Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ANDROID 10 τέλος για μας...

 

Δεν είναι κάτι καινούριο αυτό. Το ξέραμε όλοι. Δύο μεγάλες αναβαθμίσεις δίνει σε κάθε ναυαρχίδα.

 

Το δικό μας ξεκίνησε με έκδοση 7, πήρε την 8 και μετά την 9.

 

Αναμενόμενο.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε παίδες! μετά από ενάμιση χρόνο και κατα τη διάρκεια διακοπών, η κάμερα έβγαλε μια μαύρη κηλίδα στην αρχή στο αριστερό μέρος και μετά εμφανίστηκε στο κέντρο. Φαίνεται στις φωτογραφίες, δεν είναι θέμα οθόνης. Μάλιστα εμφανίζεται και στην telephoto καμερα στο ίδιο σημείο ζουμαρισμένη. Δεν υπάρχει κάποιο στίγμα στους φακούς φαίνεται hardware το θέμα.

 

Ποιο κοντά μου έχω τη Smartec στο Χαιδάρι. Θα το δουν αυθημερόν λέτε;

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε παίδες! μετά από ενάμιση χρόνο και κατα τη διάρκεια διακοπών, η κάμερα έβγαλε μια μαύρη κηλίδα στην αρχή στο αριστερό μέρος και μετά εμφανίστηκε στο κέντρο. Φαίνεται στις φωτογραφίες, δεν είναι θέμα οθόνης. Μάλιστα εμφανίζεται και στην telephoto καμερα στο ίδιο σημείο ζουμαρισμένη. Δεν υπάρχει κάποιο στίγμα στους φακούς φαίνεται hardware το θέμα.

 

Ποιο κοντά μου έχω τη Smartec στο Χαιδάρι. Θα το δουν αυθημερόν λέτε;

Από κάμερα είσαι. Πήγαινε στη smartec. Αν το ανταλλακτικό είναι διαθέσιμο, σε μία ώρα θα το έχεις στα χέρια σου.

Πριν όμως, να κρατήσεις backup, μήπως χρειαστεί να κάνουν κάποια επααναφορά.

Edited by kastorakos84

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει και να δουλεύει το WiFi calling και Volte στο Ν8 από Vodafone???

Και κάτι άλλο,με την τελευταία αναβάθμιση,εμένα η μπαταρία τελειώνει πολύ πιο γρήγορα...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει και να δουλεύει το WiFi calling και Volte στο Ν8 από Vodafone???

Και κάτι άλλο,με την τελευταία αναβάθμιση,εμένα η μπαταρία τελειώνει πολύ πιο γρήγορα...

 

σε ολους μας τελειωνει γρηγορα.

Δυστυχως.

θελει δουλεια το κινητο ακομα με updates .

Του Αυγουστου μετα απο reset ηταν πιο φιλικο στην μπαταρια.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει και να δουλεύει το WiFi calling και Volte στο Ν8 από Vodafone???

Και κάτι άλλο,με την τελευταία αναβάθμιση,εμένα η μπαταρία τελειώνει πολύ πιο γρήγορα...

 

Ευτυχως που δεν εκανα την ενημερωση και ας με πρηζει καθε μερα να την κατεβασω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Με την ενημερωση δεν ειχα καποιο προβλημα.Ευτυχως ολα καλα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στα ίδια είμαι με την μπαταρία.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητο περιπου 11 μηνες.

 

Η μπαταρια του ειναι καλη.

Βγαζει παντα πανω απο 4,5 ωρες οθονη με απιστευτο στρες ενω με νορμαλ χρηση παω στις 6.

Με 2 Sim.

ομως θελει προσοχη στις ρυθμισεις και ειναι ευαισθητο στις εναλλαγες σηματος.

οταν μπω σε χωρο χωρις σημα και μεινω εκει πολλη ωρα αλλαζω σε 2G και κοβω δεδομενα. Κερδιζω ετσι 10% την ημερα.

Το τελευταιο update ετρωγε την μπαταρια αρκετα ομως τωρα,εστρωσε.

