Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τη σπιρτάδα του iPhone δε την έχει αλλά lag δεν είδα...Βέβαια αν και το φόρτωσα καργα με 4-5 ώρες χρήση δε μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα...

 

Κακά τα ψέμματα το iPhone έχει κάποιες ελλείψεις προφανώς αλλά σαν συνολική εμπειρία είναι μακραν από οτιδήποτε άλλο.Παντα μιλάω με τα δικά μου γούστα.

Πες μας πόσα σου έδωσε ο Κουκ για να μας αποδομήσεις το εργαλείο εκ των έσω!!! Αστειεύομαι βέβαια. Φαντάζομαι ρόλο παίζει και η συνήθεια. Είχα πάρει το πρώτο iphone το 2007 από Αμερική. Δεν με βόλεψε καθόλου και από τότε δεν ξαναπήγα σε iphone. Αν το επιχειρήσω τώρα μετά από τόσα χρόνια συνήθειας με nokia αρχικά και μετά samsung θα μου φανεί κάπως. Ίσως να του έδινες μια δεύτερη ευκαιρία και με τα tips που αναφέρθηκαν παραπάνω.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο iphone ρε παιδια? Πλεον η apple εχει μεινει δεκα χρονια πισω, η ψαλιδα με την εργαλειαρα που ονομαζεται note ειναι χαοτικη...
Link to comment
Share on other sites

Από χτες απόγευμα που το φορτιδα τελευταία φορά.

Έχω την εντύπωση ότι είναι καλύτερη αυτονομία από το s8+ που είχα.....48c2c24833418be9a3e60c99daef7d15.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...Ας πω και εγώ την εμπειρία μου απ το note 8.

Γενικά το τηλ δε με βόλεψε και Γι αυτό σήμερα κιόλας το έδωσα σε φίλο που το ήθελε μαζί με το dex που δε το άνοιξα καν...

Πλέον με στενοχωρει αλλά βλέπω μου είναι δύσκολο να φύγω από iPhone όσο και να το θέλω και να το προσπαθώ...Είναι η συνήθεια;Η εμπειρία χρήσης;Η ταχύτητα;Η ευκολία;Δε ξέρω πάντως αν και το προσπαθώ βλέπω ότι το πολύ μετά από 1-2 μέρες χρήσης θέλω να επιστρέψω στο iPhone...

Αυτά!

Δεν αμφισβητώ αυτά που λες απλά μου φαίνεται αδιανόητο να προλάβεις σε...μισή μέρα να αποκτήσεις ολοκληρωμένη άποψη για τα θετικά και τα αρνητικά του note 8! Πιστεύω ότι θα έπρεπε να του δώσεις το χρόνο του, ειδικά αφού έρχεσαι από Ios.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είπε ότι δεν μπορείς να δεις βίντεο στο YouTube σε όλη την οθόνη; Και φυσικά μπορείς αρκεί να έχει την κατάλληλη ανάλυση. Αν ένα βίντεο είναι 720p Και βάλεις full screen Θα φαίνεται χάλια όπως είναι φυσιολογικό Ενώ άμα είναι 1080 και πάνω το βλέπεις μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δλδ δεν έχει μαύρα πλαίσια αριστερά και δεξιά έχει αρα δεν το βλέπεις σε όλη την οθόνη δεν λέω αν κάνεις ζουμ που τότε χάνεις που το πάνω και κάτι μέρος.

Αυτό που βλέπεις λοιπών με τα πλαίσια είναι μικρότερο από αυτό που βλέπω εγώ με το ΜΑΤΕ9 που είναι. Ονομάζομαι 5,9 ιτζες. Οπότε λέω οτι είναι σαν να πηγαίνω σε μικρότερη οθόνη.

 

Οτι λέω να τονίσω ότι δεν έχω δει το νοτε8 και συζητάω για να βεβαιωθώ και να αποφασίσω.

Ποιο iphone ρε παιδια? Πλεον η apple εχει μεινει δεκα χρονια πισω, η ψαλιδα με την εργαλειαρα που ονομαζεται note ειναι χαοτικη...

Δεν έχεις δίκιο και ας μην πολυχονευω τα μήλα.

