Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να σας ευχαριστήσω όλους ξανά για τις απαντήσεις σας.

Αν μιλάμε για 5-10% στην μπαταρία είμαστε οκ. Απλά γράφτηκε και 20% οπότε εκεί γίνονται σκούρα τα πράγματα.

Ευχαριστώ και πάλι για την συμαντικη βοήθεια

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να σας ευχαριστήσω όλους ξανά για τις απαντήσεις σας.

Αν μιλάμε για 5-10% στην μπαταρία είμαστε οκ. Απλά γράφτηκε και 20% οπότε εκεί γίνονται σκούρα τα πράγματα.

Ευχαριστώ και πάλι για την συμαντικη βοήθεια

 

Φιλε μου αν θελεις μια ακομα γνωμη την δικια μου απο προσωπικη εμπειρια θα σου πω το εξης...ειχα το Νοτε 4 και με την χρηση που του εκανα εβγαζα μια μερα και σπανια μιαμιση , τωρα με το Νοτε 8 με ιδια χρηση βγαζω ανετα δυο ημερες !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Νίκο.

Μου τα έχεις ξαναπεί αλλά ρώτησα κι εδώ για περισσότερες γνώμες.

Επίσης αυτό το "ανάλογα με την χρήση" δεν το καταλαβαίνω. Δεν μιλάμε για διαφορετικές χρήσεις. Μιλάμε για σύγκριση ιδίων χρήσεων των ιδίων ατόμων που είχαν πριν s8+. Το ποσοστό είναι ποσοστό.

 

το ειδα μετα οτι σε σενα ειχα απαντησει και στο αλλο θεμα. Συνηθως οταν βιαζομαι δεν κοιταζω σε ποιον γραφω, απλα αν μπορω να πω κατι το λεω και τελος.

Τωρα για το "αναλογα τη χρηση", εννοω οτι υπαρχουν τομεις που μπορει ειτε λογω ραμ ειτε λογω εκδοσης λογισμικου ειτε λογω μεγεθους οθονης να πηγαινει καλυτερα και αλλοι τομεις που να μην τα πηγαινει τοσο καλα.Οπως σου ειπε ο tsiglas αναλογα τον browser μπορει να δεις μεγαλες αποκλισεις ή μικρες, σε σχεση με το s8+ ή αν δουλευεις πολλη οθονη σε σχεση με ομιλια να εχεις αλλη αποκλιση απο καποιον που δουλευει και αρκετη ομιλια...

γιαυτο και ο ενας λεει μικρη διαφορα στην μπαταρια, ενω ο αλλος λεει 20%.

Για μενα παρτο να σου φυγει η απορια, και αν μετανοιωσεις δε θα χασεις πολλα να γυρισεις, ειτε πας για αλλο μετα.

το νοτε δειχνει να κραταει λιγο τιμη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

το ειδα μετα οτι σε σενα ειχα απαντησει και στο αλλο θεμα. Συνηθως οταν βιαζομαι δεν κοιταζω σε ποιον γραφω, απλα αν μπορω να πω κατι το λεω και τελος.

Τωρα για το "αναλογα τη χρηση", εννοω οτι υπαρχουν τομεις που μπορει ειτε λογω ραμ ειτε λογω εκδοσης λογισμικου ειτε λογω μεγεθους οθονης να πηγαινει καλυτερα και αλλοι τομεις που να μην τα πηγαινει τοσο καλα.Οπως σου ειπε ο tsiglas αναλογα τον browser μπορει να δεις μεγαλες αποκλισεις ή μικρες, σε σχεση με το s8+ ή αν δουλευεις πολλη οθονη σε σχεση με ομιλια να εχεις αλλη αποκλιση απο καποιον που δουλευει και αρκετη ομιλια...

γιαυτο και ο ενας λεει μικρη διαφορα στην μπαταρια, ενω ο αλλος λεει 20%.

Για μενα παρτο να σου φυγει η απορια, και αν μετανοιωσεις δε θα χασεις πολλα να γυρισεις, ειτε πας για αλλο μετα.

