Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά έχω ξενερώσει. Πώς μπορούμε να έχουμε στο κουρτινάκι και την μπάρα του ήχου όπως έχουμε και την μπάρα της φωτεινότητας; Είμαι root, Xposed, κτλ..

Ξερουμε κανα module;

κατεβάζεις την κουρτίνα πατάς επεξεργασία μετά της 3 τελείες επάνω δεξιά και τσεκάρεις τον ήχο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κατεβάζεις την κουρτίνα πατάς επεξεργασία μετά της 3 τελείες επάνω δεξιά και τσεκάρεις τον ήχο
Δεν το πιστεύω!

Thank you ρε μαν.

 

Νόμιζα ότι το V30 λόγω παραδοσιακων πλαϊνων κουμπιών έντασης ήχου κι όχι πλάτης είχε βγάλει την μπάρα ήχου από το κουρτινάκι.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε το touchtask τις επιλογές μήπως έχει φάει σκάλωμα αυτό. Επίσης δες και στο accessibility να είναι και το tasker και το touchtask στο ΟΝ.

Επίσης αν πατήσεις πάνω στο task και μετά το play κάτω αριστερά, σβήνει η οθόνη;;

Μπααα δεν κάνει τίποτα! Αν πατήσω play σβήνει η οθόνη κανονικά, αλλά όταν πάω στο Nova να επιλέξω tasker tasks δεν μου το εμφανίζει!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλή μέρα, εδω και ένα χρόνο έχω αράξει με το v30+ και Είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

Θα προτείνατε κάποια συσκευή ως αναβάθμιση ανεξάρτητου μάρκας και τιμής...με γνώμονα την λίγο μεγαλύτερη οθόνη ( πρεσβυωποια φουλ) ποιο ποιοτική και κατά δεύτερον την οθόνη?

Dual sim συσκευή οπωσδήποτε.

Ευχαριστώ για την οποία απάντηση μιας και απέχω τώρα τελευταία από την ενημέρωση-αγορά των smartphone.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλή μέρα, εδω και ένα χρόνο έχω αράξει με το v30+ πάθει και αρκετά ευχαριστημένος.

Θα προτείνατε κάποια συσκευή ως αναβάθμιση ανεξάρτητου μάρκας και τιμής...με γνώμονα την λίγο μεγαλύτερη οθόνη ( πρεσβυωποια φιυλ) ποιο ποιοτική και κατά δεύτερον την οθόνη?

Dual sim συσκευή οπωσδήποτε.

Ευχαριστώ για την οποία απάντηση μιας και απέχω τώρα τελευταία από την ενημέρωση-αγορά των smartphone.

 

Βασίλη το μόνο κινητό που αξίζει σαν αναβάθμιση και σε λογικά λεφτά είναι το S9 plus για μένα. Είναι υπέρ πλήρες και με καλύτερη οθόνη και πιο μεγάλη. Μόνο η wide κάμερα λείπει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Εγώ πάλι πιστεύω ότι από το V30+ δεν θα δει διαφορά ότι Android συσκευή και να πάρει σήμερα. Και σε σχέση με το S9+, πιο πολύ αλλαγή θα το έλεγα παρά αναβάθμιση.

 

Και όσον αφορά τη πρεσβυωπεία, η ιδανική συσκευή είναι το iPhone XS Max που δείχνει ότι και τα μικρά iPhone αλλά σε μεγέθυνση, αλλά στις τιμές που παίζει δεν ξέρω κατά πόσο το συζητάμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω ότι από το V30+ δεν θα δει διαφορά ότι Android συσκευή και να πάρει σήμερα. Και σε σχέση με το S9+, πιο πολύ αλλαγή θα το έλεγα παρά αναβάθμιση.

 

Και όσον αφορά τη πρεσβυωπεία, η ιδανική συσκευή είναι το iPhone XS Max που δείχνει ότι και τα μικρά iPhone αλλά σε μεγέθυνση, αλλά στις τιμές που παίζει δεν ξέρω κατά πόσο το συζητάμε.

