Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνήθως η επαναφορά εφαρμογών με τα δεδομένα τους και τη μνήμη cache δημιουργεί προβλήματα. Αυτό δεν γίνεται από τη Samsung που επαναφέρει σκέτες τις εφαρμογές χωρίς τις ρυθμίσεις τους .

Εγώ ποτέ δεν είχα πρόβλημα με επαναφορες απο cloud.

Η επαναφορά ρυθμίσεων της συσκευης δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα.

Κάποιες φορές κι εγώ έχω κάνει καθαρή εγκατάσταση, πιο πολύ για ψυχολογικούς λόγους όμως.

Τώρα το θέμα του παιδιού λογικά είναι η μπαταρία. Smartec και λύθηκε το πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως η επαναφορά εφαρμογών με τα δεδομένα τους και τη μνήμη cache δημιουργεί προβλήματα. Αυτό δεν γίνεται από τη Samsung που επαναφέρει σκέτες τις εφαρμογές χωρίς τις ρυθμίσεις τους .

Εγώ ποτέ δεν είχα πρόβλημα με επαναφορες απο cloud.

Η επαναφορά ρυθμίσεων της συσκευης δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα.

Κάποιες φορές κι εγώ έχω κάνει καθαρή εγκατάσταση, πιο πολύ για ψυχολογικούς λόγους όμως.

Τώρα το θέμα του παιδιού λογικά είναι η μπαταρία. Smartec και λύθηκε το πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

απο τη στιγμη που εστω και μια φορα διαβασα απο μελος οτι οταν επανεφερε back up ρυθμισεων δεν ειδε βελτιωση ενω με καθαρο στησιμο ειδε (δεν ειχε το προβλημα του παιδιου βεβαια που ειναι h/w σιγουρα), εχω επιλεξει να κανω το μεγιστο, που σημαινει στησιμο απο την αρχη.. το οποιο δεν ειναι και τοσο τραγικο αν κατσεις 1 ωριτσα και το πλακωσεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως η επαναφορά εφαρμογών με τα δεδομένα τους και τη μνήμη cache δημιουργεί προβλήματα. Αυτό δεν γίνεται από τη Samsung που επαναφέρει σκέτες τις εφαρμογές χωρίς τις ρυθμίσεις τους .

Εγώ ποτέ δεν είχα πρόβλημα με επαναφορες απο cloud.

Η επαναφορά ρυθμίσεων της συσκευης δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα.

Κάποιες φορές κι εγώ έχω κάνει καθαρή εγκατάσταση, πιο πολύ για ψυχολογικούς λόγους όμως.

Τώρα το θέμα του παιδιού λογικά είναι η μπαταρία. Smartec και λύθηκε το πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν είχες πρόβλημα με την επαναφορά γιατί προφανώς δεν είχες πρόβλημα και πριν από αυτή......

Αλλιως ισχύει ότι έγραψε ο Νίκος

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια την samsung δεν την ενδιαφερει ποσο κρατα στον καθενα η μπαταρια.Γιατι σου λεει οτι απο την στιγμη που βαζεις εφαρμογες τριτων δεν εγγυωμαι την υγεια της. Αλλωστε πολλοι που πιστευουν οτι βαζουν 'καλες' εφαρμογες αυτο παλι ειναι σχετικο.Εγω πχ.τον τελευταιο μηνα δουλευω μια καινουργια εφαρμογη με αποτελεσμα να ξεφυγω απο την 'στανταρ' καταναλωση που ειχα και με τρωει περιπου μια ωρα οθονη καθε μερα .Ομως για μενα την κραταω γιατι δουλευει αψογα.Γιαυτο...μην ασχοληστε.
Link to comment
Share on other sites

απο τη στιγμη που εστω και μια φορα διαβασα απο μελος οτι οταν επανεφερε back up ρυθμισεων δεν ειδε βελτιωση ενω με καθαρο στησιμο ειδε (δεν ειχε το προβλημα του παιδιου βεβαια που ειναι h/w σιγουρα), εχω επιλεξει να κανω το μεγιστο, που σημαινει στησιμο απο την αρχη.. το οποιο δεν ειναι και τοσο τραγικο αν κατσεις 1 ωριτσα και το πλακωσεις.
Ειλικρινά μου έχουν συμβεί και τα δύο..