το νοτε δειχνει να κραταει λιγο τιμη.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε μου αν θελεις μια ακομα γνωμη την δικια μου απο προσωπικη εμπειρια θα σου πω το εξης...ειχα το Νοτε 4 και με την χρηση που του εκανα εβγαζα μια μερα και σπανια μιαμιση , τωρα με το Νοτε 8 με ιδια χρηση βγαζω ανετα δυο ημερες !!!

 

Ευχαριστώ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειχα s8+ και το εδωσα και πηρα s8+ g9550 6gb ram 128 gb rom και με τον sony sensor.εχω δει ακομα καλυτερη μπαταρια με το g9550 s8+(snapdragon 835)τα εβαλα πλαι με φιλο που ειχε note 8 το δικο μου σε καποιες φωτο εδειχνε καλυτερα,ισως λογω sony imx 333!τα 6gb ειναι σιγουρα καλυτερα,και ενα τελευταιο...με τον 835 δεν ζεσταινεται το κινητο!

Screenshot_20171121-192010.png

Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

επειδη ειχα s8+ και το εδωσα και πηρα s8+ g9550 6gb ram 128 gb rom και με τον sony sensor.εχω δει ακομα καλυτερη μπαταρια με το g9550 s8+(snapdragon 835)τα εβαλα πλαι με φιλο που ειχε note 8 το δικο μου σε καποιες φωτο εδειχνε καλυτερα,ισως λογω sony imx 333!τα 6gb ειναι σιγουρα καλυτερα,και ενα τελευταιο...με τον 835 δεν ζεσταινεται το κινητο!

Screenshot_20171121-192010.png

Εγώ έχω και είχα όλα τα παραπάνω

Φώτο καλύτερα στο Note 8

Μπαταρία S8 plus Snapdragon (οντος δεν ζεσταίνεται καθόλου)

Ταχητητα S8 plus Snapdragon

 

Το μόνο μείον του S8 plus Snapdragon εγγύηση γιοκ!! * :(

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

576 mb και σε εμένα αγορασμένο από public.

Μου κάνει εντύπωση που έχουμε διαφορετικά μεγέθη στην αναβάθμιση. 81fc9794d7149c9cc841ec5855259a97.jpg

 

Και σε εμένα ήρθε χθες το βράδυ

 

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Το χα ξαναρωτησει. Δεν ασχολειται κανεις με δικτυακες μεταφορες να μας πει αν εχει πετυχει gigabit lan/wlan θελω να ανταλασσω αρχεια με το NAS Που χω στο σαλονι και να μη τρωω ολη μερα

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω και είχα όλα τα παραπάνω

Το μόνο μείον του S8 plus Snapdragon εγγύηση γιοκ!! * :

Ενεργοποιησες fm radio κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα με το που έπαιρνα συσκευές android απευθείας έβαζα nova prime.

 

Εδώ ακόμα δεν έχω αισθανθεί την ανάγκη.Εχετε βάλει εσείς;Πιστεύετε έχει νόημα στη συγκεκριμένη συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα με το που έπαιρνα συσκευές android απευθείας έβαζα nova prime.

 

Εδώ ακόμα δεν έχω αισθανθεί την ανάγκη.Εχετε βάλει εσείς;Πιστεύετε έχει νόημα στη συγκεκριμένη συσκευή;

Δεν ειναι θεμα μονο νοηματος, αλλα αν θελεις την επιπλεον λειτουργικοτητα του nova.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το χα ξαναρωτησει. Δεν ασχολειται κανεις με δικτυακες μεταφορες να μας πει αν εχει πετυχει gigabit lan/wlan θελω να ανταλασσω αρχεια με το NAS Που χω στο σαλονι και να μη τρωω ολη μερα

 

δεν ξερω αν θα σε καλυψει η απαντηση αλλα εστειλα με wifi direct 300MB βιντεο σε 5 δευτερα. Θεωρω οτι αναλογως αν το δουλευεις οπως το φανταζομαι θα εχεις δυνατες ταχυτητες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η κόκκινη γραμμή από τη χαμηλή στάθμη μπαταρίας στο notification bar παραμένει σε λευκή σελίδα. Έχει πάθει κανένα burn in η οθόνη;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησες fm radio κανονικά?

