Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αληθεια? Εγω εχω εμφανεστατη βελτιωση, ας πει και κανεις αλλος.

 

Και εγώ έχω βελτίωση, και είναι και αρκετή.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδιά...Εμένα σήμερα το πρωί,έπαιξα για 34 λεπτά Asphalt 8 και η μπαταρία πήγε στο 84%,και ειμουν σε WiFi...
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδιά...Εμένα σήμερα το πρωί,έπαιξα για 34 λεπτά Asphalt 8 και η μπαταρία πήγε στο 84%,και ειμουν σε WiFi...

 

Για παιχνίδια δεν έχω άποψη πόσο μπαταρία τρώνε. Λογικά δουλεύει στο φουλ ο προσέσορας. Οπότε ….

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μπα..... μια από τα ίδια η μπαταρία του... συνήθως 4.30 ώρες 5 ώρες οθόνη με χρήση κυρίως wifi....4g ανοίγω συνήθως για να ψάξω κάτι, δεν το έχω συνέχεια ανοικτό. Εάν δουλέψω πολύ κλήσεις και Skype πηγαίνει προς 4 ώρες οθόνη

 

Πάντως προσωπικά πιστεύω ότι το θέμα βελτίωσης της μπαταρίας είναι placebo. Το hardware (οθόνη κυρίως) σίγουρα δεν μπορεί να μειώσει την κατανάλωση του... να δεχθώ ότι στο λειτουργικό γίνεται.. αλλά η κατανάλωση λειτουργικού σε εμένα είναι 8%... πόσο να κατέβει και πόσο παραπάνω οθόνη να βγάλει.....

Link to comment
Share on other sites

Μπα..... μια από τα ίδια η μπαταρία του... συνήθως 4.30 ώρες 5 ώρες οθόνη με χρήση κυρίως wifi....4g ανοίγω συνήθως για να ψάξω κάτι, δεν το έχω συνέχεια ανοικτό. Εάν δουλέψω πολύ κλήσεις και Skype πηγαίνει προς 4 ώρες οθόνη

 

Πάντως προσωπικά πιστεύω ότι το θέμα βελτίωσης της μπαταρίας είναι placebo. Το hardware (οθόνη κυρίως) σίγουρα δεν μπορεί να μειώσει την κατανάλωση του... να δεχθώ ότι στο λειτουργικό γίνεται.. αλλά η κατανάλωση λειτουργικού σε εμένα είναι 8%... πόσο να κατέβει και πόσο παραπάνω οθόνη να βγάλει.....

Το οτι υπαρχει διαφορα αν το χρησιμοποιεις σε wifi ή σε 4g , δειχνει οτι το συστημα και ολες οι διεργασιες που τρεχουν στο παρασκηνιο , παιζουν μεγαλο ρολο στη μπαταρια. Το hw ειναι αυτο που ειναι και δεν αλλαζει, αλλα το sw αλλαζει λιγο ή πολυ σε καθε αναβαθμιση. Η διαφορα που βλεπω εγω ειναι σε χρηση 4g , που κραταει καλυτερα απο οτι πριν την αναβαθμιση. Επανηλθε δηλαδη στη συνηθη αυτονομια του σε 4g.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πρόταση για καλώδιο φόρτισης (μακρύ όπως αυτό που είχε στο κουτί του κ να υποστηρίζει κ fast charging ) γιατί το έχασα..
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πρόταση για καλώδιο φόρτισης (μακρύ όπως αυτό που είχε στο κουτί του κ να υποστηρίζει κ fast charging ) γιατί το έχασα..

 

Γιατί δεν παίρνεις το ίδιο?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω θα είναι πιο ακριβό από κάποιο 3rd party

 

Ποσο πιο ακριβο? :p

https://www.skroutz.gr/s/12177373/Samsung-Regular-USB-2-0-Cable-USB-C-male-USB-A-male-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-1-5m-EP-DW700CBE.html

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

 

Μάλλον αυτά είναι Samsung από την Καλαμάτα, μια και πουλιούνται σε bulk συσκευασία.:p

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτά είναι Samsung από την Καλαμάτα, μια και πουλιούνται σε bulk συσκευασία.:p
Απο τη στιγμη που το original (του κουτιου) δεν γραφει πανω πουθενα το logo της εταιριας καταλαβαινεις οτι...ολα ιδια ειναι

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε κ το update Δεκέμβρη

 

Για να δούμε

 

Ούτε 10 μέρες από την προηγούμενη!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Τι λεει η αναβαθμιση παιδια? Να την κανω?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

δεν αλλαζει κατι Γιαννη,κανε την.

