Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι ακριβως αυτο που λες, τι θελει ο καθε ενας. Εγω πχ αυτα που περιγραφεις για τη spigen οτι σου αρεσαν, δεν τα ηθελα. Δηλαδη δε θελω ογκο κλπ κλπ. Η Nillkin αντιθετα που ειναι σα να μην εχεις θηκη, ειναι ακριβως αυτο που θελω.

ΠΡοσωπικα ομως δεν το βαζω ποτε αναποδα, ουτε μου πεφτει απο υψη και δε με νοιαζει να εχω γωνιες κλπ.

Οσο για το παιξιμο, εμενα εχει εφαρμοσει τελεια και δεν παιζει καθολου, ισα ισα θα ελεγα οτι ειναι απιστευτα δεμενη με το κινητο.

 

 

Για το παιξιμο , μπορει να είναι και από κομμάτι σε κομμάτι, θυμαμαι φιλου μου είχαμε ακριβος τις ιδίες θηκες σε Samsung S7 και η δικια μου κατω εκει που ηταν ο φορτιστης ηταν κακο κομμένη και μου τραυματιζε το μικρο μου δαχτυλο .

Παντος αυτή την στιγμη , δεν εχω καθολου θηκη διοτι δεν μπορω να βρω μια διαφανή να μην κιτρινίζει .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το παιξιμο , μπορει να είναι και από κομμάτι σε κομμάτι, θυμαμαι φιλου μου είχαμε ακριβος τις ιδίες θηκες σε Samsung S7 και η δικια μου κατω εκει που ηταν ο φορτιστης ηταν κακο κομμένη και μου τραυματιζε το μικρο μου δαχτυλο .

Παντος αυτή την στιγμη , δεν εχω καθολου θηκη διοτι δεν μπορω να βρω μια διαφανή να μην κιτρινίζει .

 

μπορει, παντως εγω 2 φορες την εχω παρει τη θηκη, 2 φορες και το κινητο και εχει κατσει τελεια. Γενικα θεωρω οτι ειναι ο,τι καλυτερο μπορεις να παρεις. Τωρα για το κιτρινισμα, οκ παρε 5-6 μηνες μια και πετα τη και παρε αλλη μετα. Κριμα ειναι να γρατζουνιστει καπου. απο την αλλη η συγκεκριμενη θηκη ειδικα τον πρωτο καιρο ειναι σα να μην φοραει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα πολλά υποσχόμενο τζαμάκι, με καλές κριτικές. Βαρέθηκα τις δαχτυλιές και τα στίγματα στο ZAGG φιλμ του mediamarkt..

Θα ενημερώσω κατά τη παραλαβή.

 

Full Glue Tempered Glass Film for LG V30 Full Screen Coverage 3D UV Light Liquid Sceen Protector Film For V30 Plus 3D Glass Film

https://s.click.aliexpress.com/e/bTDJJbk8

 

Ήρθε..

Αρκετά καλό θα έλεγα. Τοποθέτηση εύκολη χωρίς φουσκάλες κτλ. Θα δείξει πόσο θα αντέξει τώρα. Με τη x-level που έχω δεν έχει κανένα θέμα. Όποιος ψάχνει ας κάνει κίνηση. Το full screen πήρα.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς προσπάθεια. Με τις ρυθμίσεις που ανέφερα στο ποστ #2819.

 

 

Κυρίως browsing, YouTube και tapatalk.25a80d44826f786d14d9183132ffeedd.jpg

Πώς σου φαίνεται το καινούριο εργαλείο?

Όπου να ναι πέφτει στα 330€ περίπου στα γνωστά μαγαζιά

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντως η x-level, για όποιον του αρέσουν οι λεπτές, είναι θηκάρα. Μπαινοβγαίνει πανεύκολα χωρίς να έχει κάποια κενά. Την βγάζω κάθε μέρα με το που πάω σπίτι χωρίς να έχει χάσει καθόλου απ'το σχήμα της. Επίσης 3-4 μήνες τη φοράω και δεν έχουν αλλοιωθεί καθόλου οι γωνίες από το βάλε βγάλε. Και φθηνή.
Link to comment
Share on other sites

Πώς σου φαίνεται το καινούριο εργαλείο?

