Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλησίαστο θα είναι στην αρχή.....Παντος το Ν8 πραγματικά πετάει με την Pie ...

 

Έτσι είχα πάθει πλάκα εγώ πηγαίνοντας από s8 plus με oreo φυσικά, σε s9 plus με pie τον Δεκέμβριο... Κι εδώ φυσικά έγινε εξαιρετική δουλίτσα. 3 μέρες το δούλεψα με oreo το Ν8 με την pie σε κερδίζει αμέσως...και επιτέλους έστρωσε κι ο Samsung internet browser με τι τελευταίο update, σερφάρισμα δίχως κομπιασματα και πιο γρήγορο φυσικά και πιο smooth

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχα αναγκαστικά αράξει στον Kiwi browser, οπότε τώρα πάλι σε διπλό ταμπλό ανάλογα τις περιστάσεις

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που πρόσεξα. Η γραμμή πλοήγησης στην pie έχει επιλογή να εξαφανίζεται τελείως, πριν είχε την επιλογή με την τελιτσα στα αριστερά να γίνεται αναδυόμενη
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που δεν μου αρέσει είναι η μπαταρία...Τώρα γύρισα από δουλειά,έχω ανοικτά δεδομένα, WiFi, Bluetooth, συνδεμένο ένα smart watch,καμιά δεκαριά κλήσεις,και είμαι στο 35% με 2 10' οθόνης...

Ασε που είχα ένα μαύρο θέμα πριν,το έβγαλε και στις ρυθμίσεις έτσι όπως είναι τα γράμματα δεν βλέπω τπτ...Γενικά παντός με τα θέματα δεν ξέρω γιατί η Samsung έβγαλε τα free dark themes...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν και την πέρασα ΟΤΑ κάνοντάς του σε διάστημα μισής μέρας 2 wipe cache recovery έφτιαξε πολύ κι από σήμερα μεσημέρι είναι κουφέτο η μπαταρία. Δώσε του χρόνο και παρακολουθα ποιές πιθανές εφαρμογές κάνουν ζημιούλα
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Η επαναφορά θα γίνει,το θέμα είναι ότι θα μου πάρει ξανά τρίωρο...

Μάλλον για Κυριακή το αφήνω...

Link to comment
Share on other sites

Δίχως hard reset ήθελα να συμπληρώσω

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχα διαβάσει πως θα έρθει η pie σύντομα και μιας την συσκευή την έχω από Δευτέρα στα χέρια μου, είπα να μην το στήσω και το φορτώσω με την oreo οπότε ήμουν πιο άνετος στις επιλογές μου όταν ήρθε το update της pie

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που πρόσεξα. Η γραμμή πλοήγησης στην pie έχει επιλογή να εξαφανίζεται τελείως, πριν είχε την επιλογή με την τελιτσα στα αριστερά να γίνεται αναδυόμενη

 

Που είναι αυτή η επιλογή,θέλω να την καταργήσω την γραμμή πλοήγησης..Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί βγάλαμε την τελεια..

Link to comment
Share on other sites

Super η κινητάρα μας με Pie.

 

Όμως χάθηκε το single tap mode όταν απαντάμε κλήσεις. Λείπει ή πήγε κάπου αλλού; Απ όσο ξέρω στο Note 9 υπάρχει κανονικά.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Το adhell τελευταία έκδοση 265 δουλευει τελικά στο note 8 pie.. Απλα ξανα αλλαξε κλειδια η σαμσουνγκ. Τωρα θελει ενα μακρυ κλειδί σαν παλαια, αλλιως βγαζει error 260 ή κατι, δε θυμάμαι.
Link to comment
Share on other sites

Σ εμένα σταμάτησε να ανάβει η οθόνη και να δονείται όταν το βάζω να φορτίσει ασύρματα, μου βγάζει μόνο μια ένδειξη για λίγο. Συμβαίνει σε όλους;
Link to comment
Share on other sites

Εμενα τρωει παραπανω μπαταρια το εβαλα για 2η φορτιση σε μια μερα :worry: ελπιζω να στρωσει . Κατά τα αλλα μου φαινεται πιο ωραιο ετσι , και ωραιες ειδοποιήσεις ( μοιαζει με ιος αλλα οκ).

