Jump to content

Τα πάντα για το Προνομιακο What'sUp 1500', 1.5GB


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπλέξατε ημερομηνία φραγής κίνησης που είναι στους 4 μήνες με ημερομηνία λήξης υπολοίπου που είναι στους 3 μήνες.:rolleyes:

Βεβαια ξεχάσατε την ημερομηνία λήξης σύνδεσης που είναι 13 μήνες!!! :lol:

 

Bill33 με καλυψες απόλυτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

26/3 ; :blink: Αφού είμαστε στις 26/2 ακόμα...

Εμένα πάντως ακόμα και στις 24/2 (αλλά και λίγες μέρες πριν που δοκίμασα), όπως αναφέρω και σε μήνυμά μου, μου έβγαινε το ηχητικό ότι έχει φραγή η γραμμή. Παρόλαυτά η λήξη είναι 4 μήνες από σήμερα (26/2/2018) οπότε και έκανα την 1η κλήση.

 

Από αυτά εγώ καταλαβαίνω ότι η ενεργοποίηση έγινε σήμερα.

 

Επειδή το νούμερο που πήρα και εγώ ήταν όπως η δική σου περίπτωση όλα αυτά που προείπα είναι η απάντηση που μου δώσανε από την cosmote

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

26/3 ; :blink: Αφού είμαστε στις 26/2 ακόμα...

Εμένα πάντως ακόμα και στις 24/2 (αλλά και λίγες μέρες πριν που δοκίμασα), όπως αναφέρω και σε μήνυμά μου, μου έβγαινε το ηχητικό ότι έχει φραγή η γραμμή. Παρόλαυτά η λήξη είναι 4 μήνες από σήμερα (26/2/2018) οπότε και έκανα την 1η κλήση.

 

Από αυτά εγώ καταλαβαίνω ότι η ενεργοποίηση έγινε σήμερα.

 

Επειδή το νούμερο που πήρα και εγώ ήταν όπως η δική σου περίπτωση όλα αυτά που προείπα είναι η απάντηση που μου δώσανε από την cosmote

Link to comment
Share on other sites

Προνομιακά what’s up τώρα στο μετρό Αμπελόκηποι
Είσαι απόλυτα βέβαιος ότι είναι το πακέτο αυτό; Συγγνώμη που το ρωτάω απλά πλέον ξέρω ότι δεν διατίθεται και έτσι γράφουν όλοι. Αν μπορείς πες μας

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα, εστειλαν 2 νεα νούμερα, απευθειας απο cosmote. Οχι μαζι, αλλα πρωτα το ενα κ μετα το αλλο. Δεν ηταν ενεργοποιημενα κ αμεσα ενεργοποιηθηκαν αφου παρελαβαν την ταυτοτητα μου

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα επειδή σκέφτομαι να πάρω αν είμαι τυχερός κανένα προνομιακό what's up αυτά έχουν ημερομηνία λήξης? Δηλαδή παίζει

κάποια στιγμή ο αριθμός να μη λειτουργεί μετά από 12 μήνες? Να τονίσω όχι η ενεργοποίηση αλλά ο αριθμός καθε αυτός

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα επειδή σκέφτομαι να πάρω αν είμαι τυχερός κανένα προνομιακό what's up αυτά έχουν ημερομηνία λήξης? Δηλαδή παίζει

κάποια στιγμή ο αριθμός να μη λειτουργεί μετά από 12 μήνες? Να τονίσω όχι η ενεργοποίηση αλλά ο αριθμός καθε αυτός

 

o αριθμος παυει να λειτουργει εαν σε 13 μηνες δεν κανεις καθολου ανανεωση στους 4 μηνες χωρις ανανεωση μπαινει φραφη κλησεων

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. σήμερα πήγα και ρώτησα στον γερμανο για το προνομιακό whats up. είναι αδερφός ενός συναδέλφου μου το παλικάρι και μου είπε ότι τα προνομιακά whats up έχουνε διάρκεια 12 μήνες και μετά γίνεται αυτόματα απλό whats up. γνωρίζετε κάτι τέτοιο εσείς ?
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν παρει,τους εχουν πει οι πωλητές οτι είναι για πάντα.
Link to comment
Share on other sites

σε ερωτηση μου στην COSMOTE η απαντηση τους ητανε οτι τα προνομιακα εχουνε αοριστη ημερομηνια ληξης οσον αφορα την εξτρα προσφορα που εχουν επανω και η οποια χανεται μονο εαν αλλαξεις πακετο ( cosmokarta ,frog , καρτοσυμβολαιο, συμβολαιο)
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν παρει,τους εχουν πει οι πωλητές οτι είναι για πάντα.