 

Κοίτα οθόνη έχει καλύτερη το S9 αλλά οκ ίσως δεν αξίζει η μετάβαση. Επίσης είναι λίγο πιο γρήγορο. Αυτά βασικά. Κατά τα άλλα όλα σχετικά είναι για τον κάθε ένα.. Εγω πχ θα τι δώσω το S9 plus για note 9 απλά για την λίγο καλύτερη μπαταρία αλλά την θέλω.. Και κλασσικά μικρόβιο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

@Νικο και @Γιαννη

 

Να μην ψάχνομαι δλδ? Σκεφτόμουν κάποιο από s9+ Η Note 8 Η Huawei p20 pro Η κάποιο Xiaomi.

Η γνώμη σας μετράει πάντα στο maximum εννοείται.

 

Όποια πρόταση δεκτή

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

@Νικο και @Γιαννη

 

Έλα ? Κάτι δεν έγραψες μου φαίνεται

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα, διαβαζω στο ΧΔΑ οτι εχει σπασιματα στο σκρολαρισμα? ισχυει κατι τετοιο? γιατι μου κανει λιγο απιθανο..
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Έλα ? Κάτι δεν έγραψες μου φαίνεται

Όντως μου το έσβησε....και δεν καταλαβαίνω το γιατί? Πάλι μόλις πάτησα υποβολή μόνο την 1η γραμμή μου άφησε!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να μην ψάχνομαι λέτε έφερε....καθοτι έχω μείνει λίγο πίσω.

Σκεφτόμουν κάποιο από Samsung s9+ - Note 8 - Huawei p20 pro άντε κάποιο Xiaomi.

Η γνώμη σας μετράει πάντα στο maximum εννοείται!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Όντως μου το έσβησε....και δεν καταλαβαίνω το γιατί? Πάλι μόλις πάτησα υποβολή μόνο την 1η γραμμή μου άφησε!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να μην ψάχνομαι λέτε έφερε....καθοτι έχω μείνει λίγο πίσω.

Σκεφτόμουν κάποιο από Samsung s9+ - Note 8 - Huawei p20 pro άντε κάποιο Xiaomi.

Η γνώμη σας μετράει πάντα στο maximum εννοείται!

 

Για μένα το note 8 δεν υπάρχει λόγος να το δεις εκτός αν θες το s pen.. Έχει κάμερα ίδια ή και λιγο κατωτερη και (960fps που υποτίθεται ότι το s9 plus έχει έξτρα μνήμη στην κάμερα για να το κάνει σωστά) και μικρότερη μπαταρία τόσο ώστε να είναι οριακό ενώ το s9 plus να σε καλύπτει άνετα με νορμάλ χρήση.

Τώρα για το p20pro, προσωπικά δεν ξανά πάω εύκολα σε μενού huawei με πολλά θέματα που βλέπω ακόμα. Μπαταρία οκ έχει. Κάμερα αλλού υπερτερεί και αλλού υστερεί. Μου θυμίζει την παλιά Samsung με κορεσμενα χρώματα κλπ που ήταν μεν εντυπωσιακά για τον απλό χρήστη, μη ρεαλιστικά όμως.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το note 8 δεν υπάρχει λόγος να το δεις εκτός αν θες το s pen.. Έχει κάμερα ίδια ή και λιγο κατωτερη και (960fps που υποτίθεται ότι το s9 plus έχει έξτρα μνήμη στην κάμερα για να το κάνει σωστά) και μικρότερη μπαταρία τόσο ώστε να είναι οριακό ενώ το s9 plus να σε καλύπτει άνετα με νορμάλ χρήση.

Τώρα για το p20pro, προσωπικά δεν ξανά πάω εύκολα σε μενού huawei με πολλά θέματα που βλέπω ακόμα. Μπαταρία οκ έχει. Κάμερα αλλού υπερτερεί και αλλού υστερεί. Μου θυμίζει την παλιά Samsung με κορεσμενα χρώματα κλπ που ήταν μεν εντυπωσιακά για τον απλό χρήστη, μη ρεαλιστικά όμως.