 

Σε Note 4 έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αμέσως μετά επαναφορά όλων μέσω Google cloud και αντιμετώπισα τα ίδια κολλήματα (τα οποία με καθαρή εγκατάσταση και στήσιμο δεν υπήρχαν μετά).

Από την άλλη προχθές είχα στα χέρια μου ένα J5 το οποίο καθυστερούσε απίστευτα (3 OTA updates χωρίς factory reset). Πήρα backup μέσω Samsung cloud, έκανα factory και restore του Samsung backup και όμως ενώ επανήλθε εμφανισιακά, είδα τεράστια διαφορά και στην απόκριση. Εν ολίγοις έγινε η δουλειά πολύ γρήγορα και "αναίμακτα".

 

Tapatalked using my galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά μου έχουν συμβεί και τα δύο..

 

Σε Note 4 έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αμέσως μετά επαναφορά όλων μέσω Google cloud και αντιμετώπισα τα ίδια κολλήματα (τα οποία με καθαρή εγκατάσταση και στήσιμο δεν υπήρχαν μετά).

Από την άλλη προχθές είχα στα χέρια μου ένα J5 το οποίο καθυστερούσε απίστευτα (3 OTA updates χωρίς factory reset). Πήρα backup μέσω Samsung cloud, έκανα factory και restore του Samsung backup και όμως ενώ επανήλθε εμφανισιακά, είδα τεράστια διαφορά και στην απόκριση. Εν ολίγοις έγινε η δουλειά πολύ γρήγορα και "αναίμακτα".

 

Tapatalked using my galaxy S9

 

Σίγουρα αν ήταν δεδομένο ότι η επαναφορά back up είναι πάντα προβληματική δε θα υπήρχε.. Απλά λέμε ότι αφού μπαίνεις στη διαδικασία, κάνε το όσο πιο σωστά γίνεται.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μετά απο ολικη επαναφορά και στήσιμο μαμά η συμπεριφορά είναι υποδειγματική. Είχα μία ωρα οθόνη ανά 10%. Το ξεζούμισα κανονικά μεχρι που έφτασα στο 28% και άρχισε τα τρελλα. Αρχισε η μπαταρία να κατρακυλά.Βέβαια τέτοιο SOT ,6h 50 min δεν έχω δει ποτέ απ το κινητό και επαναλαμβάνω θεωρώ ότι η μπαταρία λειτουργεί σωστά αλλά γίνεται λάθος διαχείριση στον καταμερισμο ένδειξης ποσοστού τοις εκατό. Διαφορετικά η μπαταρία θα κραταγε 9-10 ΄ωρες SOT:blink: Από όσο γνωρίζω στην καλύτερη βγάζει 5-6 ώρες οθόνη. Δε μπορω να παραθέσω screenshot, δε με αφήνει η διαχείριση υποθέτω.

Ερώτημα τώρα. Βλέπω ότι έσκασε αναβάθμιση. Υποθέτω θα την δω κ εγώ σύντομα. Περνάω την αναβάθμιση ή το πάω smartec για εγχείριση? έχω την εντύπωση ότι αν γίνει αλλαγή μπαταρίας και μητρικής αλλάζουν και την οθόνη. Με άλλα λόγια το κινητό γίνεται βίδες. :O

Link to comment
Share on other sites

smartec φίλε. Μου θυμίζει πολύ τα κόλπα που μου έκανε η μπαταρία του note 2 όταν είχε παραδώσει πνεύμα. Εκεί στο 25 με 30% άρχιζε και την μια έδειχνε 4% μετά 12% μετά 1%, έκανα επανεκκίνηση και πήγαινε στο 19% και ξαφνικά έκλεινε. Μάλλον είσαι γκαντέμης και πήρες κάποιο με θέμα, πήγαινε και θα γίνει καινούργιο το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

