Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους.

Αναρωτιόμουν αν έχει βρει κανένας άξιο αντικαταστάτη του θηρίου μας.

Κάτοχος εδώ και 2,5 χρόνια σκεφτόμουν μήπως ήρθε η ώρα για ανανέωση...

Ευχαριστώ προκαταβολικά..!!!!!

 

Αν δεν σ αφησει δεν το αφηνεις. 16:9 αναλογία χωρίς notch και χωρίς bezels δεν βρίσκεις πλέον και βολεύει απίστευτα περα απ τα υπολοιπα καλούδια συν την ομορφια της συσκευης. Και γω το LG G7 έχω σκοπο να το κρατήσω που ειναι ίδια κατάσταση αλλά το 18.5:9 δεν μου αρέσει να πω την αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έλεγα για το V50 μου έρχεται στα 400κατι από amazon.de χωρίς ΦΠΑ.... Το έχει δουλέψει κανείς;;;
Ειμαι με G8s και G8x...το v50 πρεπει να ειναι στα ιδια επιπεδα...το σκεφτόμουν κι εγω αλλα λεω να περιμενω λιγο ακομα για το V60

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σ αφησει δεν το αφηνεις. 16:9 αναλογία χωρίς notch και χωρίς bezels δεν βρίσκεις πλέον και βολεύει απίστευτα περα απ τα υπολοιπα καλούδια συν την ομορφια της συσκευης. Και γω το LG G7 έχω σκοπο να το κρατήσω που ειναι ίδια κατάσταση αλλά το 18.5:9 δεν μου αρέσει να πω την αλήθεια.

 

Πού να πας στα τωρινά 20:9. .... αναγκαστικά πας σε μεγάλη οθόνη (π.χ. 6,67'') διαφορετικά είναι πολύ μικρή και σοκοφρετα- τηλεκοντρόλ η αίσθηση

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με G8s και G8x...το v50 πρεπει να ειναι στα ιδια επιπεδα...το σκεφτόμουν κι εγω αλλα λεω να περιμενω λιγο ακομα για το V60

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι εγώ δε βρίσκω κανένα που να θέλω, παρά μόνο το V60 αλλά δεν ξέρω τί γίνεται με εγγύηση, αν πιάνει στα δικά μας τα δίκτυα...

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους.

Αναρωτιόμουν αν έχει βρει κανένας άξιο αντικαταστάτη του θηρίου μας.

Κάτοχος εδώ και 2,5 χρόνια σκεφτόμουν μήπως ήρθε η ώρα για ανανέωση...

Ευχαριστώ προκαταβολικά..!!!!!

 

Αν δεν σ αφησει δεν το αφηνεις. 16:9 αναλογία χωρίς notch και χωρίς bezels δεν βρίσκεις πλέον και βολεύει απίστευτα περα απ τα υπολοιπα καλούδια συν την ομορφια της συσκευης. Και γω το LG G7 έχω σκοπο να το κρατήσω που ειναι ίδια κατάσταση αλλά το 18.5:9 δεν μου αρέσει να πω την αλήθεια.

Άξιος αντικαταστάτης είναι και το V40 με χειρότερη αυτονομία όμως, και το V50 που είναι σε όλα καλύτερο και με μεγαλύτερη μπαταρία. Είχα το V30 είχα το V40, από τον Σεπτέμβριο είμαι με V50

 

18:9 είναι το V30

19.5:0 το V50

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παίδες καλησπέρα! Γνωρίζει κάποιος ποια διαφορά έχει το v30 από το v30+; Έχουν κυκλοφορήσει μαζί;

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eιναι προορισμένο για τις Ασιατική αγορά;

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για την Ασιατική αγορά;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παίδες καλησπέρα! Γνωρίζει κάποιος ποια διαφορά έχει το v30 από το v30+; Έχουν κυκλοφορήσει μαζί;

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eιναι προορισμένο για τις Ασιατική αγορά;

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για την Ασιατική αγορά;

 

Η μόνη τους διαφορά είναι ότι το V30 έχει 64GB εσωτερική μνήμη ενώ το V30+ 128GB. Επίσης το δεύτερο δεν έχει έρθει επίσημα Ευρώπη και δεν το κάλυπτε η εδώ αντιπροσωπεία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και τότε φίλε γιατί γραφει στα skroutz την ένδειξη EU?

