Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει καλύτερη μπαταρία από το s8+ ή μου φαίνεται; Σήμερα μετά από πρώτη πλήρη φόρτιση, με τη συνήθη χρήση (wifi στο σπίτι, data έξω κλπ.) μου έβγαλε άνετα τη μέρα και είναι και στο 23%...

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Πόση ώρα οθόνης βγάζει;

Link to comment
Share on other sites

Ναι logo καλη θέλει... ποιος μίλησε για διπλής όψεως;

Αν παρακαλουθησεις ένα καλό οδηγό στο YouTube δεν νομίζω ότι το ρίσκο είναι μεγάλο. Eχω φτιάξει μια 128αρα εδώ και 1.5 χρόνο και την χρησιμοποιώ σε κάθε dual Sim τηλέφωνο που εχω. Πλέον το 99% των dual Sim συσκευών είναι hybrid, οπότε ταιριαζει παντού.

Από εκεί και πέρα αν δεν πιανουν τα χέρια κάποιου εννοείται ότι καλύτερα να το αποφύγει.

Το διευκρινίζω γιατί υπάρχουν 2 οδηγοί με ταινία διπλής όψεως. Τουλάχιστον αν πιάνουν τα χέρια κάποιου μην την πατήσει με αυτά τα βίντεο.

 

Την κάρτα που έφτιαξες την έχεις βάλει στο note? Εγώ πάντως σιγά σιγά που το δοκίμασα είδα ότι ζορίζεται αρκετά...

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα φτιάξει και εγώ και λειτουργούσε τέλεια στο Mate 8 και το S7 edge duos που είχα... Απλά με ένα κοπίδι με προσοχή σιγά σιγά αφαίρεσα - διαχωρισα ολόκληρο το πλαστικό με τι chip από την κάρτα σιμ (προσοχή στο κέντρο της σιμ δεν πρέπει να κοπεί αυτό που εξέχει) και μετά με μια σταγόνα logo την κόλλησα στην SD card (εφόσον είχα σημαδέψει με μαρκαδόρο που ακριβώς και πως θα κολληθεί)

Και στα 2 τηλέφωνα μπαινωβγαινε τέλεια χωρίς μεγάλη πίεση...

Στο NOTE 7 duos δεν το δοκίμασα καν γιατί ένας χρήστης στο xda που το έκανε με τον ίδιο τρόπο του χαλασε όλο το σύστημα του sim tray (ήταν πιο στενή η υποδοχή σιμ) και βγήκε και εκτός εγγύησης... Οπότε προσοχή σε ότι κάνετε...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Είχα φτιάξει και εγώ και λειτουργούσε τέλεια στο Mate 8 και το S7 edge duos που είχα... Απλά με ένα κοπίδι με προσοχή σιγά σιγά αφαίρεσα - διαχωρισα ολόκληρο το πλαστικό με τι chip από την κάρτα σιμ (προσοχή στο κέντρο της σιμ δεν πρέπει να κοπεί αυτό που εξέχει) και μετά με μια σταγόνα logo την κόλλησα στην SD card (εφόσον είχα σημαδέψει με μαρκαδόρο που ακριβώς και πως θα κολληθεί)

Και στα 2 τηλέφωνα μπαινωβγαινε τέλεια χωρίς μεγάλη πίεση...

Στο NOTE 7 duos δεν το δοκίμασα καν γιατί ένας χρήστης στο xda που το έκανε με τον ίδιο τρόπο του χαλασε όλο το σύστημα του sim tray (ήταν πιο στενή η υποδοχή σιμ) και βγήκε και εκτός εγγύησης... Οπότε προσοχή σε ότι κάνετε...

