Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες σιγουρα οι χρονοι διαφερουν απο χρηστη σε χρηστη οσο καλη κι αν ειναι η μπαταρια.

Παιζουν ρολο πολλοι παραγοντες που μπορει να μην τους σκεφτονται πολλοι ετσι;

 

Μην πατε μακρια..εγω καποιες μερες ετυχε να δουλευω σε υπογειο κ το αποτελεσμα ηταν να βρω μια χρηση οθονης 4 ωρες σε 25 ωρες απο την προηγουμενη φορτιση,κι αυτο λογικα οφειλοταν στην ελλειψη σηματος κ το τηλεφωνο ετρωγε μπαταρια εκει.

Αλλες φορες δοκιμαζα διαφορους launchers με ενεργοποιημενο widget καιρου,ειχα ανοικτο 4g,ενεργοποιημενους συγχρονισμους για mail,ετσι για να δω τι καταναλωση γινεται,κ τοτε ειχα παλι μια απο τα ιδια.

 

Βασικο σιγουρα ειναι να βγαινει η μερα ανετα χωρις να ψαχνουμε πριζες η να κουβαλαμε μαζι μας εξτρα μπαταρια για φορτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες σιγουρα οι χρονοι διαφερουν απο χρηστη σε χρηστη οσο καλη κι αν ειναι η μπαταρια.

Παιζουν ρολο πολλοι παραγοντες που μπορει να μην τους σκεφτονται πολλοι ετσι;

 

Μην πατε μακρια..εγω καποιες μερες ετυχε να δουλευω σε υπογειο κ το αποτελεσμα ηταν να βρω μια χρηση οθονης 4 ωρες σε 25 ωρες απο την προηγουμενη φορτιση,κι αυτο λογικα οφειλοταν στην ελλειψη σηματος κ το τηλεφωνο ετρωγε μπαταρια εκει.

Αλλες φορες δοκιμαζα διαφορους launchers με ενεργοποιημενο widget καιρου,ειχα ανοικτο 4g,ενεργοποιημενους συγχρονισμους για mail,ετσι για να δω τι καταναλωση γινεται,κ τοτε ειχα παλι μια απο τα ιδια.

 

Βασικο σιγουρα ειναι να βγαινει η μερα ανετα χωρις να ψαχνουμε πριζες η να κουβαλαμε μαζι μας εξτρα μπαταρια για φορτιση.

 

Ισχύει αυτό.παιζουν πολλοί παράγοντες. Πχ αν θα σαι όλη μέρα στο δρόμο και το κοπανάει ο ήλιος και σου βαράει τη φωτεινότητα. Και άλλα διαφορά..εγω σήμερα είμαι με 4,30 ώρες οθόνη 45% υπόλοιπο σε 26 ώρες χρήσης...ολα παίζουν. Το βασικό ειναι ότι βγάζεις τη μέρα οπωσδήποτε και χαλαρά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι ευχαριστώ για την απάντηση. Έχεις να προτείνεις κάποιο κατάστημα για την αγορά του V30 από αυτά που εμφανίζονται είτε στο skroutz είτε στο bestprice; Ρωτώ γιατί όπως καταλαβαίνεις, ναι μεν για αυτά που προσφέρει η συσκευή η τιμή που το βρίσκει κανείς σήμερα είναι πολύ καλή, πλην όμως και τα +/- 440 ευρώ είναι αρκετά χρήματα για να ρισκάρω από κατάστημα αμφίβολης αξιοπιστίας. Δυστυχώς τα περισσότερα από τα καταστήματα που το εμφανίζουν είναι τα λιγότερο γνωστά/με χαμηλά νούμερα πλήθους αξιολογήσεων, οπότε κάπου κολλάω.

Ίσως έκανα βλακεία που δεν το χτύπησα πριν 10-15 μέρες που το είχαν στα περίπου 440 ευρώ στο σκρουτζ και 3-4 αξιόπιστα(βάσει αριθμού αξιολογήσεων) καταστήματα.