εμενα μου εκανε το κινητο καλυτερο μαλλον.

 

Μπαταρια παιδια ειναι αναλογα τι κανεις .

 

3,5 ωρες SOT > full 4g,no wifi,250+fotos,20 videos,full brightness

5 ωρες SOT >μεση καταναλωση με μεικτη χρηση,και παχνιδια.

6,5 ωρες SOT αποκλειστικα με wifi,1080p display,35% φωτεινοτητα ,χωρις παιχνιδια.

 

δεν ειναι καλο,δεν ειναι κακο,μετριο και λογικο περισσοτερο.

προφανως δεν ειναι iPhone 11 Pro Max ή 1+.

 

στα υπολοιπα ,το καλυτερο κινητο που ειχα μεχρι σημερα.Ετσι απλα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

δεν αλλαζει κατι Γιαννη,κανε την.

εμενα μου εκανε το κινητο καλυτερο μαλλον.

 

Μπαταρια παιδια ειναι αναλογα τι κανεις .

 

3,5 ωρες SOT > full 4g,no wifi,250+fotos,20 videos,full brightness

5 ωρες SOT >μεση καταναλωση με μεικτη χρηση,και παχνιδια.

6,5 ωρες SOT αποκλειστικα με wifi,1080p display,35% φωτεινοτητα ,χωρις παιχνιδια.

 

δεν ειναι καλο,δεν ειναι κακο,μετριο και λογικο περισσοτερο.

προφανως δεν ειναι iPhone 11 Pro Max ή 1+.

 

στα υπολοιπα ,το καλυτερο κινητο που ειχα μεχρι σημερα.Ετσι απλα.

 

Σύμφωνω απόλυτα..Η μπαταρία δείχνει να είναι λίγο καλύτερη,κατα τ αλλα,είναι τόσο καλή η λειτουργία του,που δεν το έχω αλλάξει,αν και το σκέφτομαι...Με καλύπτει σε όλους τους τομείς,έχει βγάλει δουλειά κάτω από δύσκολες συνθήκες,και ενώ σκέφτομαι το 10+ δεν κάνω την κίνηση να το αλλάξω... Σίγουρα με τον καινούργιο χρόνο θα γίνει κάποια στιγμή η αλλαγή,μόνο και μόνο επειδή θα σταματήσει η υποστήριξη σε θέματα software...Ανκαι όπως λέει η Samsungθα δινει security updates,ίσως γίνει πιο αργά η αλλαγή...Βασικά θα περιμένω το S11 να δω τι καινούργιο θα δώσει,και τότε βλέπω αν πάω στο 10+ η περιμένω το Ν11...

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνω απόλυτα..Η μπαταρία δείχνει να είναι λίγο καλύτερη,κατα τ αλλα,είναι τόσο καλή η λειτουργία του,που δεν το έχω αλλάξει,αν και το σκέφτομαι...Με καλύπτει σε όλους τους τομείς,έχει βγάλει δουλειά κάτω από δύσκολες συνθήκες,και ενώ σκέφτομαι το 10+ δεν κάνω την κίνηση να το αλλάξω... Σίγουρα με τον καινούργιο χρόνο θα γίνει κάποια στιγμή η αλλαγή,μόνο και μόνο επειδή θα σταματήσει η υποστήριξη σε θέματα software...Ανκαι όπως λέει η Samsungθα δινει security updates,ίσως γίνει πιο αργά η αλλαγή...Βασικά θα περιμένω το S11 να δω τι καινούργιο θα δώσει,και τότε βλέπω αν πάω στο 10+ η περιμένω το Ν11...

 

προσωπικα δεν θα παω σε Note ή Galaxy νεας γενιας.

ο αισθητηρας fingerprint ειναι περιεργος,θελει να το ψαχνεις πολυ με ζελατινες και tempered και δεν μου αρεσει καθολου ο Exynos.

 

θα ακουστει περιεργο αλλα συγκριτικα με τους αντιστοιχους Snap ,o καλυτερος Εxynos ηταν ο δικος μας στην χρονια του.

μετα η Qualcomm πηρε τα πανω της,και πχ τα Notes/Galaxy με snap τρεχουν πολυ καλυτερα.

 

το πιο πιθανο ειναι να περασω ακομα 1 χρονο με το 8αρι και να παω στο 11 αλλιως αν ξαναπαω σε android θα παω σε 1+ Pro.