Γι αυτό ρώτησα αν την δοκίμασε στο note 8. Διάβασα στο xda αν δεν κάνω λάθος ότι είναι πιο στενή η θύρα σε σχέση με το s7 s8. Εγώ προσωπικά θα περιμένω κάποιον τολμηρό να δω αν τελικά γίνεται η όχι.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό ρώτησα αν την δοκίμασε στο note 8. Διάβασα στο xda αν δεν κάνω λάθος ότι είναι πιο στενή η θύρα σε σχέση με το s7 s8. Εγώ προσωπικά θα περιμένω κάποιον τολμηρό να δω αν τελικά γίνεται η όχι.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τώρα που είπες XDA προσπαθώ να βρω το θέμα του Note 8 και όλο πάνω στο παλιό Tablet πέφτω... Για δώσε ένα λινκ

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που είπες XDA προσπαθώ να βρω το θέμα του Note 8 και όλο πάνω στο παλιό Tablet πέφτω... Για δώσε ένα λινκ

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-8

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,πλέον και εγώ κάτοχος του note 8 dual και μπορώ να πω ότι είναι πολύ όμορφο τηλέφωνο.

Έχω μια ερώτηση,το s8+ μου έβγαζε μπαταρία 38-40 ώρες χρήση.

Το note 8 με δύο σιμ και την ίδια χρήση με το s8+ μου βγάζει τον μισό χρόνο λειτουργίας.

Μπορεί να μου πει κάποιος που το δουλεύει με 2 σιμ πόσο χρόνο λειτουργίας του βγάζει?!

Μέχρι τώρα του έχω κάνει 2 φορτίσεις.

Οι λειτουργίες είναι οι εξής,μόνιμα ανοιχτό bluetooth συνδεμένο με το gear fir,μόνιμα data ανοιχτό,μόνιμα wifi ανοιχτό,στης σιμ η μία είναι μόνο 2g και η άλλη που έχει τα δεδομένα 4g, τηλέφωνα μπορεί να κάνω και 2 ώρες την ημέρα και sot δεν έχω πάνω από 2 ώρες γενικά.

Edited by drake19
3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως πρεπει πρωτα να στρωσει λιγο η μπαταρια του.αλλα παλι οι 2 σιμ καταναλωνουν ετσι και αλλιως περισσοτερη μπαταρια.επισης,εχεις πολλα ανοιχτα οπως αναφερεις.αλλα περιμενε λιγο..πιστευω θα στρωσει καλυτερα η μπαταρια

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι σου τρώει τη μπαταρία.

Εγώ με S8 dual SIM έχω κάνει το πείραμα και δεν υπάρχει κάποια αξιοσημείωτη διαφορά στην κατανάλωση είτε έχεις τη μία είτε και τις δύο SIM ενεργοποιημένες.

Παρόλα αυτά το SOT μου είναι γύρω στις 4 ώρες, επομένως δε δικαιολογείται αυτό που σου συμβαίνει από τη χρήση δύο καρτών ταυτόχρονα.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως πρεπει πρωτα να στρωσει λιγο η μπαταρια του.αλλα παλι οι 2 σιμ καταναλωνουν ετσι και αλλιως περισσοτερη μπαταρια.επισης,εχεις πολλα ανοιχτα οπως αναφερεις.αλλα περιμενε λιγο..πιστευω θα στρωσει καλυτερα η μπαταρια

Το κινητό είναι Dual Sim Dual Standby (DSDS) που σημαίνει ότι έχει ένα δέκτη για εκπομπή και λήψη, οπότε δεν έχουμε μεγαλύτερη κατανάλωση ενέργειας.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Που είναι αυτος που ελεγε περίπου ******* οσους διαμαρτυρονταν για την μπαταρία οτι ειναι μικρή, και εδειχνε κατι τεστ με 7-9 ωρες οθονης..

Σε βαρια χρήση η μπαταρία δε φτανει ουτε για πλακα.. Και στο xda εχει threat με screen on time, και διαβαζεις οτι και εδω. Καποιοι να εμφανίζουν κατι 9ωρα (πολυ αμφιβάλλω αν όντως το καταφερανε ακόμα και με σκούρα τα παντα), και καποιοι αλλοι 4ωρα.

Καπου ανεβασε καποιος τι να κλείσεις ωστε να αυξηθει η αυτονομία. Δυστυχώς με τοσο μικρή μπαταρία μονο αυτη είναι η λύση για οσους δεν τους φτανει.

Δεν το βρίσκω τώρα ομως. Αν βρω το λινκ θα το ποσταρω.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω αυτά που πίστευα.