 

Καλημέρα, πριν 15 μέρες είχε 370, το πήρα και είναι μια χαρά. Για μένα περίμενε λίγο μήπως ξανά παραλάβουν σε τέτοια τιμή, είναι κρίμα να δώσεις 440 και να πάει 70 ευρώ κάτω ξανά. Αλλιώς δεν έχω να προτείνω κάτι, όταν πχ το 2ο μαγαζί στο σκρουτζ έχει πάνω από 200 αξιολογησεις με 4,5 αστεράκια νομίζω ότι δεν υπάρχει λόγος να το σκεφτείς. Πάντως κοίτα και κάνα ελαφρώς μεταχειρισμένο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. θα περιμένω λίγο καιρό ακόμα μπας και το ρίξουν λίγο σε τιμή το V30. Εναλλακτικά, μάλλον θα κοιτάξω αργότερα προς το LG G7, όταν κι αυτό πέσει λίγο ακόμα (450 ευρώ πχ).

Αλήθεια, γνωρίζετε παιδιά αν το G7 έχει το ίδιο DAC ήχου με το V30 (με ενδιαφέρει ιδιαίτερα ο ήχος από την έξοδο ακουστικών κι όχι τόσο από το ηχείο), κι εν πάση περιπτώσει πως συγκρίνονται μεταξύ τους οι 2 ναυαρχίδες της LG στο κομμάτι του ήχου;

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. θα περιμένω λίγο καιρό ακόμα μπας και το ρίξουν λίγο σε τιμή το V30. Εναλλακτικά, μάλλον θα κοιτάξω αργότερα προς το LG G7, όταν κι αυτό πέσει λίγο ακόμα (450 ευρώ πχ).

Αλήθεια, γνωρίζετε παιδιά αν το G7 έχει το ίδιο DAC ήχου με το V30 (με ενδιαφέρει ιδιαίτερα ο ήχος από την έξοδο ακουστικών κι όχι τόσο από το ηχείο), κι εν πάση περιπτώσει πως συγκρίνονται μεταξύ τους οι 2 ναυαρχίδες της LG στο κομμάτι του ήχου;

 

Για το Dac δεν ξέρω αλλά το θεωρώ κατώτερο αππ το v30 όσο είναι πιο ακριβό..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Γιαυτό κι εγώ αν δεν καταλήξω στο V30, θα πάω στο G7, με την προϋπόθεση να πέσει κι αυτό γύρω στα 440-450 ευρώ.

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Γιαυτό κι εγώ αν δεν καταλήξω στο V30, θα πάω στο G7, με την προϋπόθεση να πέσει κι αυτό γύρω στα 440-450 ευρώ.

 

Εγώ στα ίδια λεφτά τα έπαιρνα v30. Έχει πιο μεγάλη μπαταρία, το G7 έχει μόνο 3000 ενώ έχει πιο μεγάλη οθόνη άρα πολύ μικρότερη αυτονομία, δεν έχει παραπάνω ραμ, έχει πιο ενεργοβορο επεξεργαστή κατά τη γνώμη μου και κανένα πλεονέκτημα σε σχέση με το 30 γενικά. Α και πιο μικρό αισθητήρα κάμερας, 1/3.1 μέγεθος. Για μένα δεν αξίζει το 7 πόσο μάλλον αν σου κατσει το 30 στα 400 και κάτω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ξεκολλάτε με τα SOT, διαφορές υπάρχουν ακόμη και μεταξύ εταιριών κινητής και τη περιοχή που βρίσκεσαι, άλλη ισχύ θέλει το σήμα σε κάθε περίπτωση.
Link to comment
Share on other sites

Ξεκολλάτε με τα SOT, διαφορές υπάρχουν ακόμη και μεταξύ εταιριών κινητής και τη περιοχή που βρίσκεσαι, άλλη ισχύ θέλει το σήμα σε κάθε περίπτωση.

 

Δεν ψαχνομαι με τα sot, και ουδεποτε ασχοληθηκα! απλα εχει πλακα οταν ακουω κατι sot 6ωρα, και εγω ειμαι συνηθως στις 3.5ωρες! μιλαμε για τρελες διαφορες!

αλλα δεν ειναι θεμα του τηλεφωνου, γιατι και με το s7 edge που ειχα πριν διαβαζα για 6ωρα και 7ωρα και εγω ημουν παλυ στις 3.30-4ωρες!