το δικό μου μετά από επαναφορά εργοστασιακών (μέσω Samsung cloud μόνο μουσική και έγγραφα) και στήσιμο σαν νέα συσκευή, έχει υποδειγματική αυτονομία.Με ανοιχτά δεδομένα,2 κάρτες σιμ, GPS+BLUETOOTH+WIFI πάντα ανοιχτά μου βγάζει όλη μέρα από τις 7μιση και το βράδυ απομένει περίπου 30 % με sot 5 ώρες μέσο όρο.άστο 4-5 μέρες και αν δείς οτι δεν στρώνει απο βδομάδα για επισκευή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μετά απο ολικη επαναφορά και στήσιμο μαμά η συμπεριφορά είναι υποδειγματική. Είχα μία ωρα οθόνη ανά 10%. Το ξεζούμισα κανονικά μεχρι που έφτασα στο 28% και άρχισε τα τρελλα. Αρχισε η μπαταρία να κατρακυλά.Βέβαια τέτοιο SOT ,6h 50 min δεν έχω δει ποτέ απ το κινητό και επαναλαμβάνω θεωρώ ότι η μπαταρία λειτουργεί σωστά αλλά γίνεται λάθος διαχείριση στον καταμερισμο ένδειξης ποσοστού τοις εκατό. Διαφορετικά η μπαταρία θα κραταγε 9-10 ΄ωρες SOT:blink: Από όσο γνωρίζω στην καλύτερη βγάζει 5-6 ώρες οθόνη. Δε μπορω να παραθέσω screenshot, δε με αφήνει η διαχείριση υποθέτω.

Ερώτημα τώρα. Βλέπω ότι έσκασε αναβάθμιση. Υποθέτω θα την δω κ εγώ σύντομα. Περνάω την αναβάθμιση ή το πάω smartec για εγχείριση? έχω την εντύπωση ότι αν γίνει αλλαγή μπαταρίας και μητρικής αλλάζουν και την οθόνη. Με άλλα λόγια το κινητό γίνεται βίδες. :O

 

Δοκίμασε κάτι που κάναμε παλιά όταν γινόταν corrupt τα battery stats...

 

1. Το δουλεύεις μέχρι να σβήσει.

2. Το φορτίζεις ως το 100% ΣΒΗΣΤΟ.

3. Ανοίγεις και δοκιμάζεις.

Link to comment
Share on other sites

Σε βραδινές φωτογραφίες και όταν σημαδευω σε σημείο πολύ φωτεινό (π.χ λάμπα) μου κάνει κάποια φωτεινά σημάδια. Δεν έχει γρατζουνιές ο φακός. Ορίστε ένα παράδειγμά a50407513b47d7f4ab7f04d310f08207.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Α οκ!! Μου φάνηκε λίγο έντονο βέβαια , για αυτό ρώτησα. Βέβαια το κάνει μόνο υπό τέτοιες συνθήκες

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμβαινει σε ολες τις φωτογραφικες μηχανες. Ειναι αντανακλαση του φακου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μετά απο ολικη επαναφορά και στήσιμο μαμά η συμπεριφορά είναι υποδειγματική. Είχα μία ωρα οθόνη ανά 10%. Το ξεζούμισα κανονικά μεχρι που έφτασα στο 28% και άρχισε τα τρελλα. Αρχισε η μπαταρία να κατρακυλά.Βέβαια τέτοιο SOT ,6h 50 min δεν έχω δει ποτέ απ το κινητό και επαναλαμβάνω θεωρώ ότι η μπαταρία λειτουργεί σωστά αλλά γίνεται λάθος διαχείριση στον καταμερισμο ένδειξης ποσοστού τοις εκατό. Διαφορετικά η μπαταρία θα κραταγε 9-10 ΄ωρες SOT:blink: Από όσο γνωρίζω στην καλύτερη βγάζει 5-6 ώρες οθόνη. Δε μπορω να παραθέσω screenshot, δε με αφήνει η διαχείριση υποθέτω.

Ερώτημα τώρα. Βλέπω ότι έσκασε αναβάθμιση. Υποθέτω θα την δω κ εγώ σύντομα. Περνάω την αναβάθμιση ή το πάω smartec για εγχείριση? έχω την εντύπωση ότι αν γίνει αλλαγή μπαταρίας και μητρικής αλλάζουν και την οθόνη. Με άλλα λόγια το κινητό γίνεται βίδες. :O

 

ειναι ξεκαθαρο θεμα της μπαταριας, εκτος αν εισαι γκαντεμης και εχεις M/b, για μενα αν εισαι αθηνα αξιζει να πας smartec να μην ταλαιπρωρεισαι αλλο.

