Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μετά την αναβάθμιση και πλήρη επαναφορά η μπαταρία φεύγει νεράκι... !!

 

φίλε μου εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να σβήσει τα πάντα από μέσα και να το δουλέψεις έτσι όπως είναι κανά δυο-τρεις μέρες !!!

Και μετά δες αν υπάρχει αυτό το battery drain που αναφέρεις

Κι αν πολύ απλά δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή σου κάνει τη δουλειά!!

Link to comment
Share on other sites

@jtgiannis

 

Η θύρα φόρτισης του κινητού.

Μμμμ, η θυρα φορτισης του κινητου ειναι οκ, δοκιμασα ολες τις περιπτωσεις, δεν παρουσιαζει κανενα προβλημα.Οποτε κατι αλλο θα ειναι.Τλπ θα το δω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όταν έρχεται μήνυμα στο Viber και τραβάτε από πάνω τα notifications, πατάτε πάνω σε αυτά ..... σας καθυστερεί να ανοίξει την εφαρμογή και να εμφανίσει κανονικά το μήνυμα ή μόνο σε μένα το κάνει?

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όταν έρχεται μήνυμα στο Viber και τραβάτε από πάνω τα notifications, πατάτε πάνω σε αυτά ..... σας καθυστερεί να ανοίξει την εφαρμογή και να εμφανίσει κανονικά το μήνυμα ή μόνο σε μένα το κάνει?

 

Και σε μένα το κάνει φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το κάνει φίλε μου

 

Είναι θέμα του λειτουργικού;

Είναι θέμα ρύθμισης, δηλαδή έχω κάνει εγώ κάτι λάθος;

Είναι θέμα της εφαρμογής;

(γιατί είναι πολύ εκνευριστικό)

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα του λειτουργικού;

Είναι θέμα ρύθμισης, δηλαδή έχω κάνει εγώ κάτι λάθος;

Είναι θέμα της εφαρμογής;

(γιατί είναι πολύ εκνευριστικό)

 

Λογικά είναι θεμα του λειτουργικού

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία εφαρμογή i real.pro η οποία μόλις σβήσει η οθόνη μπαίνει σε sleep ..Ενώ πριν με το oreo δεν μου το έκανε αυτό ...βασικά έχει φύγει η επιλογή από την διαχείριση της μπαταρίας ώστε κάποιες εφαρμογές να μην παγώνουν ποτέ ...δεν την βρίσκω πουθενά στην pie .. Έχετε καμία ιδέα πώς να μην μπαίνει σε sleep ?
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Ναι , διαφημιση φουλ στο s10 ειναι.Το συγκριτικο με αλλη συσκευη εχει πλακα, εβαλα και το δικο μας και το ..χαος !!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει διαφορετική εμφάνιση το n8 ?

Μοιάζει με S10 ??¿??

Εεεε, οχι ,απλα βγαζει ενα βιντεο με ολα τα χαρακτηριστικα του s10 και εχει και το συγκριτικο που ανεφερα.2 γιγα εφαρμογη ειναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω μία εφαρμογή i real.pro η οποία μόλις σβήσει η οθόνη μπαίνει σε sleep ..Ενώ πριν με το oreo δεν μου το έκανε αυτό ...βασικά έχει φύγει η επιλογή από την διαχείριση της μπαταρίας ώστε κάποιες εφαρμογές να μην παγώνουν ποτέ ...δεν την βρίσκω πουθενά στην pie .. Έχετε καμία ιδέα πώς να μην μπαίνει σε sleep ?

Στην pie τα εχουν κριψει ολα.. Χειρότερη μπαταρία και δε βλέπω και καμια σημαντική βελτίωση..

Στο θεμα σου. Πήγαινε στις ρυθμίσεις και κανε αναζήτηση βελτιστοποιηση, και θα στο βγάλει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία εφαρμογή i real.pro η οποία μόλις σβήσει η οθόνη μπαίνει σε sleep ..Ενώ πριν με το oreo δεν μου το έκανε αυτό ...βασικά έχει φύγει η επιλογή από την διαχείριση της μπαταρίας ώστε κάποιες εφαρμογές να μην παγώνουν ποτέ ...δεν την βρίσκω πουθενά στην pie .. Έχετε καμία ιδέα πώς να μην μπαίνει σε sleep ?

Δες μια ( Φροντιδα συσκευης-Μπαταρια- 3 τελιτσες δεξια πανω- Ρυθμισεις-Εφαρμογες σε αδρανεια ) μηπως μετα το update το εχεις περασει μονο του σε αδρανεια

Samsung note 8 dual

Samsung note 4

jiayu s3 advance 3GB Ram

Thl T200 2GB Ram

Lenovo S960 2GB Ram

Link to comment
Share on other sites

Δες μια ( Φροντιδα συσκευης-Μπαταρια- 3 τελιτσες δεξια πανω- Ρυθμισεις-Εφαρμογες σε αδρανεια ) μηπως μετα το update το εχεις περασει μονο του σε αδρανεια[/quote

ευχαριστω , τη λυση βρηκε ο φιλος sosimple 2 παρακατω :

 

Στην pie τα εχουν κριψει ολα.. Χειρότερη μπαταρία και δε βλέπω και καμια σημαντική βελτίωση..

Στο θεμα σου. Πήγαινε στις ρυθμίσεις και κανε αναζήτηση βελτιστοποιηση, και θα στο βγάλει.

 

Φιλε εισαι φοβερος !! ? 2 ωρες εφαγα χθες να ψαχνω λυση .. εφτασα μεχρι developers mode συμφωνα με posts απο το google χωρις να βγαλω ακρη . Πως το βρηκες ? ποια ειναι η διαδρομη στο μενου εκτος απο αναζητηση ?

