Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η καλύτερη λύση θα έλεγα ότι είναι τα bluetooth ακουστικά με ενσωματωμένο ραδιοφωνικό FM δέκτη.

 

υπάρχει τέτοιο πράγμα??

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
υπάρχει τέτοιο πράγμα??

 

Παλαιότερα είχα δουλέψει τα MW1 & SBH52 της Sony και είχα μείνει πολύ ευχαριστημένος, πλέον δεν έχω παρακολουθήσει τη συγκεκριμένη αγορά και δεν έχω ψάξει τι άλλο κυκλοφορεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τέτοιο πράγμα??
Κάποτε υπήρχε σε σονυ σίγουρα.

 

Πχ. Mw600 και κάτι sbh52 αν θυμάμαι καλα

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παλαιότερα είχα δουλέψει τα MW1 & SBH52 της Sony και είχα μείνει πολύ ευχαριστημένος, πλέον δεν έχω παρακολουθήσει τη συγκεκριμένη αγορά και δεν έχω ψάξει τι άλλο κυκλοφορεί.

 

Καλά θα ρωτήσω κατόχους των σάμσουνγκ της σειράς S , που δεν έχουν καν ράδιο να μου πούνε τι βάζουνε :lol::lol::lol::lol:

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

ταυτόχρονα παίζει το μπλεδόντι κ το ράδιο. Αλλα ο ράδιο θέλει το καλώδιο για κεραία.......... Οπότε δεν γίνεται να δουλέψει με το μπλεδόντι....

Ναι, αυτό γνωρίζω κι εγώ. Προφανώς ούτε τρόπος να το ξεγελάσεις υπάρχει. Κρίμα γιατί θα αξιοποιούσαμε καλύτερα την ύπαρξη του ραδιοφώνου στη συσκευή μας.

Επειδή το αναφέρουν άλλοι φίλοι, υποθέτω οτι με άλλη συσκευή κάποια λύση θα υπάρχει αλλά σε αυτή την περίπτωση προτιμώ τα ενσύρματα παρά να κουβαλάω κι άλλη συσκευή μαζί μου.

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi max 2 ακουστικά επάνω και σύνδεση με BT γίνεται αναπαραγωγή κανονικά (το bt είναι το Xiaomi portable,το μικρό) έτσι ακούω ράδιο στην δουλειά,θα δοκιμάσω και με bt ακουστικά και θα ενημερώσω!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο της Sony (με ενσωματωμένο ραδιοφωνικό δέκτη) νομίζω ότι είναι το sbh54.

 

Αυτό ήταν το τελευταίο που είχε όμως μάπα εφαρμογή, παρόλα αυτά εμένα μου δούλευε σωστά και είχε και αναγνώριση κλήσεων με όνομα και μενού μα πάρεις πίσω από λίστα κλήσεων και ανάγνωση σμσ κλπ. Γενικά σου έκανε το smart watch άχρηστο ως προς το χειρισμό κλήσεων.. Παρόλα αυτά σε λήψη radio τα σονυ δεν ήταν τόσο καλά, τουλάχιστον εδώ επαρχία όπου είμαι πήγαινα ποδήλατο 40χλμ και έχανε συχνά σήμα που με το αμάξι έχω κανονικά. Όμως είναι πολύ καλή λύση ένα τέτοιο για τον φίλο πιστεύω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν το τελευταίο που είχε όμως μάπα εφαρμογή, παρόλα αυτά εμένα μου δούλευε σωστά και είχε και αναγνώριση κλήσεων με όνομα και μενού μα πάρεις πίσω από λίστα κλήσεων και ανάγνωση σμσ κλπ. Γενικά σου έκανε το smart watch άχρηστο ως προς το χειρισμό κλήσεων.. Παρόλα αυτά σε λήψη radio τα σονυ δεν ήταν τόσο καλά, τουλάχιστον εδώ επαρχία όπου είμαι πήγαινα ποδήλατο 40χλμ και έχανε συχνά σήμα που με το αμάξι έχω κανονικά. Όμως είναι πολύ καλή λύση ένα τέτοιο για τον φίλο πιστεύω

 

Offtopic τρια χρονια δουλευω το shb52 σκυλος ακομα και δουλευει απροβλημάτιστα με την εφαρμογή στη συσκευη μου.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Offtopic τρια χρονια δουλευω το shb52 σκυλος ακομα και δουλευει απροβλημάτιστα με την εφαρμογή στη συσκευη μου.
Το sbh50 μου τελεί χρέη bt αναμεταδότη μουσικής από το κινητό στο αυτοκίνητο :D

