Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος burn in στην πάνω μπάρα των ειδοποιήσεων; Έχει ένα ελαφρύ χρωματικο διαχωρισμο. Το έχω 1,5 χρόνο το κινητό. Δικαιούται αλλαγής οθόνης στην αντιπροσωπεία;
Link to comment
Share on other sites

Ναι σου κάνουν αλλαγή οθόνης και μπαταρίας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευτυχως οπως δειχνει την γλυτωσα με την αναβαθμιση του Αυγουστου.Υπομονη, ερχεται το 10αρι

 

Το κινητό μας κρατεί πολύ ακόμα... Ο σκοπός μιας αναβάθμισης είναι να γίνει κάτι καλύτερο

Όχι να γίνεται χειρότερα και να σε κάνει να πεις... Αα έγινε αργό γιατί έγινε παλιό.... Πάμε σε νέο τηλέφωνο.. Οπότε όχι υπομονή έρχεται το note10.. Υπομονή έρχεται νέα αναβάθμιση θα πω εγώ.

 

Είδα το note 10 δεν μου αρέσει που στις άκρες είναι οβάλ αλλά κάνει γωνίες...

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα την αναβάθμιση το πρωί προτού διαβάζω το νήμα εδώ πέρα Ευτυχώς μέχρι τώρα όλα δουλεύουν ρολόι ίσως και καλύτερα από πριν όπως το πενάκι που βλέπω άμεση ανταπόκριση όταν το βγάζω από τη θήκη
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Ναι σου κάνουν αλλαγή οθόνης και μπαταρίας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το κινητό μας κρατεί πολύ ακόμα... Ο σκοπός μιας αναβάθμισης είναι να γίνει κάτι καλύτερο

Όχι να γίνεται χειρότερα και να σε κάνει να πεις... Αα έγινε αργό γιατί έγινε παλιό.... Πάμε σε νέο τηλέφωνο.. Οπότε όχι υπομονή έρχεται το note10.. Υπομονή έρχεται νέα αναβάθμιση θα πω εγώ.

 

Είδα το note 10 δεν μου αρέσει που στις άκρες είναι οβάλ αλλά κάνει γωνίες...

Συμφωνω σε ολα , μονο ενα δεν καταλαβα.Οταν λες υπομονη ερχεται νεα αναβαθμιση τι ακριβως εννοεις φιλε μου??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κάποιος από Αθήνα να προτείνει service; Χρειάζεται να κάνω backup;
Backup σίγουρα φίλε μου!

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κάποιος από Αθήνα να προτείνει service; Χρειάζεται να κάνω backup;

 

Smartec... Ψάξε που έχει κοντά σου. Εγω εχω πάει Καλλιθέα και ηταν άψογοι. Το κεντρικό είναι στο Χαϊδάρι, αλλά σε ολα τα υποκαταστήματα γίνονται οι ιδιες εργασίες. Θα κάνεις backup γιατί θα σου το γυρίσουν σε εργοστασιακές ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για κάποιο λόγο δε με ακούν όταν είμαι σε ανοιχτή ακρόαση, όταν μιλάω χωρίς ανοικτή ακρόαση ακούγομαι κανονικά. Είναι άλλο μικρόφωνο για τον ένα και για τον άλλο τρόπο; Λέω μπας και βούλωσε...
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κάποιος από Αθήνα να προτείνει service; Χρειάζεται να κάνω backup;

 

Smartec θα σου πουν οι περισσοτεροι. Οντως ειναι πολυ καλοι αλλα απο εμενα ηταν σχετικα μακρια.

Οποτε οταν αλλαξα οθονη λογω burn in πηγα στης γλυφαδας. Πολυ καλοι και αυτοι. Ισως οχι τοσο γρηγοροι (με την εννοια της αυθημερον παραλαβης που ισχυει στην περιπτωση της smartec). Aλλα δεν με ενοιαζε γιατι ειναι αρκετα κοντα μου. Οποτε τους αφησα το τηλεφωνο στις 10 το πρωι και το πηρα το απογευμα της επομενης μερας. Αλλαξανε οθονη, μπαταρια, το σκελετο περιμετρικα και την θυρα φορτισης που ενω δεν ειχα παρατηρησει εγω κατι, μου ειπαν πως δεν επιανε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Smartec θα σου πουν οι περισσοτεροι. Οντως ειναι πολυ καλοι αλλα απο εμενα ηταν σχετικα μακρια.

