Jump to content

Meizu M6 Note


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως απο χωρητικοτητα δεν λεει πολλα,εχω των 16gb και δεν ειναι να πεις οτι το εχω φορτωσει το κινητο,τα βασικα εχω και δεν με αφηνει ουτε ενημερωσεις να κανω,μου ζηταει να απεγκαταστησω αλλες εφαρμογες για να συνεχισω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 719
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια,υπαρχει καποιος τροπος να μετακινηθουν εφαρμογες απο την εσωτερικη στην εξωτερικη καρτα;

 

με μια λεξη οχι

με φροντιδα και προδερμ μπορεις να κανεις καποια πραγματα , ψαξε στο μημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντως απο χωρητικοτητα δεν λεει πολλα,εχω των 16gb και δεν ειναι να πεις οτι το εχω φορτωσει το κινητο,τα βασικα εχω και δεν με αφηνει ουτε ενημερωσεις να κανω,μου ζηταει να απεγκαταστησω αλλες εφαρμογες για να συνεχισω.

 

ειχα 120 εφαρμογες και 4 γιγα ελευθερα

θελει φροντιδα

πολυ ομως

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Παω να εγκαταστησω μια εφαρμογη και ενω η εφαρμογη ειναι 9mb στο play store μου λεει οτι απαιτουνται 240mb ελευθερου χωρου,πως γινεται αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ετσι στα ξαφνικα διορθωθηκε το προβλημα της χωρητικοτητας,με την τελευταια αναβαθμιση του flyme,η χωριτηκοτητα της εσωτερικης αυξηθηκε δεν ξερω κι εγω πως.Εχω ενα αλλο θεμα ομως παιδια,ξεχασα το κινητο πανω στο κρεββατι με αναμενη την ηλεκτρικη κουβερτα,ασχετο το κινητο εχει θηκη.Οταν το πηρα χαμπαρι το κινητο εκαιγε απο πισω.Λετε να χαλασε η μπαταρια;Η αληθεια ειναι οτι ηταν για λιγες ωρες εκει.
Link to comment
Share on other sites

2. Υπάρχει κάποιος τρόπος για μόνιμη απενεργοποίηση του auto-download νέων ενημερώσεων του λειτουργικού συστήματος;

 

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει τέτοια δυνατότητα;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νέος κάτοχος και έχω τις παρακάτω ερωτήσεις - παρατηρήσεις.

 

1) Δεν γίνεται προφανώς να απενεργοποιήσω εφαρμογές που δεν χρειάζομαι (Gmail, Google play movies, Chrome), πόσο μάλλον τις μανήσιες όπως Σημειώσεις, Καιρός κ.λ.π.

 

3) η εφαρμογή Καιρός ανανεώνεται πολύ αραιά, εκτός αν την ανοίξω, έτσι είναι και σε εσάς;

 

3) στην κάμερα διάβασα πως έχει bokeh mode αλλά δεν γνωρίζω πως ενεργοποιείται / ρυθμίζεται

 

ευχαριστώ για κάθε βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα στο φορουμ.Προσφατα αγορασα και εγω την εν λογω συσκευη και μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα ικανοποιημενος σε γενικες γραμμες.Ομως τον τελευταιο καιρο η μπαταρια του μου παρουσιαζει το εξης προβλημα μετα τη φορτιση στο 100%.Αφου το αποσυνδεσω αππ το φορτιστη και χωρις να το χρησιμοποιησω για περιπου μιση ωρα βλεπω οτι εχει πεσει στο 90%.Ειναι φυσιολογικο αυτο;Στην αρχη ημουν πολυ χαρουμενος με την αποδοση της μπαταριας.Εχω αλλαξει καλωδιο usb βελτιωθηκε η κατασταση λιγο αλλα και παλι παρατηρω οτι δεν κραταει τοσο πολυ η μπαταρια του και δεν το χρησιμοποιω συχνα.Το κινητο το εχω 3 εβδομαδες.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Με πια ρομ είσαι; καλό είναι όταν περάσεις την 7.1 να κάνεις ένα factory reset.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω θεμα με το κινητο,εκει που το χρησιμοποιουσα ξαφνικα εσβησε η οθονη.Οταν με παιρνουν χτυπαει αλλα δεν βλεπω τιποτα.Οταν παω να το κλεισω μου ζηταει κωδικο προσβασης οθονης.Ξερετε ποιος ειναι;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια φίλη έκανε μια επαφή απόρρητη και το messenger. Με αποτέλεσμα να μην βρίσκει ούτε τη επαφή ούτε το messenger. Κατέβασε το lite γιατί αν της έστελνες μνμ δεν εμφάνιζε τίποτα. Επίσης ξαναπέρασε την επαφή. Αλλα αν της στείλει κανονικό μήνυμα δεν το εμφανίζει. Αν την πάρει τηλέφωνο χτυπάει κανονικά. Μου είπε ότι στις επιλογές απόρρητο είχε δύο επιλογές παραπάνω πριν και τώρα δεν τις εμφανίζει. Από ότι κατάλαβα δεν τις εμφανίζει σαν επιλογή το να αναιρέσει αυτά που έχει κάνει απόρρητα.