Οσο για το οτι εβγαλε καλη αποδοση η μπαταρια, δεν εχει να κανει, προφανως διαβαζει λαθος το ποσοστο που απομενει, αλλα αυτο σημαινει οτι εχει καποια "χαλασμενα" ας το πουμε κελια που δημιουργουν κενο και κλεινει και μετα διαβαζει το σωστο, απλα ειχες ξεμεινει και δεν το εβλεπε.

Για μενα αλλαξε τη μπαταρια και βλεπεις, και μη φοβασαι το χερι που μπαινει, ειναι οι διαδικασιες ισαξιες εργοστασιου, αν οχι καλυτερες αφου γινονται πιο προσεκτικα και περνανε τεστ, ενω στα εργοστασια ειναι πολυ τυποποιημενες μεν, αλλα δεν τα ελεγχουν ενα ενα απο οσο ξερω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπαν και τα παιδιά είναι (χοντρικά) αντανάκλαση των στοιχείων του φακού. Αν θες να το ψάξεις παραπάνω, το φαινόμενο ονομάζεται flare. Στο Ν8 το έχω παρατηρήσει κι εγώ και δεν είναι ενοχλητικό, υπάρχει σε πολύ μεγαλύτερη ένταση σε καποιες μηχανές-φακούς.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπαν και τα παιδιά είναι (χοντρικά) αντανάκλαση των στοιχείων του φακού. Αν θες να το ψάξεις παραπάνω, το φαινόμενο ονομάζεται flare. Στο Ν8 το έχω παρατηρήσει κι εγώ και δεν είναι ενοχλητικό, υπάρχει σε πολύ μεγαλύτερη ένταση σε καποιες μηχανές-φακούς.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Να σαι καλά φίλε. Το είχα λίγο άγχος γιατί στην αρχή μου φάνηκε υπερβολικό

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Μετά απο μια οικογενιακή ένταση πάνω στα νεύρα μου έστειλα το note στον τοίχο και δεν έμεινε τίποτα.

έσπασε προς πίσω και είναι νεκρό.

Την έχω αγορασμένη απο kaizer με ασφάλεια, νομίζω στον Ξηρογιανόπουλο τα ασφαλίζουν.

Επειδή μένω επαρχεία γνωρίζεται να μου πείτε πια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω για την επισκευή μεσω της ασφάλειας?

Θα πληρώσω εγώ τη ζημειά και θα περιμένω απο την ασφάλεια χρήματα ή κανονίζει το κέντρο επισκευής με την ασφαλιστική?

Το τηλέφωνο στην σμαρτεκ επισκευάζευται σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Μετά απο μια οικογενιακή ένταση πάνω στα νεύρα μου έστειλα το note στον τοίχο και δεν έμεινε τίποτα.

έσπασε προς πίσω και είναι νεκρό.

Την έχω αγορασμένη απο kaizer με ασφάλεια, νομίζω στον Ξηρογιανόπουλο τα ασφαλίζουν.

Επειδή μένω επαρχεία γνωρίζεται να μου πείτε πια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω για την επισκευή μεσω της ασφάλειας?

Θα πληρώσω εγώ τη ζημειά και θα περιμένω απο την ασφάλεια χρήματα ή κανονίζει το κέντρο επισκευής με την ασφαλιστική?

Το τηλέφωνο στην σμαρτεκ επισκευάζευται σωστά?

 

Αν πεις στην ασφάλεια ότι το έσπασες μόνος σου τότε αντίο....ασφάλεια.

Άσχετο αλλά είναι κρίμα να φτάνουμε σε τέτοιο σημείο και μάλιστα εντός οικογένειας. Όσο δίκιο κι αν έχουμε. Συγνώμη για την παρένθεση και μη το λάβεις ως παρατήρηση.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν πεις στην ασφάλεια ότι το έσπασες μόνος σου τότε αντίο....ασφάλεια.

