Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καπου διαβασα οτι τις λειτουργιες της καμερας του v30s thing (al)θα τις παρουμε στο v30!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά από πολλές δοκιμές σε φθηνές θήκες από Ασία μεριά, κατέληξα ότι η x-level είναι η καλύτερη. Πολύ decent με καλό grip. Βέβαια εντάσσεται στην κατηγορία των λεπτών θηκών. Επίσης μια άλλη αρκετά καλή είναι η kwmobile black matt, από ebay αυτή.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλές δοκιμές σε φθηνές θήκες από Ασία μεριά, κατέληξα ότι η x-level είναι η καλύτερη. Πολύ decent με καλό grip. Βέβαια εντάσσεται στην κατηγορία των λεπτών θηκών. Επίσης μια άλλη αρκετά καλή είναι η kwmobile black matt, από ebay αυτή.
Πολύ καλές, έχω πάρει 2 για το V20.
Link to comment
Share on other sites

Από θήκη έχω πάρει spigen rugged armor.δεν είναι άσχημη ούτε δίνει πολύ όγκο
Φαντάσου αυτή θεωρείται χοντρή μπροστά σε αυτές που αναφέρω. Πήρα μια αντιγραφή της από Αλί αλλά μου φαίνεται χοντρή.. Γούστα είναι αυτά θα μου πεις.
Link to comment
Share on other sites

Να τα μας..αρχισαν οι αλλαγές..καθιστε ρε να το χαρείτε λίγο..χαχα..για πείτε κάνα Σκρουτζ μαγαζί για τζαμακι γιατι αυτό που πήρα αφήνει κενά στην οθόνη.αριστερα και δεξιά μια μικρή γραμμή.πρεπει να είναι λίγο πιο φαρδύ

 

Καλημερα!

αφου ξερεις οτι μερικοι εδω δεν ειμαστε καλα :lol::lol: :p

Το V30 ειναι κινηταρα αλλα το s9 θα το ηθελα σε ασημι (που μονο σε αυτο το χρωμα μου αρεσει) καθως ειναι πιο πληρες σε 2 πραγματακια που θελω, για κανεναν αλλο λογο.

Κατα τα αλλα, η αλλη επιλογη, το v30s ειναι απλα εξελιξη απο εδω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ειναι όντως καλύτερο το s9 λες?έχω μια εντύπωση συνολικά για σαμυ ότι κολλάνε εύκολα.lag κτλ.τωρα για v30s δεν ξερω.τα 6g ram σίγουρα.για κάμερα έχει κανείς εικόνα αν βελτιώνεται σε μεγάλο βαθμό?
Link to comment
Share on other sites

Ειναι όντως καλύτερο το s9 λες?έχω μια εντύπωση συνολικά για σαμυ ότι κολλάνε εύκολα.lag κτλ.τωρα για v30s δεν ξερω.τα 6g ram σίγουρα.για κάμερα έχει κανείς εικόνα αν βελτιώνεται σε μεγάλο βαθμό?

 

Στο s9 δουλεύει η gopro 6 στα 5ghz που με ενδιαφέρει αρκετά, όπως και το wifi direct μιας και οι πιο πολλοι έχουν samsungκαι υπάρχει συμβατότητα. Κατά τα άλλα η καμερα του v30 μου αρέσει η wide με gcam έχει απογειωθει και το κινητό είναι άψογο γενικά και πολύ πιο ωραίο από σ9 μαύρο. Όμως γιαυτό είμαστε εδώ, επειδή μας τρώει για δοκιμές..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στο s9 δουλεύει η gopro 6 στα 5ghz που με ενδιαφέρει αρκετά, όπως και το wifi direct μιας και οι πιο πολλοι έχουν samsungκαι υπάρχει συμβατότητα. Κατά τα άλλα η καμερα του v30 μου αρέσει η wide με gcam έχει απογειωθει και το κινητό είναι άψογο γενικά και πολύ πιο ωραίο από σ9 μαύρο. Όμως γιαυτό είμαστε εδώ, επειδή μας τρώει για δοκιμές..

 

Ρε τρελε το χτυπησες το 9+ τελικα?Οταν το παρεις με το καλο σκασε μια συγκριση σε μερικους τομεις.Οθονη μπαταρια και γενικη ποιοτητα συσκευης και αισθησης με ενδιαφερει κυριως, απο αποδοσεις κομπλε ειμαστε και στο V30.Καμερα δεν το αναφέρω καν γιατι το θεωρω δεδομενο και περιμένω πως και πως μιας και εμπιστεύομαι αρκετά την γνώμη σου.Κυριως θα ηθελα σύγκριση με το hdr+ :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε τρελε το χτυπησες το 9+ τελικα?Οταν το παρεις με το καλο σκασε μια συγκριση σε μερικους τομεις.Οθονη μπαταρια και γενικη ποιοτητα συσκευης και αισθησης με ενδιαφερει κυριως, απο αποδοσεις κομπλε ειμαστε και στο V30.Καμερα δεν το αναφέρω καν γιατι το θεωρω δεδομενο και περιμένω πως και πως μιας και εμπιστεύομαι αρκετά την γνώμη σου.Κυριως θα ηθελα σύγκριση με το hdr+ :p

 

χαχα, μαλλον θα μεινω με V30 αλλα δεν ειμαι σιγουρος, θα το κρατησω μεχρι Δευτερα και τοτε θα αποφασισω ποιο θα κρατησω.