Απο Mate 9 αν πάω σε νοτε8 θα θέλω 3 φορές περισσότερες φορτίσεις.

 

Δεν είναι πράγματα αυτά και ας φορτώνει σφαίρα.

 

Δεν θελω να το κάνω vs αλλά από εδώ που είμαι τώρα δεν μπορώ με τίποτα να δεχτώ 2-3 ώρες sot.

 

Τώρα έχω.

8-9 ώρες sot με wifi

Και 7 ώρες με 3g.

4g 6-6,5 ώρες.

 

Οταν είμαι όλη μέρα έξω δεν μπορώ να έχω μαζί μου μπαλαντεζα.

 

Αν θέλετε πείτε μας όσοι το έχετε γιατί ξενέρωσα πολύ.

Κάθε μέρα είναι στο τσακ να πάω να το πάρω και πάντα κάτι με φρενάρει.

df3643ae0348e674cf86306a6e6cc56e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Που είναι αυτος που ελεγε περίπου ******* οσους διαμαρτυρονταν για την μπαταρία οτι ειναι μικρή, και εδειχνε κατι τεστ με 7-9 ωρες οθονης..

Σε βαρια χρήση η μπαταρία δε φτανει ουτε για πλακα.. Και στο xda εχει threat με screen on time, και διαβαζεις οτι και εδω. Καποιοι να εμφανίζουν κατι 9ωρα (πολυ αμφιβάλλω αν όντως το καταφερανε ακόμα και με σκούρα τα παντα), και καποιοι αλλοι 4ωρα.

Καπου ανεβασε καποιος τι να κλείσεις ωστε να αυξηθει η αυτονομία. Δυστυχώς με τοσο μικρή μπαταρία μονο αυτη είναι η λύση για οσους δεν τους φτανει.

Δεν το βρίσκω τώρα ομως. Αν βρω το λινκ θα το ποσταρω.

 

Η μπαταρία δεν είναι και μικρή,σε σχέση με το S8+ είναι 200mha λιγότερο.

Το θέμα είναι ότι σε sot το έχω δει να βγάζει 6 ώρες συνεχόμενα,απλά μου φαίνεται πολύ περίεργο ότι κρατάει τον μισό χρόνο από όσο το S8+ που έχω.

Δεν έχω κάποια εφαρμογή που να τραβάει ρεύμα,έχω κάνει copy paste το S8+ στο note 8, δουλεύουν ακριβώς τα ίδια πράγματα.

Θα δω και μετά την τρίτη φορτίσει πως θα πάει.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με τοσο μικρή μπαταρία μονο αυτη είναι η λύση για οσους δεν τους φτανει.

Δεν το βρίσκω τώρα ομως. Αν βρω το λινκ θα το ποσταρω.

H μπαταρία είναι μια χαρά και δεν θα προβληματίσει κανέναν.

Είναι καλύτερη από το iphone 7 plus, παρόμοια ή καλύτερη με το S8+ και το OP5 και σε πολλά σενάρια καλύτερη και από το mate 9.

 

Για όποιον δεν του φτάνει αυτή η μπαταρία για 1 ημέρα χρήσης, νομίζω ότι πρέπει να βρει και κάποια άλλα ενδιαφέροντα στην ζωή του πέρα από το κινητό του τηλέφωνο. Η΄να πάρει ένα redmi note με 4100mah και να ρίξει τα στάνταρντ του.

 

Προσωπικά δεν θυμάμαι κάποιο κορυφαίο flagship με πολύ καλύτερη αυτονομία (είχα πρόσφατα και 7 plus, mate 9, s8+, LG G6, OP3T, s7 edge κτλ)

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

H μπαταρία είναι μια χαρά και δεν θα προβληματίσει κανέναν.

Είναι καλύτερη από το iphone 7 plus, παρόμοια ή καλύτερη με το S8+ και το OP5 και σε πολλά σενάρια καλύτερη και από το mate 9.

 

Για όποιον δεν του φτάνει αυτή η μπαταρία για 1 ημέρα χρήσης, νομίζω ότι πρέπει να βρει και κάποια άλλα ενδιαφέροντα στην ζωή του πέρα από το κινητό του τηλέφωνο. Η΄να πάρει ένα redmi note με 4100mah και να ρίξει τα στάνταρντ του.