 

ειπα πιο πανω, οταν ενα τηλεφωνο κραταει ολη μερα χωρις να με αφησει ξεκρεμαστο, για μενα ειναι κομπλε!

αλλωστε, το να μου βγαλει + μιση μερα δεν μου λεει κατι, γιατι παλι θα το φορτισω το βραδυ για την επομενη μερα, οποτε παλι παμε για καθε βραδυ φορτιση! το αλμα θα ηταν να μου βγαζει 2 ολοκληρες μερες, αλλα μεχρι τοτε εχουμε καιρο :lol: :lol: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα το είπαμε πολλές φορές, δεν εχουν σημασία τα απόλυτα νουμερα.

 

Τι εννοείς, σπάω πλάκα με τα SOT που βάζουμε.

 

Εγω εχω άνετα 5 με 6ωρες τώρα με το v30, και εναι σαφώς καλύτερο από το g6 που είχα με 4 έως 5.

Πάντα για μέσο όρο λέμε και με την ίδια χρήση.

 

Εσύ μπορεί να βγαζεις λιγότερο, αλλά σημασία έχεις πόσο έβγαζες πριν με το προηγουμενο κινητό σου.

 

Δεν κάνουμε την ίδια χρήση, γι αυτό και δεν θα έχουμε το ίδιο SOT.

 

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ψαχνομαι με τα sot, και ουδεποτε ασχοληθηκα! απλα εχει πλακα οταν ακουω κατι sot 6ωρα, και εγω ειμαι συνηθως στις 3.5ωρες! μιλαμε για τρελες διαφορες!

αλλα δεν ειναι θεμα του τηλεφωνου, γιατι και με το s7 edge που ειχα πριν διαβαζα για 6ωρα και 7ωρα και εγω ημουν παλυ στις 3.30-4ωρες!

 

ειπα πιο πανω, οταν ενα τηλεφωνο κραταει ολη μερα χωρις να με αφησει ξεκρεμαστο, για μενα ειναι κομπλε!

αλλωστε, το να μου βγαλει + μιση μερα δεν μου λεει κατι, γιατι παλι θα το φορτισω το βραδυ για την επομενη μερα, οποτε παλι παμε για καθε βραδυ φορτιση! το αλμα θα ηταν να μου βγαζει 2 ολοκληρες μερες, αλλα μεχρι τοτε εχουμε καιρο :lol: :lol: :lol:

2 μέρες αυτονομία με τη δική σου χρήση μόνο με κανένα Oukitel 10000mah θα τη φτάσεις, αυτό που σου κάνει και τρακα λειτουργεί και σαν pbank :D Αλλιώς μετά πρέπει να πας σε μπαταρία από γραφένιο, αλλά αυτές θα κάνουν καμμία 10ετια να εμφανιστούν μέσα στο νερό.. Τότε βέβαια θα μιλάμε για μήνα και όχι 2-3 μέρες :D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στα ίδια λεφτά τα έπαιρνα v30. Έχει πιο μεγάλη μπαταρία, το G7 έχει μόνο 3000 ενώ έχει πιο μεγάλη οθόνη άρα πολύ μικρότερη αυτονομία, δεν έχει παραπάνω ραμ, έχει πιο ενεργοβορο επεξεργαστή κατά τη γνώμη μου και κανένα πλεονέκτημα σε σχέση με το 30 γενικά. Α και πιο μικρό αισθητήρα κάμερας, 1/3.1 μέγεθος. Για μένα δεν αξίζει το 7 πόσο μάλλον αν σου κατσει το 30 στα 400 και κάτω

Ξέχασες την πιο σημαντική διαφορά κατ' εμέ που είναι η oled οθόνη του V30 σε σχέση με την lcd του G7. Με ότι αυτό συνεπάγεται από πλευράς πάχους βάρους απόδοσης και κατανάλωσης...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τείνω να πιστεύω ότι η oled της LG ας έχει τα μπλεδίσματα κι ας μην είναι σουπερ ντουπερ αλα Samsung, συμβάλλει πολύ στην αυτονομία σε σχέση με την αντίστοιχη της Sammy. Προσωπικά προτιμώ αυτονομία αντί πιο ακριβή και έντονα χρώματα..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τείνω να πιστεύω ότι η oled της LG ας έχει τα μπλεδίσματα κι ας μην είναι σουπερ ντουπερ αλα Samsung, συμβάλλει πολύ στην αυτονομία σε σχέση με την αντίστοιχη της Sammy. Προσωπικά προτιμώ αυτονομία αντί πιο ακριβή και έντονα χρώματα..

