Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ προς το παρών όχι.....!!!!!

 

Ενδιαφέρον να μας πεις πως θα τα πάει χωρίς επαναφορά.. Εγώ θα περιμένω τα σχόλια σας και την αναβάθμιση να μου έρθει ota.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε gcam δείτε αν λειτουργεί, αλλά λογικά θα θέλει άλλη έκδοση η 9αρα ε?
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε gcam δείτε αν λειτουργεί, αλλά λογικά θα θέλει άλλη έκδοση η 9αρα ε?

 

Παιζει κανονικα χωρις κανενα προβλημα.

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τότε! Ήταν απ τους ενδοιασμούς μου στο να προχωρήσω άμεσα στην 9αρα καθώς κι εγώ χρησιμοποιώ πολύ gcam και την 5.1 και την 6 για nightsight
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήταν θέμα ημερών...:happy: Θα περιμένω και εγώ την ΟΤΑ, 1-2 μέρες δεν με πειράζει. Αυτό που θα με ενδιέφερε είναι αν έχει δει κάποιος καμιά διαφορά στην κάμερα στο setup, κάποια νέα ρύθμιση/λειτουργία κλπ...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήταν θέμα ημερών...:happy: Θα περιμένω και εγώ την ΟΤΑ, 1-2 μέρες δεν με πειράζει. Αυτό που θα με ενδιέφερε είναι αν έχει δει κάποιος καμιά διαφορά στην κάμερα στο setup, κάποια νέα ρύθμιση/λειτουργία κλπ...
Αν έχει μπει πχ portrait mode :)
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει βελτιωθεί έστω και λίγο η ποιότητα της κάμερας selfie;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Δεν έδωσαν portrait στην κύρια κάμερα;; κρίμα. Μπορεί να μου πει κάποιος αν είχε πριν το fluid με τα gestures αν μπορεί να μπει και στην 9αρα απροβληματιστα; επειδή με έχει καραβολεψει και δεν θέλω να το χάσω. gcam και fluid rocks. Αν δουλεύουν αυτά τα 2 θα την κάνω. Edited by Fredometrios
Link to comment
Share on other sites

Δεν έδωσαν portrait στην κύρια κάμερα;; κρίμα. Μπορεί να μου πει κάποιος αν είχε πριν το fluid με τα gestures αν μπορεί να μπει και στην 9αρα απροβληματιστα; επειδή με έχει καραβολεψει και δεν θέλω να το χάσω. gcam και fluid rocks. Αν δουλεύουν αυτά τα 2 θα την κάνω.

 

Τελικά δεν άντεξα και την κατέβασα κι εγώ , μια χαρά δουλεύει το Fluid το διακινδυνευσα και παίζει μια χαρά, κι εμένα με έχει καραβολεψει

 

Τα ίδια κι εγώ gcam και Fluid τα καλύτερα μου :)

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα και την κατέβασα κι εγώ , μια χαρά δουλεύει το Fluid το διακινδυνευσα και παίζει μια χαρά, κι εμένα με έχει καραβολεψει

 

Τα ίδια κι εγώ gcam και Fluid τα καλύτερα μου :)

 

Με η χωρίς επαναφορά; (η κλασική ερώτηση)

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Με η χωρίς επαναφορά; (η κλασική ερώτηση)
Επειδή έχω μαζέψει πολύ σκουπίδι αλλά και ετοιμάζομαι για ταξίδι την έβαλα χωρίς επαναφορά και όταν γυρίσω θα την ξαναπερασω καθαρή
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μαζέψει πολύ σκουπίδι αλλά και ετοιμάζομαι για ταξίδι την έβαλα χωρίς επαναφορά και όταν γυρίσω θα την ξαναπερασω καθαρή

 

Δες όμως μέχρι τότε πως θα τρέξει...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχοντας αυτή την 6αρα

 

NoHex_MGC_6.1.021_MI8_V2a.apk*(cstark27, 2018-12-28,*normal/wide angle,*changelog)

 

Διαπίστωσα ένα πρόβλημα με την 9αρα , ενώ όταν ανοίγεις την εφαρμογή όλα καλά τραβάει φωτο κλπ με του που πας να βάλεις nightsight παγώνει η οθόνη για αρκετά δευτερόλεπτα μετά πάλι ξεκολλάει για πολύ λίγο και πάλι παγώνει. Αν όμως πατήσεις το κουμπί να τραβήξεις φωτο τραβαει κανονικά!

