Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά Χριστούγεννα,και ελπίζω να πάρουμε σύντομα την Pie...

 

Χρονια πολλα σε ολους!!

Την Pie απο οτι λεγανε σε καποια σαιτ θα την περιμενουμε κατα τον Απριλιο.

Τωρα με την τελευταια ενημερωση που εκανα προχθες βλεπω και εγω μια βελτιωση στην μπαταρια ( παρατηρουσα αρκετο drain Και νομιζα οτι χαλαει η μπαταρια :lol: :lol: ). Μπραβο στη σαμσουνγκ :cool::cool:

 

Edit : Βγηκε λιστα με κινητα σαμσουγκ για αναβαθμιση σε Pie και λεει για μαρτιο τελικα το σ8 , σ8+ και νοτε8

Edited by samih
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους!!

Την Pie απο οτι λεγανε σε καποια σαιτ θα την περιμενουμε κατα τον Απριλιο.

Τωρα με την τελευταια ενημερωση που εκανα προχθες βλεπω και εγω μια βελτιωση στην μπαταρια ( παρατηρουσα αρκετο drain Και νομιζα οτι χαλαει η μπαταρια :lol: :lol: ). Μπραβο στη σαμσουνγκ :cool::cool:

 

Edit : Βγηκε λιστα με κινητα σαμσουγκ για αναβαθμιση σε Pie και λεει για μαρτιο τελικα το σ8 , σ8+ και νοτε8

 

B μπαταρία είναι πολύ καλή,τώρα αν τελικά βγάλει Μάρτιο την pie,παίζει καινά το έχω δώσει για το 9...Αλλά μόνο για το μεγάλο ,όχι για το 128...

Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν οι beta pie με one UI και για το note 8. Προς το παρόν για snapdragon μόνο.

Θεωρητικά, θα βγει επίσημα τον Μάρτιο.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Κάτι διαφορετικό

screenshot πως βγάζουμε ?

Πατάς ταυτόχρονα Vol- και το Power.

Ή σέρνεις όλη την παλάμη σου από το κάτω μέρος της οθόνης μέχρι επάνω.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Το έχω έναν χρόνο, και δεν ήξερα να βγάλω screenshot.

Για την ακρίβεια, εγώ εσερνα την παλάμη, από πάνω προς τα κάτω, που φυσικά δεν δουλεύει.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω έναν χρόνο, και δεν ήξερα να βγάλω screenshot.

Για την ακρίβεια, εγώ εσερνα την παλάμη, από πάνω προς τα κάτω, που φυσικά δεν δουλεύει.

Ευχαριστώ.

 

Όπως σου είπαν οι φίλοι πιο πάνω. Επίσης μπορείς να προσθέσεις αυτή την δυνατότητα (όπως και αρκετές άλλες) στην edge οθόνη

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σέρνεις την παλάμη από δεξιά προς αριστερά υπάρχει πολλά χρονια στα samsung. Με έχει βολέψει παρα πολύ στην δουλειά. Και το πενακι που βγαζει photos.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σας ανεβάζει θερμοκρασία η συσκευβ;;

Σήμερα ειμουνα στο καράβι και ερχόμουν Αθήνα,και ασχολήθηκα λίγο με ο πενάκι, και όταν το άφησα παρατήρησα ότι η συσκευή είχε ανεβάσει θερμοκρασία...

Έχει κανείς παρατηρήσει κάτι παρομοιο;;

Ευχαριστώ Και καλή χρονιά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σας ανεβάζει θερμοκρασία η συσκευβ;;

Σήμερα ειμουνα στο καράβι και ερχόμουν Αθήνα,και ασχολήθηκα λίγο με ο πενάκι, και όταν το άφησα παρατήρησα ότι η συσκευή είχε ανεβάσει θερμοκρασία...

Έχει κανείς παρατηρήσει κάτι παρομοιο;;

Ευχαριστώ Και καλή χρονιά...