Πλεον ολα τα κορυφαια κινητα ειναι κοντα, οποτε κοιταζω και το αισθητικο κομματι, και το V30 ειναι μακραν το πιο ωραιο στα χρωματα αυτα. Αν το s9 υπηρχε σε ασημι εδω τοτε ισως με επειθε πιο ευκολα καθως οπως ειπα εχει 2 πραγματακια παραπανω που μου χρειαζονται.

Τωρα ομως με hdr+ και wide καμερα το προτιμω το V30.

Εννοειται οτι θα κανω συγκριση στα παντα οσο μπορω και οποιος εχει συγκεκριμενη απορια ας μου στειλει πμ ή εδω.

Οθονη το V30 δεν εχει τοσο φωτεινη, αλλα αφου θα τα βγαλω και τα 2 στον ηλιο θα ξερω διαφορα, παντως μου ετυχε να ειμαι εξω στον ηλιο και να μην βλεπω καλα τις προαλλες, ομως δεν ξερω αν θα εβλεπα καλυτερα με αλλο κινητο.

 

Για μπαταρια ειμαι σιγουρος οτι το V30 ειναι καλυτερο και υπαρχει εξηγηση. Θεωρω οτι το νεο σοκετ ειναι πιο ενεργοβορο απο τη στιγμη που δουλευει πιο ψηλα χωρις να αλλαξει αρχιτεκτονικη και σε συνδυασμο με την ωριμη 7.1 και την λιγο μικροτερη οθονη στο V30 εξηγειται η αποδοση αυτη. Κατι αλλο δε μπορω να σκεφτω.

 

Απο αυριο τα υπολοιπα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην κλάσει το s9 με τη μπαταρία..χαχαχαχα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχω λιγο το v30 αλλά άκου τι έπαιξε χθες: 23 ώρες χρήση,4 ώρες οθόνη,λιγο ίντερνετ, 2+ ώρες κλήσεις και είχε υπόλοιπο 67%...αθλος

Link to comment
Share on other sites

Huawei P20 pro... το επόμενο με διαφορά από όλα τα υπόλοιπα. Έχοντας 3 μήνες το s8 plus το οποίο βράδυ παρά βράδυ το κλείνω μιας και δεν αποσκοπεί σε τίποτα να το έχω ανοιχτό, δίπλα δίπλα σήμερα σε ένα κατάστημα Vodafone το κακόμοιρο το s9 plus από την ταλαιπωρία που το χαϊδεύει ο καθένας (μας) που περνά από τα σταντ δεν με ενθουσίασε καθόλου, το αντίθετο θα έλεγα. Ούτε το κοραλι χρώμα του. Να προσθέσω ότι υπάρχει στην οικογένεια το εξαιρετικό ακόμη και σήμερα για μένα 7edge συν ότι είχα παλιότερα και το απλό s8. Με διαφορά ότι πιο ωραίο από όλα το p20 & p20 pro. Το μάτι δεν πάει καθόλου στο notch και το EMUI πραγματικά εξελιγμένο. Εξαιρετική υλοποίηση και κατασκευή , μετά από v30 μόνο για εκεί είστε πιστεύω κατά την άποψή μου.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

και ομως το s9+ ειναι ποιο all around συσκευη σε ολα του,καμερα,οθονη,desigh!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Τελείως αδιάφορο μου φάνηκε, ίσως να οφείλεται στο γεγονός ότι είμαι εξοικειωμένος μαζί του,στο μάτι στην αίσθηση σε όλα του λόγω ότι έχω το S8 plus. Ολόιδιο μου φάνηκε όσο ασχολήθηκα μαζί του οι μεταβάσεις μενού ιντερνέτ, κάνα εικοσάλεπτο το παιξα ... προσωπική άποψη φυσικά ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τελείως αδιάφορο μου φάνηκε, ίσως να οφείλεται στο γεγονός ότι είμαι εξοικειωμένος μαζί του,στο μάτι στην αίσθηση σε όλα του λόγω ότι έχω το S8 plus. Ολόιδιο μου φάνηκε όσο ασχολήθηκα μαζί του οι μεταβάσεις μενού ιντερνέτ, κάνα εικοσάλεπτο το παιξα ... προσωπική άποψη φυσικά ;)