Δεν έχω δει κάτι μέχρι τώρα ούτε έχω διαβάσει κανένας εδώ μέσα να έχει κάτι τέτοιο στην οθόνη. Εκτός και αν μιλάς για κάποια πρώτα pixel και v30 αμερικάνικα. Από Οκτώβρη 2017 δεν ξανακούστηκε τίποτα ούτε και στην Αμερική

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την τελευταία έκδοση Gcam του Cstark 4.2t3 (20 Σεπτεμβρίου)

Για να έχω απευθείας μέσα στην εφαρμογή την εναλλαγή με wide . Πριν είχα την 3.8 με 2 διαφορετικά εικονίδια για wide και κανονική.

Μέχρι στιγμής κανένα bug

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την τελευταία έκδοση Gcam του Cstark 4.2t3 (20 Σεπτεμβρίου)

Για να έχω απευθείας μέσα στην εφαρμογή την εναλλαγή με wide . Πριν είχα την 3.8 με 2 διαφορετικά εικονίδια για wide και κανονική.

Μέχρι στιγμής κανένα bug

 

Αποδίδει το ίδιο καλά σαν κάμερα? Γενικά αν κάτι δουλεύει καλά σπάνια το αλλάζω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει κάτι μέχρι τώρα ούτε έχω διαβάσει κανένας εδώ μέσα να έχει κάτι τέτοιο στην οθόνη. Εκτός και αν μιλάς για κάποια πρώτα pixel και v30 αμερικάνικα. Από Οκτώβρη 2017 δεν ξανακούστηκε τίποτα ούτε και στην Αμερική

 

Εγώ δίπλα στο s9 plus πέρα από φωτεινότητα που έχουν ελάχιστη διαφορά δε βλέπω κάτι αξιόλογο υπέρ του s9. Μια ελαφριά απόκλιση στο λευκό υπέρ του v30 κατά τη γνώμη μου. Αλλά είναι υποκειμενικα όλα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δίπλα στο s9 plus πέρα από φωτεινότητα που έχουν ελάχιστη διαφορά δε βλέπω κάτι αξιόλογο υπέρ του s9. Μια ελαφριά απόκλιση στο λευκό υπέρ του v30 κατά τη γνώμη μου. Αλλά είναι υποκειμενικα όλα

Εσύ που τα έχεις και τα δύο μπορείς να έχεις άποψη έστω και υποκειμενική. Τώρα για τα μπλεδίσματα που είπε ο φίλος πιο πάνω ούτε έχω δει ούτε έχω ακούσει κάτι από άλλον κάτοχο V30 και για αυτό και απάντησα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δίπλα στο s9 plus πέρα από φωτεινότητα που έχουν ελάχιστη διαφορά δε βλέπω κάτι αξιόλογο υπέρ του s9. Μια ελαφριά απόκλιση στο λευκό υπέρ του v30 κατά τη γνώμη μου. Αλλά είναι υποκειμενικα όλα

Ας πούμε ότι πρέπει να πάρεις μόνο ένα μαζί σου ...ποιο θα ηταν? έτσι...χωρίς γιατί...

Ρωτάω γιατί δεν έχω την ευχέρεια να δω το v30 από κοντα όπως το s9 plus

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Αποδίδει το ίδιο καλά σαν κάμερα? Γενικά αν κάτι δουλεύει καλά σπάνια το αλλάζω..
Θα την δοκιμάσω εκτός γραφείου και θα ενημερώσω.

Βασικά κι εγώ έτσι σκέφτομαι αλλά με έτρωγε να έχω και τις δύο μαζί εφόσον βέβαια δεν έχουν bug

Βέβαια πάλι δεν είναι ένα κλικ η μεταφορά αλλά 2 καθώς σου εμφανίζει τις ρυθμίσεις και πατάς ένα κλικ πίσω για να γίνει η μετάβαση .

