Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@ King2009: Ισως θυμάσαι οτι ειχα επικοινωνήσει μαζί σου για το συγκεκριμένο ζήτημα, όμως δυστυχώς επειδή δεν το κατέχω το άθλημα και δεν βρήκα κάποιον οδηγό βημα-βήμα για να το κάνω το άφησα. Επιπλέον, επειδή δεν είχα άλλη συσκευή για back-up και μιας και το τηλέφωνο είναι εργαλείο δουλειάς το φοβήθηκα. Ίσως στο μέλλον το επιχειρήσω.

 

Σαν οθόνη στο σερφάρισμα ειδικά σε forum το 8αρι προβάλλει περισσότερη πληροφορία λόγο του μεγαλύτερου ύψους. Όμως σε ιστοσελίδες που είχα συνηθίσει να σερφάρω με το κινητό "ξαπλα" το 3αρι νομίζω ότι ήταν καλύτερο.

 

Όμως εικάζω ότι όλα είναι θέμα συνήθειας, λίγες μέρες με το 8αρι και θα "ξεχάσω" το παλιό εργαλείο μου.

 

 

Εγώ παρήγγειλα και θα εχω αύριο 2 μεμβράνες spigen από Θεσσαλονίκη, ελπίζω να καθίσουν σωστά.

 

Ναι σωστα για αυτό έγραψα τώρα εφόσον έχεις νέο τηλέφωνο αν θες να πειραματιστεις με το 3 εδω είμαι. Καλοριζικο, το μάτι συνηθίζει γρήγορα σε ότι του δώσεις οπότε δεν θα έχεις θέμα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όλους όσους το έχουν πλέον στα χέρια τους. Επίσης με αφορμή κάποιας έντασης στη συζήτηση που παρατηρήθηκε σε προηγούμενες σελίδες θα παρακαλούσα να πέσουν οι τόνοι και να συνεχιστεί κόσμια επι του θέματος όπως έχει επανέλθει. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση μπορείτε να αποστείλετε PM. Καλή συνέχεια στη συζήτηση και πάλι καλορίζικη η συσκευή στους νέους κατόχους.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πήρα κι εγώ το Σάββατο και δυστυχώς και σε μένα εμφανίζει την ίδια συμπεριφορά. Με την πρώτη ευκαιρία θα το αλλάξω με την μεμβράνη της Samsung όταν με το καλό κυκλοφορήσει.

 

Αν δοκιμάσετε τη Whitestone Dome θα καταλάβετε γιατί αξίζει το 50άρικο και γιατί τα χρήματα για οτιδήποτε άλλο (για edge οθόνη) είναι απλά πεταμένα...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Αν δοκιμάσετε τη Whitestone Dome θα καταλάβετε γιατί αξίζει το 50άρικο και γιατί τα χρήματα για οτιδήποτε άλλο (για edge οθόνη) είναι απλά πεταμένα...

Περιμένω να μου έρθει από μέρα σε μέρα. Την έχω παραγγείλει εδώ και 10 μέρες και ακόμη δεν έχει φτάσει.....

Όταν την έχω στα χέρια μου θα ποστάρω εντυπώσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να μου έρθει από μέρα σε μέρα. Την έχω παραγγείλει εδώ και 10 μέρες και ακόμη δεν έχει φτάσει.....

Όταν την έχω στα χέρια μου θα ποστάρω εντυπώσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την έβαλα προχθές στο S8+ και συνεχώς πιάνω τον εαυτό μου να χαζεύει την οθόνη!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Πια οθόνη είναι πιο χορταστική του note 8 η του note 3 που είχες? Αν το έχεις ακόμα το 3 περνα το μια magma και μετά σύγκρινε το με το 8αρι.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

με s8+, μπορώ να σου πω ότι πλέον δε θα γύριζα σε 16:9 ούτε με σφαίρες...

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Edited by aroutis
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

με s8+, μπορώ να σου πω ότι πλέον δε θα γύριζα σε 16:9 ούτε με σφαίρες...

