Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα φιλε.

Δεν ισχυει αυτο που λες.Ειχα το G4 και το V10 .To G4 το εχει τωρα η γυναικά μου.

Εχω κανει άπειρα τεστ και το V30 ειναι καλύτερο και το βραδυ.

Ειδικα σε manual.Αν βαλεις δε και το GCAM το πραγμα ξεφευγει κατα πολυ μιας και εγω μονο αυτη χρησιμοποιώ.Θα ανεβασω αν ειναι 2-3 δειγματα οταν παω σπιτι σε εσωτερικο χωρο να δεις.

 

με την gcam δεν εχεις ενα εντονο μπλε το βραδυ ? μισο να σου ανεβασω δειγμα να σου πω τι εννοω ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εδω τι εννοω ..η πρωτη ειναι με την καμερα του κινητου και ειναι ακριβως οπως ηταν ο ουρανος εκεινο το βραδυ ..

2018-07-09 20.54.55 by φρεντυ dyfre, on Flickr[/img]

 

για αυτο και δεν ασχοληθηκα ξανα ...

μονο με σελφι που με gcam ειναι 1 εκ φορες καλύτερες ...

αλλα και εκει υπαρχει θεμα γιατι οι σελφι βγαινουν ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΕΣ ....οποτε ουτε εκει δεν μπορω να βασιστω στο 100%

μακαρι να κανω λαθος σε αυτα που λεω ...

Link to comment
Share on other sites

με την gcam δεν εχεις ενα εντονο μπλε το βραδυ ? μισο να σου ανεβασω δειγμα να σου πω τι εννοω ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εδω τι εννοω ..η πρωτη ειναι με την καμερα του κινητου και ειναι ακριβως οπως ηταν ο ουρανος εκεινο το βραδυ ..

2018-07-09 20.54.55 by φρεντυ dyfre, on Flickr[/img]

 

για αυτο και δεν ασχοληθηκα ξανα ...

μονο με σελφι που με gcam ειναι 1 εκ φορες καλύτερες ...

αλλα και εκει υπαρχει θεμα γιατι οι σελφι βγαινουν ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΕΣ ....οποτε ουτε εκει δεν μπορω να βασιστω στο 100%

μακαρι να κανω λαθος σε αυτα που λεω ...

 

Kοιτα αυτο το μωβ-μπλε οντως που και που υπαρχει στο σουρουπο.Αλλα και παλι δες ρε συ τι διάφορα ποιότητας εχουν αυτες οι 2 φωτογραφίες που ανεβασες.

Δεν υπάρχει καν σύγκριση δες τα δεντρά την κολόνα,το dynamic range της μιας και της αλλης.

Δεν ειναι καν κοντα οι φωτογραφίες ποιοτικά παντα.

οκ χρωματικά εχει αυτο το blue-purple tint που υπάρχει μερικές φόρες σε σκιές και σούρουπο αλλα εμενα προσωπικά δεν με πειραζει αν εχω τετοια διαφορα σε ποιοτητα, διορθώνεται και πανευκολα στο temperature των διάφορων προγραμμάτων σε 10 sec

 

Ποια έκδοση χρησιμοποιείτε;

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

του Cstark την 3.8 εχω εγω.

Edited by Fredometrios
Link to comment
Share on other sites

το μπλε δεν ειναι οτι με πειραζει τοσο απλα οπως ειπα πανω ειναι σαν η photo να τραβήχτηκε βραδυ ενω δεν ηταν βράδυ ..

συμφωνω οτι η διαφορα στην ποιοτητα ειναι τεραστια ...και στις σελφι το ιδιο ..

καλα ρε η lg δεν μπορει λιγο να το διορθωσει αυτο ?

ακομη και στην σελφι με την στοκ ωρες ωρες εισαι σαν κερινος ενω με την gcam βγαινεις κανονικότατος ..(αντιστροφος βεβαια δυστυχώς ..)

αρα δεν ειναι θεμα καμερας αλλα software ...