Οποτε οταν αλλαξα οθονη λογω burn in πηγα στης γλυφαδας. Πολυ καλοι και αυτοι. Ισως οχι τοσο γρηγοροι (με την εννοια της αυθημερον παραλαβης που ισχυει στην περιπτωση της smartec). Aλλα δεν με ενοιαζε γιατι ειναι αρκετα κοντα μου. Οποτε τους αφησα το τηλεφωνο στις 10 το πρωι και το πηρα το απογευμα της επομενης μερας. Αλλαξανε οθονη, μπαταρια, το σκελετο περιμετρικα και την θυρα φορτισης που ενω δεν ειχα παρατηρησει εγω κατι, μου ειπαν πως δεν επιανε καλα.

 

Οταν γινεται αλλαγη οθονης, κανουν και αλλαγη μπαταριας.

Αναφερεις οτι σου αλλαξαν τον σκελετο περιμετρικα.. αυτο ειναι το frame που ειναι μαζι με την οθονη... δηλαδη εβγαλαν την μητρικη πλακετα και διαφορα αλλα εξαρτηματα και τα τοποθετησαν στο νεο... πιθανων κατα την αφαιρεση της υποδοχης φορτιστης απο το παλιο σου να εκαναν ζημια κατα την αφαιρεση γιατι η πλακετα ειναι κολλημενη... γι αυτο και να στην εκαναν αλλαγη.

Εγω πχ που το πηγα σε αλλο σερβις με προβλημα οθονης μου εκαναν αλλαγη οθονης μπαταριας και πισω καμερας και οταν τους ρωτησα τι ειχε η καμερα? απλα εβγαλε σφαλμα.

Για να σου παραδωσουν το κινητο πρεπει να ειναι ολλα οκ.

Εγω παντως εμπιστευομαι και προτεινω παντα την SMARTEC

Link to comment
Share on other sites

Οταν γινεται αλλαγη οθονης, κανουν και αλλαγη μπαταριας.

Αν είναι εκτός εγγύησης πάλι ισχύει το ίδιο; Πχ εμένα έχει σπάσει η οθόνη (παραμένει λειτουργική βέβαια) και σκέφτομαι να την αλλάξω, απλά το κόστος (250€) φαίνεται μεγάλο. Αν όμως αλλάζει frame και μπαταρία μαζί στην τιμή ίσως αξίζει...

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι εκτός εγγύησης πάλι ισχύει το ίδιο; Πχ εμένα έχει σπάσει η οθόνη (παραμένει λειτουργική βέβαια) και σκέφτομαι να την αλλάξω, απλά το κόστος (250€) φαίνεται μεγάλο. Αν όμως αλλάζει frame και μπαταρία μαζί στην τιμή ίσως αξίζει...

 

Με ελαφρώς λίγα παραπάνω χρήματα όμως βρίσκεις πολύ καλό μεταχειρισμένο το ίδιο κινητό αν δεν έχεις μεγάλο υπόλοιπο εγγύησης

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Με ελαφρώς λίγα παραπάνω χρήματα όμως βρίσκεις πολύ καλό μεταχειρισμένο το ίδιο κινητό αν δεν έχεις μεγάλο υπόλοιπο εγγύησης

 

Ή ακόμα καλύτερα το πουλάει για ανταλλακτικά και πάει σε note 9 (ή όποιο νεότερο θέλει).

