Jump to content

Εξοικονομώ κατ' Οίκον» 2017


Vivere
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα ξεκινησαν οι υπαγωγες για τα "ιδία κεφαλαια".

Τα δανειοδοτουμενα απο Γενάρη

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ξερουμε τιποτα για το ποτε θα μπουνε τα χρηματα

 

 

 

Τα χρήματα μπαίνουν εφόσον δεν υπαρχουν εκρεμμοτητες 2-3 μηνες αφου ολοκληρωθουν τα εργα και ο μηχανικός σου ολοκληρώσει την διαδικασία.Φυσικα τα χρήματα μπαίνουν στους λογαριασμους των προμηθευτών υποτίθεται οτι εσυ εχεις προκαταβάλει το ποσοστο συμμετοχής σου.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Καλησπέρα συγνώμη για την κουτή ερώτηση μου. Είμαι στο εξοικονομώ 2 είμαι δικαιούχος επιδότησης 65% άρα εγώ είμαι υποχρεωμένος να πληρώσω το 35% όταν κοπούν τα τιμολόγια θα πρέπει να πληρώσω τίποτα φόρους επιπλέον; Έχω ακούσει να λένε ότι δεν συμφέρει λόγο των τιμολογίων που κόβονται. Δεν εχω καταλάβει τι γίνεται με αυτό να προσθέσω ότι δεν έχουν μπει στην μέση τράπεζες. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συγνώμη για την κουτή ερώτηση μου. Είμαι στο εξοικονομώ 2 είμαι δικαιούχος επιδότησης 65% άρα εγώ είμαι υποχρεωμένος να πληρώσω το 35% όταν κοπούν τα τιμολόγια θα πρέπει να πληρώσω τίποτα φόρους επιπλέον; Έχω ακούσει να λένε ότι δεν συμφέρει λόγο των τιμολογίων που κόβονται. Δεν εχω καταλάβει τι γίνεται με αυτό να προσθέσω ότι δεν έχουν μπει στην μέση τράπεζες. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Η επιδοτηση ειναι με το ΦΠΑ.Το ποσοστο σου εχει και το φπα.Τι ακριβως δεν συμφερει? Εδω σου χαριζει λεφτα .... δηλαδη κανεις παρεμβασεις πχ 20.000 ευρω και συ καταβαλεις τα 7.000 και δεν συμφερει? Αλλο αν μπορει να μαγειρεψει το ανωτατο ποσο ανα παρεμβαση ο καθε ενας και βαζει κατι στην τσεπη και αυτος και εσυ.

Εγω παντως δεν εβαλα τιποτα ολα γινανε κανονικα και ειμαι και ευχαριστημενος που καταφερα και μπηκα.

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Η επιδοτηση ειναι με το ΦΠΑ.Το ποσοστο σου εχει και το φπα.Τι ακριβως δεν συμφερει? Εδω σου χαριζει λεφτα .... δηλαδη κανεις παρεμβασεις πχ 20.000 ευρω και συ καταβαλεις τα 7.000 και δεν συμφερει? Αλλο αν μπορει να μαγειρεψει το ανωτατο ποσο ανα παρεμβαση ο καθε ενας και βαζει κατι στην τσεπη και αυτος και εσυ.

Εγω παντως δεν εβαλα τιποτα ολα γινανε κανονικα και ειμαι και ευχαριστημενος που καταφερα και μπηκα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Σορρυ αλλά είμαι άσχετος με αυτά. Τα τιμολογια που κόβει μετά ο εκάστοτε μάστορας τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Σορρυ αλλά είμαι άσχετος με αυτά. Τα τιμολογια που κόβει μετά ο εκάστοτε μάστορας τι γίνεται;

 

 

Εσυ δεν εχεις καμια δουλεια.Βαζεις προκαταβολες στους προμηθευτες (μάστορες) και αυτοί οταν τελειώσουν κόβουν τιμομολόγια και τα περνάει ο μηχανικός στο ypeka. Μετα ακολουθεί η δευτερη μελέτη και μετα απο 40-50 μέρες πληρωνονται οι μηχανικοί. Αυτα συνοπτικα..Θα στα εξηγήσει ο μηχανικος που έχει αναλάβει.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...