Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανενα κλειδωμα παιδια - το πιθανοτερο είναι πως χρειαζεται αντικατασταση η καρτα σιμ σου. Σφαλμα αναγνωστη (sim reader) είναι σπανιο, ούτως η αλλως...

 

σημερα την πηρα και σε ενα s6 δουλευει κανονικα. ο αναγνωστης δεν εχει θεμα, της wind δουλευει και στις δυο υποδοχες

Link to comment
Share on other sites

σημερα την πηρα και σε ενα s6 δουλευει κανονικα. ο αναγνωστης δεν εχει θεμα, της wind δουλευει και στις δυο υποδοχες

 

Την περίπτωση να έχει πρόβλημα η συσκευή σου δεν την σκέφτηκες?

 

Στάλθηκε από το SM-J530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την περίπτωση να έχει πρόβλημα η συσκευή σου δεν την σκέφτηκες?

 

Στάλθηκε από το SM-J530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

προφανως, αλλα δεν εχω αλλη νανο σιμ να δοκιμασω και αφου δουλευει της γουιντ και στις δυο υποδοχες θεωρησα λογικο να ρωτησω εαν ξερει καποιος αν υπαρχει περιπτωση να ειναι κλειδωμενο απο τον παροχο

Link to comment
Share on other sites

προφανως, αλλα δεν εχω αλλη νανο σιμ να δοκιμασω και αφου δουλευει της γουιντ και στις δυο υποδοχες θεωρησα λογικο να ρωτησω εαν ξερει καποιος αν υπαρχει περιπτωση να ειναι κλειδωμενο απο τον παροχο

 

Δεν ξέρω σίγουρα αλλά επειδή δουλεύουν και τα 2 σλοτ με την wind αυτό σημαίνει ότι δεν έχει κάποιο θέμα ο αναγνώστης της σιμ αλλά κάτι άλλο παίζει... Μπας και έχει φάει σκαλομα το module της 2πλης σιμ και θες καμία επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων? Λέω τώρα εγώ δεν είμαι και σίγουρος ιδιαίτερα αν έχεις στήσει ολόκληρο το τηλέφωνό....Η μάλλον όχι λάθος.... Δοκίμασες την cosmote μόνη της να δεις αν τρέχει χωρίς την wind? Γιατί αν δεν τρέχει πας για καινούρια σιμ....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω σίγουρα αλλά επειδή δουλεύουν και τα 2 σλοτ με την wind αυτό σημαίνει ότι δεν έχει κάποιο θέμα ο αναγνώστης της σιμ αλλά κάτι άλλο παίζει... Μπας και έχει φάει σκαλομα το module της 2πλης σιμ και θες καμία επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων? Λέω τώρα εγώ δεν είμαι και σίγουρος ιδιαίτερα αν έχεις στήσει ολόκληρο το τηλέφωνό....Η μάλλον όχι λάθος.... Δοκίμασες την cosmote μόνη της να δεις αν τρέχει χωρίς την wind? Γιατί αν δεν τρέχει πας για καινούρια σιμ....

 

Της cosmote δεν παίζει με κανέναν συνδυασμό, είτε μόνη της είτε με της wind, δεν την αναγνωρίζει καν ενώ της wind την βρίσκει με όλους τους συνδυασμούς, μόνη της ή με την cosmote, η οποία είναι εντελώς καινούργια, την πήρα σήμερα και μπήκε πρώτη φορά στο note και δουλεύει κανονικά σ ένα s6 edge. Με sd + wind επίσης δουλεύει κανονικά και επαναφορά ήταν το πρώτο που έκανα, αλλά δεν...

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θα προσπαθήσω να βρω άλλη νανο να δοκιμάσω και βλέπουμε, τι να πω

Link to comment
Share on other sites

Της cosmote δεν παίζει με κανέναν συνδυασμό, είτε μόνη της είτε με της wind, δεν την αναγνωρίζει καν ενώ της wind την βρίσκει με όλους τους συνδυασμούς, μόνη της ή με την cosmote, η οποία είναι εντελώς καινούργια, την πήρα σήμερα και μπήκε πρώτη φορά στο note και δουλεύει κανονικά σ ένα s6 edge. Με sd + wind επίσης δουλεύει κανονικά και επαναφορά ήταν το πρώτο που έκανα, αλλά δεν...