 

Οταν είχα το Νote 8 δεν είχα θέμα με θερμοκρασίες. Ηταν πολύ καλο. Μέχρι και το καλοκαίρι με 4g ηταν υποδειγματικότατο. Ο μονος που μπορεί να βρει γιατί ανέβασε θερμοκρασία είσαι εσύ. Και μπορείς να το δεις μέσα από το τηλέφωνο αυτό. Κάθε φορα μπορείς να βλέπεις την θερμοκρασία και από που προέρχεται. Είτε είναι στην cpu είτε είναι στην μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Οταν είχα το Νote 8 δεν είχα θέμα με θερμοκρασίες. Ηταν πολύ καλο. Μέχρι και το καλοκαίρι με 4g ηταν υποδειγματικότατο. Ο μονος που μπορεί να βρει γιατί ανέβασε θερμοκρασία είσαι εσύ. Και μπορείς να το δεις μέσα από το τηλέφωνο αυτό. Κάθε φορα μπορείς να βλέπεις την θερμοκρασία και από που προέρχεται. Είτε είναι στην cpu είτε είναι στην μπαταρία.

 

Καλημέρα και καλή χρονιά,..

Και εγώ δεν είχα θέμα με της θερμοκρασίες ποτέ,και γι'αυτό μου έκανε εντύπωση...Παντος και σε φόρτιση μου είχε ανεβάσει θερμοκρασία,που εκεί μπορεί να είναι και φυσιολογικό...Το phone info που χρησιμοποιώ, έχει θερμοκρασία για την μπαταρία,αλλά όχι για την Cpu,γιατί θέλει ρουτ για να την δείξει...Κάποια άλλη εφαρμογή???

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.glgjing.marvel

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν την θεωρώ, Απόλυτα αξιόπιστη, αλλά έχει ς μια ιδέα.

Προβάλλει στην οθόνη, αλλά νομίζω θέλει την αγορασμενη έκδοση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=ds.cooltool

 

Αυτή ν την έχω για την μπαταρία, προβάλλει στην οθόνη, υπάρχει και free έκδοση.

Δείχνω ευαισθησία στην θερμοκρασία, επειδή παλιά εκαψα,, την οθόνη,, σε ένα note 4.

Γενικά δεν είναι απόλυτα αξιόπιστες, μπορεί να δείχνει διαφορετικά η μία από την άλλη, στο max 10 βαθμούς διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τις τελευταίες μέρες παρατήρησα ότι σε λευκό φόντο φαίνονται ελάχιστα τα εικονίδια των εφαρμογών που έχω στην αρχική οθόνη. Είχε κάποιος παρόποιο πρόβλημα ή μήπως ξέρει κάποιος τι μπορεί να σημάινει; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τις τελευταίες μέρες παρατήρησα ότι σε λευκό φόντο φαίνονται ελάχιστα τα εικονίδια των εφαρμογών που έχω στην αρχική οθόνη. Είχε κάποιος παρόποιο πρόβλημα ή μήπως ξέρει κάποιος τι μπορεί να σημάινει; Ευχαριστώ
Burn in λέγεται και όσο περνάει ο καιρός θα γίνεται και χειρότερα . Αν έχεις ακόμα εγγύηση το πας samsung και είσαι κομπλέ .

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ζητάνε ένα χιλιάρικο για το τα καινούρια note 8/9 μόλις βγαίνουν και η πτώση της τιμής τους είναι ραγδαία σε λίγους μήνες... κοιτάω σε skroutz και αγγελίες και λέω αξίζει να δώσεις το 8 για 400 κατοστάρικα και άμα;;; :cry: :confused: αλλά και τι να πάρεις; αναμονή για το 10.. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ζητάνε ένα χιλιάρικο για το τα καινούρια note 8/9 μόλις βγαίνουν και η πτώση της τιμής τους είναι ραγδαία σε λίγους μήνες... κοιτάω σε skroutz και αγγελίες και λέω αξίζει να δώσεις το 8 για 400 κατοστάρικα και άμα;;; :cry: :confused: αλλά και τι να πάρεις; αναμονή για το 10.. :lol:

 

Στην ερώτησή σου "τι να πάρεις" η απάντηση είναι note 9.....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στην ερώτησή σου "τι να πάρεις" η απάντηση είναι note 9.....;)

 

Θεωρώ το "9" ότι είναι το "8" όπως έπρεπε να είχε κυκλοφορήσει. "Μικρές" διορθώσεις που βελτιώνουν το 8, αλλά χωρίς να παρέχουν κάτι ριζοσπαστικό, που να αξίζει τα 3 κατοστάρικα διαφορά που καλείσαι να πληρώσεις (για μεταχειρισμένο λέω πάντα).

