Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι θέλεις να κρατήσει από τις τραπεζικές εφαρμογές? Δεν νομίζω να κρατάει κάτι από τις τραπεζικές εφαρμογές (αν θυμάμαι καλά)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο Alpha Wallet τις δηλωμένες κάρτες. Κυρίως όμως με νοιάζουν τα email accounts που έχω να μην τα ξαναπερνάω

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμείς με τα Hong Kong(SM-N9500) μοντέλα πότε θα λάβουμε την oreo?Που εκεί έπρεπε να πάει πρώτα. Δεν καταλαβαίνω τι κινήσεις είναι αυτές.
Και εγώ το ίδιο περιμένω.

Θα ήθελα να μου στείλεις ένα pm να επικοινωνήσουμε.

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

Στο Alpha Wallet τις δηλωμένες κάρτες. Κυρίως όμως με νοιάζουν τα email accounts που έχω να μην τα ξαναπερνάω

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Αν θυμάμαι καλά, τις κάρτες δεν τις κρατάει (έχω Πειραιώς) .

Όσο για τους λογαριασμούς email, ειδικά αν έχεις ασφάλεια σε 2 βήματα τότε θα πρέπει τουλάχιστον να επαληθευτούν ξανά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα μου ήρθε χτες η ενημέρωση σε oreo....την έκανα χωρίς κανένα reset με ένα σωρό εφαρμογές και πάει σφαίρα!!! Επίσης η μπαταρία βλέπω είναι πολύ καλυτερη.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα μου ήρθε χτες η ενημέρωση σε oreo....την έκανα χωρίς κανένα reset με ένα σωρό εφαρμογές και πάει σφαίρα!!! Επίσης η μπαταρία βλέπω είναι πολύ καλυτερη.....

 

Την πέρασα και εγώ από πάνω την αναβάθμιση. Τετάρτη νομίζω ήρθε σε μένα. Μέχρι στιγμής όλα καλά. Σημαντικές διαφορές δεν είδα βασικά,αν και δεν περίμενα σαν τρελός την αναβάθμιση. Από θέμα μπαταρία ελάχιστα καλύτερα με την ίδια χρήση. Το μόνο σπαστικό αν σβήσεις από την Status bar μια ειδοποίηση εξαφανίζεται και ο αριθμός από το εικονίδιο της εφαρμογής και έτσι ξεχνάω ότι έχω αδιαβαστα μηνύματα

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα μια από τα ίδια. Την πέρασα ΟΤΑ και όλα καλά.

Από μπαταρία πάει καλύτερα αλλά όχι κάτι σούπερ. Όπως είπανε Κι οι άλλοι υπάρχει η διαφορά στις ειδοποιησεις. Επίσης αν επιλέξεις να εμφανίζεται το περιεχόμενο τους στην οθόνη κλειδώματος βλέπεις όλο το κείμενο του μηνύματος και όχι μόνον τις πρώτες σειρές όπως πριν

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έκανα την επαναφορά. Μια σπιρτάδα παραπάνω την έχει. Για μπαταρία θα δω από αύριο γιατί προς το παρόν την έχω ταλαιπωρήσει με το στήσιμο κλπ. Οι ειδοποιήσεις του Facebook εξακολουθούν και δεν φαίνονται στο εικονίδιο της εφαρμογής.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα μου ήρθε χτες η ενημέρωση σε oreo....την έκανα χωρίς κανένα reset με ένα σωρό εφαρμογές και πάει σφαίρα!!! Επίσης η μπαταρία βλέπω είναι πολύ καλυτερη.....
Μια από τα ίδια! Πάει σφαίρα και έχω μέσα πάνω από 200 εφαρμογές.

 

Ένα πράγμα έχω εντοπίσει μόνο που δεν ξέρω αν είναι bug της αναβάθμισης ή γενικότερα με το oreo.

 

Όταν έχω σε multi window στο πάνω μέρος το YouTube να παίζει ένα βίντεο και κάτω οτιδήποτε, ας πούμε τον browser, αν πατήσω το κεντρικό κουμπί, αντί για να φύγουν τελείως στο παρασκήνιο τα προγράμματα, μαζεύονται στο επάνω μέρος με ένα κουμπί για να το κλείσεις. Δείτε την εικόνα για να καταλάβατε. Αν πιάσω την μπάρα και την που έχω με κόκκινο στην εικόνα και την κατεβάσω κάτω, ενώ θα έπρεπε να έρθει στο προσκήνιο το youtube, αυτό δεν εμφανίζεται. Συνεχίζει να δείχνει το desktop αλλά δεν ανταποκρίνεται τίποτα στο κινητό. Μετά από κανένα 2λεπτο ξεκολλάει.