Άσχετο αλλά είναι κρίμα να φτάνουμε σε τέτοιο σημείο και μάλιστα εντός οικογένειας. Όσο δίκιο κι αν έχουμε. Συγνώμη για την παρένθεση και μη το λάβεις ως παρατήρηση.

 

Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν πρέπει να πληρώσω εγώ την επισκευή και να περιμένω τα χρήματα απο την ασφάλεια η αν υπάρχει συνενόηση μεταξύ σερβις και ασφάλειας.

Στην περίπτωση μη επισκευής τί γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν πρέπει να πληρώσω εγώ την επισκευή και να περιμένω τα χρήματα απο την ασφάλεια η αν υπάρχει συνενόηση μεταξύ σερβις και ασφάλειας.

Στην περίπτωση μη επισκευής τί γινεται?

 

Λογικά πληρώνεις και μετά εισπράττεις από την ασφάλεια.. Σε άλλες περιπτώσεις θα μπορούσες να δώσεις εξουσιοδότηση στο κατάστημα για να εισπράξει την αποζημίωση απευθείας αυτό αλλά στην περίπτωσή σου δεν νομίζω πως γίνεται

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε καλά το ασφαλιστήριο και αν έχεις κάποια απορία πάρτους τηλέφωνο για να είσαι σίγουρος. Μην βασιστείς μόνο σε ό,τι σου πούμε εδώ πέρα. Κι εγώ έχω κάνει την ίδια ασφάλεια και νομίζω ότι πρέπει να πληρωθεί πρώτα από τον πελάτη και μετά σου καταθέτουν τα χρήματα. Φυσικά για σπάσιμο από πρόθεση ούτε λόγος...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν πρέπει να πληρώσω εγώ την επισκευή και να περιμένω τα χρήματα απο την ασφάλεια η αν υπάρχει συνενόηση μεταξύ σερβις και ασφάλειας.

Στην περίπτωση μη επισκευής τί γινεται?

 

Γιατί δεν παίρνεις να ρωτήσεις ? Δεν είναι ανάγκη να πεις όνομα.. Ρώτα και υποθετικό σαν πελάτης

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα, λοιπόν φίλε μου αρχές Ιουνίου έσπασε η οθόνη σε iPhone 8 plus της κόρης μου κι "ευτυχώς" είχα κάνει την ασφάλεια όπου στα iPhone εκτός από επισκευή σου δίνει και τη δυνατότητα αντικατάστασης, αυτό έγινε στις 3 Ιουνίου. Ζήτησα αντικατάσταση και μου ζητήθηκε το ποσό των 550€ (από το κατάστημα) μέσα σε μια εβδομάδα είχαμε τη συσκευή πίσω καινούρια? ( Δυστυχώς πέρα του οπτικού και του ελέγχου του imei δεν έχω κάτι άλλο που να πιστοποιεί πως είναι καινούριο) αλλά τα χρήματα μέχρι και σήμερα δεν τα έχω λάβει ακόμα (μετά από τηλεφώνημα μου είπαν περίπου 2 μήνες) και δυστυχώς η ασφάλεια αν και νέα συσκευή δεν συνεχίζει ούτε μπορώ να κάνω νέα όπως μου είπαν αφού δεν έχω νέα απόδειξη αγοράς, δεν ξέρω αν βοήθησα απλά μετέφερα την εμπειρία μου α και νομίζω δε χρειάζεται να εξηγήσεις τον τρόπο που έπαθε τη ζημιά στο κάτω κάτω βρες κάτι που να μη δείχνει πως αιτιος είσαι εσύ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

... Ωστόσο στο note 8 τη δεύτερη κιόλας μέρα που το είχα συνάδελφος μου το έριξε και ράγισε η οθόνη κάτω αλλά λόγο οικονομικού δεν το στέλνω ακόμα δυστυχώς είναι λίγο "αργά" ακόμα τα πράγματα στην Ελλάδα, φίλη στην Αμερική είχε πληρώσει 99$ την ασφάλεια κι έφτιαξε μπροστά πίσω iPhone X μέσα σε μια μέρα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...