 

αυτό του είπα και εγώ μου είπε θα σε απογοητεύσω αλλά δεν είναι για πάντα είναι 12μηνο. με ξενέρωσε γμτ :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τέλος πάντων θα δούμε με τον καιρό. εμένα έγινε και η μεταβίβαση στο όνομα μου σε 2 μέρες

Link to comment
Share on other sites

12-μηνο αν δεν κανω λαθος ειναι μονο της vodafone

 

της vodafone είναι σίγουρα 12άμηνο. είχανε περίπτερο και δίνανε κάρτες προνομιακές αλλά για 12 μήνες το λέγανε κιόλας από μόνοι τους

Link to comment
Share on other sites

εγω παντος πιστευω την COSMOTE και οχι ενα πωλητη που σημερα πουλαει καρτες κινητης και αυριο οτιδηποτε αλλο
Link to comment
Share on other sites

εγω παντος πιστευω την COSMOTE και οχι ενα πωλητη που σημερα πουλαει καρτες κινητης και αυριο οτιδηποτε αλλο

 

αυτόν που ρώτησα εγώ είναι αδερφος ενος παιδιού από την δουλειά μου και δουλεύει στον γερμανό.

πήγα για να δω αν έγινε η μεταβίβαση του πακέτου στο όνομα μου και εκεί τον ρώτησα. μακάρι να κάνει λάθος αλλά για να πω την αλήθεια μου το είπε 2 φορές και με σιγουριά

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει αυτό, τότε, μετά το 12μηνο, και αφού γίνει απλό What's up χωρίς τη συγκεκριμένη προσφορά, φαντάζομαι θα χάνονται και όσα ΜΒ είχαμε μαζέψει, έτσι δεν είναι;
Link to comment
Share on other sites

αυτόν που ρώτησα εγώ είναι αδερφος ενος παιδιού από την δουλειά μου και δουλεύει στον γερμανό.

πήγα για να δω αν έγινε η μεταβίβαση του πακέτου στο όνομα μου και εκεί τον ρώτησα. μακάρι να κάνει λάθος αλλά για να πω την αλήθεια μου το είπε 2 φορές και με σιγουριά

 

ειναι αοριστου καμια σχεσγη οτι ληγει-αλλαζει στο 12μηνο

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

ειναι αοριστου καμια σχεσγη οτι ληγει-αλλαζει στο 12μηνο

 

και ποιος σου ειπε οτι τα παιδια του γερμανου εχουν γνωσεις ή ξερουν το πακετο (χωρις να εχω την διαθεση προσβολης των εργαζομενων εκει) αυτα τα πακετα ειναι promotion και δεν διδονται απο κανενα καταστημα ειτε ΟΤΕ ειτε ΓΕΡΜΑΝΟΣ ακομα και υπαληλο ΟΤΕ να ρωτησεις δεν το ξερει ενημερωση για το πακετο μονο απο το 13888

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει αυτό, τότε, μετά το 12μηνο, και αφού γίνει απλό What's up χωρίς τη συγκεκριμένη προσφορά, φαντάζομαι θα χάνονται και όσα ΜΒ είχαμε μαζέψει, έτσι δεν είναι;

 

Πολλά τα "αν" δε νομίζεις;

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει αυτό, τότε, μετά το 12μηνο, και αφού γίνει απλό What's up χωρίς τη συγκεκριμένη προσφορά, φαντάζομαι θα χάνονται και όσα ΜΒ είχαμε μαζέψει, έτσι δεν είναι;

 

Κύριοι το παιδί παρέθεσε μια άποψη από εργαζόμενο του ομίλου. Θα το δούμε στην πράξη.

 

Τα "αν" πράγματι δεν χρειάζονται, ωστόσο οφείλω να ενημερώσω, πως αν η πηγή (προνομιακό) καταργηθεί, καταργείται και η παροχή (MB).