Μια ερωτηση το ρολοι φευγει από τα αριστερα πανω ? Το ειχα συνηθισει στα δεξια.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως όχι αναγκαστικά αριστερά, λογικά "φταίνε οι τρύπες της σειράς s10 :)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Που είναι αυτή η επιλογή,θέλω να την καταργήσω την γραμμή πλοήγησης..Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί βγάλαμε την τελεια..

Ρυθμίσεις - Εμφάνιση - Γραμμή πλοήγησης και επιλέγεις χειρονομιες πλήρους οθονης

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το adhell τελευταία έκδοση 265 δουλευει τελικά στο note 8 pie.. Απλα ξανα αλλαξε κλειδια η σαμσουνγκ. Τωρα θελει ενα μακρυ κλειδί σαν παλαια, αλλιως βγαζει error 260 ή κατι, δε θυμάμαι.
Εγώ δεν το έχω καταφέρει να δουλέψει ακόμα. Καταρχήν με το apkeditor δεν μπορεί να μου κάνει κλώνο, παρόλο που το ξανακατεβασα. Εσυ πως το έκανες ακριβώς. Εβγαλα και καινουριο κλειδακι για να δούμε γύρω με έχει εκνευρίσει πρώτη φορά με ζοριζει έτσι.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα, έχει κανείς άλλος θέμα με το finder μετά το update? Δεν μου εμφανίζει τις εφαρμογές. (και χρειάζεται πλέον να πατήσεις στο μεγεθυντικό φακό για να αρχίσει να βγάζει αποτελέσματα, αλλά αυτό φαντάζομαι... It's not a bug, it's a feature
Link to comment
Share on other sites

Ωραία αναβάθμιση, δίνει την αίσθηση ενός καινούργιου κινητού. Θεωρώ όμως ότι το multitasking πριν ήταν πιο εύχρηστο.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το έχω καταφέρει να δουλέψει ακόμα. Καταρχήν με το apkeditor δεν μπορεί να μου κάνει κλώνο, παρόλο που το ξανακατεβασα. Εσυ πως το έκανες ακριβώς. Εβγαλα και καινουριο κλειδακι για να δούμε γύρω με έχει εκνευρίσει πρώτη φορά με ζοριζει έτσι.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Σωστός, όντως ουτε και μενα δουλεύε το apk που δημιουργεί το apk editor. Φαντάστηκα ασυμβατότητα με την pie, οπότε το εκανα στην ταμπλετα που εχει nougat. Μεταφερα το apk στο κινητο και οκ.. So simple :lol:

Εδω πας για το κλειδί που θέλει τώρα

The ELM License key can be obtained here:

https://seap.samsung.com/license-keys/generate/edu

Φόρτωσα και τη λιστα μου με τις εφαρμογές που έκλεινα στο προηγ λειτουργικο, δουλεύει οκ και στη pie.

Απλα από τις 190 που έκλεινα δεν βρηκε καμια 20ρια. Προφανώς κάποιες αλλαξαν ονομα. Αν και τις εφτασα 180 πάλι.

Θελει να μη κλείσεις το launcher της σαμσουνγκ στην pie γιατί δεν βλέπει τη χειρονομία του multitasking.

 

Μπαταρία χειρότερη σίγουρα πάντως. Αν δεν ανέβει με το adhel με βλέπω να γυριζω στο προηγούμενο.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει στην pie το Wi-Fi calling και το volte? Και αν ναι, σε ποια csc είστε;

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Εμφάνιση - Γραμμή πλοήγησης και επιλέγεις χειρονομιες πλήρους οθονης

 

Ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

Σ εμένα σταμάτησε να ανάβει η οθόνη και να δονείται όταν το βάζω να φορτίσει ασύρματα, μου βγάζει μόνο μια ένδειξη για λίγο. Συμβαίνει σε όλους;
Και σε μένα έτσι κάνει. Δείχνει μια ένδειξη για λίγο και ακούγεται μόνο ήχος.

Δεν ξέρω πως έκανε πριν όμως γιατί δεν το είχα δοκιμάσει

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...