Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα και χρονια πολλα!

Απο τη στιγμη που ειναι βαμμενο και μαλιστα glossy, λογικο ειναι να ειναι υπερευαισθητο σε μικρες αμιχες και φαινομενα τυπου "αραχνη". Προσωπικα, το θεωρω αναμενομενο και θα προτιμουσα αβαφο το αλουμινιο.

Χρειαζεται τακτικο καθαρισμα του κινητου και της θηκης, με υγρο πανακι.

Ποια θηκη εχει ο φιλος σου?

 

Kαλησπερα Γιαννη,

Χρονια πολλα!

Την rinkge onyx εχει.

Πολυ ωραια θηκη. Αλλα ειχε μαζεψει απειρη σκονη μεσα. Δεν νομιζω φυσικα να φταιει η θηκη. Περισσοτερο φταιει οτι απο τοτε που πηρε το τηλεφωνο δεν την ειχε καθαρισει εσωτερικα ποτε.

 

Το κακο με την ''αραχνη'' ειναι οτι ναι μεν δεν φαινεται ευκολα αλλα κοβει αρκετα την ''λαμψη'' που εχει το μεταλλο γιατι κανει μια αισθητη θαμπαδα αν παραγινει.

Edited by Leon_G
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα αυτό το πρόγραμμα το επεξεργάστηκα λίγο και το ξανά έσβησα! Πάρα πολλά από το μενού μου είναι από πίσω το φόντος μαύρο! Πώς θα επαναφέρω όλα αυτά!?89a4893cd401920c00af1366ddc921f2.jpg

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα πρέπει να το ξανά βάλεις και εκεί που έκανες επιλογή για το τι θα γίνει εγκατάσταση να τα από επιλέξεις και να κάνει απεγκατάσταση των εφαρμογών αυτών. Αν δεν βγάλεις άκρη θα σου πω λεπτομέριες σε λίγη ώρα που θα το κάνω εγκατάσταση για να σου πω τι ακριβώς πρέπει να κάνεις.

 

Samsung Note 8

Link to comment
Share on other sites

Καλύπτω με το χέρι τους αισθητήρες στην πάνω πλευρά του τηλ και η φωτηνότητα δεν αλλάζει.

 

Το Note8 έχει 2 αισθητήρες αυτόματης φωτεινότητας. 1 μπροστά και 1 στην πίσω επιφάνεια της συσκευής.

 

The Galaxy Note8 is the first Smartphone (together with the Galaxy S8) to have a second Ambient Light Sensor on the back that also measures the surrounding ambient light behind the phone and then uses both measured values to adjust the display Brightness based on the front and back lighting. The Galaxy Note8 Automatic Brightness Control has also been enhanced to provide improved response and transition times with changing ambient light levels to give your eyes the proper amount of time to adjust to the new levels.

 

http://www.displaymate.com/Galaxy_Note8_ShootOut_100.htm

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να το ξανά βάλεις και εκεί που έκανες επιλογή για το τι θα γίνει εγκατάσταση να τα από επιλέξεις και να κάνει απεγκατάσταση των εφαρμογών αυτών. Αν δεν βγάλεις άκρη θα σου πω λεπτομέριες σε λίγη ώρα που θα το κάνω εγκατάσταση για να σου πω τι ακριβώς πρέπει να κάνεις.

 

Samsung Note 8

Φιλε μου σε ευχαριστω!επρεπε να το ξαναβαλω!

 