Σε νορμάλ χρήση smartphone και όχι παραμετροποίηση δεν υπάρχει κανένα χάσμα ίσως να είναι και γρηγορότερα.

Αν σου αρέσει να πηραζει να αλλάζεις κτλ άστα.

Δεν αμφισβητώ αυτά που λες απλά μου φαίνεται αδιανόητο να προλάβεις σε...μισή μέρα να αποκτήσεις ολοκληρωμένη άποψη για τα θετικά και τα αρνητικά του note 8! Πιστεύω ότι θα έπρεπε να του δώσεις το χρόνο του, ειδικά αφού έρχεσαι από Ios.

Όντος ούτε εβδομάδα δεν φτάνει από μια τέτοια αλλαγή.

Δούλεψα ένα iPhone 7 έτσι για να το δω ήταν όντος σφαίρα αλλά σπαστικα ψάχνοντας το ποσό χανομουν στις ρυθμίσεις ήταν περίεργα.

Link to comment
Share on other sites

Βάλατε κανένα γυαλί παιδιά; Όπως όλα μου τα κινητά έτσι κι αυτό σκοπεύω να το έχω γυμνό με μια θήκη πουγκί μόνο. Ακόμα και το whitestone dome που υποτίθεται έχει τη καλύτερη εφαρμογή βλέπω στα βίντεο πώς αφήνει ένα χιλιοστό στις edge πλευρές και τα βράδια θα έχει αυτό το σπαστικό bleeding που είναι απαράδεκτο για 50 ευρώ γυαλί..

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να μη παρεξηγηθώ δεν είμαι φαν κανενός!Ειμαι σε εταιρία πληροφορικής και πραγματικά δοκιμάζουμε το λογισμικό σε όλα...

 

Η πιο πάνω κριτική δεν απαξιώνει το Note 8 σε καμμία περίπτωση...Συγκρίνω απλά δυο κορυφαίες συσκευές του χιλιάρικου και πάντα με την δικιά μου υποκειμενική άποψη...

 

Ειδικά στο κράτημα νομίζω το iPhone είναι πολύ καλύτερο...αλλά γενικότερα επειδή το κινητό το χρησιμοποιώ λόγω δουλειάς παρα πολύ και το μεγαλύτερο ποσοστό των λειτουργιών του,το iPhone μου βγάζει συνολικά παραπάνω εμπιστοσύνη...

Γενικότερα πάντως με προβληματίζει η τάση που ξεκίνησε απ τη Samsung και συνεχίζει η Apple με τις μακρόστενες οθόνες αλλά και την έλλειψη Touch ID...Να δούμε που θα πάει...

 

Όπως είπα δεν πρόλαβα να δοκιμάσω το dex και δεν έχω καθόλου άποψη...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα εγώ σήμερα από τα Public αυτό http://www.public.gr/product/membrani-othonis-samsung-galaxy-note-8-panzerglass-screen-protector/prod8700597pp/ που λέει ότι είναι case friendly και μάλιστα πλήρωσα και την τοποθέτηση. Το πρώτο πήρε σκόνη από κάτω, τους το λέω και μου βάζουν άλλο. Το δεύτερο πήρε και αυτό λιγότερη σκόνη με αποτέλεσμα να μην πληρώσω τελικά την τοποθέτηση. Το δοκίμασα με την led και την alcantara της samsung και δεν το πέταξε. Μου φαίνεται όμως ότι δεν έχει κολλήσει καλά στο κάτω δεξί μέρος. Αναγκαστικά θα το κρατήσω μέχρι να φέρει κάτι ένα μαγαζί στο Αιγάλεω που αναλαμβάνει και την τοποθέτηση εγγυημένα όμως...
Link to comment
Share on other sites

ειναι κουκλί το άτιμο

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ειναι κουκλί το άτιμο
:)89a06c6dab760252a1c555459098b52b.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι πράγματι πολύ ωραίο, καλορίζικο! Μια ερώτηση: οι λογαριασμοί της αλληλογραφίας που είχα στην εφαρμογή του email πώς μπορούν να μεταφερθούν από το s8+ στο note;
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το s8+ :

- Καλύτερη οθόνη, φωτεινότερη, απολαυστικότερη και με μικρότερες αλλοιώσεις χρωμάτων υπό γωνία.

