Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα πρώτα δείγματα μου φαίνεται αρκετά βελτιωμένη η 6.1 gcam.

Για δείτε λιγο stock auto vs gcam 6.1 με απλό hdr+ (model nexus 6p, default shutter και frames 11-14). Πρώτα stock η οποία ενεργοποίησε και night mode (iso 0). Συνήθως σε τέτοιες συνθηκες (με default shutter, χαμηλά frames) η gcam κέρδιζε μεν σε χρώματα αλλά έχανε σε λεπτομέρια. Εδώ όμως δεν βλέπω να χάνει.

 

Τα αρνητικά αυτής της έκδοσης ειναι οτι καμια φορά μπορει να χρειαστεί δεύτερο πάτημα το κλείστρο ή ότι μπορεί λιγο να λαγκάρει τα πρώτα δεύτερα. Επιπλέον μπορεί να κρασάρει άλλο app καθως την τρέχεις (σε μένα το flickr) αλλά μονο όσο την τρέχεις. Αν βγείς είναι όλα οκ.

 

31585065767_f4357ee2ba_z.jpg20181230_001547 by Andreas L., on Flickr

 

46525448381_2ac0ebf266_z.jpggcam 6.1 hdr+ by Andreas L., on Flickr

 

μαλιστα ...

thanks για την photo ..

εγω παντως δεν ξερω αν μπορω να βασιστώ στην gcam και μονο!

οκ αν ειμαι παραλια και εχω μπροστα μου ενα τοπίο κτλ να βγαλω gcam

αλλα σε συνθήκες καθημερινές γενικα η της στιγμης μονο στοκ ...

η αλλη ολο σε κατι μπορει να κολλήσει να κρασαρει να βγει κατι παραπάνω μπλε κτλ ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Έχετε δοκιμάσει καμία wide angle του cstark που να δουλεύει το night sight? Εμένα δεν κρασάρουν αλλά δεν βγάζει φωτο με την πίσω κάμερα μόνο με την μπροστά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Έχετε δοκιμάσει καμία wide angle του cstark που να δουλεύει το night sight? Εμένα δεν κρασάρουν αλλά δεν βγάζει φωτο με την πίσω κάμερα μόνο με την μπροστά.

 

Δεν εχω βρει κάποια προσωπικά.

 

Πάντως έχε υπόψιν οτι το Night Sight δεν ειναι παρα hdr+ με πιο αργό κλείστρο, frames στα 15 καρε (ή αντιστοιχα high) και λιγο ψηλότερα το exposure (δηλαδή πιο φωτεινή). Οι μόνες διαφορές είναι ότι αν εντοπίσει κίνηση (και δεν ειναι σκοτάδια) θα ανεβάσει ταχύτητα κλείστρου ενώ έχει και υψηλότερο iso limit (σε σκοτάδια θα την φωτίσει περισσότερο). Οπότε βρες μια gcam που σου δουλεύει καλά και βάλε υψηλότερα frames και πιο αργό χρόνο και θα χεις αντίστοιχα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω βρει κάποια προσωπικά.

 

