Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μαλιστα θα ξεκινησω αμα ειναι και εγω την αργη φορτιση (οποτε βολευει) για να σωσουμε την μπαταρια οσο παει

παντως ακομη και ετσι το κινητο δυσκολα θα το αλλαξω!

προτιμω να αλλαξω μπαταρια για την ωρα παρα να τα σκασω για ναυαρχίδα κτλ ..:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μαλιστα θα ξεκινησω αμα ειναι και εγω την αργη φορτιση (οποτε βολευει) για να σωσουμε την μπαταρια οσο παει

παντως ακομη και ετσι το κινητο δυσκολα θα το αλλαξω!

προτιμω να αλλαξω μπαταρια για την ωρα παρα να τα σκασω για ναυαρχίδα κτλ ..:)

 

καλα, μια μπαταρια 20-30 ευρω που κανει δεν αξιζει να το συζητας, αν σε βολευει η γρηγορη κρατα τη. Εγω φορτιζω βραδυ κλειστο (επειδη το εχω για 2ο το φορτιζω και μια φορα την εβδομαδα..)

Αν ειχα σερβις κοντα μπορει να επαιζα με γρηγορη, τωρα μενουν στα κουτια τους οι γρηγοροι φορτιστες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλα, μια μπαταρια 20-30 ευρω που κανει δεν αξιζει να το συζητας, αν σε βολευει η γρηγορη κρατα τη. Εγω φορτιζω βραδυ κλειστο (επειδη το εχω για 2ο το φορτιζω και μια φορα την εβδομαδα..)

Αν ειχα σερβις κοντα μπορει να επαιζα με γρηγορη, τωρα μενουν στα κουτια τους οι γρηγοροι φορτιστες.

 

η αληθεια ειναι με τοσες ωρες εκτος σπιτιου λογο δουλειας βολευει πολυ η γρήγορη φόρτιση ..

το αργο μονο βραδυ ...

παντως δεν ειδα καμια διαφορα στην μπαταρια απο τοτε που το αγορασα νικο απο εσένα ..

μιαμιση μερα με εβγαζε με την χρηση που το κανω (heavy user) μιάμιση μερα συνεχίζει ..

τεσπα το βραδυ θα το βαζω σε αργη αλλα ήμερα χλωμό ..

οσο παει μετα αλλαζουμε μπαταρια και τελος :)

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι με τοσες ωρες εκτος σπιτιου λογο δουλειας βολευει πολυ η γρήγορη φόρτιση ..

το αργο μονο βραδυ ...

παντως δεν ειδα καμια διαφορα στην μπαταρια απο τοτε που το αγορασα νικο απο εσένα ..

μιαμιση μερα με εβγαζε με την χρηση που το κανω (heavy user) μιάμιση μερα συνεχίζει ..

τεσπα το βραδυ θα το βαζω σε αργη αλλα ήμερα χλωμό ..

οσο παει μετα αλλαζουμε μπαταρια και τελος :)

 

Σε κανα τριάρι χρόνια που θα χρειαστεί, πιο πιθανόν να έχεις αλλάξει συσκευή...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ατυχία;; Τότε ας τους δώσω άλλη μια ευκαιρία.

Είναι συχνή ατυχία. Σε πολλούς βαράει τιλτ το ένα από τα δύο. Μου συνέβη και στα ακουστικά του V20 και στου 30. Υπάρχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

καλα, μια μπαταρια 20-30 ευρω που κανει δεν αξιζει να το συζητας, αν σε βολευει η γρηγορη κρατα τη. Εγω φορτιζω βραδυ κλειστο (επειδη το εχω για 2ο το φορτιζω και μια φορα την εβδομαδα..)

Αν ειχα σερβις κοντα μπορει να επαιζα με γρηγορη, τωρα μενουν στα κουτια τους οι γρηγοροι φορτιστες.

40ευρό έχει στην procordia...

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδιά δεν ξέρω πόση ώρα κάνει να φορτίσει...

Το φορτίζω με έναν αργό φορτιστή iphone 1A και το βάζω στη φόρτιση όταν πάω για φόρτιση εγώ ο ίδιος πέφτοντας στο κρεβάτι.