- Στην δική μου χρήση δίνει 30-45 λεπτά παραπάνω οθόνη σε αυτονομία

- Συνολικά είναι πιο σπιρτόζο. Δεν ξέρω αν ευθύνονται τα 6GB RAM ή απλά η πιο πρόσφατη η εγκατάσταση.

- Καλύτερη κάμερα σε όλους τους τομείς. Ίσως το μεγαλύτερο update της συσκευής κατά την γνώμη μου.

- Έχει καλύτερο κράτημα στο χέρι

- Σήμα, ποιότητα κλήσης, εμβέλεια wifi στα ίδια επίπεδα. GPS μου φάνηκε ταχύτερο και με απίστευτη ακρίβεια (έχει βέβαια ιδανικές καιρικές συνθήκες σήμερα)

 

Συνολικά το πιο ολοκληρωμένο τηλέφωνο που είχα πότε τα τελευταία χρόνια (και είχα υπερβολικά πολλα :p ).

Το αν αξίζει τα 1030 ευρώ βέβαια, είναι ένα άλλο θέμα.

 

Υ.Γ: Για όσους ψάχνουν για screen protector αποφύγετε τα NeoFlex υγρής τοποθέτησης της Spigen. Μπαίνουν σχετικά εύκολα αλλά από ευκρίνεια είναι πάτος. Τσάμπα τα 22 ευρώ που έδωσα. Όποιος έχει δοκιμάσει κάποιο καλό tempered ας μας ενημερώσει.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Πήρα εγώ σήμερα από τα Public αυτό http://www.public.gr/product/membrani-othonis-samsung-galaxy-note-8-panzerglass-screen-protector/prod8700597pp/ που λέει ότι είναι case friendly και μάλιστα πλήρωσα και την τοποθέτηση. Το πρώτο πήρε σκόνη από κάτω, τους το λέω και μου βάζουν άλλο. Το δεύτερο πήρε και αυτό λιγότερη σκόνη με αποτέλεσμα να μην πληρώσω τελικά την τοποθέτηση. Το δοκίμασα με την led και την alcantara της samsung και δεν το πέταξε. Μου φαίνεται όμως ότι δεν έχει κολλήσει καλά στο κάτω δεξί μέρος. Αναγκαστικά θα το κρατήσω μέχρι να φέρει κάτι ένα μαγαζί στο Αιγάλεω που αναλαμβάνει και την τοποθέτηση εγγυημένα όμως...
Πολύ ακριβό ρε συ και τη μάρκα αυτή πρώτη φορά τη βλέπω. Αλλά αν θες να το προστατέψεις από τη πρώτη στιγμή δεν έχεις επιλογή. Γενικά τα καλύτερα τζάμια είναι αυτά που έχουν υγρή κόλα, γιατί αυτά που είναι σαν "αυτοκόλλητο" αργά ή γρήγορα θα ξεκολλήσουν τμηματικά,θα πάρουν σκόνη κτλ. Δε βλέπω κανένα όμως να καλύπτει εξ'ολοκλήρου τη μπροστινή γυάλινη επιφάνεια κι ας είναι case unfriendly.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα στα Public και δεν μου άρεσε.Ένα τετραγωνισμένο S8+ με λίγο καλύτερα χαρακτηριστικά και πενάκι.

Η πίσω όψη του Maple Gold θεωρώ ότι είναι ότι πιο άσχημο έχω δει,καθώς το πλαίσιο της κάμερας είναι μαύρο και χτυπάει πολύ άσχημα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το ίδιο τζαμάκι πουλάει και ο Κωτσόβολος σε ένα promo box που έχει για το Note http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/fortistes-kiniton/177670--promo-box-note-8
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μη λεμε οτι ναναι και μπερδευονται μερικοι καινουργοι κατοχοι που δεν γνωριζουν.