Αυτή είναι η γνώμη μου.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με ελαφρώς λίγα παραπάνω χρήματα όμως βρίσκεις πολύ καλό μεταχειρισμένο το ίδιο κινητό αν δεν έχεις μεγάλο υπόλοιπο εγγύησης

Το θέμα είναι ότι με 180€ παίρνω καινούριο. Το δικό μου είναι πλήρως λειτουργικό, απλά πλέον δεν είναι αδιάβροχο και στις πάνω γωνίες χρειάζεται να βάλω σελοτέιπ (ναι σελοτέιπ) για να μη φύγει κάνα κομματάκι. :p

Ή ακόμα καλύτερα το πουλάει για ανταλλακτικά και πάει σε note 9 (ή όποιο νεότερο θέλει).

Αυτή είναι η γνώμη μου.

Ποιος αγοράζει για ανταλλακτικά και πόσα θα έπαιρνα δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

Ειδα μια λειτουργια στο Huawei P30 που κανεις 3D φωτογραφηση και μετα στρεφεις το κινητο και βλεπεις το χωρο. Δε μιλαω για το γνωστο πανοραμα που περισατρεφεις απο αριστερα στα δεξια και εχεις μια μακροστενη παραμορφωση

 

Το παραπανω μπορει να γινει στο Note 8 η εχει να κανει με το φακο του P30 η λειτουργια. Επειδη φωτογραφιζω συχψνα εσωτερικους χωρους μια τετοια λειτουργια θα μου λυνε τα χερια

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα σημερα εργοστασιακη επαναφορα.Μετα το στησιμο του κινητου με εκπληξη διαπιστωσα οτι προστεθηκε στην ''κουρτινα'' εικονιδιων ενα εικονιδιο που λεει ''συνδ.σε windows''..Οταν το παταω δεν μου βγαζει καμια επιλογη παρα μονο μου λεει ''can't find target package'' ???? Εχει κανεις ιδεα τι ειναι αυτο??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει κάπου που μιλάμε αν ξέρει κανείς για ρουτ στο κινητό.

Με έχει εκνευρίσει ο ήχος του και θα ήθελα να το κανε stereo ξέρει κανείς κατι;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Προσπαθώ να συγχρονίσω τις επαφές μου μέσω του smart switch με το outlook office 365 και δε γίνεται με τίποτα. Μου πέρασε τη πρώτη φορά καμιά δεκαριά επαφές από τις 500 + που έχω , έσβησα αυτές τις δέκα που πέρασε τη πρώτη φορά και από τότε δε μου περνάει καμία. Το παράξενο είναι πως στο πρόγραμμα (smart switch ) δείχνει πως η διαδικασία ολοκληρώνεται.

Καμία ιδέα τι συμβαίνει, τι να κάνω;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Με ποια εφαρμογή μπορούμε να τσεκαρω για burn in στην οθόνη;;;
Γράψε στο Google play "burn in", έχει αρκετές.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Με ποια εφαρμογή μπορούμε να τσεκαρω για burn in στην οθόνη;;;

 

Πας εκεί στο καντράν που παίρνεις τηλέφωνο και πατάς *#0*# κ έχει 3 χρώματα κ γενικά κάνεις έλεγχο τη συσκευή αν δουλεύει οκ κάμερες αφή δόνηση κτλ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Προσπαθώ να συγχρονίσω τις επαφές μου μέσω του smart switch με το outlook office 365 και δε γίνεται με τίποτα. Μου πέρασε τη πρώτη φορά καμιά δεκαριά επαφές από τις 500 + που έχω , έσβησα αυτές τις δέκα που πέρασε τη πρώτη φορά και από τότε δε μου περνάει καμία. Το παράξενο είναι πως στο πρόγραμμα (smart switch ) δείχνει πως η διαδικασία ολοκληρώνεται.

Καμία ιδέα τι συμβαίνει, τι να κάνω;

Ευχαριστώ.

Καλημέρα,

Κάποιος καμιά βοήθεια με το παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Κάποιος καμιά βοήθεια με το παραπάνω;

Μήπως όντως συγχρονίζουν, αλλά δεν τις έχεις επιλεγμένες να φαίνονται?

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...