Jump to content

Samsung Galaxy J7 2017


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Α6+ το έχει κοντινό μου άτομο και το Α7 το πήρε φίλη μου. Για την ανεκτικότητα οθόνης δεν γνωρίζω (δεν έφαγε κανένα από τα 2 τούμπα). Το Α6+ δείχνει ανθεκτικό ενώ το Α7 πιο premium. Επισης το δεύτερο έχει 4gb ram, 64gb storage (έναντι 3/32) ενώ έχει και 3 κάμερες.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

έχετε παρατηρήσει κάποια δυσλειτουργία στην εφαρμογή του πληκτρολογίου samsung; μου γράφει στο gmail αγγλικά ενώ είναι γυρισμένο στα ελληνικά. Θέλει διπλή αλλαγή για να γυρίσει στα (πραγματικά) ελληνικά.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σε περίπτωση που ενδιαφέρεται κάποιος για αγορά, πωλείται άψογο με κουτί, απόδειξη, σφραγισμένα παρελκομενα και ελάχιστα χρησιμοποιημενο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπέρα παιδιά,τον τελευταίο καιρό δεν μπαίνει αυτόματα σε γνωστά δίκτυα wi-fi και για να μπει πρέπει να κλείσω το διακόπτη wi-fi από το κινητό και να τον ξανανοίξω δεν το κάνει πάντα όμως,έχει παρατηρήσει κάποιος το ίδιο ; μηπως είναι καποια ρύθμιση που πείραξα;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις-τοποθετήσεις.

Γνωρίζει κάποιος αν έχουν διαφορά στην κατασκευή-ανθεκτικότητα της οθόνης τα a6 plus και a7; Από όσα είδα το Α7 έχει καλύτερα χαρακτηριστικά αλλά το α6 plus είναι μεταλλικό, πιο βαρύ κ ελαφρώς μικρότερο σε πλάτος. Συγγνώμη για το εκτός θέματος.

 

Εγω ειχα αλλαξει δυο φορες οθονη στο j7...αν πεσει ακομα και απο μικρο υψος,σπαει εσωτερικα η οθονη του.Νομιζω πως ειναι το αδυνατο του σημειο.Τα αλλα δυο μοντελα δεν εχουν αυτο το θεμα..

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα αλλαξει δυο φορες οθονη στο j7...αν πεσει ακομα και απο μικρο υψος,σπαει εσωτερικα η οθονη του.Νομιζω πως ειναι το αδυνατο του σημειο.Τα αλλα δυο μοντελα δεν εχουν αυτο το θεμα..

 

Εχει σημασια και με ποιο τροπο θα πεσει .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Την pie την έχει πάρει κανείς ή δεν θα έρθει στα J7 ?

Το τελευταίο security patchπου έχω, είναι του Νοεμβρίου.....

Του έκανα επαναφορά εργοστασιακών και έλεγχο, αλλά τίποτα.

Edited by antonis_kiriazis
Link to comment
Share on other sites

Το έδωσα στη σύζυγο

& μέσα σε λίγες ημέρες χρειάστηκε αλλαγή οθόνης

Κόστος εκτός αντιπροσωπείας 78€ τελική τιμή με ΦΠΑ κ τζαμάκι δώρο....

Έτσουξε αλλά με αυτό το ποσό δεν βρήκα αντικατάσταση οπότε το έφτιαξα

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα στην παρεα!

Απο χθες βραδυ σταματα η φορτιση στο 40-50% και κολλαει η ωρα..σηκωθηκα το πρωι και μου δειχνε 3,5 ωρες πισω..το ιδιο και σημερα το μεσημερι..μολις συνδεθει στο wifi η ωρα επανερχεται καποια στιγμη..πολυ περιεργο τι μπορει να ειναι εχει ιδεα κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Φοβαμαι οτι αν δεν στρωσει με επαναφορα εργοστασιακων θα θελει service.Ειναι εκτος εγγυησης ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

 

Mου ήρθε πριν από λίγο ΟΤΑ. Μπράβο στην samsung, δεν περίμενα να πάρει επίσημα αναβάθμιση σε pie!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Mου ήρθε πριν από λίγο ΟΤΑ. Μπράβο στην samsung, δεν περίμενα να πάρει επίσημα αναβάθμιση σε pie!!!

 

Εδωσε σε κινητο του 2017 και δεν εδωσε ακομα σε ολους με Α7 του 2018

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπράβο στην Samsung... Ποτε δεν περίμενα οτι θα δινόταν η έκδοση pie 9.0... Χθες έλαβα και έκανα την αναβάθμιση ... :)
((( M o I_ i \/ o S )))
Link to comment
Share on other sites

Ε αμα θες κανεις και καλα να το ξανα σεταρεις απο την αρχη λογο αλλαγης λειτουργικου.Αλλα αμα δεν θες δεν τρεχει και τιποτα εκτος και εαν εκατσε κατι στραβα.
Link to comment
Share on other sites

Με την πάι έχουν αλλάξει ένα σωρό πράγματα. Αρχίζω από τα πιο ενοχλητικά: 1. Δεν ακούγεται ήχος SMS με τα ακουστικά συνδεδεμένα, 2. Δεν υπάρχει previw του σμσ ή του μέιλ στην οθόνη κλειδώματος όπως παλιά. Παρακαλείται όποιος βρίσκει λύσεις για τα διάφορα θέματα, να ενημερώνει. Έχω ώρες που ψάχνω. Στο νετ γίνεται πανικός από αγανακτισμένους χρήστες...

Ωπα, το 2 το βρήκα: στις ρυθμίσεις οθόνης κλειδώμτος - προβολή στυλ - σύντομες.

Update: Τελικά δεν υπάρχει τρόπος να αλλάξει το νο 1. Κανένας ήχος ειδοποίησης (sms, messenger, viber etc) από τα ηχεία αν υπάρχουν ακουστικά. Επιλογή της google.

Edited by linosmas
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτό που έγραψες παραπάνω δεν το βρίσκω πουθενά μήπως μπορείς να γίνεις πιο σαφής γράφοντας ακριβώς την σειρά που κάνουμε ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Θα πας ρυθμίσεις, πατάς το μεγεθυντικό φακό, δηλ. αναζήτηση, γράφεις οθόνη κλειδώματος, πας χαμηλά ειδοποιήσεις, μετά προβολή στυλ και τσεκάρεις το σύντομες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν σας ενοχλεί όσο εμένα η απουσία ηχητικών ειδοποιήσεων όταν έχετε τα ακουστικά, κάντε το παράπονο στη Samsung, στο τηλ. 2106897691. Το καταγράφουν και το προωθούν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 year later...

Μου έβγαλε μήνυμα ότι η μπαταρία πρέπει να αλλαχτεί στα 3 χρόνια.

Τώρα έκλεισε και δεν ανοίγει. Καμία ιδέα?

Εχει αλλαξει κανεις μπαταρια ? Κοστος?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J7 2017

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...