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θα προσπαθήσω να βρω άλλη νανο να δοκιμάσω και βλέπουμε, τι να πω

 

Ειναι προφανες οτι αν η καρτα της Cosmote δουλευει σε αλλη συσκευη τοτε το μονο που μενει ειναι να ειναι κλεδωμενο....

Επισης μιας και αναφερθηκε η θηκη που εχει μαζι το κινητο δινετε μονο στις ΗΠΑ.... προφανως αυτοι εκει ειναι πιο μαγκες απο εμας εμεις εδω ειμαστε ******* μαλλον....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Της cosmote δεν παίζει με κανέναν συνδυασμό, είτε μόνη της είτε με της wind, δεν την αναγνωρίζει καν ενώ της wind την βρίσκει με όλους τους συνδυασμούς, μόνη της ή με την cosmote, η οποία είναι εντελώς καινούργια, την πήρα σήμερα και μπήκε πρώτη φορά στο note και δουλεύει κανονικά σ ένα s6 edge. Με sd + wind επίσης δουλεύει κανονικά και επαναφορά ήταν το πρώτο που έκανα, αλλά δεν...

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θα προσπαθήσω να βρω άλλη νανο να δοκιμάσω και βλέπουμε, τι να πω

Γιατι δεν κατεβαζεις ρε φιλε μου το phone info https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo&hl=el για να μαθεις σιγουρα ποια ROM φοραει και αλλαξεις ROM μετα τοσο απλο Offical.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Στο play store το κινητό το βγάζει ως telestet Samsung sm-n950f. :p

 

Στο sammobile αν βλέπω καλά την έκδοση αυτή την έχει σκέτο Greece από 10/09. 12725c20b2dd5b64cc79457ff0b3b2c7.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εεεεε εσείς που το έχετε δεν γράφετε τπτ

Μόνο όσοι το περιμένουν;

 

Δλδ συμπέρασμά μου αν το πάρω θα εξαφανιστώ;

 

 

 

Τι ακριβώς λες με μπέρδεψες λίγο.

 

Το λινκ δεν δουλεύει

Το λινκ μια χαρα ανοίγει τωρα που ξανα τεσταρα και μπαίνω απο κινητο. Δεν ξερω γιατί δε σου ανοιγει. Συγκρινει οθονη note 8 (πόσο μάλλον s8+ που είναι ενα κλικ μικρότερη) , mate 9 όπου φαίνεται οτι σε landscape mode η οθονη του mate ειναι ψηλότερη και αρα πχ σε utube βλέπεις μεγαλύτερο το βίντεο σε σχεση με note 8 (αν δεν κάνεις full screen στο note 8 με crop).

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:την εφαρμογη samsung pay την εχει?ειναι αισθητα πιο βαρυ απο το s8+?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Είχε φοβηθεί τόσο το μάτι μου με το s7e που έκανε αραχνιές για την πλάκα που το s8+ με το κουτί του πήγα και του έβαλαν μεμβράνη. Τώρα δεν έχω ανοίξει ακόμα το Ν8 γιατί φοβάμαι ότι αν το χρησιμοποιήσω θα μου κάνει καμμιά γραμμούλα και μεμβράνη στην Αθήνα δεν έχω βρει πουθενά.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τηλέφωνο είναι το s8+ και φυσικά το απόλυτο VFM συγκρινόμενο με το Note 8.

