Jump to content

Τα πάντα για το Προνομιακο What'sUp 1500', 1.5GB


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενεργοποιησα προνομιακο πριν 1,5 μηνα και το εχω ανανεωσει ηδη 1 φορα.

 

Σημερα σκαει τηλεφωνο απο "συνεργατη Cosmote" για να μου κανουν προσφορα.

Μου προσφεραν καρτοσυμβολαιο αστειο σε συγκριση με το promo.

 

Παρολο που πιθανοτατα ηταν τυχαια "προσφορα" που την κανουν σε ολα τα WU, για μενα καλλιστα αυτο το σκηνικο γενικοτερα θα μπορουσε να παιξει με ολα τα promos το επομενο διαστημα. Δηλαδη αργα ή γρηγορα να θελουν ολους τους νεους ενεργους αριθμους να τους μετατρεψουν σε καρτοσυμβολαια ή συμβολαια μεσω "ελκυστικων" (?) προσφορων.

 

Αλλωστε... business games. Το "τυρακι" και η φακα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι συχνή τακτική στα καρτοκινητά όλων των εταιριών να προσφέρουν αλλαγή σε καρτοσυμβόλαιο. Αν θες για την ιστορία πες μας τι σου πρότειναν.
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησα προνομιακο πριν 1,5 μηνα και το εχω ανανεωσει ηδη 1 φορα.

 

Σημερα σκαει τηλεφωνο απο "συνεργατη Cosmote" για να μου κανουν προσφορα.

Μου προσφεραν καρτοσυμβολαιο αστειο σε συγκριση με το promo.

 

Παρολο που πιθανοτατα ηταν τυχαια "προσφορα" που την κανουν σε ολα τα WU, για μενα καλλιστα αυτο το σκηνικο γενικοτερα θα μπορουσε να παιξει με ολα τα promos το επομενο διαστημα. Δηλαδη αργα ή γρηγορα να θελουν ολους τους νεους ενεργους αριθμους να τους μετατρεψουν σε καρτοσυμβολαια ή συμβολαια μεσω "ελκυστικων" (?) προσφορων.

 

Αλλωστε... business games. Το "τυρακι" και η φακα.

 

αυτο εννοειται.....εδω και 4 χρονια τα ιδια μου κανουν στην wind.παρολο που οι προσφορες τους δεν ειναι ελκυστικες στατιστικα καποιοι θα τσιμπησουν!

Link to comment
Share on other sites

Είναι συχνή τακτική στα καρτοκινητά όλων των εταιριών να προσφέρουν αλλαγή σε καρτοσυμβόλαιο. Αν θες για την ιστορία πες μας τι σου πρότειναν.

 

17 ευρω καρτοσυμβολαιο, αρκετα χιλιαδες λεπτα προς Cosmote, 60' προς ολους, 700MB και 4€ να μενουν στη καρτα. Δεν το λες και προσφορα σε σχεση με το promo αυτο παντως.

Link to comment
Share on other sites

17 ευρω καρτοσυμβολαιο, αρκετα χιλιαδες λεπτα προς Cosmote, 60' προς ολους, 700MB και 4€ να μενουν στη καρτα. Δεν το λες και προσφορα σε σχεση με το promo αυτο παντως.

 

1500 λεπτα προς κοσμοτε σιγουρα...τα 120 ισως να μπορεσουν να τα κανουν διπλα απο αλλο τμημα...συν να δωσουν 1000 λεπτα προς ολους σε κουβα κ οταν τελειωσουν να σου ξανα βαλουν

Link to comment
Share on other sites

1.000 λεπτά προς Κούβα δεν πρόκειται να σου δώσουν. Μα με τίποτα....
Link to comment
Share on other sites

1.000 λεπτά προς Κούβα δεν πρόκειται να σου δώσουν. Μα με τίποτα....

 

σε καρτοκινητο 1000 λεπτα προς 3τους δινουν με κουβα δωρεαν!Κ ομως δινουν...τουλαχιστον πριν 1 μηνα!Δεν ξερω αν αλλαξε η εμπορικη πολιτικη ξανα..

Link to comment
Share on other sites

Έμπλεξες την Κούβα με τον Κουβά. Αυτά παθαίνει κανείς όταν δεν δίνει σημασία στους τόνους.
Link to comment
Share on other sites

Κατω απο τα μηνύματα υπάρχει η δυνατότητα τροποποίησης για να φτιάχνετε τα μηνύματα ώστε να διαβάζονται. Μερικοί απορώ,διαβάζετε τι γραφετε μετά,για να δειτε αν βγαίνει νόημα?
Link to comment
Share on other sites

Έμπλεξες την Κούβα με τον Κουβά. Αυτά παθαίνει κανείς όταν δεν δίνει σημασία στους τόνους.

 

χαχαχαχα:lol::lol::p

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα απο μια κοπελα το προνομιακο της εδωσα και ταυτοτητα ολα κομπλε.μου ειπε αυριο θα στειλει τη ταυτοτητα γιατι σημερα δε προλαβαινει.σημερα μπορω να το ενεργοποιησω?αν ναι τι κανω για ενεργοποιηση?

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά μια κλήση στο 1314 ή 1330 για ενεργοποίηση (εφόσον είναι ταυτοποιημένο σε κάποιο όνομα). Μετά αποστολή του μηνύματος για να πάρεις το πακέτο των 1500'.

Αν δεν είναι ταυτοποιημένο πρέπει να περιμένεις.