 

Πολύ σημαντικό είναι να παίζει κάποιο βίντεο στο YouTube πριν πατήσετε το κουμπί να τα στείλετε στο παρασκήνιο αλλιώς λειτουργεί κανονικά. Στις εικόνες που έστειλα δεν έχω βάλει κάποιο βίντεο να παίζει για να φαίνεται ότι είναι η εφαρμογή του YouTube στο επάνω μέρος.

 

Θα το εκτιμούσα αν το δοκίμαζε και κάποιος άλλος να μου πει. Έτσι θα καταλάβω αν θέλω reset τελικά ή όχι.

 

Ευχαριστώ. 9c2f0757f0646ddefb426cd8545a2883.jpg76cff1cccd293aaa7ef164e7ba8a6560.jpg

 

Send from Tapatalk (SM-N950F)

Edited by xtatty
Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει μια ερωτηση σχετικα με τα εικονιδια της google chrome youtube κτλ που εχουν το ασπρο πλαισιο και δεν βγαινει απο τη σχετικη ρυθμιση.δεν ειναι bug ειναι νεα εμφανιση απο επιλογη της google ,Adaptive Icons.https://developer.android.com/guide/practices/ui_guidelines/icon_design_adaptive.html
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βαριέμαι το hard reset... Έτσι για να ξέρετε.. Αλλά δε θα γκρινιάξω σας το υπόσχομαι! :lol:
Δεν χρειάζεται αν όλα δουλεύουν κανονικά σε σπάνιες περιπτώσεις κάτι δεν πάει καλά και μπορεί να χρειαστεί hard reset. Στις υπόλοιπες όλα είναι οκ.
Μια από τα ίδια......

Επίσης όποιος θέλει καθαρή εγκατάσταση, ας το κάνει σωστά. Χωρίς επαναφορά από προηγούμενο back up. Αλλιώς δεν λέει..... Σωστές δουλειές.

Έτσι ακριβώς.
Παιδιά εμένα μου ήρθε χτες η ενημέρωση σε oreo....την έκανα χωρίς κανένα reset με ένα σωρό εφαρμογές και πάει σφαίρα!!! Επίσης η μπαταρία βλέπω είναι πολύ καλυτερη.....
Αν ήταν να θέλει όπως hard reset η Samsung δεν θα την έδινε ΟΤΑ.
Link to comment
Share on other sites

Όντως αυτό με τις ειδοποιήσεις ρε παιδιά έχει καταντήσει πολύ κουραστικό....Τι να πω.... Ποιά ιδιοφυΐα το έχει σκεφτεί αυτό να του δώσω συγχαρητήρια....

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει μια ερωτηση σχετικα με τα εικονιδια της google chrome youtube κτλ που εχουν το ασπρο πλαισιο και δεν βγαινει απο τη σχετικη ρυθμιση.δεν ειναι bug ειναι νεα εμφανιση απο επιλογη της google ,Adaptive Icons.https://developer.android.com/guide/practices/ui_guidelines/icon_design_adaptive.html

 

Έχω αγοράσει το nova, περίπου 6 €, και δεν έχω θέμα με τα εικονίδια.

Πραγματικά το εικονίδιο της chrome, το δείχνει με άσπρο περίγραμμα, από τις εφαρμογές όχι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης σε άσπρο πλαίσιο είναι τα εικονίδια

You tube

Play store

Gmail.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έλεγξα σε sony xz premium

Παλι σε άσπρο πλαίσιο εμφανίζονται τα εικονίδια της google.

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια! Πάει σφαίρα και έχω μέσα πάνω από 200 εφαρμογές.

 

Ένα πράγμα έχω εντοπίσει μόνο που δεν ξέρω αν είναι bug της αναβάθμισης ή γενικότερα με το oreo.

 

Όταν έχω σε multi window στο πάνω μέρος το YouTube να παίζει ένα βίντεο και κάτω οτιδήποτε, ας πούμε τον browser, αν πατήσω το κεντρικό κουμπί, αντί για να φύγουν τελείως στο παρασκήνιο τα προγράμματα, μαζεύονται στο επάνω μέρος με ένα κουμπί για να το κλείσεις. Δείτε την εικόνα για να καταλάβατε. Αν πιάσω την μπάρα και την που έχω με κόκκινο στην εικόνα και την κατεβάσω κάτω, ενώ θα έπρεπε να έρθει στο προσκήνιο το youtube, αυτό δεν εμφανίζεται. Συνεχίζει να δείχνει το desktop αλλά δεν ανταποκρίνεται τίποτα στο κινητό. Μετά από κανένα 2λεπτο ξεκολλάει.