Για καποιον που θελει να ανεβασει/κατεβασει την ταχυτητα/αποκριση ,ανοιγμα-κλεισιμο εφαρμογων πηγαινει ρυθμισεις αριθμος κατασκευαστη παταει επανελημμενα μεχρι να εμφανιστει το κρυφο μενου 'επιλογες προγραμμματιστη'.Μολις ενεργοποιηθει παει πισω στις ρυθμισεις μπαινει μεσα στο μενου επιλογες προγραμματιστη βρισκει τα 3 animation και εαν θελει να λειτουργει πχ. ποιο γρηγορα ενω εχουν μαμα τιμες 1Χ Βαζει το πρωτο και δευτερο 0.5Χ το τριτο off . κανει ενα reboot και σφαιρααα:D

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα στα Public και δεν μου άρεσε.Ένα τετραγωνισμένο S8+ με λίγο καλύτερα χαρακτηριστικά και πενάκι.

Η πίσω όψη του Maple Gold θεωρώ ότι είναι ότι πιο άσχημο έχω δει,καθώς το πλαίσιο της κάμερας είναι μαύρο και χτυπάει πολύ άσχημα.

 

Περί ορέξεως....κοκκορόζουμο..., παίρνεις τότε το s8+ και γλυτώνεις ένα κάρο λεφτά! Τυχερός είσαι δλδ.

Περί χρωμάτων: το Maple Gold στο συγκεκριμένο κινητό είναι κορυφαίος συνδιασμός με τη μαύρη μπροστινή πρόσοψη.

Άκρως κυριλέ χρώμα, πραγματικό κόσμημα και όσο για το μαύρο πλαίσιο της κάμερας...κάνει πολύ ωραία αντίθεση με το χρυσό και βέβαια ουδεμία σχέση με αυτό που αναφέρεις εσύ.

Επιτέλους ένα κινητό χρυσού χρώματος με μαύρη πρόσοψη και όχι λευκή!

Δεν έχω δεί όμως ακόμα ζωντανά τα άλλα 2 χρώματα (Deep sea blue & Orhid grey) για να βγάλω την τελική ετυμηγορία.

Ίσως το blue να είναι η πολύ ευχάριστη έκπληξη αλλά προς το παρόν το Gold είναι ο βασιλιάς.

Το Orchid grey επίσης πρέπει να είναι ωραίο χρώμα και ουδεμία σχέση έχει με το Orchid grey του s8.

Μέγα φάουλ της samsung να μην φέρει επίσημα Ευρώπη και αυτά τα 2 χρώματα....(τις ίδιες μαλα@ίες κάνει σχεδόν κάθε χρόνο) !

Ίσως αργότερα έρθει το deep sea blue όπως έκανε και με το coral blue στα s8...

Τέλος, χάλι μαύρο...το μαύρο (midnight black).

Όλα μαύρα κ άραχνα....κάνει το τηλεφωνο νά δείχνει τσίπικο και κατώτερο της αξίας και της ομορφιάς του, αλλά βέβαια γούστα είναι αυτά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βάλε Nova launcher βγάλε και αυτά εδώ:

 

9e6e559803a9389cc8ab9f26f9797fc5.jpg

 

Βάλε και αυτό

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.matthewma.swipehomebuttonfree

 

Για τα gestures

 

Και θα έχεις ένα πολύ πιο γρήγορο smooth κινητό.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Ρε σύ, μην τον μπερδεύεις τον άνθρωπο!

Το έδωσε ήδη τώρα, αφού στο iphone έχει βρεί το λιμάνι του.

Μην συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα, άλλο πράγμα οι πατάτες και άλλο τα αγγούρια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μη λεμε οτι ναναι και μπερδευονται μερικοι καινουργοι κατοχοι που δεν γνωριζουν.