Link to comment
Share on other sites

αρα δεν ειναι θεμα καμερας αλλα software ...

Προφανώς...Αφού με την gcam αλλάζεις την εφαρμογή της κάμερας και όχι την ίδια την κάμερα. Κάτι θέλει βελτίωση από την LG στο setup του auto. Η βασική πίσω κάμερα σαν h/w μια χαρά είναι.

Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

σημερα που ημουν ολη μερα παραλια ασχοληθηκα κυριως με την καμερα ..(στο μεταξυ τωρα μπηκα σπιτι μπαταρια ακομη 44% με 4g καμερα συνεχως ανοιχτη instagram facebook κτλ ..δεν υπαρχει αυτο το πραγμα ..)!

η διαφορα μεταξυ στοκ και gcam νομιζω ειναι πολυ μεγαλη ...και στην wide ...

κοιταξτε εδω ..η πρωτη ειναι στοκ wide η δευτερη gcam ...

gcam by φρεντυ dyfre, on Flickr[/img]

 

κοιταξτε τα χρωματα και τις λεπτομέρειες ειδικά μπροστά στις πέτρες ...

δεν το περίμενα επαθα την πλακα μου ..! μιλαμε ουσιαστικά για αλλη καμερα ...!

Link to comment
Share on other sites

σημερα που ημουν ολη μερα παραλια ασχοληθηκα κυριως με την καμερα ..(στο μεταξυ τωρα μπηκα σπιτι μπαταρια ακομη 44% με 4g καμερα συνεχως ανοιχτη instagram facebook κτλ ..δεν υπαρχει αυτο το πραγμα ..)!

η διαφορα μεταξυ στοκ και gcam νομιζω ειναι πολυ μεγαλη ...και στην wide ...

κοιταξτε εδω ..η πρωτη ειναι στοκ wide η δευτερη gcam ...

gcam by φρεντυ dyfre, on Flickr[/img]

 

κοιταξτε τα χρωματα και τις λεπτομέρειες ειδικά μπροστά στις πέτρες ...

δεν το περίμενα επαθα την πλακα μου ..! μιλαμε ουσιαστικά για αλλη καμερα ...!

Εμένα η wide δίνει πολύ αφύσικα χρώματα,ειδικά όταν πέφτει το φως λίγο.

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σημερα που ημουν ολη μερα παραλια ασχοληθηκα κυριως με την καμερα ..(στο μεταξυ τωρα μπηκα σπιτι μπαταρια ακομη 44% με 4g καμερα συνεχως ανοιχτη instagram facebook κτλ ..δεν υπαρχει αυτο το πραγμα ..)!

η διαφορα μεταξυ στοκ και gcam νομιζω ειναι πολυ μεγαλη ...και στην wide ...

κοιταξτε εδω ..η πρωτη ειναι στοκ wide η δευτερη gcam ...

gcam by φρεντυ dyfre, on Flickr[/img]

 

κοιταξτε τα χρωματα και τις λεπτομέρειες ειδικά μπροστά στις πέτρες ...

δεν το περίμενα επαθα την πλακα μου ..! μιλαμε ουσιαστικά για αλλη καμερα ...!

Αυτές είναι δύο φωτογραφίες τραβηγμένες διαφορετική ώρα, καμία σχέση τα σύννεφα οι ακτίνες οι άνθρωποι κλπ.

Όταν τραβάς για να δεις διαφορές να είναι με δευτερόλεπτα διαφορά μεταξύ τους.

Επίσης στην gcam έχεις ενεργοποιημένο το HDR ενώ στην stock όχι. Και οι δύο σε wide είναι;

Η καλύτερη ποιότητα στην stock δεν είναι στην wide αλλά στα 16mp 4:3, παίζει να το έχεις σε πιο κάτω ποιότητα και να μην το έχεις πάρει χαμπάρι;

Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι δύο φωτογραφίες τραβηγμένες διαφορετική ώρα, καμία σχέση τα σύννεφα οι ακτίνες οι άνθρωποι κλπ.