πολυ κρυψιμο και αρχιζω να κουραζομαι με την pie ..αυτο ειναι βασικο πρεπει να το βρισκεις ανετα

με εσωσες μιλαμε :)

Edited by godjet
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Δες μια ( Φροντιδα συσκευης-Μπαταρια- 3 τελιτσες δεξια πανω- Ρυθμισεις-Εφαρμογες σε αδρανεια ) μηπως μετα το update το εχεις περασει μονο του σε αδρανεια[/quote

ευχαριστω , τη λυση βρηκε ο φιλος sosimple 2 παρακατω :

 

 

 

Φιλε εισαι φοβερος !! ? 2 ωρες εφαγα χθες να ψαχνω λυση .. εφτασα μεχρι developers mode συμφωνα με posts απο το google χωρις να βγαλω ακρη . Πως το βρηκες ? ποια ειναι η διαδρομη στο μενου εκτος απο αναζητηση ?

πολυ κρυψιμο και αρχιζω να κουραζομαι με την pie ..αυτο ειναι βασικο πρεπει να το βρισκεις ανετα

με εσωσες μιλαμε :)

Χαίρομαι αν βοηθήσα.. Όπως είπα πολυ μπάχαλο τα εχει κανει στην pie η σαμσουνγκ, και δε μιλαω μονο απο προσωπική εμπειρία, οσοι φίλοι μου τη βαλανε σε διάφορα σαμσουνγκ, μου στέλνουν ολοι μυνηματα αν ξερω που είναι το χ και που το y.. Δε μου φαίνεται για νορμάλ αυτο..

Οποιος εχει nova launcher, μπορει να προσθέσει εικονιδιο στην οθονη τοσο για το "φροντιδα" όπως το λεει τωρα, αλλά και για πολλά αλλα.

Πχ επειδη και εγω χρησιμοποιειω αυτη την επιλογή, τη βελτιστοποιηση συχνα, εχω βαλει εικονιδιο της στο launcher.

Στο nova πας, γραφικα στοιχεια- δραστηριότητες - ρυθμίσεις πατας το βελακι εκει και απο τις πολλες επιλογές που βγαζει επιλέγεις βελτιστοποιηση μπαταρίας.

Λογικα πρεπει να γίνεται και στο launcher της σαμσουνγκ αλλα καποια αλλη εφαρμογή θα θέλει να βαλεις.

Δεν ξέρω αν το έχει καν στις ρυθμίσεις ή στο βγαζει πλέον μονο με αναζήτηση όπως είπα.. Και εγω το έψαχνα και δεν το έβρισκα οπότε χρησιμοποιησα την αναζήτηση. Ξέρω που βρίσκεις ποιο ευκολα κατι έτσι.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Από άλλου τις βάζεις σε αδράνεια και από αλλού κάνεις βελτιστοποίηση ...έχω αρχίσει και χάνω την μπάλα πολύ αγχωτικό και δεν ξέρω πια τι έχω κλείσει Και τι έχω ανοιχτό ...
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Μια ερώτηση για χαμένη δυνατότητα... Έψαξα παντού...

Πριν όταν δεχόμουν κλίσεις απαντούσα με απλό πάτημα... το ίδιο και στην απόρριψη κλίσης. Το στάνταρντ είναι σύρσιμο. Η επιλογή αυτή ήταν στην προσβασιμότητα. Μήπως ξέρει κάποιος αν υπάρχει ή την αφαίρεσαν στη pie;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Μια ερώτηση για χαμένη δυνατότητα... Έψαξα παντού...

Πριν όταν δεχόμουν κλίσεις απαντούσα με απλό πάτημα... το ίδιο και στην απόρριψη κλίσης. Το στάνταρντ είναι σύρσιμο. Η επιλογή αυτή ήταν στην προσβασιμότητα. Μήπως ξέρει κάποιος αν υπάρχει ή την αφαίρεσαν στη pie;

Ευχαριστώ.

Νομίζω υπάρχει. Δοκίμασε την διαδρομή. Προσβασημοτητα- Αλληλεπιδράση και κινητικές δυνατότητες-Αλληλεπιδράση και εκεί έχει Απάντηση και τερματισμός κλήσεων
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω υπάρχει. Δοκίμασε την διαδρομή. Προσβασημοτητα- Αλληλεπιδράση και κινητικές δυνατότητες-Αλληλεπιδράση και εκεί έχει Απάντηση και τερματισμός κλήσεων

 

Το έχω δει αυτό το μενού... εκεί ήταν παλιά... Υπήρχε απάντηση και τερματισμός με άγγιγμα... τώρα δεν υπάρχει πια...

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, Προσβασιμότητα, Αλληλεπίδραση και κινητικές δυνατότητες, Ένα πάτημα για σάρωση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά την τελευταία αναβάθμιση λογισμικού που πήρα πριν λίγες μέρες και είναι όντως ωραια! Δεν ξέρω πως να κάνω split στην οθόνη να ανοίξω δύο παράθυρα στην αρχική οθόνη!! Πως γίνεται??
Link to comment
Share on other sites

Πας στις πρόσφατες καρτέλες πατάς το εικονίδιο της εφαρμογής που σε ενδιαφέρει και σου βγάζει τις διαθέσιμες επιλογές
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, Προσβασιμότητα, Αλληλεπίδραση και κινητικές δυνατότητες, Ένα πάτημα για σάρωση

 

Ουαου... Ευχαριστώ πολύ... Βέβαια μένουν αυτές οι τελείες βοηθητικού μενού... Άφησα μέσα όμως μόνο screenshot και ένταση ήχου...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...