 

Απλά να προσθέσω στην συζήτηση την γνώμη που έχω σχηματίσει από την χρήση 2 σχεδόν χρόνων με το Mate 8 της huawei. Προσωπικά ήταν ότι πιο σταθερό σε λειτουργικό έχω δουλέψει ποτέ με Android με σχεδόν μηδενικά bags. Πχ στο V30 έχω εντοπίσει μικρά μικρά bags,αν και φυσικά δεν τίθεται θέμα σύγκρισης των δύο συσκευών. Άλλωστε μιλάμε για 2 χρόνια διαφορά. Όσον αφορά το μενού της huawei οκ υπάρχουν και lounchers...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα, διαβαζω στο ΧΔΑ οτι εχει σπασιματα στο σκρολαρισμα? ισχυει κατι τετοιο? γιατι μου κανει λιγο απιθανο..

 

Γιατί σου κάνει? Από ποια συσκευή έρχεσαι? Τα τελευταία χρόνια έχω χρησιμοποιήσει αρκετές συσκευές και το v30 είναι το χειρότερο στο software, ακόμη και το p10 ήταν καλύτερο σε αυτό το τομέα, μην αναφέρω OnePlus 5t ή ακόμη και OnePlus 3. Από εμφάνηση βέβαια δεν συγκρίνεται, είναι πανέμορφο. Μετά από αρκετές ώρες έχει κλείσει όλες τις εφαρμογές και κάνουν reload, ακόμη και ο dialer. Η ελεύθερη μνήμη φτάνει λιγότερο από 500mb και η κατάσταση γίνεται χειρότερη και ακόμη ποιο αργό. Αν κάνεις reboot δουλεύει οκ για μια μέρα και μετά ξανά από την αρχή, αν είχε 6gb ram με αυτό το λογισμικό της lg πιστεύω θα ήταν πολύ καλύτερα τα πράγματα.

Η μπαταρία λίγο χειρότερη από το 5t αλλά έχω την aod ενεργοποιημένη.

Αν έτρεχε oxygen os ακόμη και με 4 γιγα ραμ θα ήταν τέλειο

Link to comment
Share on other sites

κατεβάζεις την κουρτίνα πατάς επεξεργασία μετά της 3 τελείες επάνω δεξιά και τσεκάρεις τον ήχο
Τι λες τώρα;;!!! Σωστός!!!

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλά να προσθέσω στην συζήτηση την γνώμη που έχω σχηματίσει από την χρήση 2 σχεδόν χρόνων με το Mate 8 της huawei. Προσωπικά ήταν ότι πιο σταθερό σε λειτουργικό έχω δουλέψει ποτέ με Android με σχεδόν μηδενικά bags. Πχ στο V30 έχω εντοπίσει μικρά μικρά bags,αν και φυσικά δεν τίθεται θέμα σύγκρισης των δύο συσκευών. Άλλωστε μιλάμε για 2 χρόνια διαφορά. Όσον αφορά το μενού της huawei οκ υπάρχουν και lounchers...

 

Καλημέρα.

Κοίτα εγώ που δούλεψα το Mate 10 pro πριν το v30 αυτό διαπίστωσα ήταν ότι με το Mate είδα πολύ περισσότερα προβλήματα. Δηλαδή αν υπήρχε ένα κινητό που κολλαγε και έτρωγε σκαλωματα αυτό ήταν το Mate. Όμως αυτό όχι σε καθημερινή χρήση. Μιλάω για χρήση με σύνδεση στο αμάξι να παίζει μουσική πχ και να δέχεσαι κλήση ή να γράφεις μήνυμα και να σκαλωνει. Επίσης μενού για κλάματα. Σίγουρα μιλάμε για γρήγορο τηλέφωνο αλλά είχε τόσα θέματα στο sw που είπα δε θα ξανά πάω..

Απλές ρυθμίσεις να μην τις βρίσκω. Μόνο αγγλικά και αναζήτηση με έσωσε.