Πάντως έχε υπόψιν οτι το Night Sight δεν ειναι παρα hdr+ με πιο αργό κλείστρο, frames στα 15 καρε (ή αντιστοιχα high) και λιγο ψηλότερα το exposure (δηλαδή πιο φωτεινή). Οι μόνες διαφορές είναι ότι αν εντοπίσει κίνηση (και δεν ειναι σκοτάδια) θα ανεβάσει ταχύτητα κλείστρου ενώ έχει και υψηλότερο iso limit (σε σκοτάδια θα την φωτίσει περισσότερο). Οπότε βρες μια gcam που σου δουλεύει καλά και βάλε υψηλότερα frames και πιο αργό χρόνο και θα χεις αντίστοιχα αποτελέσματα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση.H 5.1 είναι έως στιγμής η πιο καλή-σταθερή οπότε θα παίξω με αυτή. Του bsg η τελευταία που δοκίμασα βγάζει πολύ καλές βραδινές με το night Sight.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλη τη παρέα. Για την ιστορία να αναφέρω ότι πήγα στην Procordia για το πρόβλημα που είχαν τα hands free της συσκευασίας και, χωρίς πολλά πολλά, παρέλαβα σήμερα καινούρια στο σπίτι. Στα θετικά της αντιπροσωπείας αυτό. Ας ελπίσουμε τα καινούργια να κρατήσουν περισσότερο. Δεν είναι τόσο καλά στην μουσική αλλά έχουν πολύ καθαρό ήχο στις συνομιλίες.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλη τη παρέα. Για την ιστορία να αναφέρω ότι πήγα στην Procordia για το πρόβλημα που είχαν τα hands free της συσκευασίας και, χωρίς πολλά πολλά, παρέλαβα σήμερα καινούρια στο σπίτι. Στα θετικά της αντιπροσωπείας αυτό. Ας ελπίσουμε τα καινούργια να κρατήσουν περισσότερο. Δεν είναι τόσο καλά στην μουσική αλλά έχουν πολύ καθαρό ήχο στις συνομιλίες.

Γράψε και στο ανάλογο θέμα γιατί υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που ορκίζονται ότι δεν υπάρχει service και υποστήριξη lg στην Ελλάδα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=207722&page=31

Link to comment
Share on other sites

Γράψε και στο ανάλογο θέμα γιατί υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που ορκίζονται ότι δεν υπάρχει service και υποστήριξη lg στην Ελλάδα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=207722&page=31

 

Σε άλλη χώρα ζούνε;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αυτή τη στιγμή έχω το G6 και είμαι στο τσακ να παραγγείλω το V30. Πολύ ευχαριστημένος με το G6 αλλά πλέον λόγω αύξησης των απαιτήσεων από μέρους μου, η μπαταρία με δυσκολία βγάζει την ημέρα. Από φωτογραφία βλέπω ότι οι κάμερες το V30 είναι καλύτερες από του G6 οπότε κανένα θέμα εκεί. Από θέμα μπαταρίας τι παίζει; Θα δω μεγαλύτερη αυτονομία από το G6; Αξίζει ή αλλαγή; Επίσης, με tempered και θήκες τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αυτή τη στιγμή έχω το G6 και είμαι στο τσακ να παραγγείλω το V30. Πολύ ευχαριστημένος με το G6 αλλά πλέον λόγω αύξησης των απαιτήσεων από μέρους μου, η μπαταρία με δυσκολία βγάζει την ημέρα. Από φωτογραφία βλέπω ότι οι κάμερες το V30 είναι καλύτερες από του G6 οπότε κανένα θέμα εκεί. Από θέμα μπαταρίας τι παίζει; Θα δω μεγαλύτερη αυτονομία από το G6; Αξίζει ή αλλαγή; Επίσης, με tempered και θήκες τι γίνεται;

 

Εκανα ακριβως την ιδια κινηση πριν λιγους μηνες. Ειχα το v30 βασικο, για 5-6 μηνες, και απολυτα ευχαριστημενος. Το εδωσα για s9+ αλλα μου ελειπε η wide Και το ευχρηστο μεγεθος του.

Επειδη ηθελα μια 2η συσκευη, πηρα G6 για 2ο το οποιο το ειχα δοκιμασει και περισυ, και εκει καταλαβα οτι το v30 ειναι αρκεετα ανωτερο, παρολο οτι το ηθελα για 2ο.

Ετσι εδωσα το G6 στον πατερα μου και χτυπησα v30 για μενα, το οποιο το δουλευω κανονικα εκτος απο κλησεις.

Ειναι σε ολα πολυ καλυτερο, καμερα, μπαταρια, ταχυτητα, οθονη. Για μενα μην το σκεφτεσαι καν. η διαφορα ειναι αρκετη ωστε να αξιζει η μεταβαση.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αυτή τη στιγμή έχω το G6 και είμαι στο τσακ να παραγγείλω το V30. Από θέμα μπαταρίας τι παίζει;

 

Θα δεις κοντά 50% μεγαλύτερη αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις. Από θέμα θήκης και tempered glass τι να δω;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις. Από θέμα θήκης και tempered glass τι να δω;

 

θηκη, ειναι καθαρα θεμα τι θες. Αν θες προστασια πας σε spigen κλπ, αν θες να ειναι σα να μην φοραει θηκη, και να φαινεται οσο περισσοτερο το κινητο, πας σε nillkin σιλικονης, που εχει την πιο διακριτικη, αλλα σε πτωση εχει την ελαχιστη προστασια.

