Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείτε να τσεκάρετε αν υπάρχει καμία βελτίωση στο multiwindow; Μήπως πχ γίνεται να προσαρμοστεί το μέγεθος οπουδήποτε εκτός από τις στάνταρ επιλογές 40-60 και 50-50 %. Ποια τα πρώτα δείγματα για την αυτονομία και το multitasking

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείτε να τσεκάρετε αν υπάρχει καμία βελτίωση στο multiwindow; Μήπως πχ γίνεται να προσαρμοστεί το μέγεθος οπουδήποτε εκτός από τις στάνταρ επιλογές 40-60 και 50-50 %. Ποια τα πρώτα δείγματα για την αυτονομία και το multitasking

 

αυτονομια θα δειξει ....παιδια ειναι τοσο απαραίτητο να τα περασουμε ολα παλι απο την αρχη ?

σε εμενα τα παντα δουλευουν ρολοι ενω την εβαλα απο πανω ! ..(το κινητο εχει γινει πιο σβελτο παντως ..)

Link to comment
Share on other sites

αυτονομια θα δειξει ....παιδια ειναι τοσο απαραίτητο να τα περασουμε ολα παλι απο την αρχη ?

σε εμενα τα παντα δουλευουν ρολοι ενω την εβαλα απο πανω ! ..(το κινητο εχει γινει πιο σβελτο παντως ..)

 

Εγώ σκέφτομαι όταν την περάσω για αρχή να την αφήσω λίγες μέρες έτσι. Και αν δω τα σκούρα τα κάνω επαναφορά

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι όταν την περάσω για αρχή να την αφήσω λίγες μέρες έτσι. Και αν δω τα σκούρα τα κάνω επαναφορά

και εγω αυτο θα κανω :)!

αν και οπως το βλεπω δεν νομιζω να υπαρξει προβλημα! ολα μα ολα μα ολα δουλεύουν ρολοι...

και οι 2 εδοσεις της gcam που ειχα και τα παντα! γενικα το κινητο δεν δειχνει να σκαλώνει πουθενα παρολο που δεν εκανα καθαρη εγκατάσταση ..τεσπα θα φανει τις επομενες μερες! :) γιατι μεταξυ μας το εχω τοσο όμορφα στημένο που βαριέμαι να τα βαζω ολα απο την αρχη :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο θα κανω :)!

αν και οπως το βλεπω δεν νομιζω να υπαρξει προβλημα! ολα μα ολα μα ολα δουλεύουν ρολοι...

και οι 2 εδοσεις της gcam που ειχα και τα παντα! γενικα το κινητο δεν δειχνει να σκαλώνει πουθενα παρολο που δεν εκανα καθαρη εγκατάσταση ..τεσπα θα φανει τις επομενες μερες! :) γιατι μεταξυ μας το εχω τοσο όμορφα στημένο που βαριέμαι να τα βαζω ολα απο την αρχη :lol::lol::lol:

 

Κάπως έτσι και γω πολύ πράγμα στημένο... Αν και τα backup πλέον είναι καλά, βαριέμαι να ξαναρυθμιζω τις λεπτομέρειες.

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

εκανα clean install και ολα καλα!εγκατεστησα 130 εφαρμογες.ετρεξα antutu και εβγαλε σκορ 184604.φαινεται smooth οπως και πριν.με προβληματισε που στο antutu ελεγε οτι η θερμοκρασια επεξεργαστη ειχε φτασει 60 βαθμους και ανησυχησα.. (bootloop).

 

 

Screenshot-20190728-135812.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μπαταρία σαν να βελτιώθηκε και άλλο η μου φαίνεται;

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μπαταρία σαν να βελτιώθηκε και άλλο η μου φαίνεται;

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλά πάει αλλά είναι ακόμα νωρίς να βγάλω συμπέρασμα ολοκληρωτικό, το σίγουρο είναι ότι δεν είναι χειρότερη . Θέλω να δω σε βαριά χρήση και σε μεγάλη αναμονή (χωρίς χρηση) τι διαφορές έχει , επίσης και σε εξωτερικό χώρο με 100% φωτεινότητα .

 

Πάντως σαν χρήση είναι πιο smooth , μπαίνει στα μενού πιο "μαλακά" κι οχι απότομα όπως πριν . Γενικά αρκετά καλύτερη εμπειρία χρήσης μέχρι στιγμής

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα είμαι μεσημέρι φορματ χωρίς επαναφορά και πάνε ελα παραλία όλη μέρα.. Σερφαρισμα photos δεδομένα κτλ.. Και μου φαίνεται τούμπανο πάλι η μπαταρία.. Ένα χρόνο μετά την αγορά του.. Αν όχι καλύτερη χειρότερη με τίποτα συμφωνώ

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένας δεν το έχει ρουτάρει;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία παραμένει σε φανταστικά επίπεδα.. Δε ξέρω αν είναι και καλύτερη.. Από χθες που έβαλα την pie ενώ το κινητό το έχω διαλύσει είμαι με 38% και κοντά 4 ώρες οθόνη.. Με παραλία χρήση δεδομένων photos κτλ.. Ένα χρόνο μετά και η μπαταρία βράχος.. abb217592b4e0f91f0622f181e67801d.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένας δεν το έχει ρουτάρει;