Για καποιον που θελει να ανεβασει/κατεβασει την ταχυτητα/αποκριση ,ανοιγμα-κλεισιμο εφαρμογων πηγαινει ρυθμισεις αριθμος κατασκευαστη παταει επανελημμενα μεχρι να εμφανιστει το κρυφο μενου 'επιλογες προγραμμματιστη'.Μολις ενεργοποιηθει παει πισω στις ρυθμισεις μπαινει μεσα στο μενου επιλογες προγραμματιστη βρισκει τα 3 animation και εαν θελει να λειτουργει πχ. ποιο γρηγορα ενω εχουν μαμα τιμες 1Χ Βαζει το πρωτο και δευτερο 0.5Χ το τριτο off . κανει ενα reboot και σφαιρααα:D

 

Και οταν κανει redraw το dialer η καποια εφαρμογη που ανοιγεις για πρωτη φορα απολαμβανεις μια κενη, λευκη οθονη για 2-3 δευτερολεπτα :ninja:

Υπαρχει λογος που τα animation και τα transition εχουν μια ορισμενη διαρκεια αλλιως το τηλεφωνο δειχνει "νευρικο" στην αποδοση του σαν να εχει πιει 10 Red Bull απανωτα.

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Περί ορέξεως....κοκκορόζουμο..., παίρνεις τότε το s8+ και γλυτώνεις ένα κάρο λεφτά! Τυχερός είσαι δλδ.

Περί χρωμάτων: το Maple Gold στο συγκεκριμένο κινητό είναι κορυφαίος συνδιασμός με τη μαύρη μπροστινή πρόσοψη.

Άκρως κυριλέ χρώμα, πραγματικό κόσμημα και όσο για το μαύρο πλαίσιο της κάμερας...κάνει πολύ ωραία αντίθεση με το χρυσό και βέβαια ουδεμία σχέση με αυτό που αναφέρεις εσύ.

Επιτέλους ένα κινητό χρυσού χρώματος με μαύρη πρόσοψη και όχι λευκή!

Δεν έχω δεί όμως ακόμα ζωντανά τα άλλα 2 χρώματα (Deep sea blue & Orhid grey) για να βγάλω την τελική ετυμηγορία.

Ίσως το blue να είναι η πολύ ευχάριστη έκπληξη αλλά προς το παρόν το Gold είναι ο βασιλιάς.

Το Orchid grey επίσης πρέπει να είναι ωραίο χρώμα και ουδεμία σχέση έχει με το Orchid grey του s8.

Μέγα φάουλ της samsung να μην φέρει επίσημα Ευρώπη και αυτά τα 2 χρώματα....(τις ίδιες μαλα@ίες κάνει σχεδόν κάθε χρόνο) !

Ίσως αργότερα έρθει το deep sea blue όπως έκανε και με το coral blue στα s8...

Τέλος, χάλι μαύρο...το μαύρο (midnight black).

Όλα μαύρα κ άραχνα....κάνει το τηλεφωνο νά δείχνει τσίπικο και κατώτερο της αξίας και της ομορφιάς του, αλλά βέβαια γούστα είναι αυτά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ρε σύ, μην τον μπερδεύεις τον άνθρωπο!

Το έδωσε ήδη τώρα, αφού στο iphone έχει βρεί το λιμάνι του.

Μην συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα, άλλο πράγμα οι πατάτες και άλλο τα αγγούρια.

Το gold είναι όντως πιο όμορφο, αλλά γούστα είναι αυτά, εγώ αυτό πήρα και το βρίσκω κουκλί!! :D
Link to comment
Share on other sites

Και οταν κανει redraw το dialer η καποια εφαρμογη που ανοιγεις για πρωτη φορα απολαμβανεις μια κενη, λευκη οθονη για 2-3 δευτερολεπτα :ninja:

Υπαρχει λογος που τα animation και τα transition εχουν μια ορισμενη διαρκεια αλλιως το τηλεφωνο δειχνει "νευρικο" στην αποδοση του σαν να εχει πιει 10 Red Bull απανωτα.

 

Αυτα υπηρχαν πριν την εκδοση 4.1 .Για ποτε μιλας εσυ ; Δεν υπαρχουν στην 7.1.1.Επισης η 'νευρικη' χρηση που αναφερεις ειναι για τον καθενα σχετικο και ισως τον ενδιαφερει ισως οχι γιαυτο εχει συνδυασμο επιλογων να φερει τα animation στα μετρα του.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα υπηρχαν πριν την εκδοση 4.1 .Για ποτε μιλας εσυ ; Δεν υπαρχουν στην 7.1.1.Επισης η 'νευρικη' χρηση που αναφερεις ειναι για τον καθενα σχετικο και ισως τον ενδιαφερει ισως οχι γιαυτο εχει συνδιασμο επιλογων να φερει τα animation στα μετρα του.