Ο καλύτερος φορτιστής ειναι των iphone, με τα καλύτερα υλικά

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Παντως βλεποντας το G8 να πω την αληθεια το λιγουρευτηκα και σκεφτομαι να δωσω V30 απο τωρα...Αν καλοκαιρι πεσει στα 450 ευρω χοντρικα θα ειναι πολυ καλη επιλογη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παντως βλεποντας το G8 να πω την αληθεια το λιγουρευτηκα και σκεφτομαι να δωσω V30 απο τωρα...Αν καλοκαιρι πεσει στα 450 ευρω χοντρικα θα ειναι πολυ καλη επιλογη.

 

Nαι σε χάλασε το V50 :p

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Nαι σε χάλασε το V50 :p

 

Λογικά θα αργήσει να πέσει αυτό ενώ το g8 πιστεύω είναι κοντά εύκολο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα αργήσει να πέσει αυτό ενώ το g8 πιστεύω είναι κοντά εύκολο

 

Το σεναριο αυτο σκεφτομουν, ειναι πιο εφικτο. :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το καντεμιασαμε πάει κι εμένα το δεξί ακουστικό...επεσε η ένταση του ,το θεμα είναι εγώ που είμαι επαρχία για εγγύηση θα πρέπει να στείλω και το κινητό ή θα στείλω μόνο τα ακουστικά?
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το καντεμιασαμε πάει κι εμένα το δεξί ακουστικό...επεσε η ένταση του ,το θεμα είναι εγώ που είμαι επαρχία για εγγύηση θα πρέπει να στείλω και το κινητό ή θα στείλω μόνο τα ακουστικά?

 

Πάρε procordia, σου στέλνουν κουριερ για παραλαβή και παράδοση..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

το θεμα είναι εγώ που είμαι επαρχία για εγγύηση θα πρέπει να στείλω και το κινητό ή θα στείλω μόνο τα ακουστικά?

Ε όχι και να στείλεις και το κινητό, αφού τα ακουστικά χαλάσανε και θέλουν αντικατάσταση. Με ποια λογική;

Link to comment
Share on other sites

Πάρε procordia, σου στέλνουν κουριερ για παραλαβή και παράδοση..
Thanks!
Ε όχι και να στείλεις και το κινητό, αφού τα ακουστικά χαλάσανε και θέλουν αντικατάσταση. Με ποια λογική;
Ξέρω γω , μπορεί ν θέλουν να δουν το serial number.

 

Κι άλλη μια ερώτηση , το χα πάρει με τιμολόγιο και ξέχασα να το βγάλω φωτο , για να μην βάζω το λογιστή να ψάχνει μπορώ να κάνω κάτι άλλο με βάσει το serial number της συσκευής?

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Thanks!Ξέρω γω , μπορεί ν θέλουν να δουν το serial number.

 

Κι άλλη μια ερώτηση , το χα πάρει με τιμολόγιο και ξέχασα να το βγάλω φωτο , για να μην βάζω το λογιστή να ψάχνει μπορώ να κάνω κάτι άλλο με βάσει το serial number της συσκευής?

Δεν χρειάζεται το τιμολόγιο αγοράς πες τους τον αριθμό που γράφει στο κουτί, το κουτί το έχεις φαντάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται το τιμολόγιο αγοράς πες τους τον αριθμό που γράφει στο κουτί, το κουτί το έχεις φαντάζομαι.
Ναι το έχω, οπότε θα πάρω από βδομάδα procordia thanks!
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Φίλος μόλις αγόρασε τα Jbl tune 210 στα 20 ευρώ από Public , τα έβαλα στο v30 ενεργοποιήθηκε το quad Dac αλλα από ήχο πολύ καλύτερα τα B&O ? Τα Jbl είχαν μεγαλύτερη ένταση αλλά ο ήχος δεν ήταν καθαρός, τα ήταν μπάσα καλά . επιμένω ότι τα μαμά είναι πολύ καλής ποιότητας σε ήχο (άσχετα με την πλαστικουρα που είναι φτιαγμένα)
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τύχει να ακούσω τον ήχο από τα μαμά ακουστικά στα τελευταία μου κινητά, τα κρατάω πάντα σφραγισμένα για τον επόμενο. Ελπίζω τα B&O να είναι τουλάχιστον αξιοπρεπή αντάξια σε κάποιο βαθμό του ονόματος τους. Το να βάζανε βέβαια κάποια ακριβά ακουστικά δεν παίζει γιατί θα επιβάρυνε το κόστος, οπότε για ακουστικά που έρχονται με το κινητό θέλω να πιστεύω ότι είναι καλά και σίγουρα καλύτερα από τους περισσότερους. Γιατί η συσκευή από ήχο δεν παίζεται, όποιος το έχει ακούσει με καλά ακουστικά ξέρει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Βρίσκομαι σε αναζήτηση νέου κινητού στα 350-380 Ευρώ και μέχρι στιγμής έχω καταλήξει στο συγκεκριμένο. Το κινητό αν αντέξει θα μείνει στην κατοχή μου για χρόνια. Αν μπορείτε πείτε:

