Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δύο χρόνια που έχω το τηλέφωνο έχω αυτή https://www.skroutz.gr/s/13518054/Ringke-Onyx-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-LG-V30.html

Κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα και με έχει σώσει αρκετές φορές από τούμπες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σορρυ έγραψα θήκες........ απο κεκτημένη ταχύτητα.

ΤΖΑΜΑΚΙ ήθελα να πω....... Προστασία οθόνης.

Θήκη έχω κ βρίσκεις......... Απλά το τζαμάκι μου βγήκε μούφα το καινούργιο κ δε ξέρω τι άλλο να βάλω....

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Ωραια θηκη μυριζει δερμα αλλα το αφηνει ακαλυπτο σε αρκετα σημεια

Στο χερι και στο ματι ειναι premium αισθηση ομως

 

https://a.aliexpress.com/_dYWEI14

 

Κι αυτα μια χαρα τζαμακια βγηκαν

 

https://a.aliexpress.com/_dWvnVoQ

 

Υπαρχουν και στο ebay

Edited by elgol
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δυστυχώς μετά από μία πτώση και παρά την προστατευτική θήκη έκανε ένα ράγισμα κατά πλάτος στο μέσο της οθόνης. Μερικές μέρες μετά ένα δεύτερο, ύστερα ένα τρίτο και σήμερα βλέπω και τέταρτο ράγισμα χωρίς να έχουμε νέες βουτιές.

 

Το κινητό το αγόρασα Μάρτιο του 2019. Τι ισχύει; Καλύπτεται κάτι; Αξίζει η επισκευή της οθόνης;

Link to comment
Share on other sites

π.χ

https://a.aliexpress.com/_dUV29wu

Αν μπορείς να την αλλαξεις μονος σου

Αν οχι ρωτησε στην αντιπροσωπεια αλλα μαλλον εκει θα εχει οσο ενα μεταχειρισμενο

Edited by elgol
Link to comment
Share on other sites

και το moloco το τζαμάκι, μεγάλη μούφα τελικά.........

3 τζάμι σε 1,5 μήνα...........

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

και το moloco το τζαμάκι, μεγάλη μούφα τελικά.........

3 τζάμι σε 1,5 μήνα...........

 

Γιατι ετσι;ειναι απο τα φημισμενα γενικα,κι εγω το εχω σε 2 τηλεφωνα,πανω απο οχταμηνο σε συνδυασμο με θηκες spigen liquid crystal.

Καμια φθορα μεχρι στιγμης,ουτε καν εχουν ξεκολλησει στις ακρες,που ειναι το συνηθες προβλημα αυτου του τυπου τζαμιων.

Μοναχα πολλη λιγη σκονη στους αισθητηρες,εκει δηλαδη που δεν εχει πολλη κολλα για να ακουμπαει στην οθονη,κι αυτο λογω οτι τα εχω συνεχως στις πισω τσεπες,και η δουλεια μου δεν ειναι και στο πιο καθαρο περιβαλλον.

 

Μηπως ο λογος που σου χαλανε ειναι η θηκη;αν ακουμπαει με το γυαλι,τοτε απο την πιεση που προκαλειται λογω της επαφης μεταξυ τους σου το ξεκολλαει,μιας και αυτου του τυπου οι κολλες δεν ειναι και για πολλα πολλα.

Αυτες που εχω εγω αφηνουν ενα κενο μεταξυ θηκης και γυαλιου γυρω στα 2 χιλιοστα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ετσι;ειναι απο τα φημισμενα γενικα,κι εγω το εχω σε 2 τηλεφωνα,πανω απο οχταμηνο σε συνδυασμο με θηκες spigen liquid crystal.

Καμια φθορα μεχρι στιγμης,ουτε καν εχουν ξεκολλησει στις ακρες,που ειναι το συνηθες προβλημα αυτου του τυπου τζαμιων.

Μοναχα πολλη λιγη σκονη στους αισθητηρες,εκει δηλαδη που δεν εχει πολλη κολλα για να ακουμπαει στην οθονη,κι αυτο λογω οτι τα εχω συνεχως στις πισω τσεπες,και η δουλεια μου δεν ειναι και στο πιο καθαρο περιβαλλον.

 

Μηπως ο λογος που σου χαλανε ειναι η θηκη;αν ακουμπαει με το γυαλι,τοτε απο την πιεση που προκαλειται λογω της επαφης μεταξυ τους σου το ξεκολλαει,μιας και αυτου του τυπου οι κολλες δεν ειναι και για πολλα πολλα.

Αυτες που εχω εγω αφηνουν ενα κενο μεταξυ θηκης και γυαλιου γυρω στα 2 χιλιοστα.

Βασικά έσπασε την πρώτη μέρα πάνω απο τον αισθητήρα φωτός...... Ενα σπάσιμο που έγινε ένα ράγισμα προς το μέσο δεξιά.........Μέσα σε άλλη μια μέρα. Κ μετά έκανε κ άλλο ράγισμα. Χωρίς πτώσεις λέμε.