 

Βεβαιως και υπαρχουν. Τα βλεπω καθημερινα στο S8 που δεν το λες και παλιο μοντελο...Το συγκεκριμενο πασιγνωστο tweak ειχε οντως περισσοτερο νοημα στις πιο πρωιμες εκδοσεις του Android γιατι τωρα υπαρχει μπολικη υπολογιστικη ισχυς στα μηχανακια μας. Επισης μην ξεχνας οτι εαν ηθελε η καθε εταιρεια να πειραζουμε τη χρονικη διαρκεια των transition θα μας εδινε αυτη την επιλογη by default και δεν θα την ψαχναμε καθε φορα στα κρυμμενα developer options...

Φυσικα κατι που δεν αρεσει σε εμενα μπορει να αρεσει σε εσενα και το αντιστροφο. Παντως οσες φορες το εδειξα/σεταρα σε τηλεφωνο τριτου, μετα απο λιγες μερες μου ειπε οτι το ξαναγυρισε στις default ταχυτητες.

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Αυτα υπηρχαν πριν την εκδοση 4.1 .Για ποτε μιλας εσυ ; Δεν υπαρχουν στην 7.1.1.Επισης η 'νευρικη' χρηση που αναφερεις ειναι για τον καθενα σχετικο και ισως τον ενδιαφερει ισως οχι γιαυτο εχει συνδυασμο επιλογων να φερει τα animation στα μετρα του.

 

Σωστή παρατήρηση, καμία νευρική χρήση με τα animations εδώ και πολύ καιρό.

Ίσως παλιότερα να υπήρχαν τέτοια θέματα αλλά τώρα όχι.

Παιδιά χαρείτε την κινητάρα, τον Βασιλιά των Βασιλέων, την Ναυαρχίδα των ναυαρχίδων! (σε όσους την έχουν ήδη αποκτήσει ή πρόκειται να αποκτήσουν στο εγγύς μέλλον) και αφήστε τους υπόλοιπους να "αναδείξουν" την ασχήμια του κινητού.

 

Υ.Γ.: Τέλειο κινητό δεν υπάρχει, ούτε θα υπάρξει ποτέ! Για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις.

Γιά όποιον όμως τον ενδιαφέρει το s-pen, το note8 είναι μονόδρομος και είναι βέβαια το καλύτερο note ever. (ακολουθεί το note5 το πιό αρχοντικό τηλέφωνο που έχω πιάσει στα χέρια μου).

Edited by frix_ath
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το περιμένω κι εγώ από βδομάδα πέρασα σήμερα από τα public μήπως και το έχουν σαν demo να το δουλέψω λίγο να δω πως είναι από κοντά αλλά δεν το είχαν. Έπαιξα όμως λίγο με το s8 plus και η αλήθεια είναι ότι αγχώθηκα αρκετά διότι το συγκεκριμένο s8+ στην κυριολεξία σερνόταν ή τουλάχιστον έτσι μου φάνηκε εμένα προερχόμενος από iPhone 7plus. Ευελπιστώ μόνο

να μην είναι έτσι το νοτελι!!!

 

Στάλθηκε από το G3112 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου η δική σου άποψη με ενδιαφέρει μιας και όπως δηλώνεις γουστάρεις iPhone.

 

Ένιωσες το νοτε8 να είναι βαρύ στην εμπειρία χρήσης είδες μικρό λαγκ;

Θέλω να βεβαιωθώ αν τα έχει ξεπεράσει η σαμσουνγκ;

Είμαι με το ΜΑΤΕ9 και δεν υπάρχει ίχνος λαγκ η κούρασης μην πάω για αναβάθμιση και βρεθώ απογοητευμένος. Βέβαια θα περιμένω να δω και το ΜΑΤΕ10 αλλά και το iPhone μιας και είναι σε μια φάση που σκευτομαι το μήλο για αλλαγή.

 

 

Συνεχίζει να με ξενερώνει η οθόνη δλδ να έχω τόσες ιτζες και να βλέπω μικρότερες τις φώτο κ τα βίντεο και το YouTube είναι απαράδεκτο.