Στην περίπτωση που πουλούσες το s8+ την προηγούμενη βδομάδα θα ήθελες 450 επιπλέον ευρώ για να αποκτήσεις το Note 8 με προπαραγγελία. Mε αυτά τα 450 ευρώ βέβαια θα είχες τα πλεονεκτήματα του s-pen, δώρο το dex station (100-150 ευρώ), θα κέρδιζες την dual sim λειτουργία, 2 επιπλεον GB RAM, λίγο μεγαλύτερη οθόνη, μια ακόμη καλύτερη κάμερα και φυσικά ένα νεότερο μοντέλο. Τα ζυγίζεις και βλέπεις αν άξιζε ή όχι. Προσωπικά έκανα την μετάβαση κυρίως λόγω κάμερας και dual sim. (σ.σ: ήμουν σουπερ-ευχαριστημένος από το s8+.)

 

Από εκεί και πέρα θεωρώ ότι το Νote θα κρατηθεί σταθερά περίπου στα 800-850 ευρώ, καθώς:

α) είναι το μοναδικό flagship της Samsung με dual sim λειτουργία και ταυτόχρονη εγγύηση από την επίσημη ελληνική αντιπροσωπεία.

β) στην κατηγορία των 6" και πάνω παίζει μπάλα σχεδόν χωρίς αντίπαλο

γ) οι τιμές των νέων iphone θα σπρώξουν πολλούς προς το Note 8, το οποίο θα είναι μεν ακριβό, αλλά φτηνότερο κατά 350-400 ευρώ.

δ) τα quality test που έχουν γίνει στο συγκεκριμένο μοντέλο είναι άνευ προηγουμένου, καθώς ήταν ένα "στοίχημα" για την Samsung μετά από ότι συνέβη με το Note 7.

ε) δεν υπάρχουν κινητά που να διαθέτουν όλο το πακέτο αυτό μαζί (την καλύτερη οθόνη σε κινητό, μάλλον την καλύτερη κάμερα, dual sim, latest specs, ικανοποιητική αυτονομία, spen).

Το πουλησα σημερα κιολας!!:lol::lol:Δευτερα παιρνω το note 8!απλα για μια μερα θα μπορουσα να παρω και το dex αλλα οκ,δεν τρελενομαι κιολας.δεν θα το χρησιμοποιουσα αλλωστε..θα το πουλαγα..anyway..μηπως το δινει καποιο καταστημα ακομα με dex????

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Είχε φοβηθεί τόσο το μάτι μου με το s7e που έκανε αραχνιές για την πλάκα που το s8+ με το κουτί του πήγα και του έβαλαν μεμβράνη. Τώρα δεν έχω ανοίξει ακόμα το Ν8 γιατί φοβάμαι ότι αν το χρησιμοποιήσω θα μου κάνει καμμιά γραμμούλα και μεμβράνη στην Αθήνα δεν έχω βρει πουθενά.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Είναι επακριβώς όπως τα λες.

Τουλάχιστον για s7 edge και s8+.

Πολύ φοβάμαι ότι και για το νέο note.

Οταν έρθει η ώρα τις αλλαγής και για μένα, δεν θα βγει από το κουτί αν δεν υπάρχει μεμβράνη και θήκη έτοιμα για τοποθέτηση..

 

Δεν μπορώ να κινηθώ άμεσα στην αγορά του και διαβάζω τις εντυπώσεις σας..

Καλώς το δεχτήκατε καλοδούλευτο και απροβλημαστο σε όλους.

Ανυπομονώ και εγώ να περάσω στην εμπειρία του νέου note.:)

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που το πήρατε τι λέτε για την μπαταρία? Τα review πάντως μιλάνε για μέτρια πράγματα

 

Στάλθηκε από το SM-J530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να ανεβάσω το ss αλλά να σας πω ότι με μέτρια χρήση (bluetooth 2 συσκευες σε σύνδεαη και wifi ανοικτό, λίγο gaming, λίγο δεδομένα, 1 ώρα ομηλία, 4 ώρες firefox, 30λεπτά youtube) έβγαλε 37 ώρες από το 100 στο 15.

Εμένα μου αρκεί.

Edited by fotan
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να ανεβάσω το ss αλλά να σας πω ότι με μέτρια χρήση (bluetooth 2 συσκευες σε σύνδεαη και wifi ανοικτό, λίγο gaming, λίγο δεδομένα, 1 ώρα ομηλία, 4 ώρες firefox, 30λεπτά youtube) έβγαλε 37 ώρες από το 100 στο 15.