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Χαίρομαι που σε βολεψε χρόνια με το Note 3 και εσύ ελπίζω να ευχαριστηθεις το s8 οσο χάρηκες το 3 όλα αυτά τα χρόνια.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν δοκιμάσετε τη Whitestone Dome θα καταλάβετε γιατί αξίζει το 50άρικο και γιατί τα χρήματα για οτιδήποτε άλλο (για edge οθόνη) είναι απλά πεταμένα...
Εγώ δεν πειραματίζομαι άλλο. Πήρα το τζαμάκι από τα public σαν λύση ανάγκης μέχρι να φέρει ένα μαγαζί που εμπιστεύομαι γυαλί ή μεμβράνη και αναλαμβάνει εγγυημένα και δοκιμασμένα και την τοποθέτηση.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι κανένα άλλο τζάμι δεν κολλάει σε όλη την επιφάνεια της οθόνης, οπότε ή θα ξεκολλήσει, ή θα μαζεύει σκόνη και τρίχες στα άκρα που δεν έχουν κόλλα. Επίσης, θα έχει μια γυαλιστερή γαλακτώδη όψη και κακό touch...
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι κανένα άλλο τζάμι δεν κολλάει σε όλη την επιφάνεια της οθόνης, οπότε ή θα ξεκολλήσει, ή θα μαζεύει σκόνη και τρίχες στα άκρα που δεν έχουν κόλλα. Επίσης, θα έχει μια γυαλιστερή γαλακτώδη όψη και κακό touch...

 

Μονόδρομος το 50άρικο λοιπόν....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στην συσκευασία γράφει

 

Δίκαρτο SM-N950F/DS

 

Μονόκαρτο SM-N950F

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σήμερα το πήρα απ τη Vodafone Χαλκίδας

Δυστυχώς δεν είχα μπει να διαβάσω εδώ στο θέμα.

Τώρα βάση αυτών που λέτε μάλλον έχω το μονόκαρτο και το δίλημμα είναι..

Το ανοίγω να το δω έστω ή το πουλάω όπως είναι σφραγισμένο??

Είχα S8 plus μέχρι το μεσημέρι

Επίσης έχω και ένα δίκαρτο ελληνικό redmi note 4 64αρι με 4 gigabytes ram που μου έχει λύση τα χέρια και η μπαταρία του (μιας και τα συζητάτε) φορτηγό με πάνω από 10 ώρες SOT!!!

Δε με καίει το δίκαρτο αλλά με ξενέρωσε που υπάρχει αυτός ο διαχωρισμός, άσε που είχε τελειώσει και η προσφορά με το dex (ούτε αυτό με τρέλανε όμως απλά για το ****το).

Τι κάνουν τώρα λοιπόν??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Νεότερα για όσους τους απασχολεί το θέμα της μπαταρίας:

 

Εχω κάνει μόλις 2 φορτίσεις και σήμερα έβγαλα την ημέρα μια χαρά μέχρι αυτή την στιγμη και ενω ξεκινησα το πρωι 07:10 με ποσοστο 71%.

 

Ήταν μια κλασική ημέρα με το AND σε λειτουργία από τις 07:00πμ μέχρι 22:00, BT περίπου 5 ώρες, συγχρονιζω 2 λογαριασμούς email, τα δεδομένα 4g μόνιμα ανοικτά, οι περιοχές που κινήθηκα είχαν σήμα άνω του μετρίου και είχα πρόσβαση σε Wi-Fi για περίπου 5 ώρες.

Οι κλήσεις μου είχαν διάρκεια 1ω & 16λ ενώ η οθόνη έβγαλε SOT 4ω & 7λ

Αυτή την στιγμή η μπαταρία βρίσκεται στο 11%

 

Νομίζω αν και νωρίς καλά είναι τα πρώτα σημάδια!

Link to comment
Share on other sites

Πως τα μετρησες? Εβγαλες το κινητο απο τη μπριζα στο 71%? Ή εχει επιλογη το 8αρι να μηδενιζει τα κοντερ?

Ή κρατησες τις τιμες των 7:10 και εκανες την αφαιρεση?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα απ τη Vodafone Χαλκίδας

Δυστυχώς δεν είχα μπει να διαβάσω εδώ στο θέμα.

Τώρα βάση αυτών που λέτε μάλλον έχω το μονόκαρτο και το δίλημμα είναι..

Το ανοίγω να το δω έστω ή το πουλάω όπως είναι σφραγισμένο??

Είχα S8 plus μέχρι το μεσημέρι

Επίσης έχω και ένα δίκαρτο ελληνικό redmi note 4 64αρι με 4 gigabytes ram που μου έχει λύση τα χέρια και η μπαταρία του (μιας και τα συζητάτε) φορτηγό με πάνω από 10 ώρες SOT!!!

Δε με καίει το δίκαρτο αλλά με ξενέρωσε που υπάρχει αυτός ο διαχωρισμός, άσε που είχε τελειώσει και η προσφορά με το dex (ούτε αυτό με τρέλανε όμως απλά για το ****το).

