Jump to content

Τα πάντα για το Προνομιακο What'sUp 1500', 1.5GB


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν καλείς τι λέει, οτι ο αριθμός που καλέσατε δεν υπάρχει? Αν οχι και λέει για φραγή τότε μπορεί και να προλαβαίνεις. Ίσως δίνουν ως 5 μέρες για να βάλεις λεφτά.

 

"Η σύνδεση σας έχει απενεργοποιηθεί".

 

θα πάρεις τηλέφωνο την εξυπηρέτηση πελατών θα δώσεις το 20ψήφιο κωδικό και θα στο ενεργοποιήσουν ξανά.

Θα πας σε ένα κατάστημα να το ταυτοποιήσεις.

Δεν σου εγγυώμαι όμως ότι θα είναι ξανά προνομιακό.

 

Αν δεν θα είναι ξανά προνομιακό τότε θα πάει άκλαυτο.

 

Έχω και ένα ακόμα Προνομιακό που λήγει αρχές του 2020, αλλά δεν το έχω ενεργοποιήσει ακόμα.

Θα το ενεργοποιήσω αυτές τις μέρες και ελπίζω όταν το ενεργοποιήσω να είναι ακόμα Προνομιακό και όχι απλό.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το ενεργοποίησες μέχρι τέλος Μαρτίου 2018 δεν είναι πλέον προνομιακό.
Link to comment
Share on other sites

Μία γρήγορη ερώτηση... προσπαθώ από το κινητό μου να απενεργοποιήσω όλες τις προωθήσεις. Με την επιλογή ##002# και την επιλογή ##62# μου εμφανίζει μήνυμα σφάλματος "Προώθηση κλήσεων. Πρόβλημα σύνδεσης ή μη έγκυρος κωδικός ΜΜΙ"

 

Επίσης, πηγαίνοντας από το menu του κινητού στις προωθήσεις, όταν προσπαθεί να διαβάσει τις ρυθμίσεις από το δίκτυο εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα: "Σφάλμα ρυθμίσεων κλήσης. Σφάλμα δικτύου ή κάρτας SIM".

 

Με κάρτα wind και κάρτα vodafone λειτουργεί σωστά... Την κάρτα της cosmote την άλλαξα προ λίγων ημερών με καινούργια σε κατάστημα Γερμανός.

 

Μήπως απαγορεύεται η αλλαγή αυτών των ρυθμίσεων σε προνομιακά cosmote? Μπορεί κάποιος να δεί αν μπορεί να δεί τις ρυθμίσεις των προωθήσεων στο κινητό, ή εμφανίζει το παραπάνω μήνυμα;

 

Ευχαριστώ

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Έχω προνομιακό και μόλις το δοκίμασα σε Xiaomi redmi note 4 και όλα οκ. Κάτι άλλο φταίει στη περίπτωση σου

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μία γρήγορη ερώτηση... προσπαθώ από το κινητό μου να απενεργοποιήσω όλες τις προωθήσεις. Με την επιλογή ##002# και την επιλογή ##62# μου εμφανίζει μήνυμα σφάλματος "Προώθηση κλήσεων. Πρόβλημα σύνδεσης ή μη έγκυρος κωδικός ΜΜΙ"

 

Επίσης, πηγαίνοντας από το menu του κινητού στις προωθήσεις, όταν προσπαθεί να διαβάσει τις ρυθμίσεις από το δίκτυο εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα: "Σφάλμα ρυθμίσεων κλήσης. Σφάλμα δικτύου ή κάρτας SIM".