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Xρονια πολλά κιόλας απ'οτι γράφει και το nickname σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ξέρω τι γράφουν αυτοί να είμαι ειλικρινής. Αυτό που ξέρω σίγουρα πάντως είναι ότι αν το πάρεις, εγγύηση και κάλυψη δε θα έχεις καμία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε 2 σκρουτζομαγαζα που ρώτησα σημερα μου είπαν για το v30+ ότι καλύπτεται κανονικά από την LG και είναι ευρωπαϊκής προέλευσης. Τι να πω.
Link to comment
Share on other sites

Σε 2 σκρουτζομαγαζα που ρώτησα σημερα μου είπαν για το v30+ ότι καλύπτεται κανονικά από την LG και είναι ευρωπαϊκής προέλευσης. Τι να πω.

Τι σου είπαν ακριβώς; Είναι άλλο ότι έχει σέρβις και άλλο καλύπτεται από εγγύηση. Αν σου πάθει κάτι δηλαδή θα στο αναλάβουν μιας και είναι σε όλα ίδιο αλλά θα πληρώσεις και εργασία και ανταλλακτικά.

Link to comment
Share on other sites

Ότι ισχύει κανονικά η εγγύηση για οποιοδήποτε εξουσιοδοτημένο σέρβις της lg.Τι να πω.Παντως έχει κανονικά την ένδειξη EU δίπλα από το προϊόν. Παράξενο δεν ειναι;
Link to comment
Share on other sites

Ότι ισχύει κανονικά η εγγύηση για οποιοδήποτε εξουσιοδοτημένο σέρβις της lg.Τι να πω.Παντως έχει κανονικά την ένδειξη EU δίπλα από το προϊόν. Παράξενο δεν ειναι;

 

Με ένα τηλέφωνο στην procordia θα λυθεί η απορία για το αν το καλύπτουν με δωρεάν service (εργασία/ανταλλακτικά) και είναι καλύτερο να βασιστείς στη δική τους απάντηση και όχι από του καταστήματος αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Ότι ισχύει κανονικά η εγγύηση για οποιοδήποτε εξουσιοδοτημένο σέρβις της lg.Τι να πω.Παντως έχει κανονικά την ένδειξη EU δίπλα από το προϊόν. Παράξενο δεν ειναι;

Από μια έρευνα που έκανα φτάνω στο συμπέρασμα ότι εφόσον έχει υπάρξει V30+(128gb) που δεν είναι όμως DS αλλά single sim έχει κανονικά εγγύηση στην Ευρώπη όπως και όλα τα single sim V30. Στην αρχή ήταν μόνο δίκαρτο το plus και εκείνο δεν ήταν προδιαγραφών Ευρώπης και δεν είχε και εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως δεν ξέρουν ούτε στην procordia.Τους ρώτησα κι αυτούς και δε γνωρίζουν. Κοιμούνται όρθιοι.Τι να πω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάνρως ο κωδικός μοντέλου είναι το h930g αν αυτό σας λέει κάτι. Ds δε γράφει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κι όμως δεν ξέρουν ούτε στην procordia.Τους ρώτησα κι αυτούς και δε γνωρίζουν. Κοιμούνται όρθιοι.Τι να πω.

 

Πάνρως ο κωδικός μοντέλου είναι το h930g αν αυτό σας λέει κάτι. Ds δε γράφει.

 

Αν δεν ξέρουν ούτε και αυτοί... φαντάσου υποστήριξη που θα έχεις αν χρειαστεί αν τους το πας.