Τώρα το v30 σίγουρα θέλει 6gb ram αλλά εμένα δουλεύει άριστα.

Τι bugs έχεις εντοπίσει δηλαδή ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σου κάνει? Από ποια συσκευή έρχεσαι? Τα τελευταία χρόνια έχω χρησιμοποιήσει αρκετές συσκευές και το v30 είναι το χειρότερο στο software, ακόμη και το p10 ήταν καλύτερο σε αυτό το τομέα, μην αναφέρω OnePlus 5t ή ακόμη και OnePlus 3. Από εμφάνηση βέβαια δεν συγκρίνεται, είναι πανέμορφο. Μετά από αρκετές ώρες έχει κλείσει όλες τις εφαρμογές και κάνουν reload, ακόμη και ο dialer. Η ελεύθερη μνήμη φτάνει λιγότερο από 500mb και η κατάσταση γίνεται χειρότερη και ακόμη ποιο αργό. Αν κάνεις reboot δουλεύει οκ για μια μέρα και μετά ξανά από την αρχή, αν είχε 6gb ram με αυτό το λογισμικό της lg πιστεύω θα ήταν πολύ καλύτερα τα πράγματα.

Η μπαταρία λίγο χειρότερη από το 5t αλλά έχω την aod ενεργοποιημένη.

Αν έτρεχε oxygen os ακόμη και με 4 γιγα ραμ θα ήταν τέλειο

 

Συγγνώμη αλλά θα διαφωνήσω. Μπορεί να είναι λίγο αργό και να ήθελε παραπάνω ραμ αλλά σαν sw είναι υπέρ πλήρες. Αν το θετεις σε θέμα ταχύτητας μόνο οκ πάσο. Αλλά πάντα υπάρχει και το ποσό πλήρες είναι ένα λογισμικό..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά θα διαφωνήσω. Μπορεί να είναι λίγο αργό και να ήθελε παραπάνω ραμ αλλά σαν sw είναι υπέρ πλήρες. Αν το θετεις σε θέμα ταχύτητας μόνο οκ πάσο. Αλλά πάντα υπάρχει και το ποσό πλήρες είναι ένα λογισμικό..

 

Ok, γνώμη σου, έχω συνηθίσει σε πολύ γρηγορότερα κινητά.

Όταν κάνεις swipe down σε home screen και εμφανίζεται η αναζήτηση, εμφανίζεται αυτόματα και το πληκτρολόγιο ή πρέπει να πατήσεις πάνω στην αναζήτηση? Σε μένα δεν εμφανίζεται

Link to comment
Share on other sites

Μπααα δεν κάνει τίποτα! Αν πατήσω play σβήνει η οθόνη κανονικά, αλλά όταν πάω στο Nova να επιλέξω tasker tasks δεν μου το εμφανίζει!
Πριν πας στο nova, πάτα exit το tasker. 3 τελίτσες πάνω δεξιά
Link to comment
Share on other sites

Ok, γνώμη σου, έχω συνηθίσει σε πολύ γρηγορότερα κινητά.

Όταν κάνεις swipe down σε home screen και εμφανίζεται η αναζήτηση, εμφανίζεται αυτόματα και το πληκτρολόγιο ή πρέπει να πατήσεις πάνω στην αναζήτηση? Σε μένα δεν εμφανίζεται

 

Σου είπα, ως προς την ταχύτητα συμφωνώ. Αλλά λογισμικό δεν είναι μόνο η ταχύτητα. Ένα καλοφτιαγμενο πλήρες μενού για μενα μετράει πιο πολύ. Πχ ξεχωριστή ρύθμιση ήχου κλήσεων από ειδοποιήσεων.. Ή ρύθμιση αυτών από κουρτίνα πάνω κλπ.

