με τα 1500 για 30 μέρες το οποίο το έχω 9 χρόνια. Το whatsup το έχω 1 χρόνο. Και έχω και ένα σούπερ νούμερο όπου με 8,5 ευρώ έχεις 28 GB ίντερνετ.
Καλησπέρα, τι είναι αυτό το σούπερ νούμερο που με 8.5€ έχεις 28gb;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τι είναι αυτό το σούπερ νούμερο που με 8.5€ έχεις 28gb;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ήταν ενα F2g που πλέον δεν υπάρχει σαν προσφορά.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα νούμερο προνομιακό whats up, και η τελευταία φορά που εχω ενεργοποίηση την προσφορά 1500 ειτανε στο Ιούνιο 2018 , και από τότε το νούμερο κάθετε στο συρτάρι, αν βάλω κάρτα ανανέωσης, λέτε να είναι ακόμα διαθέσιμο στη γραμμή μου η προσφορά; ή έχει ακυρωθεί η προσφορά; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα νούμερο προνομιακό whats up, και η τελευταία φορά που εχω ενεργοποίηση την προσφορά 1500 ειτανε στο Ιούνιο 2018 , και από τότε το νούμερο κάθετε στο συρτάρι, αν βάλω κάρτα ανανέωσης, λέτε να είναι ακόμα διαθέσιμο στη γραμμή μου η προσφορά; ή έχει ακυρωθεί η προσφορά; Ευχαριστώ.
Η προσφορά εφόσον έχεις ενεργοποιήσει το νούμερο θα είναι διαθέσιμη μέχρι την παρέλευση των 13 μηνών που χάνεις το νούμερο.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τέτοιο προνομιακό με τα 1500+1500 whatsup με τα 8,5 ευρώ. Σκέφτομαι να το κάνω μάλλον δώρο. Όποιος προλάβει. Μετά τις 30 του Μάρτη που λήγει το πακέτο που έχω βάλει με τα 1500. Απλά έβαλα κάρτα για να μην λήξει το νούμερο.Εχω το βασικό μου νούμερο σε άλλη εταιρεία με τα 1500 για 30 μέρες το οποίο το έχω 9 χρόνια. Το whatsup το έχω 1 χρόνο. Και έχω και ένα σούπερ νούμερο όπου με 8,5 ευρώ έχεις 28 GB ίντερνετ.
Και εγώ υποψήφιος . Μπράβο για την κίνηση σου

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να κάνω το δικό μου προνομιακό ή που μπορώ να βρω κανένα νούμερο ...?Κάθε βοήθειά θα είναι ευπρόσδεκτη :O
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς,δεν διατίθεται πλέον. Μόνο από καμία αγγελία και εκεί με προσοχή και προϋπόθεση την άμεση μεταφορά στο όνομα σου και έλεγχο ότι είναι ενεργή η προσφορά πριν τον πληρώσεις

Πως γίνεται να κάνω το δικό μου προνομιακό ή που μπορώ να βρω κανένα νούμερο ...?Κάθε βοήθειά θα είναι ευπρόσδεκτη :O

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω και εγώ ένα από αυτά τα πακετάκια με την προσφορά, αλλά δεν μπορώ να την ενεργοποιήσω.. Το είχα στο ράφι κάνα 2-3 χρόνια, το ενεργοποίησα προχθές πρώτη φορά. Έστειλα Ζ9 στο 1330 και μου έστειλαν μήνυμα ότι η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη... :(

 

Καμιά γνώμη;

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεει ληξη υπολοιπου 1/4 μπορω να ανανεωσω μεχρι 1/4 23:59 ?

Οπως το γραψες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα,

 

έχω και εγώ ένα από αυτά τα πακετάκια με την προσφορά, αλλά δεν μπορώ να την ενεργοποιήσω.. Το είχα στο ράφι κάνα 2-3 χρόνια, το ενεργοποίησα προχθές πρώτη φορά. Έστειλα Ζ9 στο 1330 και μου έστειλαν μήνυμα ότι η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη... :(

 

Καμιά γνώμη;

 

Οπως γραφουν και σε προηγουμενα σχολια,οσα προνομιακα δεν ενεργοποιηθηκαν μεχρι περσι το Απριλη νομιζω,εχασαν την προσφορα.

