Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήθελα να ρωτήσω το εξής....

 

Για κάποιον που μπορεί να διαθέσει μέχρι 450€ αξίζει η αγορά του note 8 ή να στραφεί σε αγορά μιας πιο "φρέσκιας" συσκευής;;; Δεδομένου ότι μιλάμε για μια συσκευή του 2017 και πάμε για το 2020. Όσο να'ναι θα σταματήσουν αν δεν έχουν ήδη σταματήσει οι αναβαθμίσεις. Χρήση κινητού με πολλές ώρες ομιλίας, ίντερνετ μέσω δεδομένων πιο πολύ, email και GPS, λίγο social media και καθόλου gaming. Φωτό με ενδιαφέρει λόγω παιδιών άλλα όχι κάτι ιδιαίτερο. Και υποψην η αγορά λόγω επιδότησης μόνο από κατάστημα όχι ιντερνετικά.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Εννοείται πως θα κοιτάξεις το Note 9. Περίμενε και λίγες μέρες και θα το πάρεις σε σούπερ τιμή λόγω άφιξης του Note 10.

Επίσης μα σου πω πως 100% σε συμφέρει να πάρεις την επιδότηση στον λογαριασμό σου και όχι στην συσκευή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω το εξής....

 

 

 

Για κάποιον που μπορεί να διαθέσει μέχρι 450€ αξίζει η αγορά του note 8 ή να στραφεί σε αγορά μιας πιο "φρέσκιας" συσκευής;;; Δεδομένου ότι μιλάμε για μια συσκευή του 2017 και πάμε για το 2020. Όσο να'ναι θα σταματήσουν αν δεν έχουν ήδη σταματήσει οι αναβαθμίσεις. Χρήση κινητού με πολλές ώρες ομιλίας, ίντερνετ μέσω δεδομένων πιο πολύ, email και GPS, λίγο social media και καθόλου gaming. Φωτό με ενδιαφέρει λόγω παιδιών άλλα όχι κάτι ιδιαίτερο. Και υποψην η αγορά λόγω επιδότησης μόνο από κατάστημα όχι ιντερνετικά.

 

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Note 9 δεν το συζητάμε. Επειδή σκέφτομαι να δώσω το δικό μου για να πάω στο 10+ αν σε ενδιαφέρει στείλε μου π.μ. να τα πούμε. Το τηλέφωνο είναι 9 μηνών περίπου Ελληνικό, σαν καινούργιο φυσικά με όλα τα παρελκόμενα και 3 θήκες.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μου ηρθε και εμενα η ενημερωση.Πολυ νωρις απ οτι συνηθως οπως παρατηρησε και ενας φιλος εδω.Δεν παρατηρω καποια αλλαγη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ηρθαν 3 μηνυματα σερι απο το 112 με ειδοποιηση για αυξημενο κινδυνο πυρκαγιας!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ηρθαν 3 μηνυματα σερι απο το 112 με ειδοποιηση για αυξημενο κινδυνο πυρκαγιας!
Το εξήγησαν οτι σε "έπιασαν" τουλάχιστον 3 κεραίες. Είναι ακόμα σε φάση δοκιμής το σύστημα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Το εξήγησαν οτι σε "έπιασαν" τουλάχιστον 3 κεραίες. Είναι ακόμα σε φάση δοκιμής το σύστημα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι οντως , ειδικα εκεινη την μερα ειχα μετακινηθει μεταξυ Σαλαμινας και Σπατων μεσω Αττικης Οδου και επιπλεον το κινητο ειναι δικαρτο και μου ερχοντουσαν μηνυματα και απο WIND και απο COSMOTE.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

διαβαζω αναφορες οτι με την τελευταια αναβαθμιση πολλα κινητά αποκτουν ενα lag και δεν ανοιγουν οι εφαρμογες αμεσως αλλά μετα απο 3 secconds με αποτελεσμα πολλοι να κανουν reset και να το στηνουν το κινητο απο την αρχη.

 

εχετε παρατηρησει κατι τετειο;

 

ευχαριστω

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχω παρατηρησει burn in στην κατω πλευρά του τηλεφώνου.

Συγκεκριμενα ειναι η κατω μπαρα πληκτρων που εχει "αποτυπωθει".

Γενικα δεν ενοχλει γιατι φαίνεται μονο στο μπλε χρωμα του τεστ που γίνεται μεσω του *#0*#.