 

Θα συνιστούσα να κοιτάξεις προς κάτι άλλο και σίγουρα πιο καινούργιο. Γιατί να πάρεις ένα μοντέλο σήμερα που έχει προ πολλού σταματήσει η υποστήριξή του;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστείτε είχα το v30 το απλό, το έδωσα στον πατέρα μου, του έπεσε από τον 2ο όροφο στο δρόμο και έσπασε όλη η μπροστινή οθόνη. Ήταν πολύ καλό όμως το άτιμο. Εσεις ποια ειναι η τελευταία ενημέρωση ασφαλείας που έχετε παρει;
Link to comment
Share on other sites

Aπο εκεί και πέρα φαντάζομαι δε θα πάρει κάτι άλλο.

 

Σωστά υποθέτεις, πήγαινε σε κάτι πιο σύγχρονο.

Θα συμφωνήσω με τον athanaso77, το V40 ήταν συνολικά καλύτερο πλην της αυτονομίας της μπαταρίας. Όχι ότι και αυτό θα έχει πολλές ενημερώσεις ακόμα βέβαια, για V50 δεν σου λέω γιατί μάλλον ξεφεύγει στην τιμή. Μετά κανένα G8?

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και το mi note 10 lite αλλά το v30 ήταν εξαιρετικό. Να ρωτήσω κάτι. Το έχει κάποιος σε μαύρο το v30? Aν ναι, το πλαισιο γύρω γύρω είναι ασημί η μαύρο;
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και το mi note 10 lite αλλά το v30 ήταν εξαιρετικό. Να ρωτήσω κάτι. Το έχει κάποιος σε μαύρο το v30? Aν ναι, το πλαισιο γύρω γύρω είναι ασημί η μαύρο;

 

Τυχαίνει να το έχω και σε ασημί και σε μαύρο,και ναι στο μαύρο το πλαίσιο είναι μαύρο.

Μάλιστα η πλάτη παρόλο που είναι μαύρη,στο φως όταν κουνάς τη συσκευή,κάνει μια αντανάκλαση προς το πολύ σκούρο ανθρακι.

Πραγματικά όμορφο μαύρο,αρκετά premium..θα έλεγα η πιο όμορφη μαύρη συσκευή που έχει περάσει από τα χέρια μου.

Πάντως επειδή παρακολουθώ το θέμα σου τις τελευταίες μέρες σχετικά με την πιθανή αγορά της συγκεκριμένης συσκευής,γνώμη μου είναι να πας σε κάτι πιο σύγχρονο,όχι μόνο από θέμα ασφάλειας λόγω παλιού λειτουργικού με ότι αυτό συνεπάγεται,αλλά και θέμα hardware,και κυρίως εγγύησης και εύρεσης ανταλλακτικών αν μη κακό πάθει κάτι.

Από θέμα ταχύτητας πάντως ακόμα και τώρα που εμένα το ένα είναι σε android 8 και το άλλο σε 9,πάνε σφαιρα,χωρίς το παραμικρό κόλλημα και οι μπαταρίες βγάζουν ανετοτατα τη μέρα.

 

Μπορείς να κοιτάξεις και την επιλογή να πας σε κάποιο της Oneplus.

Μια πάρα πολύ καλή συσκευή που πέρασε από τα χέρια μου,είναι το Oneplus 7.

Πολύ ωραία συσκευή,με ιδανικές διαστάσεις για άνετη χρήση με το ένα χερι.

2 γενιές επεξεργαστή νεότερη από το v30,διπλάσια ram και πολύ μεγάλο ενσωματωμενο αποθηκευτικό χώρο,αλλά δυστυχώς χωρίς επέκταση μνήμης μέσω κάρτας.

Από θέμα αναβαθμίσεων καμιά σχέση με LG,ήδη είναι στο 10 και πάει για 11 και φυσικά κάθε 2 μήνες παίρνει αναβαθμίσεις ασφαλείας..φυσικά υπάρχουν κι άλλες νεότερες της ίδιας εταιρίας,αλλά ξεφεύγουν πολύ οικονομικά.

Μπορείς να ψαξεις και για μεταχειρισμένο σε διπλανό σάιτ αγγελιών,αν φυσικά το επιθυμείς...εκεί βρίσκεις πολλά κελεπουρια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...