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολους….από καμερα v30 η g7 ??
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολους….από καμερα v30 η g7 ??
Ελάχιστες διαφορές από άποψη ποιότητας , το G7 έχει portrait mode (το πολύ δόλωμα στο background) ενώ στο V30 πρέπει να βάλεις Gcam για να το χεις . Επίσης η σελφι στο G7 πολύ καλύτερη από V30 . Στο v30 η σελφι διορθώνεται αρκετά με την Gcam .Το συν του V30 είναι στην wide camera που είναι 120 μοιρών ενώ του G7 107.

 

Δες αυτό το συγκριτικό με stock κάμερες

 

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα σε όλους. Αν μπορεί κάποιος ας βάλει το λινκ που κατεβάζουμε τη gcam

 

https://forum.xda-developers.com/apps/google-camera-mods/cstark27-google-camera-mod-wide-angle-t3747263

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Γιατί λέει παρουσιάστηκε πρόβλημα κατά την ανάλυση του πακέτου όταν το κατεβάσω?
Το παθαίνει νομίζω με τον chrome αυτό , για δοκίμασε με Samsung browser. Από τότε που τον έβαλα δεν χρησιμοποιώ chrome
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Samsung χρησιμοποιώ και γω. Έβγαλε ότι το ανοίγει με Google drive και εκεί μου εμφάνισε το μήνυμα αυτό.
Ναι αυτό με το Google drive μου το χε κάνει κι εμένα παλιότερα, ούτε που θυμάμαι πως το αντιμετώπισα, κάποιοι το κατεβάζουν σε Pc και το περνάνε απ ότι είχα διαβάσει. βρες την έκδοση που θες από το παρακάτω λινκ . Προσωπικά έχω βάλει του Cstarks 5.1.018 V4.2t3 . Και αν θες nightsight πάλι του Cstarks 28/12 6.021 κλπ V2a

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό με το Google drive μου το χε κάνει κι εμένα παλιότερα, ούτε που θυμάμαι πως το αντιμετώπισα, κάποιοι το κατεβάζουν σε Pc και το περνάνε απ ότι είχα διαβάσει. βρες την έκδοση που θες από το παρακάτω λινκ . Προσωπικά έχω βάλει του Cstarks 5.1.018 V4.2t3 . Και αν θες nightsight πάλι του Cstarks 28/12 6.021 κλπ V2a

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

 

nightsight ??? Φαντάζομαι είναι κάτι για νυχτερινές?

Είναι σταθερή αυτή?

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω διαβάσει όλο το thread του V30 και του G7. Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο. Πριν από 1 μήνα πήγαινα καρφί για V30 αλλά τώρα που οι τιμές τους έχουν φτάσει στο κωμικό σημείο που το νεότερο G7 να κοστίζει λιγότερα από το V30, έχω μπερδευτεί.

 

Ερωτήσεις:

 

1) Στα συγκριτικά των φωτογραφιών από τις πίσω κάμερες, χωρίς gcam, βλέπω περισσότερη λεπτομέρεια στο V30. Ισχύει; Κι αν "ναι" είναι θέμα μόνο software; Δηλαδή, είναι θέμα update ή gcam να βγει το ίδιο καλό αποτέλεσμα και από το G7;

 

2) Στην ποιότητα κατασκευής, έχει σημαντικό προβάδισμα το V30;

 

3) Η οθόνη του V30 είναι –από όσο ξέρω- μια σχετικά καλή amoled ενώ του G7 μια πολύ καλή IPS. Έχει κανείς άποψη ποια υπερτερεί στη θέαση;

 

4) Πόσο υπερτερεί -μέσες, άκρες- η μπαταρία του V30 έναντι του G7;

 

Ευχαριστώ

 

ΥΓ. Τώρα, έχω ένα καταπληκτικό και άθραυστο G3 που θα το αλλάξω μόνο γιατί το βαρέθηκα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω διαβάσει όλο το thread του V30 και του G7. Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο. Πριν από 1 μήνα πήγαινα καρφί για V30 αλλά τώρα που οι τιμές τους έχουν φτάσει στο κωμικό σημείο που το νεότερο G7 να κοστίζει λιγότερα από το V30, έχω μπερδευτεί.