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα τα φώτα σας και να ρωτήσω αν κάποιος έχει κάνει την μετάβαση αυτή !Εχω εδώ και δυόμιση μήνες ένα 7plus 128 πολύ ευχαριστημένος όμως με περιορίζει σε κάποια πράγματα το iOS που θέλω να κάνω !Και σκέφτομαι την αγορά του note 8 πριν υπήρξα κάτοχος του s6edge plus ήμουν πολύ ευχαριστημένος .Δεν ξέρω από μπαταρία τι λέει γιατί ακούω και θετικά και αρνητικά .Απο κάμερα και οθόνη έχει μεγάλη διαφορά υπέρ το Samsung ? Αξίζει να κάνω την κίνηση με + 200ευρω από την τσέπη μου+ Την πωλειση του iphone ???(κάνω και μια άλλη σκέψη περίεργη ...με τα 200€ να πάρω μια απλή android συσκευή και να κάνω και αυτά που δεν μπορώ να κάνω με το μήλο )....Κάθε άποψη καλοδεχούμενη !!!!
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε ένα θεματάκι, γράψε το ίδιο => πάτα λινκ (επιλογή συσκευής) και σίγουρα θα έχεις καλύτερες/αξιόπιστες γνώμες...εκτός αν στο επίσημο νήμα του νοτελιού ψάχνεις την επιβεβαίωσή σου! Edited by Manossef
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα τα φώτα σας και να ρωτήσω αν κάποιος έχει κάνει την μετάβαση αυτή !Εχω εδώ και δυόμιση μήνες ένα 7plus 128 πολύ ευχαριστημένος όμως με περιορίζει σε κάποια πράγματα το iOS που θέλω να κάνω !Και σκέφτομαι την αγορά του note 8 πριν υπήρξα κάτοχος του s6edge plus ήμουν πολύ ευχαριστημένος .Δεν ξέρω από μπαταρία τι λέει γιατί ακούω και θετικά και αρνητικά .Απο κάμερα και οθόνη έχει μεγάλη διαφορά υπέρ το Samsung ? Αξίζει να κάνω την κίνηση με + 200ευρω από την τσέπη μου+ Την πωλειση του iphone ???(κάνω και μια άλλη σκέψη περίεργη ...με τα 200€ να πάρω μια απλή android συσκευή και να κάνω και αυτά που δεν μπορώ να κάνω με το μήλο )....Κάθε άποψη καλοδεχούμενη !!!!

 

 

Πολύ καλύτερη και μεγαλύτερη οθόνη, αρκετά καλύτερη κάμερα, Dual sim, μπαταρία περίπου στα ίδια επίπεδα λίγο καλύτερη του Note....Αν και υπέρ ευχαριστημένος με το Note 8 (για εμενα είναι η καλύτερη & πληρέστερη συσκευή για το 2017) θα σου πρότεινα να δεις και το Huawei Mate 10 pro για το οποίο ακούγονται πολύ καλά σχόλια και σε μπαταρία σαρώνει με διαφορά από ότι κυκλοφορεί ή έχει κυκλοφορήσει γενικά στην τοπ κατηγορία...

Αλλά Note 8 με Spen και την τεράστια υπέροχη οθοναρα του δεν είναι....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα τα φώτα σας και να ρωτήσω αν κάποιος έχει κάνει την μετάβαση αυτή !Εχω εδώ και δυόμιση μήνες ένα 7plus 128 πολύ ευχαριστημένος όμως με περιορίζει σε κάποια πράγματα το iOS που θέλω να κάνω !Και σκέφτομαι την αγορά του note 8 πριν υπήρξα κάτοχος του s6edge plus ήμουν πολύ ευχαριστημένος .Δεν ξέρω από μπαταρία τι λέει γιατί ακούω και θετικά και αρνητικά .Απο κάμερα και οθόνη έχει μεγάλη διαφορά υπέρ το Samsung ? Αξίζει να κάνω την κίνηση με + 200ευρω από την τσέπη μου+ Την πωλειση του iphone ???(κάνω και μια άλλη σκέψη περίεργη ...με τα 200€ να πάρω μια απλή android συσκευή και να κάνω και αυτά που δεν μπορώ να κάνω με το μήλο )....Κάθε άποψη καλοδεχούμενη !!!!
Φίλε μου Ένα θα σου πω! ήμουνα κάτοχος iPhone ακριβώς δέκα χρόνια από το πρώτο που βγήκε μέχρι και το 7 Plus! Είπα να αλλάξω και να πάρω το Note 8 και δεν πρόκειται να ξαναγυρίσω ποτέ πίσω!!!

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Note8 έχει 2 αισθητήρες αυτόματης φωτεινότητας. 1 μπροστά και 1 στην πίσω επιφάνεια της συσκευής.

 

The Galaxy Note8 is the first Smartphone (together with the Galaxy S8) to have a second Ambient Light Sensor on the back that also measures the surrounding ambient light behind the phone and then uses both measured values to adjust the display Brightness based on the front and back lighting. The Galaxy Note8 Automatic Brightness Control has also been enhanced to provide improved response and transition times with changing ambient light levels to give your eyes the proper amount of time to adjust to the new levels.