Για αυτά θέλω μεγάλη και οθόνη όχι για το Facebook....

 

Για Youtube νομίζω ότι έχει crop to fit ρε παιδιά! έτσι δεν είναι? Βλέπεις κανονικά σε όλη την οθόνη και όχι με μπάρες. Αυτό μας έλειπε.

Βέβαια λόγω του native 16:9 θα έχει ένα ελάχιστο distortion.

Παντού έχει full screen και στα παιχνίδια βέβαια.

Edited by frix_ath
Link to comment
Share on other sites

Βεβαιως και υπαρχουν. Τα βλεπω καθημερινα στο S8 που δεν το λες και παλιο μοντελο...Το συγκεκριμενο πασιγνωστο tweak ειχε οντως περισσοτερο νοημα στις πιο πρωιμες εκδοσεις του Android γιατι τωρα υπαρχει μπολικη υπολογιστικη ισχυς στα μηχανακια μας. Επισης μην ξεχνας οτι εαν ηθελε η καθε εταιρεια να πειραζουμε τη χρονικη διαρκεια των transition θα μας εδινε αυτη την επιλογη by default και δεν θα την ψαχναμε καθε φορα στα κρυμμενα developer options...

Φυσικα κατι που δεν αρεσει σε εμενα μπορει να αρεσει σε εσενα και το αντιστροφο. Παντως οσες φορες το εδειξα/σεταρα σε τηλεφωνο τριτου, μετα απο λιγες μερες μου ειπε οτι το ξαναγυρισε στις default ταχυτητες.

 

Το οτι δινει κρυφη την επιλογη ειναι γιατι μια συσκευη απευθυνεται σε ενα μεσο καθημερινο χρηστη ο οποιος εαν πειραξει κατι αλλο μεσα απο το μενου της μπορει να δημιουργησει προβλημα χωρις να ξερει να το επαναφερει. Να επιλεγει δηλαδη εντολες ετσι για πλακα και να μη ξερει τι κανουν .Η εννοια του κρυφου απευθυνεται σε ενα προχωρημενο χρηστη που καταλαβαινει τι παταει και τι επιλεγει.Το οτι δινει τιμη 1Χ default ειναι σχετικο ενας μεσος ορος ms συμφωνα με το πως οριζει το συστημα και η οικογενεια animation τα οποια με την σειρα τους εχουν δικο τους χρονισμο που επελεξε να βαλει πχ.στο note 8.Η συγκεκριμενη οικογενεια animation εχει την δικη της ταχυτητα με δικες της τιμες στο framework η οποια ειναι ποιο 'αργη' απο την οικογενεια animation πχ. του S7 και S7-Edge.

Με απλα λογια το S7 και S7-Edge ειναι ποιο γρηγορο απο το Note 8 εαν τα εχεις και τα δυο με την ιδια τιμη 1Χ και τα βαλεις διπλα-διπλα γιατι εχουν διαφορετικες οικογενειες animation Με αλλες τιμες χρονισμου στο anim του framework system.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το περιμένω κι εγώ από βδομάδα πέρασα σήμερα από τα public μήπως και το έχουν σαν demo να το δουλέψω λίγο να δω πως είναι από κοντά αλλά δεν το είχαν. Έπαιξα όμως λίγο με το s8 plus και η αλήθεια είναι ότι αγχώθηκα αρκετά διότι το συγκεκριμένο s8+ στην κυριολεξία σερνόταν ή τουλάχιστον έτσι μου φάνηκε εμένα προερχόμενος από iPhone 7plus. Ευελπιστώ μόνο

να μην είναι έτσι το νοτελι!!!

 

Στάλθηκε από το G3112 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε καμια περιπτωση δε σερνεται ουτε το S ουτε το Note. Η Samsung εχει κανει αλματα στη λειτουργια του Touchwiz, μετα απο 4 μηνες χρηση ειναι το πρωτο της κινητο που δεν εχω παρατηρησει προσωπικα καμια πτωση αποδοσης σε σχεση με την πρωτη εβδομαδα. :)

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...