 

Τώρα για την αναζήτηση δεν την χρησιμοποιώ σε καμια συσκευή. Ανοίγω chrome όπου έχω αρχική το Google. Το θεωρώ περιττό να υπάρχει search αφού έτσι και αλλιώς εκεί θα πας μετά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σου είπα, ως προς την ταχύτητα συμφωνώ. Αλλά λογισμικό δεν είναι μόνο η ταχύτητα. Ένα καλοφτιαγμενο πλήρες μενού για μενα μετράει πιο πολύ. Πχ ξεχωριστή ρύθμιση ήχου κλήσεων από ειδοποιήσεων.. Ή ρύθμιση αυτών από κουρτίνα πάνω κλπ.

 

Τώρα για την αναζήτηση δεν την χρησιμοποιώ σε καμια συσκευή. Ανοίγω chrome όπου έχω αρχική το Google. Το θεωρώ περιττό να υπάρχει search αφού έτσι και αλλιώς εκεί θα πας μετά

Δεν είναι μόνο η ταχύτητα, τρέχουν πολλά services στο παρασκήνιο και έχει επίπτωση και στην μπαταρία, κάποια μπορεί να είναι χρήσιμα, κάποια όχι, επίσης το να κάνουν reload όλες οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ, και δεν είναι πολλές αυτές, ακόμη και ο dialer δεν είναι θέμα ταχύτητας αλλά διαχείρισης από το λογισμικό

Από την την στιγμή που έχουν επιλέξει την αναζήτηση αντί να κατεβαίνει η κουρτίνα είναι ηλίθιο να μην εμφανίζεται το πληκτρολόγιο αυτόματα

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο η ταχύτητα, τρέχουν πολλά services στο παρασκήνιο και έχει επίπτωση και στην μπαταρία, κάποια μπορεί να είναι χρήσιμα, κάποια όχι, επίσης το να κάνουν reload όλες οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ, και δεν είναι πολλές αυτές, ακόμη και ο dialer δεν είναι θέμα ταχύτητας αλλά διαχείρισης από το λογισμικό

Από την την στιγμή που έχουν επιλέξει την αναζήτηση αντί να κατεβαίνει η κουρτίνα είναι ηλίθιο να μην εμφανίζεται το πληκτρολόγιο αυτόματα

 

Πάντως εμένα σε θέμα αυτονομίας είναι πάνω από S9 plus και από όταν είχα το mate 10 pro πιο πάνω με τις τότε εκδόσεις.. ( περίπου αρχές 2018). Τώρα για τα reload, με το ίδιο στήσιμο που κάνω πάντα δεν έχω εκτός από τα κλασσικά σε chrome κλπ που έχουν όλα όμως

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάποιος την συγκεκριμένη θήκη ?

https://www.skroutz.gr/s/14375271/Spigen-Liquid-Crystal-LG-V30.html

Έχω την rugged Armor απλά έλεγα να πάρω και μια διάφανη να φαίνεται το κινητό, επίσης ήθελα να ρωτήσω αν κιτρινιζει μετά από καιρό ή επειδή είναι επώνυμη όχι?

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάποιος την συγκεκριμένη θήκη ?

https://www.skroutz.gr/s/14375271/Spigen-Liquid-Crystal-LG-V30.html

Έχω την rugged Armor απλά έλεγα να πάρω και μια διάφανη να φαίνεται το κινητό, επίσης ήθελα να ρωτήσω αν κιτρινιζει μετά από καιρό ή επειδή είναι επώνυμη όχι?

 

Έχω την αντίστοιχη της nillkin

https://www.skroutz.gr/s/13924090/Nillkin-Nature-TPU-Διάφανο-LG-V30.html

 

Καθώς είναι πιο λεπτή και εφαρμόζει καλύτερα στην κάμερα και στις τρύπες γενικά, δεν αφήνει μεγάλα κενά σε σχέση με spigen που ήταν πιο μεγάλα. Τώρα για το αν κιτρινιζει, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θα πρέπει να τη συγκρίνω με καινούρια, οπότε αν έχει πάρει λίγο δεν μπορώ να το καταλάβω. Θεωρώ ότι ίσως παίρνει αλλά λίγο.. Δεν γίνεται χάλι δηλαδή.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...