 

http://www.displaymate.com/Galaxy_Note8_ShootOut_100.htm

 

Παρατήρησα ότι οταν βγαζω την θήκη τότε η αυτόματη φωτεινότητα λειτουργεί. Πραγμα που δεν ισχύει με την θήκη στο τηλ.

Η απορία μου είναι οτι δεν υπάρχουν πολλές αναφορές για το πρόβλημα αυτό. Βρήκα μόνο μία για μια θήκη της Spigen (Liquid Armor).

Αυτό σημαίνει ότι το πρόβλημα δεν εμφανίζεται σε όλα τα τηλ. ή υπάρχουν θήκες που δεν δημιουργούν το πρόβλημα αυτό.

Είμαι σε αναζήτηση συνδυασμού θήκης (οχι τύπου βιβλίο) και screen protector που να συνεργάζονται μεταξύ τους (η θήκη να μην βγάζει το screen protector) να μην γίνει το τηλ τουβλο, να προστατεύει αποτελεσματικά το τηλ και να λειτουργεί και η αυτόματη φωτεινότητα.

Μήπως ζητάω πολλά:blink:

Θα ήθελα τις απόψεις σας για κάποιο συνδυασμό θήκης και screen protector που να καλύπτει τις ανάγκες αυτές

Θάσος το πράσινο νησί

http://villakoukoudis.com

http://www.thassos-rent-a-bike.com

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα εχω τα εξης:

Spigen rugged armor με γυαλι terrapin https://www.uniqueshop.gr/gialini-membrani-galaxy-note-8.html

Ολα καλα προς το παρον.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα τα φώτα σας και να ρωτήσω αν κάποιος έχει κάνει την μετάβαση αυτή !Εχω εδώ και δυόμιση μήνες ένα 7plus 128 πολύ ευχαριστημένος όμως με περιορίζει σε κάποια πράγματα το iOS που θέλω να κάνω !Και σκέφτομαι την αγορά του note 8 πριν υπήρξα κάτοχος του s6edge plus ήμουν πολύ ευχαριστημένος .Δεν ξέρω από μπαταρία τι λέει γιατί ακούω και θετικά και αρνητικά .Απο κάμερα και οθόνη έχει μεγάλη διαφορά υπέρ το Samsung ? Αξίζει να κάνω την κίνηση με + 200ευρω από την τσέπη μου+ Την πωλειση του iphone ???(κάνω και μια άλλη σκέψη περίεργη ...με τα 200€ να πάρω μια απλή android συσκευή και να κάνω και αυτά που δεν μπορώ να κάνω με το μήλο )....Κάθε άποψη καλοδεχούμενη !!!!

Ολα ειναι υπερ του note εκτος ισως την μπαταρία μια και εχεις το plus,το δευτερο και φτηνο android μονο προβλημα το βλεπω και φανταζομαι οτι σε λίγο καιρο θα καταλήξει σε κανενα συρταρι

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα εχω τα εξης:

Spigen rugged armor με γυαλι terrapin https://www.uniqueshop.gr/gialini-membrani-galaxy-note-8.html

Ολα καλα προς το παρον.

Ωραία θήκη και tempered glass.

Η αυτόματη φωτεινοτητα σου δουλεύει?

Θάσος το πράσινο νησί

http://villakoukoudis.com

http://www.thassos-rent-a-bike.com

Link to comment
Share on other sites

Ωραία θήκη και tempered glass.

Η αυτόματη φωτεινοτητα σου δουλεύει?

Ναι, δεν εχω παρατηρησει καποιο προβλημα.

Η θηκη τα σπαει, ειναι φθηνη, ποιοτικοτατη, μπαινει βγαινει ευκολα και ειναι και ομορφη.

το γυαλι για την τιμη του, κανει οτι και τα γυαλια που κοστιζουν τριπλασια χρηματα.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ολα ειναι υπερ του note εκτος ισως την μπαταρία μια και εχεις το plus,το δευτερο και φτηνο android μονο προβλημα το βλεπω και φανταζομαι οτι σε λίγο καιρο θα καταλήξει σε κανενα συρταρι

 

Κινητό με 200€ δεν νομίζω πως θα του δημιουργήσει πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσωπικα εχω τα εξης:

Spigen rugged armor με γυαλι terrapin https://www.uniqueshop.gr/gialini-membrani-galaxy-note-8.html

Ολα καλα προς το παρον.