θα περιμενω να δω επισης και το Νοτε1οLite. Ελπιζω να εχει snap και οχι exynos.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δεν θα παω σε Note ή Galaxy νεας γενιας.

ο αισθητηρας fingerprint ειναι περιεργος,θελει να το ψαχνεις πολυ με ζελατινες και tempered και δεν μου αρεσει καθολου ο Exynos.

 

θα ακουστει περιεργο αλλα συγκριτικα με τους αντιστοιχους Snap ,o καλυτερος Εxynos ηταν ο δικος μας στην χρονια του.

μετα η Qualcomm πηρε τα πανω της,και πχ τα Notes/Galaxy με snap τρεχουν πολυ καλυτερα.

 

το πιο πιθανο ειναι να περασω ακομα 1 χρονο με το 8αρι και να παω στο 11 αλλιως αν ξαναπαω σε android θα παω σε 1+ Pro.

θα περιμενω να δω επισης και το Νοτε1οLite. Ελπιζω να εχει snap και οχι exynos.

 

Εγώ θα το στείλω στο σερβις κάποια στιγμή,και αν μου αλλάξουν οθόνη και μπαταρία ίσως το κρατήσω ακόμα ένα χρόνο...Εγώ βασικά επειδή θέλω συσκευή αδιάβροχη,και οθόνη που να δουλεύει αν είναι βρεγμένη,το μόνο που έχει ανταποκριθεί είναι η σειρά Note,και η S...Ανβρω αλλη εταιρεία που να μου κάνει τέτοια δουλειά δεν έχω πρόβλημα να αλλάξω εταιρεία,αλλά πρέπει να το δουλέψω πρώτα...Δεν μπορώ να το ρισκάρω,και σε μια βροχή με κρεμάσει...

Απογοήτευση ήταν τα Huawei P20 Pro/Mate 20 Pro,στην βροχή,όπως και όλα τα άλλα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το ρισκάρω,και σε μια βροχή με κρεμάσει...

Απογοήτευση ήταν τα Huawei P20 Pro/Mate 20 Pro,στην βροχή,όπως και όλα τα άλλα...

 

Τι εννοεις απογοητευση? Εβαλαν νερο? Δεν αποκρινοταν το touch? Κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις απογοητευση? Εβαλαν νερο? Δεν αποκρινοταν το touch? Κατι αλλο?

 

Καλημέρα,η απόκριση της οθόνης ήταν πολύ χάλια..Ότι πληκτρολογουσα απλα.δεν το δεχόταν,και γενικά εκείνη την μέρα έχασα πολύ ωρα....

Όπως και σε 1+,Cat και γενικά όσα εχω δοκιμάσει δεν με έχουν αφήσει ικανοποιημένο...

Γι'αυτό δεν το ρισκάρω...

 

Να φανταστείς έχω για δεύτερη συσκευή το Motorola One Vision,και η συμπεριφορά του σε βροχή ήταν καλύτερη από τα παραπάνω,που είναι απλά splash proof...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,η απόκριση της οθόνης ήταν πολύ χάλια..Ότι πληκτρολογουσα απλα.δεν το δεχόταν,και γενικά εκείνη την μέρα έχασα πολύ ωρα....

Όπως και σε 1+,Cat και γενικά όσα εχω δοκιμάσει δεν με έχουν αφήσει ικανοποιημένο...

Γι'αυτό δεν το ρισκάρω...

 

Να φανταστείς έχω για δεύτερη συσκευή το Motorola One Vision,και η συμπεριφορά του σε βροχή ήταν καλύτερη από τα παραπάνω,που είναι απλά splash proof...

 

Νομίζω καμία οθόνη αφής δεν λειτουργεί βρεγμένη. Είναι θέμα φυσικής. Και αν τυχόν κάποια δουλεύουν λίγο καλύτερα από άλλα είναι και θέμα τύχης.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω καμία οθόνη αφής δεν λειτουργεί βρεγμένη. Είναι θέμα φυσικής. Και αν τυχόν κάποια δουλεύουν λίγο καλύτερα από άλλα είναι και θέμα τύχης.

 

Για δοκίμασε να ρίξεις νερό πάνω στην οθόνη του Note 8 και πληκτρολόγησε...Θα δεις ότι ανταποκρίνεται άψογα...

Εγώ που το χρησιμοποιώ σχεδόν δύο χρόνια,όπως και παλιά το S5/S7/S8+ δεν είχα τέτοια προβλήματα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...