ΕΓω προσωπικα πηρα nillkin γιατι θελω να το χαιρομαι, αλλα προσεχω αρκετα, εχει να μου πεσει κινητο χρονια. Τζαμι δεν εχω βαλει καθολου.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις. Από θέμα θήκης και tempered glass τι να δω;
Οθόνη

 

€ 6,59 26%OFF | Full Glue Tempered Glass Film for LG V30 Full Screen Coverage 3D UV Light Liquid Sceen Protector Film For V30 Plus 3D Glass Film

https://s.click.aliexpress.com/e/bMbSkSlw

----------------------------------------------------------------

Θήκη

 

€ 4,35 7%OFF | For LG V40 V30 V20 Phone Case X-Level Super thin Slim Soft Tpu Frosted Matte back cover shell For LG V30 V40 Phone Case fundas

https://s.click.aliexpress.com/e/BUGx0ic

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Το τζαμι κολαει ολο πανω ατην οθονη?

Εχει διαδικασια οπως κατι με UV λαμπες που εχω δει η απλα το ακουμπας στην οθονη και πιανει?

 

Ευχαριστω

 

Οθόνη

 

€ 6,59 26%OFF | Full Glue Tempered Glass Film for LG V30 Full Screen Coverage 3D UV Light Liquid Sceen Protector Film For V30 Plus 3D Glass Film

https://s.click.aliexpress.com/e/bMbSkSlw

----------------------------------------------------------------

Θήκη

 

€ 4,35 7%OFF | For LG V40 V30 V20 Phone Case X-Level Super thin Slim Soft Tpu Frosted Matte back cover shell For LG V30 V40 Phone Case fundas

https://s.click.aliexpress.com/e/BUGx0ic

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Το τζαμι κολαει ολο πανω ατην οθονη?

Εχει διαδικασια οπως κατι με UV λαμπες που εχω δει η απλα το ακουμπας στην οθονη και πιανει?

 

Ευχαριστω

φαίνεται πολύ απλή διαδικασία

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα. Μετάβαση απο το νήμα του G6 σε αυτό πλέον, αγοράζοντας απο άλλο παλικάρι απο εδώ το 30άρι του.

Μια βασική ερώτηση που χθες όλη μέρα το έψαχνα, στο 30άρι δεν μπορείς να απαντάς στις κλήσεις με άλλο τρόπο εκτός απο το να σύρεις το κουμπάκι στην οθόνη?

Στο G6 πχ, απλά το έβαζες στο αυτί κ απαντούσε....... Σε άλλα, απαντάς με hard buttons. Εδω?

 

 

Επίσης, την ανάλυση στην οθόνη την βάζει κανείς σε φουλ?

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Μια βασική ερώτηση που χθες όλη μέρα το έψαχνα, στο 30άρι δεν μπορείς να απαντάς στις κλήσεις με άλλο τρόπο εκτός απο το να σύρεις το κουμπάκι στην οθόνη?

Στο G6 πχ, απλά το έβαζες στο αυτί κ απαντούσε.......

Ρυθμίσεις>Δίκτυο & internet>Ρυθμίσεις κλήσεων>Περισσότερα>Χειρονομίες

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα. Μετάβαση απο το νήμα του G6 σε αυτό πλέον, αγοράζοντας απο άλλο παλικάρι απο εδώ το 30άρι του.

 

Μια βασική ερώτηση που χθες όλη μέρα το έψαχνα, στο 30άρι δεν μπορείς να απαντάς στις κλήσεις με άλλο τρόπο εκτός απο το να σύρεις το κουμπάκι στην οθόνη?

