Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσκασε update!

1gb σχεδον, χωρις να λεει λεπτομερειες, απλα stability improvements.

Για να δουμε

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

Εμένα όχι ακόμα. Είμαι σε 1 Αυγούστου.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εσκασε update!

1gb σχεδον, χωρις να λεει λεπτομερειες, απλα stability improvements.

Για να δουμε

Καμία καινούργια αναβάθμιση ακόμα...Εσένα τι επίπεδο ασφάλειας σου λέει;;;

Εμένα 1 Αυγούστου...

Link to comment
Share on other sites

Καμία καινούργια αναβάθμιση ακόμα...Εσένα τι επίπεδο ασφάλειας σου λέει;;;

Εμένα 1 Αυγούστου...

 

Εμένα 1 Σεπτεμβρίου λέει. Άρα αναμένεις από ότι φαίνεται.

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

Εμένα 1 Σεπτεμβρίου λέει. Άρα αναμένεις από ότι φαίνεται.

 

Τι χώρας είναι η συσκευή σου...

Μου κάνει όμως εντύπωση που εδω και τρεις μέρες δεν έχει βγάλει την αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Τι χώρας είναι η συσκευή σου...

Μου κάνει όμως εντύπωση που εδω και τρεις μέρες δεν έχει βγάλει την αναβάθμιση...

 

Δεν ειμαι σιγουρος, αλλά νομίζω UK, και στο site imei.info εμφανιζει και οτι ειναι παρόχου, O2 (πράγμα το οποίο δεν το ήξερα αλλά anyway)

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και μερικές ημέρες λίγο μετά το τελευταίο update αλλά όχι αμέσως παρατηρώ σtην συσκευή μου συνεχείς αποσυνδέσεις και επανασυνδέσεις στο δίκτυο WIFI. Καμιά άλλη συσκευή του δικτύου δεν παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα οπότε το πρόβλημα βρίσκεται στο Note 8 μου. Έχει παρατηρήσει κανείς από εσάς το ίδιο πρόβλημα μετά το τελευταίο updae στην συσκευή του; Ή τα έπαιξε η συσκευή μου;
Link to comment
Share on other sites

Εμφάνισε και σε μένα την έκδοση 1η Σεπ και την κατεβάζω. Ελληνικό.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και μερικές ημέρες λίγο μετά το τελευταίο update αλλά όχι αμέσως παρατηρώ σtην συσκευή μου συνεχείς αποσυνδέσεις και επανασυνδέσεις στο δίκτυο WIFI. Καμιά άλλη συσκευή του δικτύου δεν παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα οπότε το πρόβλημα βρίσκεται στο Note 8 μου. Έχει παρατηρήσει κανείς από εσάς το ίδιο πρόβλημα μετά το τελευταίο updae στην συσκευή του; Ή τα έπαιξε η συσκευή μου;

 

Πόσο καιρό το έχεις;;;Είναι ακόμα εντός εγγύησης;;;

Θα σου έλεγα να πας να το κοιτάξεις σε κάνα σέρβις,αν και καλό θα είναι αφού στο έκανε μετά την αναβάθμιση που είναι αν θυμάμαι καλά 1GB να του κάνεις μια επαναφορά για αρχή...

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα εμφανίστηκε και σε μένα...

Την κατεβάζω και την περνάω ... Κοντά στο 1 GB είναι...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάπου 3 χρόνια, είναι εκτός εγγύησης και το έχω δουλέψει τρελά αφού πέρα από την καθημερινή χρήση παίζω σχεδόν μέρα παρά μέρα 15 έως 30 λεπτά την κάθε φορά Asphalt 8 που είναι πολύ απαιτητικό παιχνίδι. Για αυτό φοβάμαι μήπως το έχω κάψει.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντιμετωπίζω άλλο πρόβλημα εδώ και μερικές μέρες...

Με την εφαρμογή της Εθνικής Τράπεζας,ενώ κάνω συναλλαγές έχει σταματήσει να έρχονται οι ειδοποιήσεις...

Ενώ τις έχω ενεργές δεν έχω πια ειδοποίηση για οποιαδήποτε ενέργεια...Ούτε σε κατάθεση,ούτε σε ανάληψη,και φυσικά ούτε σε κάθε συναλλαγή,ενώ πριν μερικές μέρες δεν είχα τέτοιο θέμα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχω κάπου 3 χρόνια, είναι εκτός εγγύησης και το έχω δουλέψει τρελά αφού πέρα από την καθημερινή χρήση παίζω σχεδόν μέρα παρά μέρα 15 έως 30 λεπτά την κάθε φορά Asphalt 8 που είναι πολύ απαιτητικό παιχνίδι. Για αυτό φοβάμαι μήπως το έχω κάψει.

 

Εγώ το έχω από τον Μάιο του 18 και τον φετινό Ιούλιο το πήγα για οθόνη μέσα στην εγγύηση,με την παράταση που είχε δώσει η Samsung λόγο Covid...