Όπου να ναι πέφτει στα 330€ περίπου στα γνωστά μαγαζιά

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Πολύ καλό το εργαλείο. Όμορφο, δυνατό και πολύ ελαφριά κατασκευή.

Μου λείπει ομως το G3Tweaks Box που είχαμε στο G2.

Βρήκα κάποια modules στο Xposed αλλά κανένα δεν είναι γραμμένο αποκλειστικά για το V30.

Με έχει απογοητεύσει μόνο η μικρότερη υποστηρίξη από τους developers και γενικά από τον κόσμο. Ακόμα και εδώ στο νήμα αυτό δεν βλέπω κινητικότητα. Ούτε custom roms ούτε τίποτα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το εργαλείο. Όμορφο, δυνατό και πολύ ελαφριά κατασκευή.

Μου λείπει ομως το G3Tweaks Box που είχαμε στο G2.

Βρήκα κάποια modules στο Xposed αλλά κανένα δεν είναι γραμμένο αποκλειστικά για το V30.

Με έχει απογοητεύσει μόνο η μικρότερη υποστηρίξη από τους developers και γενικά από τον κόσμο. Ακόμα και εδώ στο νήμα αυτό δεν βλέπω κινητικότητα. Ούτε custom roms ούτε τίποτα.

 

Έχει πέσει αρκετά η lg αλλά φίλε μου, πήρα note 9 και σκέψου ότι προτιμώ να δουλεύω το v30.. Ειναι μακράν το πιο όμορφο και εύχρηστο κινητό. Ιδανικό μέγεθος, βάρος, και ΟΜΟΡΦΟΟΟ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

"Έμπλεξες" με το πλακάκι Νικόλα κι εσύ...όταν το είδα και το δούλεψα στο σταντ είπα ωραίο καλό αλλά μεγάλο σε μέγεθος...φαντάσου ότι ήδη το note 8 μου έπεφτε μεγάλο... μετά το s8 plus που έχω το μοναδικό "μεγάλο " κινητό σε μέγεθος οθόνης που μου άρεσε ήταν το Huawei mate 20 pro.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φαντάσου με τιμολόγιο κλπ μου έβγαινε 470 καινούργιο το s9 plus προχθές όμως είπα να παραμείνω ως έχει...Πάμε για τη νέα σειρά με μικρότερη λιθογραφία επεξεργαστών, πάντως θα θελα να δουλέψω κι ένα lg μετά από τόσο καιρό (lg g2,g3,g4 ...μια βδομάδα άντεξα με το g6).

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

"Έμπλεξες" με το πλακάκι Νικόλα κι εσύ...όταν το είδα και το δούλεψα στο σταντ είπα ωραίο καλό αλλά μεγάλο σε μέγεθος...φαντάσου ότι ήδη το note 8 μου έπεφτε μεγάλο... μετά το s8 plus που έχω το μοναδικό "μεγάλο " κινητό σε μέγεθος οθόνης που μου άρεσε ήταν το Huawei mate 20 pro.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φαντάσου με τιμολόγιο κλπ μου έβγαινε 470 καινούργιο το s9 plus προχθές όμως είπα να παραμείνω ως έχει...Πάμε για τη νέα σειρά με μικρότερη λιθογραφία επεξεργαστών, πάντως θα θελα να δουλέψω κι ένα lg μετά από τόσο καιρό (lg g2,g3,g4 ...μια βδομάδα άντεξα με το g6).

 

Κι εμένα μεγάλο μου ήταν το note 8 και το note 9 προσωπικά το βρίσκω πιο άσχημο αλλά άμα σου κάθονται ευκαιρίες τα χτυπάς για να πας στο επόμενο με μικρότερο κόστος..στόχος μου το s10 αν έχει τριπλή κάμερα..και μπαταρία κλπ που λένε..

