Jump to content

Meizu M6 Note


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στην αρχή όλα μιάζουν ιδανικά.

επιτέλους lineage.

security patch δεκεμβρίου , πιο φρέσκο και απο την global flyme.

xposed , magisk k substrutum εγκαθιστωντε κανονικα

ολοι οι αισθητήρες δουλευουν

δαχτυλικο δουλευει

αλλα....

οι εφαρμογές αρχίζουν κ κρασάρουν μετά απο λίγο

το πρωί την έβαλα , το βράδυ την έβγαλα

ελπίζω σε fix σύντομα

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 719
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω θεμα με το κινητο,δεν με αφηνει να επιλεξω launcher (χρησιμοποιω τον nova),μου πεταει συνεχεια τον launcher του κινητου,τι να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω θεμα με το κινητο,δεν με αφηνει να επιλεξω launcher (χρησιμοποιω τον nova),μου πεταει συνεχεια τον launcher του κινητου,τι να κανω;

 

καταρχην επιλεγεις launcher απο ρυθμισεις>εφαρμογες>προεπιλογες . αν επιλεξεις απο το pop up menu οταν πατας το home button δεν μενει (ενα απαραδεκτο bug που δεν εχει φτιαχτει ακομα).

το flyme 6 και 7.0.1.0 εχει ενα bug που επαναφερει τον default μετα απο επανεκινηση και πρεπει να το ξαναρυθμισεις.

στο flyme 7.1.0.0. εχει φτιαχτει και ο launcher παραμενει μετα απο επανεκινηση

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

καταρχην επιλεγεις launcher απο ρυθμισεις>εφαρμογες>προεπιλογες . αν επιλεξεις απο το pop up menu οταν πατας το home button δεν μενει (ενα απαραδεκτο bug που δεν εχει φτιαχτει ακομα).

το flyme 6 και 7.0.1.0 εχει ενα bug που επαναφερει τον default μετα απο επανεκινηση και πρεπει να το ξαναρυθμισεις.

στο flyme 7.1.0.0. εχει φτιαχτει και ο launcher παραμενει μετα απο επανεκινηση

 

Την 7.1.0.0 εχω και συνεχιζει και μου το κανει.

Link to comment
Share on other sites

Την 7.1.0.0 εχω και συνεχιζει και μου το κανει.

 

Το σου κάνει?

Edited by ippossss

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

δεν εννοεις τη λειτουργεια αδράνειας ετσι? (ρυθμισεις-wlan-για προχωρημενους) που απενεργοποιει το wifi οταν ειναι σβηστη η οθονη.

 

Όχι εννοώ το σήμα,τουλάχιστον στην Κινεζικη έκδοση που έχω εγώ μου δείχνει ότι είναι ασθενές σε σύγκριση με ένα Samsung και ένα Lumia.Δεν μιλάμε να είσαι στο δίπλα δωμάτιο και να έχεις φουλ σήμα,μιλάω σε κατάσταση λίγο πιο μακριά από το ρουτερ.Απλα η σύγκριση γίνεται με τα άλλα 2 κινητά που ανέφερα.

Link to comment
Share on other sites

Το σου κάνει?

 

Χρονια πολλα και καλη χρονια,εφτιαξε τελικα απλα επρεπε να παω απο αλλου για να το αλλαξω.Τωρα κατι αλλο,το εβαλα χθες να φορτισει και κολλησε στο 98% μολις τον εβγαλα και τον ξαναεβαλα τον φορτιστη ξεκολλησε και σε λιγο πηγε στο 100%,υπαρχει περιπτωση με αυτο που εκανα να χαλασε η μπαταρια;Το κινητο απο τις 2 το πρωι που το εβγαλα απο την φορτιση σε κατασταση αναμονης,με ενεργοποιημενα βεβαια τα δεδομενα μεχρι τωρα στις 10:30 εχει πεσει στο 96% χωρις να ασχοληθω καθολυ μαζι του,ειναι φυσιολογικο αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και καλη χρονια,εφτιαξε τελικα απλα επρεπε να παω απο αλλου για να το αλλαξω.Τωρα κατι αλλο,το εβαλα χθες να φορτισει και κολλησε στο 98% μολις τον εβγαλα και τον ξαναεβαλα τον φορτιστη ξεκολλησε και σε λιγο πηγε στο 100%,υπαρχει περιπτωση με αυτο που εκανα να χαλασε η μπαταρια;Το κινητο απο τις 2 το πρωι που το εβγαλα απο την φορτιση σε κατασταση αναμονης,με ενεργοποιημενα βεβαια τα δεδομενα μεχρι τωρα στις 10:30 εχει πεσει στο 96% χωρις να ασχοληθω καθολυ μαζι του,ειναι φυσιολογικο αυτο;

 

4% σε 6,5 ωρες πληρη αποφορτηση δηλαδη σε 162 ωρες 6,7 μερες . εμενα μια χαρα μου ακουγεται

Edited by ippossss

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ενω στην αρχη οι φορτισεις ηταν μια χαρα,τωρα τις 2 τελευταιες φορες κολλαει στο 98% και δεν παει στο 100%,γιατι συμβαινει αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ενω στην αρχη οι φορτισεις ηταν μια χαρα,τωρα τις 2 τελευταιες φορες κολλαει στο 98% και δεν παει στο 100%,γιατι συμβαινει αυτο;

