Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά την αναβάθμιση το πληκτρολόγιο γίνετε λευκό σε όλους ή κάτι πήγε στραβά σε μένα; 1cca4b15545d3810fa47c8d03dab84a0.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση το πληκτρολόγιο γίνετε λευκό σε όλους ή κάτι πήγε στραβά σε μένα; 1cca4b15545d3810fa47c8d03dab84a0.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημερα.Λευκο σε ολους λογω default theme.Μπορεις να βρεις στο Ρυθμισεις-φοντα και Θεματα-Θεματα, οτι θες απο εμφανιση και χρωμα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, Προσβασιμότητα, Αλληλεπίδραση και κινητικές δυνατότητες, Ένα πάτημα για σάρωση

Το ένα πάτημα για σάρωση πραγματικά δεν το βρίσκω με τίποτα!!

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει ένα screenshot να δω?

Link to comment
Share on other sites

Το ένα πάτημα για σάρωση πραγματικά δεν το βρίσκω με τίποτα!!

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει ένα screenshot να δω?

 

Ρυθμίσεις, Προσβασιμότητα, Αλληλεπίδραση και κινητικές δυνατότητες, ΒΟΗΘΗΤΙΚΟ ΜΕΝΟΎ, Ένα πάτημα για σάρωση...

Κάπου στη μέση της οθόνης βοηθητικού μενού....

 

Δεν μπορώ να στείλω screenshot όσο και να έχω δοκιμάσει μου λέει ότι έχω λίγο χώρο... (πάντα δείχνει λιγότερα mb απ όσο η εικόνα που θέλω να στείλω)

Edited by IKAL
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, Προσβασιμότητα, Αλληλεπίδραση και κινητικές δυνατότητες, ΒΟΗΘΗΤΙΚΟ ΜΕΝΟΎ, Ένα πάτημα για σάρωση...

Κάπου στη μέση της οθόνης βοηθητικού μενού....

 

Δεν μπορώ να στείλω screenshot όσο και να έχω δοκιμάσει μου λέει ότι έχω λίγο χώρο... (πάντα δείχνει λιγότερα mb απ όσο η εικόνα που θέλω να στείλω)

Η διαδρομη ειναι :Ρυθμισεις-Αλληλεπιδραση και κινητικες δυνατοτητες-Βοηθητικο μενου(εκει το ενεργοποιεις και μπαινεις στα περιεχομενα του)--και ενεργοποιεις το ''Ενα πατημα για σαρωση

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ένα πάτημα για σάρωση πραγματικά δεν το βρίσκω με τίποτα!!

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει ένα screenshot να δω?

Η διαδρομη ειναι :Ρυθμισεις-Αλληλεπιδραση και κινητικες δυνατοτητες-Βοηθητικο μενου(εκει το ενεργοποιεις και μπαινεις στα περιεχομενα του)--και ενεργοποιεις το ''Ενα πατημα για σαρωση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, Προσβασιμότητα, Αλληλεπίδραση και κινητικές δυνατότητες, ΒΟΗΘΗΤΙΚΟ ΜΕΝΟΎ, Ένα πάτημα για σάρωση...

Κάπου στη μέση της οθόνης βοηθητικού μενού....

 

Δεν μπορώ να στείλω screenshot όσο και να έχω δοκιμάσει μου λέει ότι έχω λίγο χώρο... (πάντα δείχνει λιγότερα mb απ όσο η εικόνα που θέλω να στείλω)

 

Ευχαριστώ το βρήκα!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κάνει λόγω χρόνου και δεν έχω θέματα.

 

Το hard reset ούτως ή άλλως πάντα βοηθάει, ακόμη και αν δεν έχεις περάσει κάποιο μικρό ή μεγάλο update. Το ίδιο συμβαίνει και στο pc σου.

 

Οποίος έχει χρόνο, καλό είναι να κάνει (εννοείται χωρίς επαναφορά κάποιου back up). Καθαρό στήσιμο από την αρχή. Ας το κάνει κάθε 6μηνο.

Δηλαδή όταν κάνετε hard reset σβήνετε όλες τις εφαρμογές και τις περνάτε μια μια από την αρχή? Backup σε κλήσεις, μυνήματα, shealth και αρχεία ( φωτογραφίες, pdf κλπ) πως κρατάτε?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει προσέξει κανείς ότι το εικονίδιο που λέει ρολόι είναι κινούμενο και δείχνει αναλογικά την σωστή ώρα ??

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει προσέξει κανείς ότι το εικονίδιο που λέει ρολόι είναι κινούμενο και δείχνει αναλογικά την σωστή ώρα ??

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι οντως τωρα το προσεξα !! Το κανει μονο στo stock launcher, στον nova οχι. Ανετα το χρησιμοποιεις για εικονιδιο-widget!

Edited by jtgiannis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει προσέξει κανείς ότι το εικονίδιο που λέει ρολόι είναι κινούμενο και δείχνει αναλογικά την σωστή ώρα ??

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε εμένα πάντως δεν είναι έτσι...Το εικονίδιο είναι σταθερό...Εκτός αν λέτε κάτι άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε otg Κάντε μία δοκιμή σας αναγνωρίζει τα στικάκια USB ? εμένα από 5 στικάκια μόνο δύο αναγνωρίζει ..
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει προσέξει κανείς ότι το εικονίδιο που λέει ρολόι είναι κινούμενο και δείχνει αναλογικά την σωστή ώρα ??