 

Πολύ σημαντικό είναι να παίζει κάποιο βίντεο στο YouTube πριν πατήσετε το κουμπί να τα στείλετε στο παρασκήνιο αλλιώς λειτουργεί κανονικά. Στις εικόνες που έστειλα δεν έχω βάλει κάποιο βίντεο να παίζει για να φαίνεται ότι είναι η εφαρμογή του YouTube στο επάνω μέρος.

 

Θα το εκτιμούσα αν το δοκίμαζε και κάποιος άλλος να μου πει. Έτσι θα καταλάβω αν θέλω reset τελικά ή όχι.

 

Ευχαριστώ. 9c2f0757f0646ddefb426cd8545a2883.jpg76cff1cccd293aaa7ef164e7ba8a6560.jpg

 

Send from Tapatalk (SM-N950F)

Μόλις το δοκίμασα και μου λειτουργεί κανονικά. Όταν πατάω το home button το yt μαζεύεται πάνω όπως στην εικόνα σου, ύστερα όταν το σέρνω προς τα κάτω γεμίζει ακαριαία την οθόνη ενώ το βίντεο παίζει κανονικά καθ' όλη την διάρκεια.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα και μου λειτουργεί κανονικά. Όταν πατάω το home button το yt μαζεύεται πάνω όπως στην εικόνα σου, ύστερα όταν το σέρνω προς τα κάτω γεμίζει ακαριαία την οθόνη ενώ το βίντεο παίζει κανονικά καθ' όλη την διάρκεια.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Σε ευχαριστώ για την προσπάθεια φίλε μου. Το έλυσα το πρόβλημα. Έκανα εκκαθάριση των δεδομένων του YouTube και παίζει κανονικά! Δεν κολλάει.

 

Send from Tapatalk (SM-N950F)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι ένας χαρούμενος (περίπου) νέος κάτοχος ενός note 8.

Το αγόρασα σήμερα από γνωστό σκρουτζομάγαζο και παρατήρησα ότι είχε δύο αυτοκόλητα το box. Ένα κομμένο και ένα από πάνω δεύτερο που γράφει "european sim card only". Είναι φυσιολογικό παιδιά αυτό; Έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία; Φοβάμαι μήπως ήταν από επιστροφή ή refurbished συσκευή. Είναι ακριβώς όπως φαίνεται στη φωτογραφία στο παρακάτω post που βρήκα:

https://eu.community.samsung.com/t5/Smartphones-Tablets-Wearables/Samsung-Galaxy-S8-broken-seal/td-p/203338

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι ένας χαρούμενος (περίπου) νέος κάτοχος ενός note 8.

Το αγόρασα σήμερα από γνωστό σκρουτζομάγαζο και παρατήρησα ότι είχε δύο αυτοκόλητα το box. Ένα κομμένο και ένα από πάνω δεύτερο που γράφει "european sim card only". Είναι φυσιολογικό παιδιά αυτό; Έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία; Φοβάμαι μήπως ήταν από επιστροφή ή refurbished συσκευή. Είναι ακριβώς όπως φαίνεται στη φωτογραφία στο παρακάτω post που βρήκα:

https://eu.community.samsung.com/t5/Smartphones-Tablets-Wearables/Samsung-Galaxy-S8-broken-seal/td-p/203338

 

κανονικα οχι δεν πρεπε να συμβαινει αυτο,εγω θα πηγαινα για αλλαγη χθες!νεα συσκευη και να την ανοιξεις στο μαγαζι αν εισαι κοντα στην πολη περιοχη του καταστηματος.το τηλεφωνο εχει και καποια αυτοκολλητα στος πλευρες αυτα υπηρχαν;ειναι 4 αν θυμαμαι καλα πανω κατω δεξια αριστερα και ενα ασπρο πισω

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οταν αγοραζω τα κινητα συνηθως απο κωτσοβολο λογω δοσεων μεσω τραπεζας τα ανοιγω μπροστα εκει στο καταστημα αν εχουν καποιο θεμα με οθονη αυτοκολλητα κτλ

Link to comment
Share on other sites

κανονικα οχι δεν πρεπε να συμβαινει αυτο,εγω θα πηγαινα για αλλαγη χθες!νεα συσκευη και να την ανοιξεις στο μαγαζι αν εισαι κοντα στην πολη περιοχη του καταστηματος.το τηλεφωνο εχει και καποια αυτοκολλητα στος πλευρες αυτα υπηρχαν;ειναι 4 αν θυμαμαι καλα πανω κατω δεξια αριστερα και ενα ασπρο πισω

 

1 αυτοκόλλητο άσπρο εχει με το emei και το europian card sim only. Και στα Unboxing αυτα εχει.