 

Το ίδιο ισχύει και σε μένα που έχω "παλιά" κάρτα. Νομίζω πως η συμπεριφορά αυτή ξεκίνησε όταν ενεργοποίησα volte. Ενεργοποίησα προωθήσεις μέσω online αιτήματος και, ενώ λειτουργούν κανονικά, δεν διαβάζονται από τα μενού της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

μόλις δοκίμασα και έβαλα την SIM σε ένα άλλο κινητό (LG zero) που δουλεύει σωστά με άλλη sim προνομιακού, και δεν μου δούλεψε... επομένως, κατά 99% φταίει η SIM

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Αν μπεις στο mycosmote ή στείλεις αίτημα στο cc (μεσω τσατ ή και fb ισως) λογικά θα δουλέψει. Δεν ξέρω αν παίζει εγγύηση για την κάρτα ή αν θέλουν 8 ευρώ παλι...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εγω είχα αντιμετωπίσει αντίστοιχο πρόβλημα με κάρτα 2in1 στις προωθήσεις όσο ήταν ενεργό το wificalling.

Όταν απενεργοποίησαν την υπηρεσία όλα δούλευαν υποδειγματικά.

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

γεια σας. διαβαζοντας τα περι κατεγγελιας που αναφερατε, πώς μπορω και πού να κανω; για το promo 1500 που ειμαι κατοχος και ενω ληγει 11/12/2019 , δεν ενεργοποιειται το Ζ9. στην επικοινωνια με cosmote μου απαντησαν οτι καταργηθηκε κ επρεπε μεχρι μαρτη 2018 να ενεργοποιησω. στην απαντηση μου οτι δεν αναγραφονταν στο πακετο κατι τετοιο κ δεν ειχα ενημερωση απο κανεναν οταν το αγοραζα , αντιθετως οτι όποτε θελω το ενεργοποιω εως 11/12/2019 οπως μου ειπε ο πωλητης......απλα προτειναν να επιλεξω ενα απο τα υπαρχοντα καιοτι δε γινεται αυτο που ζηταω. ειμαι αποφασισμενος λοιπον να κανω καταγγελια, αν μπορειτε πειτε μου πού. ευχαριστω

 

Είχα κι εγώ πριν κανα μήνα το ίδιο πρόβλημα. Είχα πάρει δύο αριθμούς. Τον ένα τον ενεργοποίησα άμεσα και τον αλλο επειδή η σύζυγος δεν ήθελε να αλλάξει αριθμό το κράτησα για την κόρη μου. Πήγα πριν κάποιες εβδομάδες πήγα να ενεργοποιήσω και τον δεύτερο και μου έλεγε οτι δεν είναι διαθέσιμο το προνομιακό. Σε επικοινωνία με e-mail μου απάντησαν τα ίδια. Στην αρχή σκέφτηκα κι εγώ καταγγελία αλλά μετά είπα οτι δεν αξίζει. Απλά εκεί που σκεφτόμουν να μεταφέρω και το 3play σε αυτούς το πάγωσα. Ας τα πάρει κάποιος που με σέβεται περισσότερο:)

Για την ιστορία στην κόρη μου έδωσα ένα wind προνομιακό...

Edited by ironbum2

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Σε ενεργοποιημένο προνομιακό πακέτο, αν γίνει απλά φραγή κλήσεων του αριθμού, όταν θα γίνει ξανά ανανεωση υπόλοιπου, το προνομιακό θα ισχύει σαν πακέτο η χάνεται;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε ενεργοποιημένο προνομιακό πακέτο, αν γίνει απλά φραγή κλήσεων του αριθμού, όταν θα γίνει ξανά ανανεωση υπόλοιπου, το προνομιακό θα ισχύει σαν πακέτο η χάνεται;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Θα ισχυει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Αν μπεις στο mycosmote ή στείλεις αίτημα στο cc (μεσω τσατ ή και fb ισως) λογικά θα δουλέψει. Δεν ξέρω αν παίζει εγγύηση για την κάρτα ή αν θέλουν 8 ευρώ παλι...

 

Πήγα τελικά σε κατάστημα Γερμανού, και μου έδωσαν άλλη κάρτα δωρεάν... απλά χρειάζεται να κάνουν μία κλήση προς cosmote για να δώσει εντολή στο κατάστημα για δωρεάν αντικατάσταση.