 

Ενοιειτε!!

Full extra το κινητο

 

 

Πίσω στο Note λοιπόν

Δεν ξέρω εάν το είδατε αλλά σαν να πήρε τα πάνω του ή μπαταρία μετά το update

Έβγαλα σχεδων 4 ώρες οθόνη με 50% υπόλοιπο μπαταρία!!!

ΠΑΑΑΡΑΑΑ πολύ καλα

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Ενοιειτε!!

Full extra το κινητο

 

 

Πίσω στο Note λοιπόν

Δεν ξέρω εάν το είδατε αλλά σαν να πήρε τα πάνω του ή μπαταρία μετά το update

Έβγαλα σχεδων 4 ώρες οθόνη με 50% υπόλοιπο μπαταρία!!!

ΠΑΑΑΡΑΑΑ πολύ καλα

 

Είναι νωρίς ακόμα αλλά και εγώ έχω αυτή την αίσθηση....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Είναι νωρίς ακόμα αλλά και εγώ έχω αυτή την αίσθηση....
ιδιαίτερα καλύτερη συμπεριφορά της μπαταρίας...μετά το update ..επανακαθοριζετε σε σχέση με το S8+

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Το χα ξαναρωτησει. Δεν ασχολειται κανεις με δικτυακες μεταφορες να μας πει αν εχει πετυχει gigabit lan/wlan θελω να ανταλασσω αρχεια με το NAS Που χω στο σαλονι και να μη τρωω ολη μερα

 

Το κινητό υποστηρίζει wifi 802.11 AC με 1024QAM modulation οπότε "σηκώνει" άνετα 1000ρι wifi, φυσικά εάν το υποστηρίζει το NAS σου αλλά και το Router σου.

Link to comment
Share on other sites

ιδιαίτερα καλύτερη συμπεριφορά της μπαταρίας...μετά το update ..επανακαθοριζετε σε σχέση με το S8+

 

Λόγω του update σήμερα το άφησα να κλείσει από μπαταρία....για πρώτη φορά είχα στο 1% υπολοιπο 64 ώρες χρήσης με 3,13 ωρες οθονη και 2 ωρες τηλεφωνικές κλήσεις...οι 3,13 ώρες οθόνης ήταν σε opera, mail & social media....και πριν ξεκινήσετε το κράξιμο έχω δηλώσει ότι κάνω χρήση tablet και ουσιαστικά το Note το φορτίζω ανά 2 μέρες....για να δούμε....

 

Κάτι που παρατήρησα μετά το update...2 φορές (απο τις 100) που ανοιξα τον opera browser μου έσβησε η οθόνη λες και την έκλεισα (την οθόνη όχι την συσκευη) από το power και κανονικά μετά ήθελε και ξεκλείδωμα με δακτυλικό κτλ...

Το ανέφερο μήπως είναι πιο γενικευμένο...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα με το που έπαιρνα συσκευές android απευθείας έβαζα nova prime.

 

Εδώ ακόμα δεν έχω αισθανθεί την ανάγκη.Εχετε βάλει εσείς;Πιστεύετε έχει νόημα στη συγκεκριμένη συσκευή;

 

Ο touchwiz για μένα, είναι αισθητικά ο πιο μοντέρνος Launcher σε όλο το φάσμα του Android. Δεν πίστευα ότι θα το πω αυτό, αλλά, ναι, η σαμμυ έχει ξεφύγει σε αυτό το θέμα (τα λαγκακια και όλα τα υπόλοιπα όμορφα είναι άλλη ιστορία, αναφέρομαι καθαρά σε θέματα εργονομίας, αισθητικής και γενικότερου σχεδιασμού)...