Τι κάνουν τώρα λοιπόν??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν δεν το έχεις πάρει με επιδότηση γύρνα το πίσω σφραγισμένο και πάρε πίσω τα λεφτά σου να το πάρεις από αλλού δικαρτο!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα απ τη Vodafone Χαλκίδας

Δυστυχώς δεν είχα μπει να διαβάσω εδώ στο θέμα.

Τώρα βάση αυτών που λέτε μάλλον έχω το μονόκαρτο και το δίλημμα είναι..

Το ανοίγω να το δω έστω ή το πουλάω όπως είναι σφραγισμένο??

Είχα S8 plus μέχρι το μεσημέρι

Επίσης έχω και ένα δίκαρτο ελληνικό redmi note 4 64αρι με 4 gigabytes ram που μου έχει λύση τα χέρια και η μπαταρία του (μιας και τα συζητάτε) φορτηγό με πάνω από 10 ώρες SOT!!!

Δε με καίει το δίκαρτο αλλά με ξενέρωσε που υπάρχει αυτός ο διαχωρισμός, άσε που είχε τελειώσει και η προσφορά με το dex (ούτε αυτό με τρέλανε όμως απλά για το ****το).

Τι κάνουν τώρα λοιπόν??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

κοιτα, χρειαζεσαι 2 καρτες? τα 64 gb σου φτανουν? εμενα οχι, οποτε και 2καρτο να ειναι δεν θα το δουλευα ποτε, οποτε...απ'οτι ακουω τελειωσαν ολα τα 2καρτα και εχουν ξεκινησει να φερνουν τα κανονικα

Link to comment
Share on other sites

κοιτα, χρειαζεσαι 2 καρτες? τα 64 gb σου φτανουν? εμενα οχι, οποτε και 2καρτο να ειναι δεν θα το δουλευα ποτε, οποτε...απ'οτι ακουω τελειωσαν ολα τα 2καρτα και εχουν ξεκινησει να φερνουν τα κανονικα

Μπορεί να χρειάζεται 2 κάρτες και να τον καλύπτουν και τα 64gb! Σε κάθε όμως περίπτωση το δικαρτο έχει άλλη μεταπωλητική αξία από το μονοκαρτο :happy:

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν πάρει το dex και το έχουν χρησιμοποιήσει: Δουλεύει χωρίς να έχεις συνδεδεμένο τον φορτιστή; Επειδή σκοπεύω να το χρησιμοποιώ τουλάχιστον 2-3 ώρες την ημέρα δεν θέλω να καταπονείται η μπαταρία του κινητού αν δεν χρειάζεται. Πληκτρολόγιο και ποντίκι συνδέονται με bt ή ενσύρματα; Έχετε να προτείνετε κάτι σχετικά;
Link to comment
Share on other sites

Αν δοκιμάσετε τη Whitestone Dome θα καταλάβετε γιατί αξίζει το 50άρικο και γιατί τα χρήματα για οτιδήποτε άλλο (για edge οθόνη) είναι απλά πεταμένα...

 

Ούτε dome ούτε τίποτα,παίρνεις ένα case friendly tempered glass των 12€ από eshop,μια κόλλα UV 2500f μιας δόσης με 4-5€ και ένα UV για τα νύχια από jumbo με 10€.

Καλύπτεις το ακουστικό και πας σιγά σιγά τα βήματα,και έτσι με λιγότερα από 30€ έχεις ένα "μόνιμο" tempered glass με κανένα πρόβλημα στην αφή και στο πενάκι.

Το έκανα στο S8+ πρώτα και στο note 8 που πήρα την Παρασκευή.

Μπορείς να τα βγάλεις χωρίς να αφήσει σημάδια πάνω στην οθόνη για τον λόγο ότι είναι oleophobic,για αυτό και έγραψα το "μόνιμο"

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Ούτε dome ούτε τίποτα,παίρνεις ένα case friendly tempered glass των 12€ από eshop,μια κόλλα UV 2500f μιας δόσης με 4-5€ και ένα UV για τα νύχια από jumbo με 10€.

Καλύπτεις το ακουστικό και πας σιγά σιγά τα βήματα,και έτσι με λιγότερα από 30€ έχεις ένα "μόνιμο" tempered glass με κανένα πρόβλημα στην αφή και στο πενάκι.

Το έκανα στο S8+ πρώτα και στο note 8 που πήρα την Παρασκευή.

Μπορείς να τα βγάλεις χωρίς να αφήσει σημάδια πάνω στην οθόνη για τον λόγο ότι είναι oleophobic,για αυτό και έγραψα το "μόνιμο"

μετα πως τα βγαζεις αυτα?