Εμένα μου αρκεί.

Δεν το λες λιγο,τοσο δεν βγαζω με τιποτα με το s7edge

Link to comment
Share on other sites

Δεν το λες λιγο,τοσο δεν βγαζω με τιποτα με το s7edge
Το σημειο κλειδι ειναι το "λιγο δεδομενα".

 

Οταν εισαι 12 ωρες μονο σε δεδομενα (4g) δηλαδη οταν εισαι εκτος σπιτιου τι παιζει?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το σημειο κλειδι ειναι το "λιγο δεδομενα".

 

Οταν εισαι 12 ωρες μονο σε δεδομενα (4g) δηλαδη οταν εισαι εκτος σπιτιου τι παιζει?

Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω άποψη για τα δεδομενα,παντα τα εχω ανοιχτα αλλα συνηθος ειμαι σε wifi

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα τζαμάκι από τα Public αυτό http://www.public.gr/product/membrani-othonis-samsung-galaxy-note-8-panzerglass-screen-protector/prod8700597pp/ στα 29,98€, η τοποθέτηση έγινε από αυτούς (αλλά επειδή δεν τα κατάφερναν και πολύ καλά και αφού άλλαξαν δύο δεν μου χρεώσαν τελικά την τοποθέτηση), πήρα και την led view και αρχίζει το πανηγύρι...
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα τζαμάκι από τα Public αυτό http://www.public.gr/product/membrani-othonis-samsung-galaxy-note-8-panzerglass-screen-protector/prod8700597pp/ στα 29,98€, η τοποθέτηση έγινε από αυτούς (αλλά επειδή δεν τα κατάφερναν και πολύ καλά και αφού άλλαξαν δύο δεν μου χρεώσαν τελικά την τοποθέτηση), πήρα και την led view και αρχίζει το πανηγύρι...
Έκατσε καλα στις άκρες;

 

Στάλθηκε από το G3112 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Είχε φοβηθεί τόσο το μάτι μου με το s7e που έκανε αραχνιές για την πλάκα που το s8+ με το κουτί του πήγα και του έβαλαν μεμβράνη. Τώρα δεν έχω ανοίξει ακόμα το Ν8 γιατί φοβάμαι ότι αν το χρησιμοποιήσω θα μου κάνει καμμιά γραμμούλα και μεμβράνη στην Αθήνα δεν έχω βρει πουθενά.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Ελατε ρε παιδιά τέτοια ακούω και δεν το πιστεύω.

 

Όχι και να μην το βγάζεις από το κουτί δλδ

Αυτα είναι προβλήματα που πρέπει να λύσεις. Δλδ τι θα πάθει αν σου πέσει και σπάσει, εγκεφαλικό; Αξίζει τον κόπο;

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα τζαμάκι από τα Public αυτό http://www.public.gr/product/membrani-othonis-samsung-galaxy-note-8-panzerglass-screen-protector/prod8700597pp/ στα 29,98€, η τοποθέτηση έγινε από αυτούς (αλλά επειδή δεν τα κατάφερναν και πολύ καλά και αφού άλλαξαν δύο δεν μου χρεώσαν τελικά την τοποθέτηση), πήρα και την led view και αρχίζει το πανηγύρι...

 

Καλορίζικο και σε σένα... Την Led που την πηρες; Δεν τη βρίσκω πουθενά.... Του πάει ωραία;

Link to comment
Share on other sites

Ελατε ρε παιδιά τέτοια ακούω και δεν το πιστεύω.

 

Όχι και να μην το βγάζεις από το κουτί δλδ

Αυτα είναι προβλήματα που πρέπει να λύσεις. Δλδ τι θα πάθει αν σου πέσει και σπάσει, εγκεφαλικό; Αξίζει τον κόπο;

Έχεις δίκιο είναι υπερβολές και γραφικότητες. Το αναγνωρίζω αλλά έτσι μου βγαίνει...

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...