 

Στο G6 πχ, απλά το έβαζες στο αυτί κ απαντούσε....... Σε άλλα, απαντάς με hard buttons. Εδω?

 

 

 

 

 

Επίσης, την ανάλυση στην οθόνη την βάζει κανείς σε φουλ?

Εγώ έχω την ανάλυση στο φουλ. Μικρή η διαφορά αλλά είναι μια διαφορά όπως και να το κάνεις.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις>Δίκτυο & internet>Ρυθμίσεις κλήσεων>Περισσότερα>Χειρονομίες

Άι γειά σου. Δε τρελάθηκα λοιπόν..........

Δεν δουλεύει :(:(

Πρέπει να δω τον αισθητήρα εγγύτητας να υποθέσω.

 

 

Εγώ έχω την ανάλυση στο φουλ. Μικρή η διαφορά αλλά είναι μια διαφορά όπως και να το κάνεις.

K απο μπαταρία?

Επίσης το AOD πως σας φαίνεται εσάς απο κατανάλωση??

Edited by VaL_Phoenix

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

[quote=VaL_Phoenix;7752942

 

 

K απο μπαταρία?

Επίσης το AOD πως σας φαίνεται εσάς απο κατανάλωση??

 

εγω τα έχω όλα στο full, και το AOD στην μέγιστη φωτεινότητα και την ανάλυση στο full

Μια χαρα τα πάει με την κατανάλωση. υπολογίζω περίπου 0.8-1% μπαταρία με την ΑΟD ανά ώρα. αλλά είναι σκεφτείτε ότι το βράδυ ρίχνει στο μισό την φωτεινότητα και όταν είναι στην τσέπη σβήνει τελείως οπότε δεν καίει και πολύ στο σύνολο της μέρας. Άντε να χάνω ένα 5% σύνολο μέσα σε μια μέρα.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Ηρθα κ εγω αφηνοντας στην ακρη το G6.

Εξαιρετικο μεχρι στιγμης, 2 βοηθειες θα ηθελα καθως σε τοσες σελίδες δεν εβγαλα ασφαλες συμπερασμα:


για auto φωτογραφισεις , ποιά εκδοση gcam προτείνετε , (με link αν γινεται) ,


με εκπληξη (ευχαριστη , σαφως) διαπιστωσα την καμπυλότητα στα ακρα της οθονης!! Πραγμα που με προβληματιζει τι ειδους tempered glass να βαλω , αν βαλω.. Προτασεις?

Link to comment
Share on other sites

.K απο μπαταρία?

Επίσης το AOD πως σας φαίνεται εσάς απο κατανάλωση??

 

Αφηνέ το με την οθόνη προς τα κάτω για να απενεργοποιείται το AOD. Όποτε θες να τσεκάρεις το γυρνάς ανάποδα :). Έτσι μετριάζεις την κατανάλωση, αν και είναι γενικά μικρή.

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ηρθα κ εγω αφηνοντας στην ακρη το G6.

Εξαιρετικο μεχρι στιγμης, 2 βοηθειες θα ηθελα καθως σε τοσες σελίδες δεν εβγαλα ασφαλες συμπερασμα:


για auto φωτογραφισεις , ποιά εκδοση gcam προτείνετε , (με link αν γινεται) ,


με εκπληξη (ευχαριστη , σαφως) διαπιστωσα την καμπυλότητα στα ακρα της οθονης!! Πραγμα που με προβληματιζει τι ειδους tempered glass να βαλω , αν βαλω.. Προτασεις?

 

καλως τον. εγω εχω την 5.1 του cstark αλλα δεν εχω λινκ. Προτιμω αυτη, σταθερη και ο,τι βγαλει παρα να παλευω με πρλοβληματα.

Προστασια δεν εχω αλλα θα προτινα μια ασφαλεια να κανεις αν εχεις σκοπο να το κρατησεις καιρο..αυτες οι καμπυλες δεν βοηθουν για να πατησει καλα ενα γυαλι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντησή σου, ποια από τις παρακάτω? https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-cstark27/
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...