Οπότε αν είσαι κάτοχος του 8 δεν βλέπω τον λόγο να πας στο 9.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ το "9" ότι είναι το "8" όπως έπρεπε να είχε κυκλοφορήσει. "Μικρές" διορθώσεις που βελτιώνουν το 8, αλλά χωρίς να παρέχουν κάτι ριζοσπαστικό, που να αξίζει τα 3 κατοστάρικα διαφορά που καλείσαι να πληρώσεις (για μεταχειρισμένο λέω πάντα).

Οπότε αν είσαι κάτοχος του 8 δεν βλέπω τον λόγο να πας στο 9.

 

Συμφωνώ στο πρώτο. Είναι το 8 όπως έπρεπε να βγει ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΓΉΚΕ. Κατά τα άλλα, η απίστευτη μπαταρία αξίζει την μετάβαση (μαζί με όλες τις υπόλοιπες βελτιώσεις βέβαια)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τί το ριζοσπαστικό περιμένατε να δείτε από το note8 σε 9 ? να ψήνει καφέ ή να πλένει ρούχα?!

Το note9 είναι ήδη "μεγάλη" αναβάθμιση σε σχέση με το 8....

Μόνο η μεγαλύτερη+φαρδύτερη οθόνη, η μεγαλύτερη μπαταρία, το μικρότερο κάτω πλαίσιο και τα πολύ πιό όμορφα χρώματα είναι από μόνα τους λόγος αγοράς.

Το note8 είναι παντόφλα και με μέτρια μπαταρία.

Εγώ δεν είχα κανένα σκόπο να αλλάξω αλλά όταν είδα live το 9άρι η απόφαση πάρθηκε εντός 10'!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τί το ριζοσπαστικό περιμένατε να δείτε από το note8 σε 9 ? να ψήνει καφέ ή να πλένει ρούχα?!

 

Το note9 είναι ήδη "μεγάλη" αναβάθμιση σε σχέση με το 8....

 

Μόνο η μεγαλύτερη+φαρδύτερη οθόνη, η μεγαλύτερη μπαταρία, το μικρότερο κάτω πλαίσιο και τα πολύ πιό όμορφα χρώματα είναι από μόνα τους λόγος αγοράς.

 

Το note8 είναι παντόφλα και με μέτρια μπαταρία.

 

Εγώ δεν είχα κανένα σκόπο να αλλάξω αλλά όταν είδα live το 9άρι η απόφαση πάρθηκε εντός 10'!!

Μη ξεχνάμε και στερεοφωνικό ήχο και spen για τηλεχειρισμό στις φωτογραφίες που εμένα μου έχει λύσει τα χέρια σε pro Mode και τριποδάκι.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ το "9" ότι είναι το "8" όπως έπρεπε να είχε κυκλοφορήσει. "Μικρές" διορθώσεις που βελτιώνουν το 8, αλλά χωρίς να παρέχουν κάτι ριζοσπαστικό, που να αξίζει τα 3 κατοστάρικα διαφορά που καλείσαι να πληρώσεις (για μεταχειρισμένο λέω πάντα).

Οπότε αν είσαι κάτοχος του 8 δεν βλέπω τον λόγο να πας στο 9.