 

συμφωνω μαζι σου,,και εγω που το ειδα απο κοντα σε σχεση με το s8+ μου φανηκε σαν να ειχα το κινητο μου στο σταντ,,πολυ πιθανον γιατι εμφανισιακα ειναι σχεδον ιδια! και εγω προς καλοκαιρακι πρωτα ο θεος θα θελω να κανω μεταβαση αλλα ακομα αγνωστο προς τα που!ειμαι σαν το γερακι που ψαχνει και σκαναρει να βρει την τροφη του αχχαχαχα

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σιγά μην κλάσει το s9 με τη μπαταρία..χαχαχαχα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχω λιγο το v30 αλλά άκου τι έπαιξε χθες: 23 ώρες χρήση,4 ώρες οθόνη,λιγο ίντερνετ, 2+ ώρες κλήσεις και είχε υπόλοιπο 67%...αθλος

 

αν ισχυουν αυτα τα νουμερα που δεν εχω λογω να μην σε πιστεψω μιλαμε για τρομερη αυτονομια με αυτη την χωρητικοτητα μπαταριας!

Link to comment
Share on other sites

]

 

αν ισχυουν αυτα τα νουμερα που δεν εχω λογω να μην σε πιστεψω μιλαμε για τρομερη αυτονομια με αυτη την χωρητικοτητα μπαταριας!

 

https://www.flickr.com/photos/137065131@N08/albums/72157688621695550

 

Μπες και δες στατιστικά..

Όχι απλά ισχύουν αλλά εμένα μου βγαίνει σταθερά καλύτερο από mate 10 pro..

Τώρα για τις υπόλοιπες συγκρίσεις που γίνονται, έκανα το λάθος να ανοίξω εγώ κουβέντα επειδή είπα ότι θα πάρω σ9 αύριο αλλά καλό θα ήταν παίδες να μην ξεφεύγουμε.

 

Το s9 είναι ίσως πιο πλήρες αλλά σε ελάχιστα πράγματα που ίσως δεν ενδιαφέρουν..

 

Πχ 2η κάμερα για πορτραίτα κλπ ενώ εδώ έχουμε wide που είναι για μένα ακόμα πιο ωραίο χαρακτηριστικό.

Ομορφιά σίγουρα το v30 είναι πιο ωραίο.

Τέλος, λεπτομέρειες όπως τα 5ghz σε gopro 6 και wifi direct μιας και οι πιο πολλοι έχουν samsung και μπορείς να το δουλεύεις σίγουρα μετράνε αλλά κάτι άλλο δεν βλέπω να δίνει.

Τέλος πάντων, αρκετά από μένα το vs.

Ας ασχοληθούμε με το εργαλείο που λέγεται v30

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αυτά ειναι τα νούμερα.και κάποιος πιο πίσω είχε δώσει στοιχεία και με φωτο.σε μένα ήταν μόλις η 2η μέρα που το είχα μαζί..μετα απο μια φόρτιση.στη φωτο του Ερνέστο δεν καταλαβαίνω διάφορες .ας διαφωτίσει κάποιος σχετικός..που του βρήκες το καινούριο??

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γράψε λάθος.τωρα είδα οτι λες v30+

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε παιδιά? Έχουμε καλεσμένους? Χεχεχε

Λέω κι εγώ, πως και τόσα νέα μηνύματα στο topic.

 

Χαχαχα.ναι ήμασταν 3 και γίναμε 4...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες αναμεσα σε LG V30 vs MATE 10 PRO ποιο θα διαλεγατε και γιατί? Απλα και συντομα με εμφαση στην καμερα...

Ευχαριστω.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες αναμεσα σε LG V30 vs MATE 10 PRO ποιο θα διαλεγατε και γιατί? Απλα και συντομα με εμφαση στην καμερα...

Ευχαριστω.

 

δυσκολη επιλογη. Εγω θα επαιρνα συνολικα το V30 λογω wide που λεει γενικα..

Αν δε σε ενδιαφερει η wide τοτε το mate ισως σε καλυψει πιο πολυ μιας και ειναι επισης καλη η καμερα του..

Παντως μονο και μονο και το μενου της huawei δυσκολα θα την ξανα επελεγα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδες αναμεσα σε LG V30 vs MATE 10 PRO ποιο θα διαλεγατε και γιατί? Απλα και συντομα με εμφαση στην καμερα...

Ευχαριστω.

Και εγώ στο ίδιο δίλημμα ήμουν, τελικά προτίμησα το Huawei mate 10 pro χωρίς ιδιαίτερο λόγο.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...