Τον Οκτώβριο ληγει η εγγυηση του τηλεφωνου.

Οποτε είπα να σας ρωτησω:

Αξιζει να το στειλω για αλλαγη?

Γενικα δεν με ψηνει η ιδεα να στήνω εξ αρχης και να μεινω χωρις τηλέφωνο για 2 μερες - στην καλυτερη- (γιατι δεν παω smartek, θα τους το στειλω με courier) αλλα υπαρχει περιπτωση να γινει πιο εντονο και να φαινεται και στην καθημερινη χρηση;

Αν παιζει να χειροτερεψει θα το σκεφτω σοβαρά να το στειλω να το φτιαξουν.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχω παρατηρησει burn in στην κατω πλευρά του τηλεφώνου.

Συγκεκριμενα ειναι η κατω μπαρα πληκτρων που εχει "αποτυπωθει".

Γενικα δεν ενοχλει γιατι φαίνεται μονο στο μπλε χρωμα του τεστ που γίνεται μεσω του *#0*#.

Τον Οκτώβριο ληγει η εγγυηση του τηλεφωνου.

Οποτε είπα να σας ρωτησω:

Αξιζει να το στειλω για αλλαγη?

Γενικα δεν με ψηνει η ιδεα να στήνω εξ αρχης και να μεινω χωρις τηλέφωνο για 2 μερες - στην καλυτερη- (γιατι δεν παω smartek, θα τους το στειλω με courier) αλλα υπαρχει περιπτωση να γινει πιο εντονο και να φαινεται και στην καθημερινη χρηση;

Αν παιζει να χειροτερεψει θα το σκεφτω σοβαρά να το στειλω να το φτιαξουν.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γενικα αξιζει φιλε μου γιατι σαν ανταλλακτικο ειναι ακριβο και γιατι δεν υπαρχει λογος να μεινεις με ενα ελαττωμα, οσο μικρο και αν ειναι αυτο. Μαζι με την οθονξ θα σου αλλαξουν και το σασι του κινητου, το περιμετρικο bezel δηλαδη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να το στειλω για αλλαγη?

Γενικα δεν με ψηνει η ιδεα να στήνω εξ αρχης και να μεινω χωρις τηλέφωνο για 2 μερες - στην καλυτερη- (γιατι δεν παω smartek, θα τους το στειλω με courier) αλλα υπαρχει περιπτωση να γινει πιο εντονο και να φαινεται και στην καθημερινη χρηση;

Αν παιζει να χειροτερεψει θα το σκεφτω σοβαρά να το στειλω να το φτιαξουν.

 

Να καλυτερέψει δεν υπάρχει πιθανότητα, να χειροτερέψει υπάρχει.

Με τα χίλια για αλλαγή οθόνης σε Smartec πριν λήξει η εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Ok παιδια. Με πεισατε.

Θα μιλήσω μαζι τους και θα τους το στειλω να το φτιαξουν.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

:!::!::!::!::!::!:ΜΗΝ κάνετε την αναβάθμιση του Αυγούστου...... θα το μετανιώσετε........ πατάς να ανοίξει μια εφαρμογή και ανοίγει μετά από 5 sec, σε παίρνουν τηλέφωνο ακούγεται ο ήχος και εμφανίζει τον αριθμό που σε καλεί μετά από 2 sec.

Έκανα επαναφορά τα ίδια..................................τυχαίο που βγαίνει το ΝΟΤΕ 10 ?? καλά επίτηδες το κάνουν για να νιώσεις ότι έχεις παλιά συσκευή και είναι αργή... ? ?? ΕΛΕΟΣ:X:X:X:X:mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είμαι τυχερός...Όλα ρολόι με την αναβάθμιση του Αυγούστου.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

:!::!::!::!::!::!:ΜΗΝ κάνετε την αναβάθμιση του Αυγούστου...... θα το μετανιώσετε........ πατάς να ανοίξει μια εφαρμογή και ανοίγει μετά από 5 sec, σε παίρνουν τηλέφωνο ακούγεται ο ήχος και εμφανίζει τον αριθμό που σε καλεί μετά από 2 sec.