Μου αλλάξανε μπαταρία,οθόνη πλαίσιο και είναι τώρα καινούργιο...

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή του fb μέχρι χθες είχε το σκουρο θέμα,σήμερα έχει αλλάξει μόνη της σε λευκό πάλι...Το ίδιο και στο Pixel...

Έγινε και σε κάποιον άλλο το ίδιο πράγμα;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ αντιμετωπίζω άλλο πρόβλημα εδώ και μερικές μέρες...

Με την εφαρμογή της Εθνικής Τράπεζας,ενώ κάνω συναλλαγές έχει σταματήσει να έρχονται οι ειδοποιήσεις...

Ενώ τις έχω ενεργές δεν έχω πια ειδοποίηση για οποιαδήποτε ενέργεια...Ούτε σε κατάθεση,ούτε σε ανάληψη,και φυσικά ούτε σε κάθε συναλλαγή,ενώ πριν μερικές μέρες δεν είχα τέτοιο θέμα...

 

Clear casche της εφαρμογης καi κα θα δουλεψει

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχεις πμ με αναλυτικές οδηγίες..

 

εχω το ιδιο προβλημα, παρακαλώ στειλε μυ οδηγιες, ευχαριστω πολύ

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είμαστε στα ίδια.

Μόνο αλλαγές για την ασφάλεια, όπως άλλωστε λέει.:p

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά, χρησιμοποιεί κάποιος αντάπτορα usb c to hdmi για σύνδεση του κινητού στην τηλεόραση? Θέλω να αγοράσω έναν αλλά δεν ξέρω αν είναι όλοι συμβατοί. Θέλω να παίζω netflix στην TV μέσω του κινητού.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου.Δοκιμασα πριν απο καιρο να χρησιμοποιησω τετοιο καλωδιο.Το αγορασα απο Αθηνα , κεντρο, ενα ''no name'' αλλα δυστυχως δεν μου κανει δουλεια(σε τηλεοραση samsung σειρα 6000).Οποτε για NETFLIX του κανω ασυρματη συνδεση με την εφαρμογη screen mirroring.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, χρησιμοποιεί κάποιος αντάπτορα usb c to hdmi για σύνδεση του κινητού στην τηλεόραση? Θέλω να αγοράσω έναν αλλά δεν ξέρω αν είναι όλοι συμβατοί. Θέλω να παίζω netflix στην TV μέσω του κινητού.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7965904#post7965904

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου.Δοκιμασα πριν απο καιρο να χρησιμοποιησω τετοιο καλωδιο.Το αγορασα απο Αθηνα , κεντρο, ενα ''no name'' αλλα δυστυχως δεν μου κανει δουλεια(σε τηλεοραση samsung σειρα 6000).Οποτε για NETFLIX του κανω ασυρματη συνδεση με την εφαρμογη screen mirroring.

 

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.

Τελικα, ειχα τη λυση μεσα στο σπιτι και δεν το ειχα σκεφτει.

Χρησιμοποιησα αυτο https://www.skroutz.gr/s/8203786/Dell-USB-C-male-HDMI-RJ-45-USB-A-VGA-female-470-ABRY.html. και δουλευει αριστα με το note.

 

Ειδικα για το netflix ομως, που ειναι αυτο που ειχα στο μυαλο μου, αν ειμαι σε dex mode μου το ανοιγει σε παραθυρο που δεν μπορω να κανω full screen, ενω σε mirroring δουλευει οκ, αλλα πρεπει να μενει αναμμενη η οθονη του κινητου, κατι που σημαινει υπερβολικη καταναλωση ακομη και με τερμα χαμηλα τη φωτεινοτητα. Υπαρχει αραγε καποια λυση για αυτο?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.

Τελικα, ειχα τη λυση μεσα στο σπιτι και δεν το ειχα σκεφτει.

Χρησιμοποιησα αυτο https://www.skroutz.gr/s/8203786/Dell-USB-C-male-HDMI-RJ-45-USB-A-VGA-female-470-ABRY.html. και δουλευει αριστα με το note.

 

Ειδικα για το netflix ομως, που ειναι αυτο που ειχα στο μυαλο μου, αν ειμαι σε dex mode μου το ανοιγει σε παραθυρο που δεν μπορω να κανω full screen, ενω σε mirroring δουλευει οκ, αλλα πρεπει να μενει αναμμενη η οθονη του κινητου, κατι που σημαινει υπερβολικη καταναλωση ακομη και με τερμα χαμηλα τη φωτεινοτητα. Υπαρχει αραγε καποια λυση για αυτο?

 

 

Cast δεν μπορείς να κάνεις στην τηλεόραση Γιάννη;

Ακόμα και σε πολύ παλιές τηλεοράσεις, με ένα chromecast του 2015 μπορείς να κάνεις cast ότι θέλεις όπως στις smart. Είτε από κινητό, είτε από google home/nest, είτε από τον assistant στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς. Υπάρχουν και πολλές εφαρμογές για cast.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...