Link to comment
Share on other sites

7+ ώρες SOT (Οθόνη) με 4% υπόλοιπο

Εάν όντως συνέχισε έτσι τότε το κινητο είναι 10/10 σε όλα

 

http://i65.tinypic.com/ft3m1.jpg

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Ο touchwiz για μένα, είναι αισθητικά ο πιο μοντέρνος Launcher σε όλο το φάσμα του Android. Δεν πίστευα ότι θα το πω αυτό, αλλά, ναι, η σαμμυ έχει ξεφύγει σε αυτό το θέμα (τα λαγκακια και όλα τα υπόλοιπα όμορφα είναι άλλη ιστορία, αναφέρομαι καθαρά σε θέματα εργονομίας, αισθητικής και γενικότερου σχεδιασμού)...

 

Καλημεριζω την παρεα!και γω μελος της οικογενειας απο χθες.Εχει ερθει και το update 576 mb. Μεχρι τωρα μου φαινεται απιστευτο κινητο! Η εγνοια που ειχα για το touchwiz, για πρωτη φορα samsung μου φαινεται τοσο καλογραμενο.

Και μια ερωτηση, υπαρχει τροπος να δουλεψουν τα gesture του nova μεσα στο touchwiz η να αλλαξω να gesture της samsung?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

7+ ώρες SOT (Οθόνη) με 4% υπόλοιπο

Εάν όντως συνέχισε έτσι τότε το κινητο είναι 10/10 σε όλα

 

Έχεις 4g και AOD ενεργά Γιάννη;

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν βλέπω κάποια μεγάλη αλλαγή προς το παρόν. 17 ώρες χρήσης με 2.5 ώρες οθόνη και υπόλοιπο 55%. Φωτεινότητα πάντα πάνω από το μέσο και χρηση δεδομένων 4G - Wifi σε ποσοστα 70-30.

Είμαι γύρω στο 5ωρο δηλαδή συνολικά, όπως ήμουν και παλαιότερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν βλέπω κάποια μεγάλη αλλαγή προς το παρόν. 17 ώρες χρήσης με 2.5 ώρες οθόνη και υπόλοιπο 55%. Φωτεινότητα πάντα πάνω από το μέσο και χρηση δεδομένων 4G - Wifi σε ποσοστα 70-30.

Είμαι γύρω στο 5ωρο δηλαδή συνολικά, όπως ήμουν και παλαιότερα.

 

Οταν εχεις 2,5ωρο sot με 55% μπαταρια, δε βγαινει 5ωρο sot, εκτος κι αν εννοεις να φτασει η μπαταρια σου στο 5%, πραγμα που της κανει ζημια.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Οταν εχεις 2,5ωρο sot με 55% μπαταρια, δε βγαινει 5ωρο sot, εκτος κι αν εννοεις να φτασει η μπαταρια σου στο 5%, πραγμα που της κανει ζημια.

Γύρω στις 5ωρο = περίπου στο 5ωρο

Αλλοτε πάνω, αλλοτε κάτω, ανάλογα το πρόγραμμα, την δουλειά, την διάθεση. Δεν είμαστε ρομπότ.

Η χρήση ενός κινητού επίσης δεν είναι αναλογική με το υπόλοιπομενο ποσοστό . Μπορεί με το επόμενο 40-45% να βγάλεις άλλες 3-4 ώρες, μπορεί και 1-2.

 

Ο σκοπός του post όμως δεν κατάλαβα ποιος ήταν ? Να μάθουμε ποτέ πρέπει να φορτίζουμε τα κινητά μας ή δεν σου βγαίνουν τα μαθηματικά?

Link to comment
Share on other sites

ΓΟ σκοπός του post όμως δεν κατάλαβα ποιος ήταν ? Να μάθουμε ποτέ πρέπει να φορτίζουμε τα κινητά μας ή δεν σου βγαίνουν τα μαθηματικά?

 

Και τα 2. ;)

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...