Δεν ξερω πως αλλα η καταναλωση ειναι νορμαλ

 

το ΜΟΝΟ φαουλ που ειχε το κινητο μου ηταν το light leak/bleed στο edge.

Το ειδα απο την πρωτη μερα,κοσμος το εχει και δεν το εχει καταλαβει,με μια θηκη ομως δεν φαινεται καν.

 

κατα τα αλλα πιστευω οτι μεχρι σημερα ηταν το καλυτερο κινητο που ειχα.

με διαφορα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητο περιπου 11 μηνες.

 

Η μπαταρια του ειναι καλη.

Βγαζει παντα πανω απο 4,5 ωρες οθονη με απιστευτο στρες ενω με νορμαλ χρηση παω στις 6.

Με 2 Sim.

ομως θελει προσοχη στις ρυθμισεις και ειναι ευαισθητο στις εναλλαγες σηματος.

οταν μπω σε χωρο χωρις σημα και μεινω εκει πολλη ωρα αλλαζω σε 2G και κοβω δεδομενα. Κερδιζω ετσι 10% την ημερα.

Το τελευταιο update ετρωγε την μπαταρια αρκετα ομως τωρα,εστρωσε.

Δεν ξερω πως αλλα η καταναλωση ειναι νορμαλ

 

το ΜΟΝΟ φαουλ που ειχε το κινητο μου ηταν το light leak/bleed στο edge.

Το ειδα απο την πρωτη μερα,κοσμος το εχει και δεν το εχει καταλαβει,με μια θηκη ομως δεν φαινεται καν.

 

κατα τα αλλα πιστευω οτι μεχρι σημερα ηταν το καλυτερο κινητο που ειχα.

με διαφορα.

Καλημερα.Το κινητο το εχω 14 μηνες περιπου.Απο τις 23 Αυγουστου που το αδειασα απο εφαρμογες εχει γινει αλλο κινητο!! Μπαταρια σουπερ, κραταει σχεδον 2 μερες και deep sleep σχεδον 92%.Βεβαια πλεον το εχω για δευτερο και να τονισω οτι δεν το ταλαιπωρω οπως πριν.Το θεμα με το light leak/bleed στο edge οσο και να το παρατηρω δεν το εμφανιζει καθολου.Ποτε δεν το εμφανισε.Κινηταρα με τα ολα της !!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ουσιαστικά δεν είναι πρόβλημα γιατί μάλλον είναι αντανάκλαση του φωτός του display από το τζαμί το οποίο κάνει στροφή προς το αλουμινένιο σασί .

Επομένως δεν είναι καν πρόβλημα απλά το αναφέρω

 

Επίσης αν έχετε σταθερό χέρι προσπαθείστε να παίξετε με τις ρυθμίσεις Pro στην κάμερα την νύχτα και θα εκπλαγείτε με τα αποτελέσματα

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ουσιαστικά δεν είναι πρόβλημα γιατί μάλλον είναι αντανάκλαση του φωτός του display από το τζαμί το οποίο κάνει στροφή προς το αλουμινένιο σασί .

 

Επομένως δεν είναι καν πρόβλημα απλά το αναφέρω

 

 

 

Επίσης αν έχετε σταθερό χέρι προσπαθείστε να παίξετε με τις ρυθμίσεις Pro στην κάμερα την νύχτα και θα εκπλαγείτε με τα αποτελέσματα

Εχει ειπωθει πολλες φορες Δημητρη και σε αλλα τηλεφωνα με κυρτη οθονη. Ειναι αντανακλαση, αρα κανενα προβλημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το έχω απο Πάσχα του 2018 και μου εχει burnin στην οθονη κατω και πανω στην status bar. Αν το στείλω smartec θα το αλλάξουν τσάμπα ή θα ζητήσουν τπτ 250άρια?
Link to comment
Share on other sites

Το έχω απο Πάσχα του 2018 και μου εχει burnin στην οθονη κατω και πανω στην status bar. Αν το στείλω smartec θα το αλλάξουν τσάμπα ή θα ζητήσουν τπτ 250άρια?