 

Αμα είσαι στο 8 δεν πας στο 9 για κανένα λόγο είτε μεταχειρισμένο ειτε οχι. Aν είσαι σε κατώτερο του 8 η σε s7,s8 τοτε πας στο 9. Και πάλι δεν αξίζει γιατί σε λίγο θα βγούν τα s10 και θα πέσει λίγο ακόμα η τιμή του note 9. Η μονη ουσιαστική διαφορα που θα την δεις και θα πεις ναι είναι μεγάλη η διαφορα απο το 8 στο 9. Είναι η κάμερα στις νυχτερινές και η μπαταρία. Και λίγο το drain με κλειστή οθόνη που ξεπερνιέται με το Naptime.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Αμα είσαι στο 8 δεν πας στο 9 για κανένα λόγο είτε μεταχειρισμένο ειτε οχι. Aν είσαι σε κατώτερο του 8 η σε s7,s8 τοτε πας στο 9. Και πάλι δεν αξίζει γιατί σε λίγο θα βγούν τα s10 και θα πέσει λίγο ακόμα η τιμή του note 9. Η μονη ουσιαστική διαφορα που θα την δεις και θα πεις ναι είναι μεγάλη η διαφορα απο το 8 στο 9. Είναι η κάμερα στις νυχτερινές και η μπαταρία. Και λίγο το drain με κλειστή οθόνη που ξεπερνιέται με το Naptime.

 

Εγω μετα την τελευταια ενημερωση δεκεμβριου ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την μπαταρια απο εκει που εβγαζα μεχρι 4 ωρες sot πλεον βγαζω 5-6 σιγουρα , μια φορα εβγαλα και 7ωρες (μονο με wifi αλλα προηγουμενος δεν ειχα φτασει ποτέ με την ιδια χρηση που κανω παντα)

Οποτε η ουσιαστικη διαφορα ειναι στην καμερα ( που για μενα δεν νοιαζει τοσο αφου την κανω την δουλεια μου) . Εγω θα περιμενα το 10 παντως.

Link to comment
Share on other sites

Εγω μετα την τελευταια ενημερωση δεκεμβριου ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την μπαταρια απο εκει που εβγαζα μεχρι 4 ωρες sot πλεον βγαζω 5-6 σιγουρα , μια φορα εβγαλα και 7ωρες (μονο με wifi αλλα προηγουμενος δεν ειχα φτασει ποτέ με την ιδια χρηση που κανω παντα)

Οποτε η ουσιαστικη διαφορα ειναι στην καμερα ( που για μενα δεν νοιαζει τοσο αφου την κανω την δουλεια μου) . Εγω θα περιμενα το 10 παντως.

 

Όχι, είναι κυρίως στην μπαταρία. Γιατί αν με την χρήση σου βγάζεις 5-6 sot με το 9 θα βγάλεις 8.

Επίσης απο την στιγμή που τα τελευταία update βελτίωσαν την μπαταρία, έπεσε η απόδοση της συσκευής (μάλλον λογικό).

Επίσης υπάρχουν κι άλλες αναβαθμίσεις όπως πχ ο αποθηκευτικός χώρος που αυξήθηκε (ειδικά το 512) το πενάκι κλπ

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αμα είσαι στο 8 δεν πας στο 9 για κανένα λόγο είτε μεταχειρισμένο ειτε οχι. Aν είσαι σε κατώτερο του 8 η σε s7,s8 τοτε πας στο 9. Και πάλι δεν αξίζει γιατί σε λίγο θα βγούν τα s10 και θα πέσει λίγο ακόμα η τιμή του note 9. Η μονη ουσιαστική διαφορα που θα την δεις και θα πεις ναι είναι μεγάλη η διαφορα απο το 8 στο 9. Είναι η κάμερα στις νυχτερινές και η μπαταρία. Και λίγο το drain με κλειστή οθόνη που ξεπερνιέται με το Naptime.

 

Δεν συμφωνώ. Όταν θα βγει το 10 η τιμή θα είναι απλησίαστη. Επίσης θα πέσει η τιμή του 9 αλλά θα πέσει και η τιμή του 8 (και θα πέσει και η ζήτησή του) που πρέπει να πουλήσει για να πάρει το επόμενο. Με άλλα λόγια καλύτερα να δίνει μια διαφορά και να έχει φρέσκια ναυαρχίδα πάρα να μένει πίσω και να δίνει στο τέλος μαζεμένη την διαφορά....

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...