 

Ερωτήσεις:

 

1) Στα συγκριτικά των φωτογραφιών από τις πίσω κάμερες, χωρίς gcam, βλέπω περισσότερη λεπτομέρεια στο V30. Ισχύει; Κι αν "ναι" είναι θέμα μόνο software; Δηλαδή, είναι θέμα update ή gcam να βγει το ίδιο καλό αποτέλεσμα και από το G7;

 

2) Στην ποιότητα κατασκευής, έχει σημαντικό προβάδισμα το V30;

 

3) Η οθόνη του V30 είναι –από όσο ξέρω- μια σχετικά καλή amoled ενώ του G7 μια πολύ καλή IPS. Έχει κανείς άποψη ποια υπερτερεί στη θέαση;

 

4) Πόσο υπερτερεί -μέσες, άκρες- η μπαταρία του V30 έναντι του G7;

 

Ευχαριστώ

 

ΥΓ. Τώρα, έχω ένα καταπληκτικό και άθραυστο G3 που θα το αλλάξω μόνο γιατί το βαρέθηκα...

 

Αν εχει παει πιο κατω το G7 οντως ειναι αστειο, αλλα ισως δειχνει την πραγματικη του αξια..

Εγω θα επαιρνα v30.

Οι λογοι απλοι:

Η wide καμερα του G7 εχει λιγοτερες μοιρες, με αποτελεσμα να εισαι περιπου οσο και η κανονικη του s9 πχ.. το οποιο ειναι βλακεια για μενα, παει τσαμπα η wide δηλαδη.

Σαν χαρακτηρικα οι κυριες ειναι ιδιες νομιζω αρα μαλλον κατι φταιει στον αλγοριθμο αλλα αγνωστο αν θα φτιαξει το G7.

 

το 2 δεν το ξερω επειδη δεν εχω δει το G7 αλλα το v30 ειναι κορυφη, απιστευτα Premium αισθηση.

 

στο 3 θα ελεγα οτι το v30 υστερει γενικα ως προς την ενταση φωτεινοτητας, δεν ειναι πολυ δυνατη κατω απο τον ηλιο. Στα υπολοιπα τη θεωρω κορυφη, χρωματα, μαυρο κλπ

 

4, αν σκεφτεις οτι μιλαμε για 300Mha λιγοτερα, για πιο ενεργοβορο επεξεργαστη, για πιο μεγαλη οθονη (εστω ελαχιστα), για πιο ενεργοβορα οθονη αφου ειναι lcd εναντι oled, τοτε δε νομιζω οτι μιλαμε για μικρη διαφορα. Δεν μπορω να ξερω προσωπικα αλλα το v30 φτανει σε αποδοση κορυφαια κινητα, πχ με το Note 9 εχω παρομοια αυτονομια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τη εμπεριστατωμένη γνώμη. By the way, κρίμα που κόπηκε το thread των συγκριτικών φωτογραφίας στο myphone, έβγαιναν ωραία συμπεράσματα.

 

Οι τιμές τους σήμερα είναι:

V30-> 365€

G7-> 347€

 

Η πτώση τιμής του G7 προσπέρασε το V30!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
By the way, κρίμα που κόπηκε το thread των συγκριτικών φωτογραφίας στο myphone, έβγαιναν ωραία συμπεράσματα.

 

Υπάρχει αυτό... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=471041

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

4, αν σκεφτεις οτι μιλαμε για 300Mha λιγοτερα, για πιο ενεργοβορο επεξεργαστη, για πιο μεγαλη οθονη (εστω ελαχιστα), για πιο ενεργοβορα οθονη αφου ειναι lcd εναντι oled, τοτε δε νομιζω οτι μιλαμε για μικρη διαφορα. Δεν μπορω να ξερω προσωπικα αλλα το v30 φτανει σε αποδοση κορυφαια κινητα, πχ με το Note 9 εχω παρομοια αυτονομια.

 

Μια μικρή διόρθωση, το v30 έχει ελάχιστα μεγαλύτερη οθόνη (πάρα τις 6.0 ίντσες σε σχέση με τις 6.1) σε επιφανεία από το g7 λόγω αναλογίας των πλευρών. 18/9 vs 19,5/9. Κατά τα άλλα συμφωνώ, το v30 θα έπαιρνα.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...