Κ ναι, δε κόλλησε ποτέ καλά. Ξεκόλαγε συνέχεια με αποτέλεσμα να χάνει την επαφή με την οθόνη κ να μη μου δουλεύει ποτέ σωστά. Ως κ τον αισθητήρα απόστασης μπέρδευε κ ξαφνικά σκοτείνιαζε το τηλέφωνο και δεν έβλεπα τίποτα. Ναι φοράω κ εγώ την ίδια σπίγκεν με σένα,

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα στο oneplus 7pro είναι πάνω από χρόνο και είναι κομπλέ μέχρι τώρα
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημερα! Κατοχο του samsung xcover4 λογω της δουλειας μου ( ελαιοχρωματιστης) θελω να αλλαξω κινητο μετα απο 3 χρονια γτ πλεον lagαρει αρκετα. Αξιζουν τα 265-270€ για το v30 το 2020 γνωριζοντας οτι δν θα παρει αλλη αναβαθμιση σε σχεση με τα 190€ που βρισκω το xcover 4s?

 

Σιγουρα μιλαμε για 2 εντελως διαφορετικα κινητα.

Κι επισης αν το εχει λειτουργησει καποιος με huawei watch gt 2 συνεργαζονται σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Κατοχο του samsung xcover4 λογω της δουλειας μου ( ελαιοχρωματιστης) θελω να αλλαξω κινητο μετα απο 3 χρονια γτ πλεον lagαρει αρκετα. Αξιζουν τα 265-270€ για το v30 το 2020 γνωριζοντας οτι δν θα παρει αλλη αναβαθμιση σε σχεση με τα 190€ που βρισκω το xcover 4s?

 

Σιγουρα μιλαμε για 2 εντελως διαφορετικα κινητα.

Κι επισης αν το εχει λειτουργησει καποιος με huawei watch gt 2 συνεργαζονται σωστα?

 

Καλύτερα πάρε G8 μεταχειρισμένο σ αυτα τα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά , υπάρχει περίπτωση το κινητό μας να μπορεί να παίξει type c ακουστικά ?

Έχω δει ένα gaming headset που είναι με usb και έχει και type c adapter . Επίσης αναφέρει στα χαρακτηριστικά , type c interface phone can also be used .

 

2μιση χρόνια κι ακόμα συνεχίζει το θηρίο! Απίθανο τηλέφωνο !

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Απίθανο τηλέφωνο, μεγάλη αξιοπιστία. Το είχα πάρει από τους πρώτους, μετά το πήρε ο γιος μου και πριν 2 μήνες το πούλησε σε φίλο του και το κινητό δεν έχει χρειαστεί ούτε μπαταρία ακόμα... 3 χρόνια με άπειρη χρήση
Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως μπαταρία χρειάζεται σιγά σιγά.......

αλλα έχει 49€!!!

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παίδες ο αισθητήρας του αποτυπώματος σας πως πάει? Γιατί εμένα σαν να τα έχει παίξει πλέον.........

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου τα ίδια. Θέλει 2-3 προσπάθειες για να ξεκλειδώσει.

Ευτυχώς το face unlock δουλεύει αστραπή. Πάντως ψάχνομαι σιγά σιγά να το αλλάξω.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ο αισθητήρας του αποτυπώματος σας πως πάει? Γιατί εμένα σαν να τα έχει παίξει πλέον.........

 

Και στο δικό μου τα ίδια. Θέλει 2-3 προσπάθειες για να ξεκλειδώσει.

Ευτυχώς το face unlock δουλεύει αστραπή. Πάντως ψάχνομαι σιγά σιγά να το αλλάξω.

Για τον αισθητήρα δοκιμάστε καλό καθαρισμό με οινόπνευμα

Link to comment
Share on other sites

Για τον αισθητήρα δοκιμάστε καλό καθαρισμό με οινόπνευμα

 

κάτι έκανε........

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακόμα ξεκλειδώνει αστραπιαία...βέβαια έχει λίγο καιρό που το έχω αποσύρει, αλλά το ανοίγω μια δυο φορές την εβδομάδα...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακόμα ξεκλειδώνει αστραπιαία...βέβαια έχει λίγο καιρό που το έχω αποσύρει, αλλά το ανοίγω μια δυο φορές την εβδομάδα...

 

δε το θες??

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

δε το θες??
Για την ώρα μένει σαν εφεδρική συσκευή

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους.

Αναρωτιόμουν αν έχει βρει κανένας άξιο αντικαταστάτη του θηρίου μας.

Κάτοχος εδώ και 2,5 χρόνια σκεφτόμουν μήπως ήρθε η ώρα για ανανέωση...

Ευχαριστώ προκαταβολικά..!!!!!

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...