 

Προσωπικά δεν θυμάμαι κάποιο κορυφαίο flagship με πολύ καλύτερη αυτονομία (είχα πρόσφατα και 7 plus, mate 9, s8+, LG G6, OP3T, s7 edge κτλ)

 

Μιας και ήμουν κάτοχος του iphone 7plus και επειδή το αναφέρεις κι εσύ, αν πράγματι έχει το Νοτε 8 όχι καλύτερη αλλά έστω περίπου ίδια αυτονομία με το iphone τότε εγώ θα είμαι ευχαριστημένος. Είναι πράγματι έτσι όμως φίλε;

Εσύ έχεις και τα δύο γι'αυτό το λες;

Μακάρι να είναι έτσι :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ήμουν κάτοχος του iphone 7plus και επειδή το αναφέρεις κι εσύ, αν πράγματι έχει το Νοτε 8 όχι καλύτερη αλλά έστω περίπου ίδια αυτονομία με το iphone τότε εγώ θα είμαι ευχαριστημένος. Είναι πράγματι έτσι όμως φίλε;

Εσύ έχεις και τα δύο γι'αυτό το λες;

Μακάρι να είναι έτσι :rolleyes:

Το 7 plus το έχω πάρει 4 φορές συνολικά από τότε που βγήκε. Το ξερω και απο την καλη και απο την αναποδη. Με σιγουριά σου λέω ότι το note 8 είναι καλύτερο σε μπαταρία και ειδικά σε gaming και αναπαραγωγή multimedia υλικου (youtube, μουσική, προβολή ταινιών-σειρών κτλ ). Το μεγάλο ατού του iPhone 7 plus είναι το stand by - δηλαδή η μη χρήση του τηλεφώνου. Εκεί είναι βράχος. Παρόλο αυτά διαπιστώνω ότι και το note 8 τα παει εξισου καλα και σε αυτο το κομματι .

Αν σκέφτεσαι την αγορα του, το τελευταίο πράγμα που πρέπει να σε απασχολεί είναι η μπαταρία του καθώς είναι αξιοπρεπεστατη.

 

Αυτή τη στιγμή ενδεικτικά με 15 ώρες χρήσης έχω 1.45 οθόνη, μόνο με 4G και καθόλου wifi, φωτεινοτητα απο την μεση και πανω μονιμα στο αυτοματο και 71 % υπόλοιπο μπαταρίας. Εμένα μια χαρά μου φαίνονται αυτά τα νούμερα. Επισης μην μπερδεύεται το usage στα iPhone με το sot (screen on time) στα android. Είναι δύο εντελώς διαφορετικά πράγματα.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Το 7 plus το έχω πάρει 4 φορές συνολικά από τότε που βγήκε. Το ξερω και απο την καλη και απο την αναποδη. Με σιγουριά σου λέω ότι το note 8 είναι πολυ καλύτερο σε μπαταρία και ειδικά σε gaming και αναπαραγωγή multimedia υλικου (youtube, μουσική, προβολή ταινιών-σειρών κτλ ). Το μεγάλο ατού του iPhone 7 plus είναι το stand by - δηλαδή η μη χρήση του τηλεφώνου. Εκεί είναι βράχος. Παρόλο αυτά διαπιστώνω ότι και το note 8 τα παει εξισου καλα και σε αυτο το κομματι .

Αν σκέφτεσαι την αγορα του, το τελευταίο πράγμα που πρέπει να σε απασχολεί είναι η μπαταρία του καθώς είναι αξιοπρεπεστατη.

 

Αυτή τη στιγμή ενδεικτικά με 15 ώρες χρήσης έχω 1.45 οθόνη, μόνο με 4G και καθόλου wifi, φωτεινοτητα απο την μεση και πανω μονιμα στο αυτοματο και 71 % υπόλοιπο μπαταρίας. Εμένα μια χαρά μου φαίνονται αυτά τα νούμερα. Επισης μην μπερδεύεται το usage στα iPhone με το sot (screen on time) στα android. Είναι δύο εντελώς διαφορετικά πράγματα.

