Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Παιδιά πολύ μεγάλη δεν είναι η ενημέρωση Μαρτίου, 581 mb;

Δε με χαλάει αλλά μου κάνει εντύπωση, και πριν τη Pie τόσο μέγεθος πάνω κάτω είχαν οι ενημερώσεις ασφαλείας; δε θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Παιδιά πολύ μεγάλη δεν είναι η ενημέρωση Μαρτίου, 581 mb;

Δε με χαλάει αλλά μου κάνει εντύπωση, και πριν τη Pie τόσο μέγεθος πάνω κάτω είχαν οι ενημερώσεις ασφαλείας; δε θυμάμαι καλά.

 

Κανουν και καθάρισμα απο μπαγκ κλπ

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Περαστηκε και απο εμενα και περιμενω να δω τι λεει. Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Περασμένη εδώ και μερικές ώρες όλα βαίνουν καλώς. Έκανα έναν καθαρισμό της cache μέσω της φροντίδας διαχείρισης συσκευής και wipe cache recovery μετά...Όλα κομπλέ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σφαίραααα πάει στο browsing... γουστάρω!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρώτη φορά ο Samsung browser αγγίζει την ταχύτητα του αγαπημένου Kiwi browser...Γενικά η αίσθηση σε ταχύτητα φτάνει επίπεδα συσκευών one plus.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ενημέρωση χειροκίνητα.

Έγινε γρήγορο το κινητό, δεν ξέρω τον λόγο

(Εμένα μου έκανε ένα κόλλημα, δεν συνδεόταν στο wifi, και μπήκα.. ρυθμίσεις.. φροντίδα συσκευή ς.. κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια μέρα με την ενημέρωση Μαρτίου, έχω να πω τα καλύτερα. Όντως έγινε πιο ομαλή και γρήγορη η εμπειρία χρήσης.

Επίσης έγινε πολύ καλύτερη η διαχείριση της μνήμης. Είχα διαπιστώσει με την Pie, πως ενώ αφήνω τις εφαρμογές στο παρασκήνιο, κάποια στιγμή μου τις έκλεινε μόνο του και τις φόρτωνε από την αρχή όταν τις άνοιγα π.χ. το Tapatalk. Ειδικά κάθε βράδυ που το έβαζα στη φόρτιση, το πρωί που ξυπνούσα ήταν όλες κλειστές! Σήμερα το πρωί με χαρά διαπίστωσα ότι όλες οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ συχνά ήταν ακόμα στο παρασκήνιο και δεν φόρτωσαν από την αρχή όταν τις άνοιξα.

Μπράβο στη Samsung που άρχισε από νωρίς να στρώνει την Pie.

 

Να αναφέρω ότι αρχικά είχα κάνει εγκατάσταση της Pie πάνω από την Oreo χωρίς επαναφορά γιατί δεν είχα χρόνο για στήσιμο. Λειτουργούσε σχετικά καλά η συσκευή. Όταν όμως τελικά αποφάσισα να το στήσω από την αρχή διαπίστωσα πως ορισμένα πράγματα έτρεχαν καλύτερα με την καθαρή εγκατάσταση. Οπότε όσοι δεν έχετε κάνει καλό θα είναι να το βάλετε στο πρόγραμμα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ακομη βελτιωση στο κινητο παρατηρησα.Ακομα ποιο γρηγορο(οχι μονο με nova αλλα και το στοκ παει σφαιρα)και δεν μπορω να μην το πω φωναχτα...ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΧΩ ΜΠΑΤΑΡΙΑ!!20 ωρες μου εβγαλε γεματες !
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα γράψα το καλό το πράμα απ την αρχή φαίνεται ...Πυραυλοκίνητο το εργαλείο θυμίζει 1+ συσκευές και η μπαταρία βράχος για 6.3" οθόνη και 3300mA. Εύγε στην σαμμυ, μην κάνουν καμιά πατάτα μελλοντικά και το καταστρέφουν διότι απλά μας καλοέμαθε με τέτοια update
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ψάχνω για βάση κινητού για ποδήλατο για το Note., Έχει κανείς πάρει, χρησιμοποιεί να μου προτείνει;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ψάχνω για βάση κινητού για ποδήλατο για το Note., Έχει κανείς πάρει, χρησιμοποιεί να μου προτείνει;
https://www.e-smartbuy.gr/gadgets-toys/oem-fly-%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%83%CF%84%CE%B7%CF%81%CE%B9%CE%BE%CE%B7%CF%82-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CE%BF%CE%B4%CE%AE%CE%BB%CE%B1%CF%84%CE%B1-4-7-proion

 

Την εχω και ειναι μια χαρα, απροβληματιστη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά τη τελευταία αναβάθμιση λογισμικού παρατήρησα ότι δε λειτουργεί ο

πολύ χρήσιμος διαμοιρασμος οθόνης (μέσω του πλήκτρου με τις τρεις κάθετες παύλες), Μήπως είναι μόνο δικό μου θέμα στη συσκευή μου;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμμία ελπίδα με την ηχογράφηση κλήσεων στην pie?. Ήταν χρήσιμο εργαλείο

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι αντί για reset του τηλεφώνου,θα μπορούσες να πας ρυθμίσεις - εφαρμογές - (και στις 3,μια μια) και να κάνεις επαναφορά δεδομένων και καθαρισμός cache.

Όλα καλά λοιπόν!

Καλημέρες.

 

Αμ δε, το προσπάθησα 6 φορές να κάνω επαναφορά στις εφαρμογές αλλά τίποτα... :)

Link to comment
Share on other sites

Στο YouTube γιατί δεν παίζει ανάλυση 1440p Hdr αλλά το σταματάει μέχρι 1080p ;
Στο YouTube οι αναλύσεις έχουν σχέση με το τι έχει ανεβάσει το κάθε κανάλι ή ο ανάλογος Youtuber. Δεν έχει σχέση με το κινητό μας. Αν έχει ανεβάσει βίντεο που υποστηρίζει αυτή την ανάλυση που ζητάς, τότε την εμφανίζει και εσένα. Αν όχι, τότε βλέπεις τη μέγιστη επιτρεπόμενη. Ορισμένα βίντεο δηλαδή μπορεί να σου δίνουν επιλογή μόνο μέχρι τα 720p ή και 480p.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο YouTube οι αναλύσεις έχουν σχέση με το τι έχει ανεβάσει το κάθε κανάλι ή ο ανάλογος Youtuber. Δεν έχει σχέση με το κινητό μας. Αν έχει ανεβάσει βίντεο που υποστηρίζει αυτή την ανάλυση που ζητάς, τότε την εμφανίζει και εσένα. Αν όχι, τότε βλέπεις τη μέγιστη επιτρεπόμενη. Ορισμένα βίντεο δηλαδή μπορεί να σου δίνουν επιλογή μόνο μέχρι τα 720p ή και 480p.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ξέρω φίλε μου άλλο εννοώ σε βίντεο 4k Hdr που υποστηρίζει ανάλυση 1440p Hdr το κινητό μας έχει περιορισμό στα 1080p ενώ στο note 9 παίζει 1440p Hdr βίντεο

Link to comment
Share on other sites

εγώ Τώρα βλέπω ένα 4Κ βίντεο που μου δίνει επιλογή για 1.440 . μήπως Επειδή είμαι ακόμα στην oreo η άσχετο
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...