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τώρα το πρόσεξα..όπως και το ημερολόγιο έχει την ημερομηνία. Ωραίο!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως και το εικονίδιο της ώρας δείχνει μόνιμα τους δείκτες τον μεγάλο στο 12 και τον μικρό στο 3,όπως και το εικονίδιο του ημερολογίου δείχνει μόνιμα 23...Ίσως φταίει που δεν έχω κάνει ακόμα επαναφορά μετά την αναβάθμιση σε pie....,Κάποια στιγμή θα κάνω...Ίσως φταίει και το θέμα που έχω,είναι ένα black edition που είχα στην Oreo...
Link to comment
Share on other sites

Πηρα την μεγαλη αποφαση και μολις εκανα επιτυχημενο downgrade στην oreo .. καλη η pie αλλα θα περιμενω μερικους μηνες να ωριμασει , .

αλλωστε το τηλ το εχω ουτε ενα μηνα και δεν βαρεθηκα την προηγουμενη rom .

Οπως ειπε πιο μπροστα ενας φιλος .. κανουμε τους beta testers της samsung και χανουμε χρηστικοτητα μεχρι να μαθουμε που ειναι κρυμενα ολα τα χαρακτηριστικα ..ΚΑλο μου στησιμο απο την αρχη λοιπον ! :lol:

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έδωσα το κινητό. Έχω 3 θήκες uag plasma σφραγισμένες. Θα τις δώσω σε χαμηλή τιμή. Όποιος θέλει ας μου στείλει μήνυμα. Είμαι από Θεσσαλονίκη
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στην pie αφαίρεσαν από τα πλήκτρα έντασης την επιλογή να διαχειρίζεσαι όλα τα volumes (μέσα, ειδοποιήσεις, σύστημα...)?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στην pie αφαίρεσαν από τα πλήκτρα έντασης την επιλογή να διαχειρίζεσαι όλα τα volumes (μέσα, ειδοποιήσεις, σύστημα...)?

Καλημερα φιλε μου.Δεν τα εχουν αφαιρεσει, πατας κανονικα οπως πριν το πληκτρο εντασης και ακριβως κατω απο την μπλε γραμμη αυξομειωσης εχει μια γκρι γραμμουλα , εκει πατας και σερνεις προς τα κατω και ολα φαινονται οπως πριν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου.Δεν τα εχουν αφαιρεσει, πατας κανονικα οπως πριν το πληκτρο εντασης και ακριβως κατω απο την μπλε γραμμη αυξομειωσης εχει μια γκρι γραμμουλα , εκει πατας και σερνεις προς τα κατω και ολα φαινονται οπως πριν.

 

Καλημέρα! Σ'ευχαριστω πολύ! Επιτέλους!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα κανει την αναβαθμιση πανω απο την oreo, χθες το βραδυ εκανα reset το κινητο για κατσω να το στησω απο την αρχη, αναθεμα την ωρα και την στιγμη που το εκανα... τωρα δεν μπορω να συνδεσω το samsung galaxy watch 46mm μου, κρασαρει η εφαρμογη μολις τελειωσει σχεδον και παει να συνδεθει. Ξερει κανεις καποιο fix ? Πραγματικα μου εχουν αναψει τα λαμπακια τωρα....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έχει παρατηρήσει κάνεις αν βελτιώθηκε η εφαρμογή ξυπνητήρι του s Pen με την pie? Πριν ή ειδοποίηση ότι έχουμε απομάκρυνθει από το πενάκι δεν δουλεύε πάντα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετάνιωσα που έκανα αναβάθμιση! Δεν Βρίσκω Πως γίνεται το Split της οθόνης, το ημερολόγιο δεν εμφανίζεται σωστά και To ζωντανό μήνυμα δεν δουλευει!

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Μετάνιωσα που έκανα αναβάθμιση! Δεν Βρίσκω Πως γίνεται το Split της οθόνης, το ημερολόγιο δεν εμφανίζεται σωστά και To ζωντανό μήνυμα δεν δουλευει!

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Καλησπερα.Για το spilt που αναφερεις γινεται ως εξης:Στο πανω μερος της ανοιχτης εφαρμογης εχει το εικονιδιο της.Εκει πατας και σου βγαζει επιλογη ''ανοιγμα σε προβ.διαχωρ.οθονης.Το πατας και στο κανει μισο επανω.Κανεις το ιδιο με την επομενη εφαρμογη που επιθυμεις και ετοιμος.Για τα αλλα δυο δεν ξερω να βοηθησω, δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα με αυτα οποτε δεν ξερω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Για το spilt που αναφερεις γινεται ως εξης:Στο πανω μερος της ανοιχτης εφαρμογης εχει το εικονιδιο της.Εκει πατας και σου βγαζει επιλογη ''ανοιγμα σε προβ.διαχωρ.οθονης.Το πατας και στο κανει μισο επανω.Κανεις το ιδιο με την επομενη εφαρμογη που επιθυμεις και ετοιμος.Για τα αλλα δυο δεν ξερω να βοηθησω, δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα με αυτα οποτε δεν ξερω.

 

Ευχαριστώ πολύ! πολύπλοκο χωρίς λόγο! Πριν το έκανες με 2 κινήσεις! Υπάρχει περίπτωση να διδιορθωθούν ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...