Αν τωρα πατήσεις το x πάνω και βγεις απ το nightsight επανέρχεται στα κανονικά η κάμερα

 

Οπότε υπάρχει ένα θεματάκι, το χει κανείς με 9αρα? Ας μας πει και με ποια έκδοση gcam με nightsight είναι

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα από Arnova αυτή Gcam_6.1.021_Advanced_V1.7.190716.1800.apk

 

Από εδώ https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-arnova8G2/

 

Και έβαλα αυτό το config (επιλέγοντας το LG V30 στην λίστα των τηλεφώνων) LG_V30_HQ_Arnova_A1.4.xml

 

Από εδώ https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/configs-arnova-01/

 

Πώς βάζουμε το config για όσουν δεν ξέρουν

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/settings09/

 

Και όλα δουλεύουν μια χαρά ! (Και το nightsight που μας ενδιαφέρει )

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Καλά, ντροπή, η τελευταία εταιρεία που αναβαθμίζει σε pie, όπου μας είπε και καλά καθηστερισε γιατί ήθελε να προσθέσει νέες δυνατότητες από το νέο UI της LG,

Αλλά δεν έχει ούτε drak mode ούτε portrait στην πίσω κάμερα. Τι να κάνω το portrait στην μπροστά σάπια κάμερα;

Περίμενα πως και πως την αναβάθμιση και τελικά μια τρύπα στο νερό

Τραγική η LG.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Καλά, ντροπή, η τελευταία εταιρεία που αναβαθμίζει σε pie, όπου μας είπε και καλά καθηστερισε γιατί ήθελε να προσθέσει νέες δυνατότητες από το νέο UI της LG,

 

Αλλά δεν έχει ούτε drak mode ούτε portrait στην πίσω κάμερα. Τι να κάνω το portrait στην μπροστά σάπια κάμερα;

 

Περίμενα πως και πως την αναβάθμιση και τελικά μια τρύπα στο νερό

 

Τραγική η LG.

Το portrait mode Η αλήθεια είναι ότι το περίμενα αλλά τελικα δεν....τώρα για το theme υπάρχει το παρακάτω που είναι σούπερ, ειχα το αντίστοιχο και στην 8αρα

 

b78bd6f60da2277668e630f73eed7c64.jpg

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Δεν έδωσαν portrait στην κύρια κάμερα;; κρίμα. Μπορεί να μου πει κάποιος αν είχε πριν το fluid με τα gestures αν μπορεί να μπει και στην 9αρα απροβληματιστα; επειδή με έχει καραβολεψει και δεν θέλω να το χάσω. gcam και fluid rocks. Αν δουλεύουν αυτά τα 2 θα την κάνω.
Τα gestures δεν τα έχει συμπεριλάβει η πίτα ; Επόμενος να μη χρειαστεί το fluid;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τα gestures δεν τα έχει συμπεριλάβει η πίτα ; Επόμενος να μη χρειαστεί το fluid;
Ναι αλλά η μπάρα με το κεντρικό κουμπί των gestures μένει οπότε δεν έχεις full Screen . Με το Fluid μπορείς να την απενεργοποιήσεις ακόμα και χωρίς root . Έτσι χρησιμοποιείς τα άκρα της οθόνης για back, home κλπ και έχεις πλήρη οθόνη στις εφαρμογές
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

παιδια την εβαλα και εγω απο πανω χωρις επαναφορα και παει σφαιρα ...! για να δουμε ..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...