Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με 250 παιρνεις used...

 

Ναι σωστά...και με πιο λίγα βασικά...Ο μόνος λόγος να το φτιάξεις είναι γιατί θα έχεις καινούργια οθόνη και μπαταρία,μιας και αυτά πάνε μαζί...

Φυσικά με λίγα παραπάνω περνεις και 10+...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδια υπαρχει περιπτωση να παρει την Adroid 10 το τηλεφωνο μας?
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει περιπτωση να παρει την Adroid 10 το τηλεφωνο μας?

 

Επισημα, καμια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πήγα σήμερα στη smartek στο Χαιδάρι για τοποθέτηση ζελατίνας στην οθόνη του κινητού.

Πραγματικά, δεν έχω λόγια! Η ζελατίνα τοποθετήθηκε άψογα, τόσο άψογα που δεν μπορείς να τη διακρίνεις σε εσωτερικό χώρο. Επίσης, δίνει αίσθηση γυαλιού, γιατί το δάκτυλο γλιστρά πάνω της, σε αντίθεση με άλλες ζελατίνες που αισθάνεσαι αντίσταση στην κύλιση του δακτύλου. Μέσα σε 15 λεπτά εξυπηρετήθηκα εκτός της σειράς που περίμενε για επισκευές κλπ.

Κόστος....7 ευρώ.

Εντάξει, δεν υπάρχει!!! :D

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε Update ασφαλείας με ημερομηνία 1 Απριλίου. Όσοι έχουν EUR ας κάνουν έναν έλεγχο.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε Update ασφαλείας με ημερομηνία 1 Απριλίου. Όσοι έχουν EUR ας κάνουν έναν έλεγχο.

 

 

 

Ευχαριστώ.

Ωραιος, το εκανα!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε Update ασφαλείας με ημερομηνία 1 Απριλίου. Όσοι έχουν EUR ας κάνουν έναν έλεγχο.

Ευχαριστώ.

ωραιος! μεχρι ποτε θα μας δινει updates η Samsung ξερει καποιος?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ωραιος! μεχρι ποτε θα μας δινει updates η Samsung ξερει καποιος?:rolleyes:
Λογικα εως το τελος της χρονιας θα παρουμε αλλα 2 συγκεντρωτικα. Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
τις τελευταιες μερες νομιζω βλεπω ενα ελαφρυ τρεμοπαιγμα στην οθονη μερικες φορες στο scrolling, εχει δει καποιος αλλος κατι παρομοιο? ελπιζω να μην ειναι αιωνος δυσαρεστων εξελιξεων..
Link to comment
Share on other sites

Νέο update με επίπεδο ασφαλείας 1ης Μαΐου 2021. Μόλις τώρα το εγκατέστησα.

 

Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τις τελευταιες μερες νομιζω βλεπω ενα ελαφρυ τρεμοπαιγμα στην οθονη μερικες φορες στο scrolling, εχει δει καποιος αλλος κατι παρομοιο? ελπιζω να μην ειναι αιωνος δυσαρεστων εξελιξεων..

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο ποτέ. Κάνε ένα restart, άσε την συσκευή να χαλαρώσει για λίγο σβησμένη. Η μπαταρία είναι σε καλή κατάσταση; Αν δεν πιάσουν όλα αυτά κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αν το πρόβλημα συνεχίζει πάλι, κάτι παίζει με την κάρτα γραφικών = ετοιμάσου για Note 20...

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο ποτέ. Κάνε ένα restart, άσε την συσκευή να χαλαρώσει για λίγο σβησμένη. Η μπαταρία είναι σε καλή κατάσταση; Αν δεν πιάσουν όλα αυτά κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αν το πρόβλημα συνεχίζει πάλι, κάτι παίζει με την κάρτα γραφικών = ετοιμάσου για Note 20...

Ευχαριστώ.

 

σα να εστρωσε τωρα δε ξερω τι ηταν αυτο το κουλο, η μπαταρια ειναι μαμισια, παμε για 3-4 χρονια εχω χασει το μετρημα ποσο το εχω... Note 20 οχι, ειτε Ultra 21 ειτε του χρονου το επομενο Νοτε...:O

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Νέο update ασφαλείας με ημερομηνία 1ης Αυγούστου. Το έβαλα χτες το βράδυ. Παίζει να είναι το τελευταίο ή το προ-τελευταίο που βγαίνει.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω 4 παρά κάτι χρόνια και έχει η οθόνη σπασίματα τα οποία όμως δεν επηρεάζουν την χρήση του (ούτε καν για το πενάκι), αλλά η μπαταρία του έχει πέσει σε ενοχλητικά χαμηλά επίπεδα. Γνωρίζει κάποιος πόσο πάει η αλλαγή και αν υπάρχει πρόβλημα το ότι η οθόνη έχει σπασίματα ή/και το πλαίσιο έχει χτυπήματα;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η μπαταρία είναι κολλημένη στην οθόνη, πιθανόν το επίσημο service να αρνηθεί να το κάνει, γιατί μπορεί να την σπάσει εντελώς.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8
  • 11 months later...