 

Παρ'όλα αυτά, το πρόβλημα παραμένει. Ξαναπήγα σήμερα σε κατάστημα cosmote αυτή τη φορά και μου είπε η υπάλληλος κάτι που μου φάνηκε πολύ λογικό: λόγο αρνητικού υπόλοιπου (έχω -0,14€) δεν επιτρέπει το κινητό να εκτελέσει εντολές ΜΜΙ, όπως αυτές που χρειάζονται για τον έλεγχο ή την κατάργηση των προωθήσεων. Ακόμα κι αν αυτές οι εντολές είναι μη χρεώσημες, έχει ενεργοποιηθεί αυτόματα φραγή σε αυτές τις λειτουργίες λόγο αρνητικού υπολοίπου.

Από Δευτέρα που θα κάνω ανανέωση θα δω αν ισχύει, αλλά νομίζω πως θα έχει δίκιο...

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

ναι ισχυει,μερικες φορες χανονται και οι προωθησεις αν μεινεις με αρνητικο ή μηδενικο υπολοιπο χωρις ανανεωση. Βασικα αν ηταν αρνητικο το υπολοιπο,εξ'αρχης δεν θα εφταιγε η σιμ...
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και γω από φίλο.

 

 

 

Θα ισχυει κανονικα

 

 

 

Ευχαριστω για τις απαντήσεις σας!!

 

Αν δηλαδή η λήξη σύνδεσης αναφερει ότι λήγει στις 2/12/2019, θα μπορώ να βάλω κάρτα στις 1/12/2019 και να λειτουργεί κανονικά το νούμερο αλλά και με το προνομιακό πακέτο;;

 

Απλά ρωταω ενημερωτικά για να ξέρω.

 

Εχω ένα προνομιακό και το χρησιμοποιώ μόνο για Ίντερνετ σε ταμπλετ. Όποτε δεν το χρειάζομαι αναγκαστικά κάθε μήνα. Μερικές φορές περνάνε και δυο μήνες χωρίς να βάλω κάρτα και για αυτό αναρωτιέμαι αν χάνεται το πακέτο μετά από την ενεργοποίηση φραγής.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που καταργήθηκε το ποσό των 5 ευρώ δεν υπάρχει το πάρε μοίρασε 2 φορές αλλά μόνο 1 πια. Μια χαρά προς το χειρότερο πάμε :down:
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόσφατη εμπειρία από χρήση του προνομιακού πακέτου στην Ευρωπαϊκή Ένωση; Ισχύει το 1500 και 1500;
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόσφατη εμπειρία από χρήση του προνομιακού πακέτου στην Ευρωπαϊκή Ένωση; Ισχύει το 1500 και 1500;
Ισχύουν τα λεπτά ομιλίας, δεν ισχύουν τα δεδομένα.αγοράζεις έξτρα ένα πακέτο των 700mb και είσαι μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόσφατη εμπειρία από χρήση του προνομιακού πακέτου στην Ευρωπαϊκή Ένωση; Ισχύει το 1500 και 1500;

 

Εγώ πρόσφατα από Ιταλία. Τα 1500 λεπτά προς όλους κανονικά. Τα mb όπως σου είπε ο φίλος.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά. Με ενδιαφέρουν περισσότερο τα mb οπότε θα κοιτάξω το πακέτο που πρότεινε ο φίλος.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά. Με ενδιαφέρουν περισσότερο τα mb οπότε θα κοιτάξω το πακέτο που πρότεινε ο φίλος.
Αν ενδιαφέρεσαι για mb μέχρι 9/12 μπορείς να ενεργοποιήσεις με 5 ευρώ 5 γίγα για 15 μέρες. Δεν ξέρω αν σε βολεύουν οι ημερομηνίες.
Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρεσαι για mb μέχρι 9/12 μπορείς να ενεργοποιήσεις με 5 ευρώ 5 γίγα για 15 μέρες. Δεν ξέρω αν σε βολεύουν οι ημερομηνίες.

Από 23/12εως 29/12 τα χρειάζομαι οπότε δεν..... Ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...