 

δεν ειχα ποτε αυτο το προβλημα με κανενα κινητο μου . διαβαζω εδω κι εκει οτι κραταει κατι σαν λανθασμενη μνυμη κι αν το αφησεις να ξεφορτησει μεχρι το 1-2 % κανει reset και φορτιζει κανονικα μετα παλι μεχρι το 100% . δεν ξερω αν ισχυει . δεν χανεις να δοκιμασεις

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ενω στην αρχη οι φορτισεις ηταν μια χαρα,τωρα τις 2 τελευταιες φορες κολλαει στο 98% και δεν παει στο 100%,γιατι συμβαινει αυτο;

Πιθανοτατα κοβει την φορτιση λιγο νωριτερα...

 

Δοκιμασε πληρη φορτιση με κλειστη συσκευη να δεις τι θα κανει..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ενω στην αρχη οι φορτισεις ηταν μια χαρα,τωρα τις 2 τελευταιες φορες κολλαει στο 98% και δεν παει στο 100%,γιατι συμβαινει αυτο;

 

Όταν πάει στο 98% βγαλε τον φορτιστή από την πρίζα και ξαναβαλτον αμέσως...Παντος εγώ ποτέ δεν είχα πρόβλημα τέτοιου είδους...Εμένα μου έχει σπάσει η οθόνη και σκέφτομαι να φέρω από eBay,και να προσπαθήσω να την περάσω...

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα bluetooth το οποιο δεν το βρισκει το κινητο μου στην αναζητηση,plantronics ειναι,να φανταστω ειναι αχρηστο πλεον ετσι;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω ενα bluetooth το οποιο δεν το βρισκει το κινητο μου στην αναζητηση,plantronics ειναι,να φανταστω ειναι αχρηστο πλεον ετσι;

 

Άχρηστο; Όχι βέβαια... προφανώς είναι συνδεδεμένο με άλλη συσκευή και γι'αυτό δεν το βρίσκει η παρούσα. Θα χρειαστεί να το κάνεις reset για να το δει η νέα σου συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Άχρηστο; Όχι βέβαια... προφανώς είναι συνδεδεμένο με άλλη συσκευή και γι'αυτό δεν το βρίσκει η παρούσα. Θα χρειαστεί να το κάνεις reset για να το δει η νέα σου συσκευή.

 

Πως το κανω reset;Δεν εχει κανενα κουμπι.

Link to comment
Share on other sites

1.Με την απενεργοποίηση όλων των εφαρμογών (deny all) στην επιλογή Security/Data/Mobile network permission εξασφαλίζεται ότι καμιά εφαρμογή δεν θα χρησιμοποιήσει στο background τα δεδομένα μέσω κεραιών ή χρειάζεται (ή αρκεί) και κάποια άλλη ρύθμιση;

2. Υπάρχει κάποιος τρόπος για μόνιμη απενεργοποίηση του auto-download νέων ενημερώσεων του λειτουργικού συστήματος;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα παιδια,υπαρχει καποιος τροπος να μετακινηθουν εφαρμογες απο την εσωτερικη στην εξωτερικη καρτα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Χρησιμοποιω την crdroid 3.8.5 για δευτερη ημερα και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος. Μονο προβλημα μεχρι τωρα η αυτοματη φωτεινοτητα οπως και στις αλλες rom που δοκιμασα. Ειδα οτι καποιος φιλος πιο πανω δινει καποιο fix αλλα το λινκ δεν λειτουργει πια. Αν μπορει καποιος να βοηθησει με καποιο αλλο λινκ ή οδηγιες για να διορθωσω το προβλημα παρακαλω...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Χρησιμοποιω την crdroid 3.8.5 για δευτερη ημερα και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος. Μονο προβλημα μεχρι τωρα η αυτοματη φωτεινοτητα οπως και στις αλλες rom που δοκιμασα. Ειδα οτι καποιος φιλος πιο πανω δινει καποιο fix αλλα το λινκ δεν λειτουργει πια. Αν μπορει καποιος να βοηθησει με καποιο αλλο λινκ ή οδηγιες για να διορθωσω το προβλημα παρακαλω...

 

https://www.mediafire.com/file/t8t9rbndbwgx64c/autobrightness_fix.zip

 

αντικατασταση αρχειων στο /System/vendor/lib64 . δινουμε στα αρχεια δικαιωματα (αδειες) owner:read/write , group:read , other:read .εγω το κανω απο το τηλ μεσω του es file explorer με long tap στο αρχειο>περισσοτερα>ιδιοτητες> αδειες >αλλαγη>και τικαρω τα αντιστοιχα.

 

Το MediaFire δεν λήγει ούτε τα αρχεία δε θα λήξουν.

 

Sorry για το late reply. Έχω αλλάξει τηλ.

 

αν θες μπες εδω , εχει κι αλλα παιδια με meizu και ειναι πιο αμεσο .

https://t.me/meizuGR

Edited by ippossss

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Meizu M6 Note] Custom roms

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...