 

Έκανα επαναφορά τα ίδια..................................τυχαίο που βγαίνει το ΝΟΤΕ 10 ?? καλά επίτηδες το κάνουν για να νιώσεις ότι έχεις παλιά συσκευή και είναι αργή... ? ?? ΕΛΕΟΣ:X:X:X:X:mad::mad::mad::mad:

Είσαι άτυχος φίλε. Κάτι δεν πήγε καλά. Κάνε κανένα hard reset μπας και στρώσει.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Είσαι άτυχος φίλε. Κάτι δεν πήγε καλά. Κάνε κανένα hard reset μπας και στρώσει.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Mια χαρά τα έκανα εγώ.... (υπάρχουν πολλές αναφορές για το πρόβλημα)

ας μου επιτρέψουν οι admin που βάζω ένα site που αναφέρει το πρόβλημα.

https://thedroidguy.com/2019/08/fix-samsung-galaxy-note-8-keeps-freezing-lagging-update-easy-steps-1080029

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το πενάκι. Μου κάνει ghost touch από απόσταση περίπυο 1,5 εκατοστό από την οθόνη, με αποτέλεσμα να μη μπορώ να γράψω κείμενο, αλλά και καμία άλλη λειτουργία (επιλέγει ότι θέλει, μου μετακινεί εικονίδια, ότι να 'ναι κάνει). Με το πενάκι του Galaxy Tab Active 2 λειτουργεί κανονικά. Οπότε λογικά με χαιρέτησε το πενάκι του κινητού. Θα ήθελα να ρωτήσω, γνωρίζει κανείς αν το πενάκι καλύπτεται από την εγγύηση?

Και αν ναι, πρέπει να στείλω όλο το κινητό στο service ή αρκεί μόνο το πενάκι?

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το πενάκι. Μου κάνει ghost touch από απόσταση περίπυο 1,5 εκατοστό από την οθόνη, με αποτέλεσμα να μη μπορώ να γράψω κείμενο, αλλά και καμία άλλη λειτουργία (επιλέγει ότι θέλει, μου μετακινεί εικονίδια, ότι να 'ναι κάνει). Με το πενάκι του Galaxy Tab Active 2 λειτουργεί κανονικά. Οπότε λογικά με χαιρέτησε το πενάκι του κινητού. Θα ήθελα να ρωτήσω, γνωρίζει κανείς αν το πενάκι καλύπτεται από την εγγύηση?

Και αν ναι, πρέπει να στείλω όλο το κινητό στο service ή αρκεί μόνο το πενάκι?

 

Μιας και δεν θυμάμαι, υπάρχουν κι άλλες μύτες στο κουτί? Αν ναι, δοκίμασε κάποια.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Μια ερωτηση.Ο συνδιασμος *#0228# για το καλιμπραρισμα της μπαταριας εχει να προσφερει κατι η ρισκαρουμε κανα κομπλαρισμα του κινητου τσαμπα??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν θυμάμαι, υπάρχουν κι άλλες μύτες στο κουτί? Αν ναι, δοκίμασε κάποια.

Δοκίμασα αλλά τίποτα. Θα φύγει από βδομάδα στο service

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

και εγω θυμα στο Νοτε8 με την αναβαθμιση Αυγουστου.Το επαθα και στο Νοτε9

 

 

δεν ανοιγουν οι εφαρμογες γρηγορα,μπλοκαρει το πληκτρολογιο και γενικα σερνεται.

εκανα φορματ και εστρωσε σαν καινουριο.

 

Ομοιως στο 9αρι.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως οπως δειχνει την γλυτωσα με την αναβαθμιση του Αυγουστου.Υπομονη, ερχεται το 10αρι
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως οπως δειχνει την γλυτωσα με την αναβαθμιση του Αυγουστου.Υπομονη, ερχεται το 10αρι

 

Ευτυχως και εγω προλαβα και μπηκα να δω τι γινεται με την αναβαθμιση. Αν και παντα σε καποιους βγαζουν προβληματα σε εμενα δεν εχει τυχει ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια την εκανα χωρις κανενα προβλημα την τελευταια αναβαθμιση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση δεν είναι ίδια Για όλες τις συσκευές. Εγώ έχω ιταλική συσκευή άλλος ελληνική άλλος βουλγαρική. Υπάρχουν μικροδιαφορες που κάνουν την διαφορά. Δυστυχώς το ιταλικό δεν έτυχε καλής αναβάθμισης έχω προβλήματα συνεχώς

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...