Link to comment
Share on other sites

@ King2009: Ισως θυμάσαι οτι ειχα επικοινωνήσει μαζί σου για το συγκεκριμένο ζήτημα, όμως δυστυχώς επειδή δεν το κατέχω το άθλημα και δεν βρήκα κάποιον οδηγό βημα-βήμα για να το κάνω το άφησα. Επιπλέον, επειδή δεν είχα άλλη συσκευή για back-up και μιας και το τηλέφωνο είναι εργαλείο δουλειάς το φοβήθηκα. Ίσως στο μέλλον το επιχειρήσω.

 

Σαν οθόνη στο σερφάρισμα ειδικά σε forum το 8αρι προβάλλει περισσότερη πληροφορία λόγο του μεγαλύτερου ύψους. Όμως σε ιστοσελίδες που είχα συνηθίσει να σερφάρω με το κινητό "ξαπλα" το 3αρι νομίζω ότι ήταν καλύτερο.

 

Όμως εικάζω ότι όλα είναι θέμα συνήθειας, λίγες μέρες με το 8αρι και θα "ξεχάσω" το παλιό εργαλείο μου.

 

 

Εγώ παρήγγειλα και θα εχω αύριο 2 μεμβράνες spigen από Θεσσαλονίκη, ελπίζω να καθίσουν σωστά.

 

με s8+, μπορώ να σου πω ότι πλέον δε θα γύριζα σε 16:9 ούτε με σφαίρες...

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Ρε παιδιά σε ποιο έχει μεγαλύτερη θέαση στο YouTube.

Δλδ όταν το έχουμε το κινητό ξαπλωμενο μεγαλύτερη οθόνη στο βίντεο έχει το Note8 ή το Note 3;

Όρθιο να φανταστώ είναι αρκετά μεγαλύτερη στο 3αρι;

Εγώ δεν πειραματίζομαι άλλο. Πήρα το τζαμάκι από τα public σαν λύση ανάγκης μέχρι να φέρει ένα μαγαζί που εμπιστεύομαι γυαλί ή μεμβράνη και αναλαμβάνει εγγυημένα και δοκιμασμένα και την τοποθέτηση.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Να φανταστώ τον λένε ΝΊΚΟ extreme ε;

Μεγάλη μορφή και όντος εμπιστοσύνη σε ότι βάζει.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να χρειάζεται 2 κάρτες και να τον καλύπτουν και τα 64gb! Σε κάθε όμως περίπτωση το δικαρτο έχει άλλη μεταπωλητική αξία από το μονοκαρτο :happy:

Ψυχολογικό είναι πιο πολύ.

Καθότι είναι το πρώτο Samsung flagship που έρχεται επίσημα στην Ελλάδα με αυτή την δυνατότητα οπότε καλό ήταν να υπάρχει.

Όπως είπα είχα το S8 plus μέχρι σήμερα ελληνικό αλλά πιο πολύ δούλευα το redmi note 4 δίκαρτο

Και τα δύο 64αρια.

Χώρο θέμα δεν έχω με αυτή την χωρητικότητα και παρόλο που έχω πολλές κάρτες μνήμης (τελευταία μια γρήγορη 64αρα πάλι πήρα) δε τις χρησιμοποιώ.

Ο λόγος ότι ότι φώτο έχω τις περνάω στο PC και στο κινητό κρατάω resized αντίγραφα στην πλειοψηφίατους

Επίσης με τα video το ίδιο.

Οπότε θέμα χώρου δεν έχω.

Αντίθετα τις 2 SIM της χρειαζόμουν πιο πολύ χωρίς να είναι και αναγκαίο αυτό όμως συνέχεια.

Είμαι 50/50 τι να κάνω αν και το έβαλα αγγελία στα 900€ που θα ισχύει μέχρι το πρωί και βλέπουμε.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ούτε dome ούτε τίποτα,παίρνεις ένα case friendly tempered glass των 12€ από eshop,μια κόλλα UV 2500f μιας δόσης με 4-5€ και ένα UV για τα νύχια από jumbo με 10€.

Καλύπτεις το ακουστικό και πας σιγά σιγά τα βήματα,και έτσι με λιγότερα από 30€ έχεις ένα "μόνιμο" tempered glass με κανένα πρόβλημα στην αφή και στο πενάκι.

Το έκανα στο S8+ πρώτα και στο note 8 που πήρα την Παρασκευή.