Το 7plus το είχα κι εγώ μέχρι προχθές που το έδωσα και έχω προπαραγγείλει το Νοτε 8 από Κοτσόβολο (μαζί με ασφάλεια) αλλά δεν προλαβαίνω να πάω σήμερα να το πάρω οπότε θα πάω αύριο.

Κι αυτό που σκέφτομαι ακόμη και τώρα είναι να το ανοίξω και να το χαρώ ή να το πουλήσω κατευθείαν και να πάω σε iphone 8plus:lol::lol:

Είμαι σε δίλλημα!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Το 7plus το είχα κι εγώ μέχρι προχθές που το έδωσα και έχω προπαραγγείλει το Νοτε 8 από Κοτσόβολο (μαζί με ασφάλεια) αλλά δεν προλαβαίνω να πάω σήμερα να το πάρω οπότε θα πάω αύριο.

Κι αυτό που σκέφτομαι ακόμη και τώρα είναι να το ανοίξω και να το χαρώ ή να το πουλήσω κατευθείαν και να πάω σε iphone 8plus:lol::lol:

Είμαι σε δίλλημα!

Ότι και να πάρεις δεν θα το μετανιώσεις.

Απλά κατά την γνώμη μου με το note 8 μπορείς να κανεις περισσότερα πράγματα . Είναι πληρέστερο και απο θεμα λειτουργικού και απο θεμα δυνατοτητων. Επίσης σε ίδιο περίπου μέγεθος συσκευής, έχεις 6.3" οθόνη αντί για 5.5" με χαοτικά καλύτερη ποιότητα απεικόνισης. Το μεγάλο ατού του iPhone 8 plus από την άλλη είναι το καταπληκτικό soc.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Που είναι αυτος που ελεγε περίπου ******* οσους διαμαρτυρονταν για την μπαταρία οτι ειναι μικρή, και εδειχνε κατι τεστ με 7-9 ωρες οθονης..

Σε βαρια χρήση η μπαταρία δε φτανει ουτε για πλακα.. Και στο xda εχει threat με screen on time, και διαβαζεις οτι και εδω. Καποιοι να εμφανίζουν κατι 9ωρα (πολυ αμφιβάλλω αν όντως το καταφερανε ακόμα και με σκούρα τα παντα), και καποιοι αλλοι 4ωρα.

Καπου ανεβασε καποιος τι να κλείσεις ωστε να αυξηθει η αυτονομία. Δυστυχώς με τοσο μικρή μπαταρία μονο αυτη είναι η λύση για οσους δεν τους φτανει.

Δεν το βρίσκω τώρα ομως. Αν βρω το λινκ θα το ποσταρω.

 

Βρε συνφορουμίτη ποιος σε ειπε ετσι οπως λες; Απλά δεν μπορουμε και την γκρινια συνέχεια ρε αδερφε, έχουμε τη γυναίκα μας γι αυτο.... 2-3 ατομα γραφετε για να γραφετε τα ιδια και τα ιδια. Υπολογισμοί επι υπολογισμων πριν κυκλοφορησουν οι συσκευες με τις μπαταριες τους, το ενα τους το άλλο τους. Τα ιδια για το s8 τα ιδια για το παρον. Ενώ σχεδον ολοι οι χρηστες λενε για ικανοποιητικα αποτελεσματα χρόνων μπαταριας και λοιπες εντυπωσεις, περιμενετε στη γωνια και όποιος γράψει κατι οπως ο φιλος παραπάνω που προφανως εχει καποιο θέμα βγενετε να πειτε την εξυπναδα σας. Τα ιδια θα πειτε για καποιον που ηρθε απο ios και δεν τον βολεψε η συσκευή ή για καποιον αλλον που το πηρε και δεν του αρεσε τελικά αδερφε, δεν ειναι κακο. Με το να γκρινιαζετε συνεχεια δεν προσθέτετε τιποτα στο νημα παρά ανουσια ποστ, σε μια συσκευη που μολις κυκλοφορησε και μπαινουμε ολοι να δουμε εντυπωσεις απ τους πρωτους κατόχους. Αν δεν σας κανει η σαμσουνγκ υπαρχουν πολλες αλλες εταιρείες ελεος ρε παιδια.

