Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καμια συμβουλή απο που να το αγοράσω? Την επόμενη βδομάδα υπολογίζω να κάνω την παραγγελία. Το γράφω αυτό, γιατί βλέπω μεγάλες διαφορές σε καταστήματα που βγάζει η αναζήτηση στο skroutz και η αναζήτηση που βγάζει στο bestprice. Ποιο θα προτιμούσατε?

 

Επίσης μια θεωρητική ερώτηση, υπάρχει η επιλογή της αγοράς κατευθείαν όλο το ποσό με τιμή λιανικής, αγορά με τιμολόγιο χωρίς ΦΠΑ μέσω κολλητού και τέλος η αγορά με πιστωτική και δόσεις οι οποίες θα προτιμούσα να είναι μάξιμουμ 3. Τι θα επιλέγατε?

Link to comment
Share on other sites

Me 7.1.1 είναι Νίκο.

Το πεν βοηθάει στις πιο άμεσες σημειώσεις, αλλά όχι ότι δεν ζώ και χωρίς αυτό. Είναι απλά το κάτι παραπάνω.

Χρήσιμο και στην ακριβή επιλογή κειμένου κλπ κλπ

 

μακαρι να ειναι 7.1.1, νομιζα πως ειχε μεινει στην 7.

Το Pen βοηθαει πολυ στην ακριβη επιλογη κειμενου, αλλα μεχρι να το βγαλεις πχ, το δαχτυλο εχει ηδη πατησει οθονη και με τον κερσορα το πας οπου θες. Θεωρω οτι θα ειναι βολικο σε οσους κανουν συχνη χρηση κειμενου και επιλογη αυτου κλπ. Εγω δηλαδη οσο το δουλεψα σπανια το χρειαστηκα.

Σε αμεσες σημειωσεις μονο οταν εδινε η γυναικα εντολες για σουπερμαρκετ... αλλιως στο evernote δε με βολεψε.

Τα ρωταω γιατι εχω κωλωσει λιγο με το s9+ μιας και το ηθελα για τη μπαταρια του.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σας έχω κάποια καλά νέα. Δεν ξέρω αν το ξέρετε αλλα υπάρχει τρόπος η non root users να κάνετε πλήρης uninstall οποια εφαρμογή θελε χωρίς να αναγκάζεστε να τις κάνετε freeze και τα μισά services και wakelocks να τρέχουν αναγκαστικά στο κινητο σας. Αν θέλετε μπορώ να σας κάνω post πως γίνετε. Δεν έχω βρει κάποιο script να το κάνει αυτόματα. Προς το παρόν θέλει να γίνει χειροκίνητα και θα εξαφάνιση οποια εφαρμογή θέλετε. Για παράδειγμα η ρουφήχτρα το facebook που ειναι προεγκατεστημένο έφαγε πλήρης delete χωρίς να υπάρχει root στη συσκευή και χωρίς knox να εχει γραψη.
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να ειναι 7.1.1, νομιζα πως ειχε μεινει στην 7.

Το Pen βοηθαει πολυ στην ακριβη επιλογη κειμενου, αλλα μεχρι να το βγαλεις πχ, το δαχτυλο εχει ηδη πατησει οθονη και με τον κερσορα το πας οπου θες. Θεωρω οτι θα ειναι βολικο σε οσους κανουν συχνη χρηση κειμενου και επιλογη αυτου κλπ. Εγω δηλαδη οσο το δουλεψα σπανια το χρειαστηκα.

Σε αμεσες σημειωσεις μονο οταν εδινε η γυναικα εντολες για σουπερμαρκετ... αλλιως στο evernote δε με βολεψε.

Τα ρωταω γιατι εχω κωλωσει λιγο με το s9+ μιας και το ηθελα για τη μπαταρια του.

Πολλές φορές μπορείς να έχεις βγάλει το πενάκι και να κάνεις περιήγηση με αυτό (browsing κλπ, τα πάντα) και όπου χρειάζεσαι να κάνεις χρήση και των λειτουργιών του. Βολεύει άμα είσαι στον καναπέ και χαζεύεις.

 

Στο evernote δεν βολεύει, αλλά για πρόχειρες σημειώσεις (που δεν θα χρειαστεί να τις ξαναδείς) είναι ότι πρέπει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές μπορείς να έχεις βγάλει το πενάκι και να κάνεις περιήγηση με αυτό (browsing κλπ, τα πάντα) και όπου χρειάζεσαι να κάνεις χρήση και των λειτουργιών του. Βολεύει άμα είσαι στον καναπέ και χαζεύεις.

 

Στο evernote δεν βολεύει, αλλά για πρόχειρες σημειώσεις (που δεν θα χρειαστεί να τις ξαναδείς) είναι ότι πρέπει.