Εννοείτε πως αφού είσαι στην εγγύηση (2ετια) και διαπιστώσουν το πρόβλημα, θα στην αλλάξουν δωρεάν και κατά 99% μαζί και τη μπαταρία και μάλιστα όλα αυτά σε διάστημα 1-2 ώρες από την ώρα που θα τους το αφήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Οθόνη, σασί, κουμπιά, μπαταρία, αδιαβροχοποιηση.

Εννοείται ότι είναι ελάττωμα και σε καλύπτει η εγγύηση.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω απο Πάσχα του 2018 και μου εχει burnin στην οθονη κατω και πανω στην status bar. Αν το στείλω smartec θα το αλλάξουν τσάμπα ή θα ζητήσουν τπτ 250άρια?

 

Και εγώ θέλω να το στείλω,για μπαταρία βασικά,αλλά έχω την εντύπωση ότι έχω και εγώ burn in αλλά κάτω αριστερα...Απλά είμαι επαρχία και το σκέφτομαι...

Link to comment
Share on other sites

Me acs με χρέωση παραλήπτη, τηλεφώνησε πρώτα, εμένα μου άλλαξαν πλακέτα,, εντός εγγύησης.. . Για τεχνικό έλεγχο, γράψε και ένα σημείωμα τι έχει.
Link to comment
Share on other sites

Και εκεί που δεν είχα θέμα,διαπίστωσα πριν λίγο ότι ενώ μιλάω δεν ακούω καθόλου από το ακουστικό...Η ένταση είναι στο φουλ και όμως κάνει σαν να είναι κλειστή...Η αλήθεια είναι ότι έφαγε λίγη βροχή απόψε η συσκευή,γιατί έβγαλα κάτι φωτογραφίες από τον κακό χαμό που έγινε εδώ που μένω...Αλλά είναι στην θήκη του...Υπάρχει περίπτωση να έχει βραχεί το ακουστικό και γι'αυτό δεν ακούω;;;Έχει τύχει σε κάποιον άλλο;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα ξαναδοκιμασα και όλα καλά...Παντός δεν μου είχε τύχει να βρέχει και αν πάρει νερό το ακουστικό να μην ακούγετε καθολου...Κανονικά σαν αδιάβροχο που είναι κάτι τέτοια δεν έπρεπε καν να συμβαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Και εκεί που δεν είχα θέμα,διαπίστωσα πριν λίγο ότι ενώ μιλάω δεν ακούω καθόλου από το ακουστικό...Η ένταση είναι στο φουλ και όμως κάνει σαν να είναι κλειστή...Η αλήθεια είναι ότι έφαγε λίγη βροχή απόψε η συσκευή,γιατί έβγαλα κάτι φωτογραφίες από τον κακό χαμό που έγινε εδώ που μένω...Αλλά είναι στην θήκη του...Υπάρχει περίπτωση να έχει βραχεί το ακουστικό και γι'αυτό δεν ακούω;;;Έχει τύχει σε κάποιον άλλο;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα ξαναδοκιμασα και όλα καλά...Παντός δεν μου είχε τύχει να βρέχει και αν πάρει νερό το ακουστικό να μην ακούγετε καθολου...Κανονικά σαν αδιάβροχο που είναι κάτι τέτοια δεν έπρεπε καν να συμβαίνουν...

Οταν βραχει, μεχρι να στεγνωσει δεν ακουγεται. Αφου εχει παρει νερο και η μεμβρανη που θα επρεπε να παλλεται, δεν παλλεται. Δεν χαλαει, απλα μεχρι να στεγνωσει δεν ακουγεται σωστα. Αν ειναι αυτο και οχι κατι αλλο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Που είναι η ρύθμιση για να κάνουμε το Play Store σε σκούρο φόντο;;;

Καλησπέρα Δεν έχει κάποια ρύθμιση, ακολουθεί το dark Mode του 9pie.Δλδ όταν αλλάζει αυτόματα σε dark mode το κινητό αλλάζει και το play store.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...