Παρόλα τα αν το v30 είχε καλύτερη οθόνη και ήταν λίγο πιο γρήγορο θα ήταν το τέλειο. Αλλά και τώρα είναι τέλειο για τα λεφτά του. Για μενα αξίζει πολύ.. Αλλά πάντα έχει σχέση τι προτιμήσεις έχει ο κάθε ένας. Πχ εγώ το θελω επειδή απλά το θεωρώ πανέμορφο και με καλύπτει στα υπόλοιπα 100%

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση στους κατοχους. Προερχεται καποιος απο G6, εχει δει διαφορά?

Εγω πχ.δυσκολευομαι αφανταστα στην πληκτρολογηση , μου φαινεται στενο .. Οι ελαφρως αυξημενες τιμες του v30 στο πλάτος βοηθανε?

Link to comment
Share on other sites

Παρών.

Διαφορά κυρίως ψυχολογική.

Υπάρχει συμμετρία πάνω με κάτω και αυτό είναι το ωραίο στο v30.

Ερωτηση στους κατοχους. Προερχεται καποιος απο G6, εχει δει διαφορά?

Εγω πχ.δυσκολευομαι αφανταστα στην πληκτρολογηση , μου φαινεται στενο .. Οι ελαφρως αυξημενες τιμες του v30 στο πλάτος βοηθανε?

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς τι παίζει με την εγγύηση για τα hands free της συσκευασίας; δυστυχώς με 2.5 μήνες ελαφριάς χρήσης, μόνο στο σπίτι τα χρησιμοποιώ για ομιλία και ραδιόφωνο, το δεξί άρχισε να ακούγεται πολύ σιγά και η κατάσταση επιδεινώνεται. Υπάρχει περίπτωση να μου τα αλλάξουν εντός εγγύησης;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς τι παίζει με την εγγύηση για τα hands free της συσκευασίας; δυστυχώς με 2.5 μήνες ελαφριάς χρήσης, μόνο στο σπίτι τα χρησιμοποιώ για ομιλία και ραδιόφωνο, το δεξί άρχισε να ακούγεται πολύ σιγά και η κατάσταση επιδεινώνεται. Υπάρχει περίπτωση να μου τα αλλάξουν εντός εγγύησης;
Κοινό πρόβλημα σε όλους μάλλον. Και τα δικά μου το ίδιο. Από το V20 κρατάει αυτό το πρόβλημα. Και τα b&o ακουστικά του V20 που είχα πριν το ίδιο έπαθαν.

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να μπω σε κάποιες σελίδες από το κινητό και δεν μπαίνει. Βγαίνει αυτό το μήνυμα.. Ξέρει κανείς τι παίζει? Δεν φταει το v30, και σε άλλο κινητό που δοκίμασα το ιδιο κάνει.. Απ το pc μπαίνει κανονικά! 0e67dbe07c6122efe13b66f11886e30a.jpg

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε άλλον browser όπως Samsung....

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Μπαίνει από Samsung browser. Γιατί όμως?

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει από Samsung browser. Γιατί όμως?

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

Πήγαινε στο ρυθμίσεις εφαρμογές .....βρες την έφαρμογη που θέλεις και Κάνε διαγραφή χώρου και cache 6c81a94630e135f4c23e93a43ace6800.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποιο port της εφαρμογής κάμερας του pixel 3 για το lg v30 που να δουλεύει σωστά;
Μόνο αυτή https://forum.xda-developers.com/lg-v30/themes/pixel3-camera-lg-v30discuss-t3868326 αλλά προς το παρόν δουλεύει μόνο η wide. Κάτι είναι κι αυτο. Το night sight βγάζει πολύ θόρυβο, αλλά κρατάει και πολλή λεπτομέρεια. Υπάρχει επιλογη για nr αλλά είναι aggresive και χαλάει πολύ την εικόνα. Πιστεύω σύντομα θα έχουμε μια έκδοση που να δουλεύουν και οι 2 κάμερες.

 

Στάλθηκε από το SGP611 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα μόλις κατέβηκε
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Ρίχνω και εγώ.. Να δουμε τι ΝΔ φέρνει ? Δεν είναι μικρή..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...