 

Γνωρίζεις αν το τζάμι συνεργάζεται με την αλκανταρα?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα. Μολις εγκατεστησα την ενημερωση και μου φαινεται 20% γρηγοροτερο. Πεταει νομιζω. Καποιος αλλος?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα. Μολις εγκατεστησα την ενημερωση και μου φαινεται 20% γρηγοροτερο. Πεταει νομιζω. Καποιος αλλος?
Χρόνια πολλά και καλα σε όλους παιδιά!!

Να φανταστώ η έκδοση παραμένει σε 7.1.1 ετσι;

Μέσα στην ημέρα θα την εγκαταστήσω κι εγώ κάνοντας απλά wipe cache.

 

Sent from my Galaxy Note 8

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα παιδια με υγεια και χιουμορ! Για δεκεμβρη μηνα περασαν συνολικα 9 συσκευες :p απο τα χερια μου τις εδωσα ολες και εμεινα με τον γερολυκο Note2 το Note8 και το J7 2017.Αρκετα καλες συσκευες αυτες που ειχα αλλα ολες καπου εχαναν τοσο τεχνικα και φυσικα στο θεμα της οθονης.Ναστε ολοι καλα.:D
Link to comment
Share on other sites

Κινητό με 200€ δεν νομίζω πως θα του δημιουργήσει πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γνωρίζεις αν το τζάμι συνεργάζεται με την αλκανταρα?

Δεν το γνωριζω Κωστα. Παρολα αυτα λεει οτι συνεργαζεται με ολες τις θηκες, φανταζομαι και με τις επισημες της σαμσουγκ (προτιστως θα ελεγα με αυτες).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται...defc9a2a42d1458bbd6917572fd781fd.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την έβαλα τελικά κι εγω πριν από λίγο. Δεν έχω παρατηρήσει κάτι το καινούργιο μέχρι στιγμής.

 

Sent from my Galaxy Note 8

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα τελικά κι εγω πριν από λίγο. Δεν έχω παρατηρήσει κάτι το καινούργιο μέχρι στιγμής.

 

Sent from my Galaxy Note 8

Όλα καλα δεν το δούλεψα πολύ να δω κάτι..0a10a355af07272d3c5752632e33703a.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να το ξανά βάλεις και εκεί που έκανες επιλογή για το τι θα γίνει εγκατάσταση να τα από επιλέξεις και να κάνει απεγκατάσταση των εφαρμογών αυτών. Αν δεν βγάλεις άκρη θα σου πω λεπτομέριες σε λίγη ώρα που θα το κάνω εγκατάσταση για να σου πω τι ακριβώς πρέπει να κάνεις.

 

Samsung Note 8

Αυτό δεν θέλει root για να λειτουργεί;;;

 

 

Στάλθηκε από το SM-T810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο το καθετο ρολοι δεν αλλαζει με τιποτα στην οθονη κλειδώματος!?το always on display θελω να το έχω off!

Βασικά και onn να το εχω οταν παταω το power button παλυ αυτο μου βγάζει!!

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ligizos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, Χρονια Πολλα.

Μπορειτε να μου πειτε ποσο % καταναλωνει η συσκευη αν την εχετε σε αδρανεια στο flight mode?

Μου τρωει σε flight mode (με κλειστο επιπλεον το wifi,bt κλπ και το aod) 4%-5% σε 7 ωρες.

Μου φαινεται πολυ, ειδικα οταν στην προηγουμενη συσκευη μου στις ιδιες συνθηκες δεν κατεβαινε καθολου η μπαταρια.

 

 

Και κατι αλλο. Θελω να φυλαξω καποιους κωδικους εντος της συσκευης.

Υπαρχει καλυτερη λυση απ τον ασφαλη φακελο?

Θελω εκτος απ το να μην εχει προσβαση καποιος που θα εχει τη συσκευη στα χερια του, να μην παιρνουν προσβαση και οι εφαρμογες με τυχον δικαιωματα αναγνωσης στο storage που μπορει να εχουν.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...