Κάποια ιδέα; αλλιώς πάει για επαναφορά εργοστασιακων δεδομένων;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάει στην λίστα φραγης είναι μέσα η επαφή;

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον χαλασε η οθονη τελικα,εχω εγγυηση.Μηπως ξερετε που πρεπει να το στειλω;

 

Χαλδείας 52, Ελληνικό 167 77, Αθήνα

Τηλέφωνο: 2109609412

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Τί μπορώ να κάνω για να απενεργοποιήσω την αυτόματη ενημέρωση των εφαρμογών απο το google play? Το εχω ρυθμισει απο το store αλλα ακομα το κινητο ενημερωνει τις εφαρμογες μονο του
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Τί μπορώ να κάνω για να απενεργοποιήσω την αυτόματη ενημέρωση των εφαρμογών απο το google play? Το εχω ρυθμισει απο το store αλλα ακομα το κινητο ενημερωνει τις εφαρμογες μονο του

 

μήπως τις ενημερώνει το meizu store τότε?

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή του καιρού εμφανίζεται τις τελευταίες ημέρες το παράδοξο ενώ ο ήλιος δεν έχει ακόμη δύσει να απεικονίζεται η σελήνη αλλά να αναφέρει sunny.

Πατώντας στις λεπτομέρειες αναφέρει πάλι sunny αλλά εμφανίζει νυκτερινό ουρανό και στο forecast εμφανίζει στις επόμενες ημέρες ήλιο (όχι σελήνη, που εμφανίζει μετά τη δύση του ήλιου).

Μήπως κάποιος έχει παρατηρήσει κάτι παρόμοιο;

Έχω την εργοστασιακή έκδοση 6.1.4.1G και δεν έχω προχωρήσει σε αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γνωρίζετε μήπως αν για να ενεργοποιηθεί το usb tethering χρειάζεται κάποια επιπλέον ιδιαίτερη επιλογή;

Συνδέεται κανονικά με το pc με τη σχετική ενεργοποίηση (portable hotspot/USB tethering) πλην όμως δεν φαίνεται να μεταφέρονται δεδομένα στον υπολογιστή με τη χρήση data στη συσκευή. Μήπως άραγε απαιτείται κάποια πρόσθετη ενέργεια ή ενεργοποίηση;

 

edit: Τελικά διαπίστωσα ότι tethering με χρήση στη συσκευή wifi μεταφέρονται δεδομένα κανονικά στον υπολογιστή, ενώ με τη χρήση data επίσης μεταφέρονται δεδομένα, αφού προηγουμένως έκανα ένα soft reset και off/on τα data.

Edited by ilias63
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Νέος κάτοχος και έχω τις παρακάτω ερωτήσεις - παρατηρήσεις.

 

 

 

1) Δεν γίνεται προφανώς να απενεργοποιήσω εφαρμογές που δεν χρειάζομαι (Gmail, Google play movies, Chrome), πόσο μάλλον τις μανήσιες όπως Σημειώσεις, Καιρός κ.λ.π.

 

 

 

3) η εφαρμογή Καιρός ανανεώνεται πολύ αραιά, εκτός αν την ανοίξω, έτσι είναι και σε εσάς;

 

 

 

3) στην κάμερα διάβασα πως έχει bokeh mode αλλά δεν γνωρίζω πως ενεργοποιείται / ρυθμίζεται

 

 

 

ευχαριστώ για κάθε βοήθεια.

Δοκιμασε τα εξης:

Γυρισε τη γλωσσα στα αγγλικα. Ανοιξε το playstore. Διαλεξε την επιλογη help & feedback. Εκει θα βρεις επιλογη να διαγραψεις εφαρμογες συστηματος.

 

Edit: δεν δουλεύει..

Edited by Polis4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα.

Μόλις πήρα μεταχειρισμένο το Μ6 Note και μπερδεύτηκα με την εσωτερική μνήμη που εχει.

Είναι αγορασμένο από κωτσοβολο.

Έγινε επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων, διαγραφή λογαριασμών κλπ.

Είναι δυνατόν το λειτουργικό να είναι 6gb?

Μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος? Ευχαριστώ baaf2017db762ffbf0539bb13ef6b2a5.jpgbc570aa6ebbf4f317f6f51db4d95f1fe.jpg

df784e58320c66169073f1a1675dd6cc.jpg

Edited by Polis4
Link to comment
Share on other sites

Τόσο περίπου είναι

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή είναι

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά,έχω το κινητό αυτό,γενικά είμαι ευχαριστημένος απλά τώρα τελευταία έχω παρατηρήσει μια αλλαγή στην μπαταρία,από εκεί που μου κράταγε 2 μέρες τώρα κάθε μέρα χρειάζεται φόρτιση,αυτό συνέβη από την στιγμή που το έστειλα για επισκευή γιατί δεν άναβε η οθόνη,στο τεχνικό τμήμα μου είπαν οτι πέρασαν την τελευταία έκδοση και ξεκόλλησε,το flyme είναι το 7.1.1.0G, δεν θυμάμαι ποιο είχα πριν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά από ότι είδα από ενα παλιό μου μήνυμα εδώ την 7.1.0.0 είχα,λέτε η τελευταία έκδοση του flyme να μου δημιουργεί το πρόβλημα στην μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Meizu M6 Note] Custom roms

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...