Edited by Manossef
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χθες δεν μ αναγνωριζε την Ιρις σαρωση αυτο που το ξεκλειδωνεις με τα ματια σου εχει τυχει σε κανενα αλλο ; Απλα ελεγε οτι δεν ειναι δυνατη η χρηση της.

Το εκανα επαννεκινηση και δουλευε μετα μια χαρα ευτυχως.

Το Dex Station γνωριζει καποιος πως το κανω να περνει ολο το περιφοριο της οθονης και να μην ειναι καθετω στην μιση οθονη κεντρικα ;

Αυτο βοηθα ή οχι ; [Kernel Patch] Enable Dex desktop with any HDMI adapter

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χθες δεν μ αναγνωριζε την Ιρις σαρωση αυτο που το ξεκλειδωνεις με τα ματια σου εχει τυχει σε κανενα αλλο ; Απλα ελεγε οτι δεν ειναι δυνατη η χρηση της.

Το εκανα επαννεκινηση και δουλευε μετα μια χαρα ευτυχως.

Μου έχει τύχει με το s8+ . Απλά κλείνεις την οθόνη και την ξανανοίγεις με το power button. Χώρος επανεκκίνηση

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια φτανει ολοι εσεις με τα κινεζικα να μας πριζετε με το τι κανουν οι κινεζοι σας.Αμα θελαμε κινεζικο θα περναμε,δεν μας ενδιαφερει καθολου για τα κινητα σας και τις μπαταριες σας.

 

Ολοι σας κραζετε και περιμενετε να πεσει στα 500 να πατε να το παρετε.Στα 500 ξαφνικα θα γινει το καλυτερο κινητο.

 

Φτανει!!!!!!!!!!! ΔΕΝ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ!!!!!!!!

 

Αν εχετε κατι ουσιαστικο να πειτε η καποια απορια για την συσκευη να το συζητησουμε!Αν θελετε απλος να μας δειξετε ποσο μαλακες ειμαστε που αγορασαμε το Note τοτε να πατε αλλου.

 

 

Επισης μην περιμενετε ακομα να δειτε νουμερα.Αφηστε το κινητο να μαθει την χρηση που κανετε και μετα τις 6 7 μερες θα δειτε αν θα βελτιωθει η οχι.

Link to comment
Share on other sites

Το 7 plus το έχω πάρει 4 φορές συνολικά από τότε που βγήκε. Το ξερω και απο την καλη και απο την αναποδη. Με σιγουριά σου λέω ότι το note 8 είναι καλύτερο σε μπαταρία και ειδικά σε gaming και αναπαραγωγή multimedia υλικου (youtube, μουσική, προβολή ταινιών-σειρών κτλ ). Το μεγάλο ατού του iPhone 7 plus είναι το stand by - δηλαδή η μη χρήση του τηλεφώνου. Εκεί είναι βράχος. Παρόλο αυτά διαπιστώνω ότι και το note 8 τα παει εξισου καλα και σε αυτο το κομματι .

Αν σκέφτεσαι την αγορα του, το τελευταίο πράγμα που πρέπει να σε απασχολεί είναι η μπαταρία του καθώς είναι αξιοπρεπεστατη.

 

Αυτή τη στιγμή ενδεικτικά με 15 ώρες χρήσης έχω 1.45 οθόνη, μόνο με 4G και καθόλου wifi, φωτεινοτητα απο την μεση και πανω μονιμα στο αυτοματο και 71 % υπόλοιπο μπαταρίας. Εμένα μια χαρά μου φαίνονται αυτά τα νούμερα. Επισης μην μπερδεύεται το usage στα iPhone με το sot (screen on time) στα android. Είναι δύο εντελώς διαφορετικά πράγματα.

 

Αν είναι έτσι, αυτό είναι πολύ καλό νέο.

 

Για μένα το 7 Plus ήταν σημείο αναφοράς για τη μπαταρία του σε σχέση με όποιο κινητό χρησιμοποίησα τελευταία.

Και ναι, το stand by ήταν εξαιρετικό, όμως και σε χρήση εξίσου εντυπωσιακό.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...