 

Προσωπικά πιστεύω πως δεν πρόκειται να γίνει, διότι οι περισσότεροι που τα πήραν, θα πάνε πίσω στη Wind στεγνότατα.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Και μένα με πήραν σήμερα στο wind εταιρικό (το οποίο παλιά ήταν στην cosmote, μου το ανέφερε κιόλας η κοπέλα στο τηλέφωνο) και θα μου στείλουν ένα νούμερο.

Η κλήση ήταν από 13888.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς με , μετά από 1 μήνα.....

 

promo9 από αρχές Σεπτέμβρη ταυτοποιημένα. ΌΧΙ ενεργοποιημένα (δλδ δεν έχουν μπει καθόλου σε συσκευή).

Αναφέρονται με 0,25€ υπόλοιπο 6 μήνες μετά.

Διαρκώς sms από την C-Ote να τα ενεργοποιήσω.

Ενεργοποίηση έως 25/10/2019 γράφουν πίσω από τα καρτελλάκια. Πρίν τα μέσα 2019 (περισσότερο από 1 χρόνο από τώρα) ΔΕΝ πρόκειται καμιά τους sim να μπει σε συσκευή.

Θα σας ενημερώσω τότε για το ΑΝ ισχύουν ακόμα το promo9, αλλά και πότε ενεργοποιήθηκαν (δλδ 3μηνο, 2μηνο κλπ: Ό,τι θα ισχύει τότε).

 

ΜΗΝ ακούτε ούτε τι λένε από C-Ote.

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Καλώς με , μετά από 1 μήνα.....

 

promo9 από αρχές Σεπτέμβρη ταυτοποιημένα. ΌΧΙ ενεργοποιημένα (δλδ δεν έχουν μπει καθόλου σε συσκευή).

Αναφέρονται με 0,25€ υπόλοιπο 6 μήνες μετά.

Διαρκώς sms από την C-Ote να τα ενεργοποιήσω.

Ενεργοποίηση έως 25/10/2019 γράφουν πίσω από τα καρτελλάκια. Πρίν τα μέσα 2019 (περισσότερο από 1 χρόνο από τώρα) ΔΕΝ πρόκειται καμιά τους sim να μπει σε συσκευή.

Θα σας ενημερώσω τότε για το ΑΝ ισχύουν ακόμα το promo9, αλλά και πότε ενεργοποιήθηκαν (δλδ 3μηνο, 2μηνο κλπ: Ό,τι θα ισχύει τότε).

 

ΜΗΝ ακούτε ούτε τι λένε από C-Ote.

 

Σου στέλνουν σμς στο άλλο νούμερο ,αυτό που σε κάλεσαν αρχικά για να σου στείλουν τα πακέτα,για ενεργοποίηση;

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Σου στέλνουν σμς στο άλλο νούμερο ,αυτό που σε κάλεσαν αρχικά για να σου στείλουν τα πακέτα,για ενεργοποίηση;

 

Ακριβώς.

Έχω λάβει το ίδιο sms (Πρόσκληση να ενεργοποιήσω) 13 φορές από αρχές Σεπτέμβρη.

ΑΝ δεν τα κατοστήσω, ΔΕΝ την ενεργοποιώ.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι ;τα mb που περισσεύουν μεταφέρονται αλλά τα λεπτά ομιλίας όχι .γιατι ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να μια καλή ερώτηση. Αρμόδιος να απαντήσει είναι μόνο η εξυπηρέτηση πελατών Cosmote αν και δεν νομίζω να έχουν κάποια λογική απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος γιατι η ληξη συνδεσης γινεται στις 25/3/19 ? Δηλαδη το προνομιακο ισχυει εως τοτε οπου μετα θα πρεπει να το αλλαξω πιθανον σε cosmokarta ή καρτοσυμβολαιο ? ή εννοει πως ληγει η συνδεση εαν δεν ανανεωσω καθολου εως τοτε.

Το εχω ενεργοποιημενο εδω και ενα μηνα αλλα με προβληματισε το οτι αναφερει πως ληγει η συνδεση.

WP_20180228_07_23_52_Pro.jpg

Edited by giannis074
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...