Όταν τραβάς για να δεις διαφορές να είναι με δευτερόλεπτα διαφορά μεταξύ τους.

Επίσης στην gcam έχεις ενεργοποιημένο το HDR ενώ στην stock όχι. Και οι δύο σε wide είναι;

Η καλύτερη ποιότητα στην stock δεν είναι στην wide αλλά στα 16mp 4:3, παίζει να το έχεις σε πιο κάτω ποιότητα και να μην το έχεις πάρει χαμπάρι;

 

wide ειναι και οι 2 ... (δες πανω στην εκκλησια που τραβηξα που ειναι στη ιδια ωρα ... και δεν ειναι wide )

το hdr το εχω στο αυτοματο ..

η μια photo ειναι τραβηγμενη 2 και 15 και η αλλη 2 και 21 ...

σημερα θα κανω και αλλες δοκιμες και θα επανελθω ...

Link to comment
Share on other sites

Βάλε στην ανώτερη ποιότητα την stock και ενεργοποίησε το HDR. Σε συνθήκες εξωτερικού φωτισμού είναι πάρα πολύ καλή θεωρώ
Link to comment
Share on other sites

Βάλε στην ανώτερη ποιότητα την stock και ενεργοποίησε το HDR. Σε συνθήκες εξωτερικού φωτισμού είναι πάρα πολύ καλή θεωρώ

οκ σημερα θα το δοκιμασω ξανα ...

:)

 

στο μεταξυ απο χθες τωρα το εβαλα για φορτιση ...και ειχα ακομη 20% απιστευτο ...

και με data δηλαδη το κινητο αντεχει .. ;) (γιατι χθες το ειχα με data ολη μερα στην παραλια ..)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Η νανοτεχνολογία για προστασία της οθόνης από τα media markt λέει τίποτα ή να μην ασχοληθώ;

 

Βάλε καλύτερα μια μεμβράνη υγρής τοποθέτησης ZAGG που βάζουν αυτοί είναι πολύ καλή!!!

Link to comment
Share on other sites

Βάλε καλύτερα μια μεμβράνη υγρής τοποθέτησης ZAGG που βάζουν αυτοί είναι πολύ καλή!!!

 

Ξέρεις αν είναι σε όλα τα καταστήματά τους ;

Link to comment
Share on other sites

το τσακισα και σημερα με τις ρυθμισεις που ειπαμε για στοκ καμερα ..

και το αποτελεσμα ειναι ουαου ....

η σαμοθρακη και στις 2 photos ..η μια κανονικη και η αλλη wide (η πρωτη ) ...

https://farm2.staticflickr.com/1794/43233558814_d0402d6bd6_z.jpg' alt='43233558814_d0402d6bd6_z.jpg'>20180809_135006_HDR by φρεντυ dyfre, on Flickr[/img]

 

29014422237_6d00c4a381_z.jpg20180809_135751_HDR by φρεντυ dyfre, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Είσαι πάρα πολύ καλός φίλε μετά τις διακοπές μου θα ακολουθήσω τα βήματα σου γιατί ακόμα το πρόβλημα παραμένει όμως πιστεύω ότι τώρα βρήκα το γιατρό:lol::lol::lol::lol:

 

Χίλια ευχαριστώ!!!!!!

 

Για αρχη θα σου πω , ότι αν σου αρεσαν τα ακουστικα τις B&O που ειχε μεσα , τοτε αν βαλεις αλλα ακουστικα καλυτερα των 300-1.000 ευρο θα σου πεσει το σαγονι στο πατωμα . Προσωπικα τα B&O τα βρηκα μετριοτατα, (σαφος όμως ανωτερα από τα ακουστικα του καλαθιου)

 

Στο πρόβλημα σου τωρα, Το Dac που εχει το κινητο μετραει την αντισταση που εχουν τα ακουστικα και αναλογα δίνει την ενταση , για παράδειγμα 300om ακουστικα ακούγονται το ιδιο πανω κατω με ακουστικα 150ομ διοτι το κινητο αλαζει την ενισχυση αναλογα την αντισταση που βρίσκει.