Δεν ειμαστε καλα. Μολις μου ηρθε software update!

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κάτι για βελτίωση ακρίβειας GPS αναφέρει. Δεν άλλαξε το επίπεδο ασφαλείας, που παραμένει 2021. Πιστεύω ότι θα δώσουν άλλο ένα ασφαλείας γιατί, αν θυμάμαι καλά, έδωσαν πέρυσι στο S8 για μια διόρθωση κενού που είναι από παλιά.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
17 minutes ago, jmortan said:

Η οθόνη σβήνει και δεν ανοίγει 

Περίεργο, καινούργιο τηλέφωνο... Εμάνα πάντως δουλεύει ακόμα και το χρησιμοποιώ για κάτι δουλίτσες. Αν το έχεις κάψα να το πας σε κανένα σέρβις να το δούνε αν και δεν νομίζω να αξίζει τα λεφτά που ίσως χρειαστεί να δώσεις. 

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Περίεργο, καινούργιο τηλέφωνο... Εμάνα πάντως δουλεύει ακόμα και το χρησιμοποιώ για κάτι δουλίτσες. Αν το έχεις κάψα να το πας σε κανένα σέρβις να το δούνε αν και δεν νομίζω να αξίζει τα λεφτά που ίσως χρειαστεί να δώσεις. 
Η αλήθεια είναι ότι άνετα θα μπορούσα μέχρι και σήμερα να το χρησιμοποιώ ως κύρια συσκευή. Ο,τι κάνω και με το 22ultra κάνω και με το note 8.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καθυστερημένη απάντηση, αλλά έχει τη σημασία της. Πέρυσι πήρα το S23 Ultra. Δεν με ικανοποίησε ούτε στην οθόνη (καμπύλες, όπως στο Note 8, άρα, πέρα από αναλύσεις κτλ, στη χρηστικότητα δεν υπάρχει διαφορά), αλλά ούτε και στο θέμα θήκης + προστασία οθόνης (Samsung wallet = Whitestone dome, αφού αφήνει το παράθυρο εκτεθειμένο), κάτι που το Note 8 δεν αντιμετώπιζε (Clear view = εργασία πάνω από κάλυμμα, ούτε ΜΙΑ γρατζουνιά 5 χρόνια). Φέτος λέω να το αφήσω για το S24 Ultra, απλά και μόνο λόγω των updates γιατί κατά τα άλλα το μόνο πρόβλημα που υπάρχει είναι ο διαμοιρασμός βίντεο από webex (βλ. Android 9). Ακόμα, όμως, δουλεύω με το Note 8 και όχι με το S23 Ultra, που μου σπάει τα νεύρα η προσοχή που πρέπει να δίνω στο θέμα γρατζουνιές (μεμβράνη δυσκολεύει το πενάκι, γυαλί κοστίζει, είναι δύσκολο στην εφαρμογή, χωρίς αυτά θα το χαλάσω, αφού το βάζω στην τσάντα).

Edited by pipinos1976
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 13/8/2023 at 2:57 ΜΜ, ddr2 said:

Η αλήθεια είναι ότι άνετα θα μπορούσα μέχρι και σήμερα να το χρησιμοποιώ ως κύρια συσκευή. Ο,τι κάνω και με το 22ultra κάνω και με το note 8.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και εγώ έχω και τα δύο και χρησιμοποιήσα ξανά το 8 όταν έστειλα το 22 για service. Ναι, μπορείς να κάνεις τα ίδια πράγματα, αλλά όλα είναι πολύ πιο αργά.

Link to comment
Share on other sites

On 4/3/2024 at 4:15 ΜΜ, fandango said:

Και εγώ έχω και τα δύο και χρησιμοποιήσα ξανά το 8 όταν έστειλα το 22 για service. Ναι, μπορείς να κάνεις τα ίδια πράγματα, αλλά όλα είναι πολύ πιο αργά.

Αυτό δεν θα ήταν ενοχλητικό αν στο μεταξυ δεν είχες συνηθίσει το 22. 

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...