 

1. αγορά από ελληνικό κατάστημα που λέει ότι πουλάει Ευρωπαϊκό μοντέλο είναι ασφαλής και έχω εγγύηση αντιπροσωπείας εδώ στην Ελλάδα ή πρέπει να προσέξω και κάτι άλλο;

2. Νούμερο ένα χαρακτηριστικό που θέλω στο κινητό είναι το καλό video (ανάλυση και σταθεροποίηση), δεύτερο η κάμερα και τρίτο η υψηλή ποιότητα ήχου. Παιχνίδια δεν παίζω. Με βάση τα παραπάνω είναι καλή επιλογή ή κάποιο νεότερο μοντέλο σε αυτά τα λεφτά τα καταφέρνει καλύτερα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Βρίσκομαι σε αναζήτηση νέου κινητού στα 350-380 Ευρώ και μέχρι στιγμής έχω καταλήξει στο συγκεκριμένο. Το κινητό αν αντέξει θα μείνει στην κατοχή μου για χρόνια. Αν μπορείτε πείτε:

 

1. αγορά από ελληνικό κατάστημα που λέει ότι πουλάει Ευρωπαϊκό μοντέλο είναι ασφαλής και έχω εγγύηση αντιπροσωπείας εδώ στην Ελλάδα ή πρέπει να προσέξω και κάτι άλλο;

2. Νούμερο ένα χαρακτηριστικό που θέλω στο κινητό είναι το καλό video (ανάλυση και σταθεροποίηση), δεύτερο η κάμερα και τρίτο η υψηλή ποιότητα ήχου. Παιχνίδια δεν παίζω. Με βάση τα παραπάνω είναι καλή επιλογή ή κάποιο νεότερο μοντέλο σε αυτά τα λεφτά τα καταφέρνει καλύτερα;

Εγώ το V30 θα έπαιρνα και για αυτά που αναφέρεις και γενικότερα. Εφόσον είναι ευρωπαϊκών προδιαγραφών (Η930) έχεις εγγύηση και σέρβις κανονικά για 2 χρόνια

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μόλις αγόρασε τα Jbl tune 210 στα 20 ευρώ από Public , τα έβαλα στο v30 ενεργοποιήθηκε το quad Dac αλλα από ήχο πολύ καλύτερα τα B&O ? Τα Jbl είχαν μεγαλύτερη ένταση αλλά ο ήχος δεν ήταν καθαρός, τα ήταν μπάσα καλά . επιμένω ότι τα μαμά είναι πολύ καλής ποιότητας σε ήχο (άσχετα με την πλαστικουρα που είναι φτιαγμένα)

 

Εννοεις το Quad Dac που σοθ δινει και την δυνατοτητα να πας την ενταση στο 100?Η απλα το quad dac μεχρι το 75 που παει?Γιατι απο οτι ξερω για πληρη ενταση θες πανω απο 50ohm?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το V30 θα έπαιρνα και για αυτά που αναφέρεις και γενικότερα. Εφόσον είναι ευρωπαϊκών προδιαγραφών (Η930) έχεις εγγύηση και σέρβις κανονικά για 2 χρόνια

 

Ήθελα κινητό με OIS αλλά σκέφτομαι μήπως είναι σωστότερη λύση να πάρω κάποιο πιο πρόσφατο μοντέλο χαμηλότερης κατηγορίας και τιμής

και να αγοράσω και ένα gimbal με τα υπόλοιπα χρήματα. Βέβαια δεν θα είχα το DAC του LG μάλλον.

 

Γενικά πως είναι η σταθεροποίηση του video στην κύρια κάμερα;

Link to comment
Share on other sites

 

Το έχω δει. Αλλά αυτός χρησιμοποιεί επιπλέον εξοπλισμό. Το δικό του OIS πόσο αποτελεσματικό είναι από μόνο του;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...