βασικα υπαρχει λογος να το ρουταρεις ? :)

το κινητο ειναι τουμπανο και ετσι :)

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο 3 ημερες χρησης με την 9,μπορω να πω με βεβαιοτητα οτι οι χρονοι αναμονης τουλαχιστον στην μπαταρια,ανεβηκαν κατα πολυ....:D
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Mετα απο 3 ημερες χρησης με την 9,μπορω να πω με βεβαιοτητα οτι οι χρονοι αναμονης τουλαχιστον στην μπαταρια,ανεβηκαν κατα πολυ....:D

 

Καλημέρα, τέτοια με μου λέτε...Τελικά έκανες επαναφορά η από πάνω την έχεις ακόμα;

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τέτοια με μου λέτε...Τελικά έκανες επαναφορά η από πάνω την έχεις ακόμα;

 

Xωρις επαναφορα....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Mετα απο 3 ημερες χρησης με την 9,μπορω να πω με βεβαιοτητα οτι οι χρονοι αναμονης τουλαχιστον στην μπαταρια,ανεβηκαν κατα πολυ....:D

 

χαιρομαι που το λεει και αλλος ...

και εγω το ειπα πανω η μπαταρια ειναι καλυτερη ..τουλάχιστον αυτο καταλαβα χθες που την εβαλα πρωτη φορα ..

:)

εχω εντυπωσιαστει απο την κινηταρα μας

Link to comment
Share on other sites

Kατεβάζω κ εγώ τώρα κ θα στήσω σε λίγο. Επαναφορά θα κάνω σίγουρα τις προσεχεις ημέρες γιατί το κινητό ειχε πολύ σαβούρα. Περίμενα πως κ πως να ερθει η 9άρα να τα κάνω όλα μαζί...

Μια ερώτηση παίδες. Αυτό το Fluid Που λέτε τι είναι, γιατί δεν έχω πάρει μυρουδιά.

Τελικά gestures δεν έβαλαν στην 9άρα ε??

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό το Fluid Που λέτε τι είναι, γιατί δεν έχω πάρει μυρουδιά.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fb.fluid&hl=el

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα gestures ρε παιδιά μόνο αυτά τα δύο είναι; πρόσφατες εργασίες και εναλλαγή καρτελών; να κατεβαίνει κάτω η μπάρα δεν έχει; η δε το κατάλαβα εγώ..

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένας δεν το έχει ρουτάρει;
Εγώ. Έκανα σήμερα clean install. Όλα οκ. Και μένα μου φαίνεται λίγο πιο σβέλτο.. Θα δούμε..

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και η ΟΤΑ
Ναι...πριν λίγο εσκασε και σε μένα. Υπομονη μεχρι το βράδυ να παμε σε wifi...

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Τα gestures ρε παιδιά μόνο αυτά τα δύο είναι; πρόσφατες εργασίες και εναλλαγή καρτελών; να κατεβαίνει κάτω η μπάρα δεν έχει; η δε το κατάλαβα εγώ..

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν είναι 2 όπως το αναφέρεις αλλά και κάποιος συνδυασμός αυτών

 

 

Αλλά ναι στο καθαρό android η μπάρα δεν κατεβαίνει με το κουμπί των gestures . Ότι κάνει το Pixel 3 κάνει και το δικό μσς, το μόνο που δεν έχει το Ui της lg στο gesture button είναι όταν κάνεις swipe up και σου εμφανισει τις ανοιχτές εφαρμογές εκεί στο Pixel σου έχει κάτω κάτω και 5 εικονίδια επιλεγμένων εφαρμογών αν θες να πατήσεις ενώ εδω δεν τα έχουμε (δες το βίντεο)

Edited by jmarousakis
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

παντως μια βελτιωση ειναι οτι στο μενου εφαρμογων μπορεις να μπεις με swipe up αντι για κουμπι που με βολευει πολυ..

Ενα swipe down να ειχε για κουρτινα ειδοποιησεων και θα ηταν αψογο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το βλέπω τις λίγες ώρες που το δουλεύω θεωρώ ότι θέλει στην συγκεκριμένη περίπτωση επαναφορά για βέλτιστο αποτέλεσμα μιας και μιλάμε ότι αλλάξαμε βασική έκδοση από 8 σε 9. Δεν βλέπω να είναι πιο γρήγορο όπως λένε κάποια παιδιά απλά έχει αλλάξει λίγο το εφέ. Έχω την αίσθηση και εγώ ότι ίσως καταναλώνει λίγο πιο αργά την μπαταρία. Επίσης κάτι άλλο που παρατήρησα εάν δεν έχω τυφλωθεί βέβαια είναι ότι χάθηκε το εικονίδιο του smart doctor από τις εφαρμογές, στις ρυθμίσεις υπάρχει κανονικά Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...