Όταν ο φιλος σου εβαλε τα μαπα ακουστικα με την μηδενικη αντισταση , ο Dac αυτόματα εριξε την δυναμη του για να μην τα καψει , απολυτα λογικο θα μου πεις …. Σωστα το πρόβλημα όμως είναι ότι ορισμενα κινεζικα ακουστικα (κολλάνε) τον dac και μετα όταν βαζεις μεγαλύτερα ομ ακουστικα δεν τα βρικσει παντα….

 

Οποτε παμε να κανουμε αυτό. Για αρχη με τα ακουσικα σου πανω θα ανοιγοκλείεις το HIFI Quad Dac , Αν δεν φτιαξει τοτε θα πρεπει να βρεις ακουστικα με μεγαλη αντισταση να τα βαλεις πανω ώστε ο Dac Να (ξεκολλήσει) .

Αν δεν πετυχει τιποτα από όλα αυτά τα απλα πραγματάκια , τοτε θα πρεπει ΠΡΗΝ βαλεις τα ακουστικα σου μεσα στο JACK , να ξεγελασεις το DAC ότι εχεις μεγαλυτερη αντισταση …. πως το κανεις αυτό ?

Με 2 τροπους ο ενας είναι πατωντας τα κουμπια Volume UP VOlume Down στα ακουστικα ταυτόχρονα ΠΡΗΝ συνδεσεις τα ακουστικα, ώστε να νομιζει το κινητο ότι εχεις μεγαλυτερη αντισταση, Πρωτα θα πατησεις μονο το Volume UP , αν δεν κανει τιποτα μετα θα πατησεις και τα 2 μαζι Volume UP , VOlume DOwn, αν δεν κανει παλη τιποτα ( που δεν νομιζω ) θα πατησεις και τα 3 μαζι ταυτόχρονα και θα τα βαλεις στο JACK . κατά 99% αυτό θα λυσει το πρόβλημα σου.

Από εκει και περα υπαρχουν και ανταπτορες jack female to male που εχουν αντισταση οσο θες … παράδειγμα 100-175-250-300 ohms αναλογα το τι θες , πραγμα που δεν χρειαζεσαι εσυ.

 

Και την επομενη φορα μην ξανα βαλεις ακουστικα από το πανήγυρι σε αυτό το DAC είναι ιεροσυλία , το V30 φοραει τον ΚΑΛΥΤΕΡΟ dac που υπαρχει σε mobile Dac αυτή την στιγμη , ανωτερος από τα Dragon FLy RED , BLACK .

 

Παρακαλώ τίποτα :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία φωτό!!!

Ρε παιδιά ήθελα να ρωτήσω κάτι διότι πρόκειται να προβώ στην αγορά του από βδομάδα,

Ποια είναι η διαφορά του απλού από το plus,εκτός της εγγύησης κ ότι το plus είναι δικαρτο κ έχει 128gb;

Είναι καλύτερη η κάμερα του plus, η κάτι άλλο; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!

Οκ τις βρήκα τις διαφορές!!!

Edited by mtop
Link to comment
Share on other sites

η στοκ καμερα την ημερα ειναι εξαιρετικη τελικα παιδες ..

απο χθες που το ξέσκισα παλι ...

42166068850_9e791da885_z.jpg2018-08-10 14.36.58 by φρεντυ dyfre, on Flickr

 

 

43928390812_c854fa2b01_z.jpg20180810_180420_HDR by φρεντυ dyfre, on Flickr

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μπραβο την lg εβγαλε ε ρ γ α λ ε ι ο τελος ...

κινηταρα ..!

Link to comment
Share on other sites

16 προς 9 χανει ομως ...στην πανω αναλυση πιανεις την ποιοτητα της καμερα στο φουλ ..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...