Βέβαια κρατάει τις ρυθμίσεις κανονικά αλλά και την προηγούμενη κατάσταση της κάμερας (πχ αν πριν ήσουν σε wide ανοίγει σε wide)

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε ότι πρέπει να πάρεις μόνο ένα μαζί σου ...ποιο θα ηταν?

Ρωτάω γιατί δεν έχω την ευχέρεια να δω το v30 από κοντα όπως το s9 plus

 

Εξαρτάται, συνολικά το v30. Εκτός αν ήθελα να παίξω με gopro που τα 5ghz δουλεύουν μόνο στο s9. Αν και σαν βασικό έχω το S9 plus, το v30 είναι πιο πλήρες για μένα λόγω κάμερας αφού την 2x δεν την δουλεύω συχνά ενώ την wide συνέχεια. Βέβαια πολλοί δουλεύουν το portrait mode που στο s9+ είναι καλύτερο. Όμως μπαταρία, άνεση στο κράτημα, συνολικό πακέτο, το v30 με καλύπτει πιο πολύ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται, συνολικά το v30. Εκτός αν ήθελα να παίξω με gopro που τα 5ghz δουλεύουν μόνο στο s9. Αν και σαν βασικό έχω το S9 plus, το v30 είναι πιο πλήρες για μένα λόγω κάμερας αφού την 2x δεν την δουλεύω συχνά ενώ την wide συνέχεια. Βέβαια πολλοί δουλεύουν το portrait mode που στο s9+ είναι καλύτερο. Όμως μπαταρία, άνεση στο κράτημα, συνολικό πακέτο, το v30 με καλύπτει πιο πολύ

 

Δεν εννοώ να διαλέξεις γιατί το ένα υπερτερεί εδώ και το άλλο εκεί

Πρέπει να πάρεις ένα ... σε πιο πάει το χέρι ασυναίσθητα?

Δύσκολο άμα έχεις και τα δύο ...το ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται, συνολικά το v30. Εκτός αν ήθελα να παίξω με gopro που τα 5ghz δουλεύουν μόνο στο s9. Αν και σαν βασικό έχω το S9 plus, το v30 είναι πιο πλήρες για μένα λόγω κάμερας αφού την 2x δεν την δουλεύω συχνά ενώ την wide συνέχεια. Βέβαια πολλοί δουλεύουν το portrait mode που στο s9+ είναι καλύτερο. Όμως μπαταρία, άνεση στο κράτημα, συνολικό πακέτο, το v30 με καλύπτει πιο πολύ
Πάντως το να συγκρίνεται με μοντέλο του 2018 και κατά 250 ευρώ φτηνότερο (τότε που έφτασε τα 370-380) και να βγαίνει τουλάχιστον ισάξιο αν όχι προτιμότερο, το λες μεγάλη επιτυχία, ειδικά όταν δεν έχει και καθόλου θέματα αξιοπιστίας.
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ να διαλέξεις γιατί το ένα υπερτερεί εδώ και το άλλο εκεί

Πρέπει να πάρεις ένα ... σε πιο πάει το χέρι ασυναίσθητα?

Δύσκολο άμα έχεις και τα δύο ...το ξέρω

 

Προφανως το S9 έχω στημένο ως βασικό μου, άρα αυτό παίρνω,γιαυτό και σου απάντησα έτσι. Αν τα είχα ίδια ακριβώς και ήθελα να πάω ένα ταξίδι, λόγω μπαταρίας και κάμερας θα προτιμούσα το v30. Αν ήθελα να πάω κάπου που θα είχα την gopro με βεντουζα στο αμάξι όπως όταν πάω χιόνι για παιχνίδι ( με το αμάξι) ή κατάδυση θα ήθελα S9 για χρήση gopro. Γιαυτό στο εξήγησα αναλυτικά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την τελευταία έκδοση Gcam του Cstark 4.2t3 (20 Σεπτεμβρίου)

Για να έχω απευθείας μέσα στην εφαρμογή την εναλλαγή με wide . Πριν είχα την 3.8 με 2 διαφορετικά εικονίδια για wide και κανονική.

Μέχρι στιγμής κανένα bug

Σου είναι εύκολο να δώσεις link;

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...