Link to comment
Share on other sites

Ένα αυτοκόλλητο λευκό μικρό τετράγωνο στη πλάτη του τηλεφώνου είχε με ιμει και s/n. Επίσης είχε και τις μεμβράνες τις διάφανες μπρος πίσω χωρίς να φαίνεται να έχουν ξαναμπεί ή παραβιαστεί. Δλδ για να καταλάβω δεν έχετε παρόμοιο περιστατικό... πωωω ξενέρωσα

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι ένας χαρούμενος (περίπου) νέος κάτοχος ενός note 8.

Το αγόρασα σήμερα από γνωστό σκρουτζομάγαζο και παρατήρησα ότι είχε δύο αυτοκόλητα το box. Ένα κομμένο και ένα από πάνω δεύτερο που γράφει "european sim card only". Είναι φυσιολογικό παιδιά αυτό; Έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία; Φοβάμαι μήπως ήταν από επιστροφή ή refurbished συσκευή. Είναι ακριβώς όπως φαίνεται στη φωτογραφία στο παρακάτω post που βρήκα:

https://eu.community.samsung.com/t5/Smartphones-Tablets-Wearables/Samsung-Galaxy-S8-broken-seal/td-p/203338

 

Πάρε την samsung τηλέφωνο δώσε το imei και ρότα από που είναι η συσκευή. Kαι είσαι ok. Δεν παιζει να σου δώσουν refurbished στο skroutz μην σε ανήσυχη. Σε παραπολλές που είχα συσκευές πάντα έβλεπα κολλημένα αυτοκόλλητα το ένα πάνω στο άλλο. Και πάντα ήταν όλα ok. Αμα κάποιο σκρουτσομαγαζο έδινε ψεύτικα κινητά θα το ήξερε όλο το Myphone. Βαλε το phone info samsung και δες τι κινητό σου λέει ότι εχεις αμα το εχεις ανοιξει. Εμενα μια χαρά μου φαίνεται το κινητό σου πάντως. Θα σου ανεβάσω 2 φωτογραφίες να δεις τι εννοώ.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

1 αυτοκόλλητο άσπρο εχει με το emei και το europian card sim only. Και στα Unboxing αυτα εχει.

 

ειχε διαφανες μεμβρανες σε μενα δεν μπορει να θυμαμαι λαθος.δεξια αριστερα πανω κατω.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε την samsung τηλέφωνο δώσε το imei και ρότα από που είναι η συσκευή. Kαι είσαι ok. Δεν παιζει να σου δώσουν refurbished στο skroutz μην σε ανήσυχη. Σε παραπολλές που είχα συσκευές πάντα έβλεπα κολλημένα αυτοκόλλητα το ένα πάνω στο άλλο. Και πάντα ήταν όλα ok. Αμα κάποιο σκρουτσομαγαζο έδινε ψεύτικα κινητά θα το ήξερε όλο το Myphone. Βαλε το phone info samsung και δες τι κινητό σου λέει ότι εχεις αμα το εχεις ανοιξει. Εμενα μια χαρά μου φαίνεται το κινητό σου πάντως.

 

Ευχαριστώ πολύ! Μάλιστα το πήρα από το phonegallery που έχει πολύ καλές κριτικές! Τι να πω..

 

upd: κατέβασα την εφαρμογή και στο usage history--> battery discharge cycles είναι 0 και usage history-->battery health: 94.64%. Δεν το έχω καν φορτίσει παρεπιτπόντως. Η μπαταρία είναι νορμαλ να είναι κάτι λιγότερο από 100%;;

Επίσης CSC Country: Switzerland και Manufacturing Date: 27/12/2017.

Πρέπει να κοιτάξω κάτι άλλο;

Edited by Wishmaster87

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Μάλιστα το πήρα από το phonegallery που έχει πολύ καλές κριτικές! Τι να πω..

 

upd: κατέβασα την εφαρμογή και στο usage history--> battery discharge cycles είναι 0 και usage history-->battery health: 94.64%. Δεν το έχω καν φορτίσει παρεπιτπόντως. Η μπαταρία είναι νορμαλ να είναι κάτι λιγότερο από 100%;;

Επίσης CSC Country: Switzerland και Manufacturing Date: 27/12/2017.

Πρέπει να κοιτάξω κάτι άλλο;

 

Δες εμενα τις φωτογραφίες στο GoogleDrive μου. Είναι SM-Ν950F made in vietnam knox 0x0 πρέπει να σου λέει εσένα. Μετά στο hardware SamsungExynos, Arm-MaliG71 6GB κτλ.

 

https://drive.google.com/drive/folders/1I1flbY2WnOch_TYgA2uBVEz77DaCPe08

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...