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα απο μια κοπελα το προνομιακο της εδωσα και ταυτοτητα ολα κομπλε.μου ειπε αυριο θα στειλει τη ταυτοτητα γιατι σημερα δε προλαβαινει.σημερα μπορω να το ενεργοποιησω?αν ναι τι κανω για ενεργοποιηση?

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εννοείς πωλήτρια ή απο αγγελίες;

Link to comment
Share on other sites

απο αγγελια.βασικα δοκιμασα τωρα ολα μια χαρα.ελεγε το χαρτακι καντε μια εξερχομενη κληση την εκανα και μου ελεγε καλως ηρθατε μπλα μπλα και εβαλα 10 ευρα και μου ειπε πως ενεργοποιηθηκε.εβαλα και τα 1500 και 1.5gb και ηρθε και reload 1200

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω γιατί έχω βρει από αγγελία να πάρω είναι όντως για πάντα ;η όποτε θέλει η Cosmote το κόβει ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δεν ειναι για παντα. Ειναι για οσο θελει η καθε εταιρεία. Ημερομηνία ληξης δεν εχει ανακοινώσει οποτε ειναι μέχρι νεωτέρας.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω γιατί έχω βρει από αγγελία να πάρω είναι όντως για πάντα ;η όποτε θέλει η Cosmote το κόβει ;

 

Η απαντηση ειναι οτι ισχυουν και τα 2 τα οποια ανεφερες.

Επισημα η Cosmote ενημερωνει τον κοσμο οτι η προσφορα ισχυει για παντα αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα γινει κιολας ετσι.

Και εμενα αυτος ηταν ο μεγαλυτερος ενδοιασμος για το αν πρεπει να χρησιμοποιησω για κυριο νουμερο το promo αλλα τελικα αποφασισα να το κανω.

Link to comment
Share on other sites

μιλησα με cosmote.δεν υπαρχει προβλημα.ενεργοποιω κανονικα και μετα ας γινει η ταυτοποιηση.

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω γιατί έχω βρει από αγγελία να πάρω είναι όντως για πάντα ;η όποτε θέλει η Cosmote το κόβει ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Και η αντίστοιχη ειδική προσφορά της wind που ξεκίνησε να μοιράζεται ευρέως έχει από το 2014 που έχω πάρει και τρέχει ακόμα και μάλιστα μοιράζουν ακόμα νέα νούμερα. Ποιός ξέρει μέχρι πότε θα αποφασίσουν οι εταιρείες να διατηρούν την προσφορά.

 

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και η αντίστοιχη ειδική προσφορά της wind που ξεκίνησε να μοιράζεται ευρέως έχει από το 2014 που έχω πάρει και τρέχει ακόμα και μάλιστα μοιράζουν ακόμα νέα νούμερα. Ποιός ξέρει μέχρι πότε θα αποφασίσουν οι εταιρείες να διατηρούν την προσφορά.

 

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για πάντα θα την έχουν, δεν είναι ηλίθιες οι εταιρείες, για να σου πουν "η προσφορά κόβεται" ένα ωραίο πρωί. Το θέμα είναι, με τι παροχές, κόστος και διάρκεια θα την έχουν? Για παράδειγμα, δε θα μου φανεί καθόλου περίεργο, αν σε δύο χρόνια, τόσο η προσφορά της Cosmote όσο και η αντίστοιχη της Wind, παρέχουν απεριόριστα (όχι 1500) λεπτά προς όλους και 5 GB internet, με κόστος 13€ και διάρκεια 15 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Οι αγγελίες που βρίσκω όταν γκουγκλάρω το προνομιακό (άλλα με 10, άλλα με 15 και άλλα με 20 ευρώ) παίζουν κανονικά; Αν πάρω τηλέφωνο θα μου στείλουν;
Link to comment
Share on other sites

Οι αγγελίες που βρίσκω όταν γκουγκλάρω το προνομιακό (άλλα με 10, άλλα με 15 και άλλα με 20 ευρώ) παίζουν κανονικά; Αν πάρω τηλέφωνο θα μου στείλουν;

 

€λεγξες ΑΝ όταν τα πάρεις (και πληρώσεις τα 10,15 ή 20 κλπ) θα έχουν μέσα €; Να ενεργοποιήσεις άμεσα (χωρίς "κάρτα" δλδ) το promo9;

 

Ή απλά τη sim με 0€ (ή 0,25€ απλά) μέσα;

Link to comment
Share on other sites

€λεγξες ΑΝ όταν τα πάρεις (και πληρώσεις τα 10,15 ή 20 κλπ) θα έχουν μέσα €; Να ενεργοποιήσεις άμεσα (χωρίς "κάρτα" δλδ) το promo9;

 

Ή απλά τη sim με 0€ (ή 0,25€ απλά) μέσα;

 

Όχι, η αλήθεια είναι πως δεν έχω ελέγξει τίποτα.

Αυτό που με ενδιαφέρει πρωτίστως είναι αν έχω τη δυνατότητα να αποκτήσω κι εγώ ένα προνομιακό πακέτο -και πώς- ή αν πλέον είναι δυσεύρετα αυτά τα πακέτα και δύσκολο να τ' αποκτήσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

εγω που το πηρα χτες το πληρωσα 10 ευρα αλλα μεσα δεν ειχε λεφτα.0.25 ειχε μεσα.δε βαριεται.εβαλα ενα 10αρικο και ημαστε κομπλε.στην εφαρμογη μεσα εχει κανονικα ειδικη προσφορα 1.500 λεπτα και 1.5 gb

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...