Μπορείς να τα βγάλεις χωρίς να αφήσει σημάδια πάνω στην οθόνη για τον λόγο ότι είναι oleophobic,για αυτό και έγραψα το "μόνιμο"

Αν μπορούσες να το αναλυσεις περισσότερο αυτο, με link πιθανότητα απο τα υλικα που περιγράφεις γιατι οι περισσοτεροι ούτε που ξερουμε πως ειναι :lol: θα ηταν πολυ χρήσιμο!

Link to comment
Share on other sites

μετα πως τα βγαζεις αυτα?

 

Απλά το τραβάς και βγαίνει,όχι εύκολα αλλά βγαίνει χωρίς να το ζεστάνεις ή κάτι τέτοιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν μπορούσες να το αναλυσεις περισσότερο αυτο, με link πιθανότητα απο τα υλικα που περιγράφεις γιατι οι περισσοτεροι ούτε που ξερουμε πως ειναι :lol: θα ηταν πολυ χρήσιμο!

 

Links τώρα δεν μπορώ να βρω αλλά λέω τα υλικά που χρειάζονται.

Tempered glass full face ή case friendly, ανάλογα τι θέλει ο καθένας.

Κόλλα Location UV 2500.........το 2500 είναι το ποσό παχύρευστη είναι η κόλλα, υπάρχει και 1000 αλλά δεν προτείνεται γιατί δεν κολλάει καλά πάνω στην οθόνη του S8/note 8.

UV λάμπα ξεγνωματος νυχιών, υπάρχει στα jumbo με 10€.

Η διαδικασία είναι απλή αλλά λίγο χρονοβόρα μέχρι να γεμίσει η κόλλα όλο το tempered glass,δεν το πιέζουμε,απλά το αφήνουμε και η βαρύτητα κάνει τα κόλπα της.

Προσοχή μεγάλη, πρέπει να καλυφθεί το ακουστικό γιατί άμα Μπέι μέσα και το στέγνωσε τε τελείωσε,δεν θα ακούτε τίποτα.

Στο skroutz αυτή την στιγμή έχει location κόλλα 2500,έχει 14€ αλλά είναι 50 γραμμάρια,είναι μεγάλη ποσότητα και θα σας μείνει και για μελλοντικά tempered glass.

Στο βίντεο ο άλλος το ζεσταίνει αλλά δεν χρειάζεται καν,αυτός το κάνει γιατί μετά το βγάζει στον ήλιο αλλά θέλει πολύ περισσότερη ώρα να στεγνώσει η κόλλα.

Αν φύγει κόλλα από τα πλαϊνά,just don't worry,μόλις στεγνώσει το τρίβετε και βγαίνει για πλάκα,το καθαρίζεται και με οινόπνευμα και όλα κομπλέ.

Θα ανεβάσω φωτογραφίες αύριο να δείτε πως είναι στα τηλέφωνα μου για να καταλάβετε.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα δει ένα βίντεο Στο YouTube πού ένας τύπος τραβούσε έγχρωμη φώτο, την έκανε μαυρόασπρη Και μετά με το spen επανέφερε οποί ο χρώμα ήθελε αλλά δεν .μπορώ να το βρώ...

Ξέρεις κανείς?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

@Drake19: Ωραιος, ευχαριστω! Θα το κανω σίγουρα στο μέλλον.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά είχα δει ένα βίντεο Στο YouTube πού ένας τύπος τραβούσε έγχρωμη φώτο, την έκανε μαυρόασπρη Και μετά με το spen επανέφερε οποί ο χρώμα ήθελε αλλά δεν .μπορώ να το βρώ...

Ξέρεις κανείς?

Εγω αυτο πάντως και αλλα πολλα, τα εκανα με το picsart, που είναι το πραγματικό photoshop στο Android. Φυσικά υπάρχουν αλλες εφαρμογές που το κάνουν ευκολοτερα, αλλά κανουν πολυ λιγότερα ή μόνο αυτο.

Edit, και για να σου πω πως γίνεται, φορτωνεις μια ενχρωμη εικονα, πας effects διαλεγεις το ασπρόμαυρο εφε ή οποιο αλλο θες, γίνεται ολη ασπρόμαυρη η φωτο. Επιλέγεις τη σβηστρα (εικονιδιο) και πας και σβηνεις οτι θες. Οτι σβησεις γίνεται όπως ηταν, δηλαδή ενχρωμο, το υπόλοιπο μενει ασπρόμαυρο. Με το πενακι στο νοτε και ζουμ, πολύ εύκολο..

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...