 

ετσι ειναι, απλα εγω ετυχε να μην κανω τετοια χρηση αρκετα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σας έχω κάποια καλά νέα. Δεν ξέρω αν το ξέρετε αλλα υπάρχει τρόπος η non root users να κάνετε πλήρης uninstall οποια εφαρμογή θελε χωρίς να αναγκάζεστε να τις κάνετε freeze και τα μισά services και wakelocks να τρέχουν αναγκαστικά στο κινητο σας. Αν θέλετε μπορώ να σας κάνω post πως γίνετε. Δεν έχω βρει κάποιο script να το κάνει αυτόματα. Προς το παρόν θέλει να γίνει χειροκίνητα και θα εξαφάνιση οποια εφαρμογή θέλετε. Για παράδειγμα η ρουφήχτρα το facebook που ειναι προεγκατεστημένο έφαγε πλήρης delete χωρίς να υπάρχει root στη συσκευή και χωρίς knox να εχει γραψη.

Για δώσε πράμα στο λαό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σας έχω κάποια καλά νέα. Δεν ξέρω αν το ξέρετε αλλα υπάρχει τρόπος η non root users να κάνετε πλήρης uninstall οποια εφαρμογή θελε χωρίς να αναγκάζεστε να τις κάνετε freeze και τα μισά services και wakelocks να τρέχουν αναγκαστικά στο κινητο σας. Αν θέλετε μπορώ να σας κάνω post πως γίνετε. Δεν έχω βρει κάποιο script να το κάνει αυτόματα. Προς το παρόν θέλει να γίνει χειροκίνητα και θα εξαφάνιση οποια εφαρμογή θέλετε. Για παράδειγμα η ρουφήχτρα το facebook που ειναι προεγκατεστημένο έφαγε πλήρης delete χωρίς να υπάρχει root στη συσκευή και χωρίς knox να εχει γραψη.

 

 

Καλό θα ήταν να έγραφες λίγα λόγια στο

Τροποποιήσεις/Βελτιώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ παρ πολύ μια βοήθεια πέρασα το substratum στο note 8 κάτι έκανα λάθος και μετά από επανεκκίνηση δεν ξεκινάει το τηλέφωνο μου βγάζει μηνύματα λάθους και διχνει μαύρη οθόνη τι κάνω σας παρακαλώ μια βοήθεια πως μπορώ να το επαναφέρω στις εργοστασιακές ρύθμισεις

 

Σας παρακαλώ μια βοήθεια έχω πανικοβληθεί

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σας παρακαλώ μια βοήθεια

Σας παρακαλώ πολύ μια βοήθεια

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σας παρακαλώ μια βοήθεια

Με έχει πιάσει πανικός

Δεν μπορώ Ούτε να το κλείσω δεν υπακούει η οθόνη

Σας παρακαλώ μια βοήθεια

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια βοήθεια σας παρακαλώ παρά πολύ

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ παρ πολύ μια βοήθεια πέρασα το substratum στο note 8 κάτι έκανα λάθος και μετά από επανεκκίνηση δεν ξεκινάει το τηλέφωνο μου βγάζει μηνύματα λάθους και διχνει μαύρη οθόνη τι κάνω σας παρακαλώ μια βοήθεια πως μπορώ να το επαναφέρω στις εργοστασιακές ρύθμισεις

 

Σας παρακαλώ μια βοήθεια έχω πανικοβληθεί

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σας παρακαλώ μια βοήθεια

Σας παρακαλώ πολύ μια βοήθεια

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σας παρακαλώ μια βοήθεια

Με έχει πιάσει πανικός

Δεν μπορώ Ούτε να το κλείσω δεν υπακούει η οθόνη

Σας παρακαλώ μια βοήθεια

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια βοήθεια σας παρακαλώ παρά πολύ

επιχείρησε να μπεις σε recovery mode και να κάνεις Επαναφορά εργοστασιακών

 

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Σε root συσκευή είναι πολύ απλό και εύκολο να ξεμπλοκάρει το κινητό από substratum theme κακουχία με ένα rescue.zip αρχείο που απλά το εγκαθιστάς,αφαιρεί όλα τα overlays και επαναφέρει τη συσκευή όπως πριν βάλεις τα overlay.

 

Σε μη root συσκευές λογικα πρέπει να έχει αντίστοιχη μέθοδο.

 

Πατα συνεχή power button συν volume down έως επανεκκινήσει η παρατεταμένα power button.

 

Μήπως έρθει στα ίσια του.

 

Αλλιώς αν δεν έρθει στα ίσια του πατά power button + volume up έως μπεις recovery και από εκεί επαναγορά(wipe data/factory reset)

 

Αυτή η τελευταία εσχάτη λύση που όμως δυστυχώς θα χάσεις τα πάντα και στήσιμο συσκευής από την αρχή.

 

 

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να κλείσω το τηλέφωνο δεν δουλεύει το touch

Καταρχήν μη ανχωνεσαι ανεφ λογου. Δεν έπαθε τίποτα το κινητο, αν χαλαγε έτσι εύκολα..

Δοκίμασε συνδιασμους πληκτων για να κανει restart. Ταυτόχρονα volume - και power button για λιγα δευτερόλεπτα. Ίσως και το Bixby κουμπί μαζί. Δε θυμάμαι στο νοτε μιας και δεν κόλλησε ποτε. Δοκίμασε τα.