Ενεργοποιησα και εγω πριν ενα μηνα ενα ξεχασμενο ωστε να το δωσω σε κανεναν,αλλα δεν ισχυει η προσφορα.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Μιλήστε με την εξυπηρέτηση πελατών ΜΠΟΡΕΙ και να το ενεργοποιήσουν. Σε κάποιους έγινε αλλά φυσικά αυτό ήταν και πριν 6 μήνες. Παρόλα αυτά δεν χάνετε κάτι να δοκιμάσετε.
Link to comment
Share on other sites

Οπως το γραψες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οπως γραφουν και σε προηγουμενα σχολια,οσα προνομιακα δεν ενεργοποιηθηκαν μεχρι περσι το Απριλη νομιζω,εχασαν την προσφορα.

Ενεργοποιησα και εγω πριν ενα μηνα ενα ξεχασμενο ωστε να το δωσω σε κανεναν,αλλα δεν ισχυει η προσφορα.

 

Δεν ισχυει αυτο. Ενεργοποιησα ενα "ξεχασμενο" πριν 25 μερες και ολα πηγαν καλα. Στο Γερμανο με κοιταγαν σαν παραξενο πουλι, και μου ελεγαν οτι δεν ξερουν αν θα ισχυει η προσφορα, και ο μονος τροπος να μαθω ειναι να πληρωσω 12ε για να βαλω χρονο ομιλιας και να το ενεργοποιησω και να δω αν θα μου ερθει το SMS του προνομιακου πακετου και αν θα μπορω να το ενεργοποιησω.

Οπως ειπα, ολα πηγαν καλα.

 

Πιθανον εχει να κανει με την ημερομηνια ληξης της εκαστοτε καρτας, εμενα απο πισω εγγραφε ημερομηνια του 2020 πχ.

 

Ερχομενος απο φοιτητικο, το μονο που με ενοχλει σε αυτο το πακετο ειναι οτι δεν εχει SMS. Ειμαι τυπος που εστελνε καμια 30αρια το μηνα. Ξερει κανεις κανενα καλο τροπο για SMS μεσω data μιας και πλεον εχουμε αφθονα?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το πάρε δώσε. Θα δώσεις 20 λεπτά από το χρόνο ομιλίας σου και θα πάρεις 50 sms που ισχύουν για 2 μέρες. Αυτό μπορείς να το κάνεις 3 φορές κάθε μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το πάρε δώσε. Θα δώσεις 20 λεπτά από το χρόνο ομιλίας σου και θα πάρεις 50 sms που ισχύουν για 2 μέρες. Αυτό μπορείς να το κάνεις 3 φορές κάθε μήνα.

 

πολυ περιοριστικο αυτο το 2 μερες διαρκεια, αλλα thanks δεν την ηξερα αυτη τη δυνατοτητα.

ειδα οτι με 1.01 μπορεις να αγορασεις 30sms που θα με καλυπτε αλλα ξεπερναω το κατωφλι του 10ευρου το μηνα και γινεται μπελας μετα.

Τεσπα, μαλλον πρεπει να αλλαξω λιγο συνηθειες και να χρησιμοποιω πιο πολυ τα viber/whatsup κλπ

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές μου εμφανίζει ηχητικό μήνυμα ότι δεν έχω μονάδες, ενώ έχω ενεργοποιημένα τα 1.500 λεπτά και δεν έχουν λήξη όπως και χρήματα.

Τι μπορεί να φταίει;

Όταν ξανακαλέσω διορθώνεται!

Link to comment
Share on other sites

πολυ περιοριστικο αυτο το 2 μερες διαρκεια, αλλα thanks δεν την ηξερα αυτη τη δυνατοτητα.

 

ειδα οτι με 1.01 μπορεις να αγορασεις 30sms που θα με καλυπτε αλλα ξεπερναω το κατωφλι του 10ευρου το μηνα και γινεται μπελας μετα.

 

Τεσπα, μαλλον πρεπει να αλλαξω λιγο συνηθειες και να χρησιμοποιω πιο πολυ τα viber/whatsup κλπ

Καλησπέρα,

Για δες το dosms εμένα με έχει βοηθήσει με πολύ φτηνό κοστολογιο για το sms

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές μου εμφανίζει ηχητικό μήνυμα ότι δεν έχω μονάδες, ενώ έχω ενεργοποιημένα τα 1.500 λεπτά και δεν έχουν λήξη όπως και χρήματα.

Τι μπορεί να φταίει;

Όταν ξανακαλέσω διορθώνεται!

 

Αναφέρεται σε χαμηλό χρηματικό υπόλοιπο (κάτω του 1 €) και θα το ακους στην πρώτη κλήση της ημερας. Μετά την αναγγελία καλει κανονικά χρησιμοποιώντας το πακέτο σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...