Πιθανότατα μολις κανει ρεσταρτ πατας ολα μαζι αλλα το volume + αυτη τη φορα και σου βγαζει το μενου να κανεις επαναφορα εργοστάσιακων δεδομένων αν δεν βρεις άλλη λυση.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί τίποτα από το touch δεν μπορώ ούτε επανεκκίνηση να κάνω ούτε να το κλείσω για να μπω σε recover mode με power button & volume down
Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί τίποτα από το touch δεν μπορώ ούτε επανεκκίνηση να κάνω ούτε να το κλείσω για να μπω σε recover mode με power button & volume down

 

Volume up για recovery όχι down.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται touch,κρατα πατημένα ταυτόχρονα

Vol Up+ Bixbie button + Power μέχρι να μπείς στο μαμα recovery.

Πήγαινε wipe data factory reset και είσαι έτοιμος.

Παρα πολύ απλό,μην αγχώνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Πως θα κλείσω το τηλέφωνο για να κάνω αυτό που μου είπατε ;
Link to comment
Share on other sites

Το κατάφερα δεν έχω λόγια να σας ευχαριστήσω όλους όσους με βοηθήσατε χίλια ευχαριστώ !!!!!! Edited by xristos1975
Link to comment
Share on other sites

Το κατάφερα δεν έχω λόγια να σας ευχαριστήσω όλους όσους με βοηθήσατε χίλια ευχαριστώ !!!!!!

Θα παθεις κανα έμφραγμα εσύ.. Ηρεμία, δε χαλανε έτσι τα κινητα.. :lol:

Θυμήθηκα τον εαυτο μου με Galaxy s2, όταν δεν δουλεύε ούτε το download mode χαχα :lol:

Ακόμα και τότε είχα βρει λυση, οχι για κατι τοσο απλο..

Link to comment
Share on other sites

Κάτι για όσους σκέφτονται να το αγοράσουν το τηλ.

 

Αν εξαιρέσεις τη μπαταρία ότι δεν είναι ότι καλύτερο κατά τα αλλά μιλάμε για μια υπέροχη συσκευή.Σκεφτειτε επειδή έχω το κόλλημα να αλλάζω συσκευές συνέχεια το έχω βαρεθεί αλλά ξέρω πως ότι αλλαγή κάνω θα το μετανιώσω και θα ξαναγυρίσω.

 

Σύγκεκριμενα το είχα Νοέμβριο Δεκέμβριο εκεί με πιάνει η βαρεμάρα και παίρνω το Χ το οποίο με το ζόρι το κράτησα μήνα.Στη συνέχεια πήρα pixel 2 xl το οποίο το κράτησα οριακά μήνα στο οποίο μου έλειψαν η ποιότητα της οθόνης του note,η dual sim και κάποιες ευκολίες άλλες όπως η εγγραφή κλήσεων που άλλοτε δούλευε και άλλοτε όχι.Η μπαταρία του βέβαια είναι καλύτερη.Επισης μη νομίζεται ότι δεν κάνει σκαλωματα μου έκανε σε ένα μήνα περισσότερα απ το note.Ενδιαμεσα είχα δοκίμασει και mix 2 το οποίο υπολείπεται πολύ σε σχέση με το note.

 

Τώρα βλέπω βγάζει την Oreo και θεωρώ πολύ πιθανό να μην αναβάθμισω γιατί φοβάμαι ότι μπορεί να μη βγει σε καλό.Ηδη τα s9 δεν ηχογραφούν και επίσης δε ξέρω αν θα είναι καλή υλοποίηση.

 

Κλείνοντας αυτό που θέλω να πω είναι πως για μενα ακόμα και τώρα είναι η κορυφαία συσκευή.Ειδικα αν είχε στέρεο ηχεία δε θα του έλειπε τίποτα αλλά νταξει δε το λες τόσο πολύ σημαντικά.Για όποιον το σκέφτεται να το πάρει μη διστάσει.

Εξαιρετική συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφή κλήσης πως ακριβώς κάνεις;

Δεν το έχω προσέξει, έχει κάποιο πλήκτρο κατά την διάρκεια της κλήσης ή με κάποια εφαρμογή;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφή κλήσης πως ακριβώς κάνεις;

Δεν το έχω προσέξει, έχει κάποιο πλήκτρο κατά την διάρκεια της κλήσης ή με κάποια εφαρμογή;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εφαρμογη...Εγώ χρησιμοποιώ το acr τις ηχογραφεί όλες αυτόματα χωρίς να ασχολούμαι και όποτε έχω χρόνο πάω και τις σβήνω.
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογη...Εγώ χρησιμοποιώ το acr τις ηχογραφεί όλες αυτόματα χωρίς να ασχολούμαι και όποτε έχω χρόνο πάω και τις σβήνω.
Την κατέβασα να την δοκιμάσω, ευχαριστώ!

Στην μορφή ηχογράφησης,το αφήνεις M4A ή παίζει καμιά καλύτερη ποιότητα;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα να την δοκιμάσω, ευχαριστώ!

Στην μορφή ηχογράφησης,το αφήνεις M4A ή παίζει καμιά καλύτερη ποιότητα;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οτι είχε από default έχω αφήσει...Την έχω αγορασμένη.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...