Jump to content

Samsung Galaxy J7 2017


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και πάλι. Πως μπορώ να ενεργοποιήσω το μπροστινό φλας και όχι το πίσω για ειδοποίηση κλήσης ή μηνύματος; Ευχαριστώ πολύ!

 

Ρυθμισεις / Προσβασιμοτητα /ακοη.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις / Προσβασιμοτητα /ακοη.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Σε μένα όμως ενεργοποιείται το φλας της κύριας κάμερας και όχι της μπροστά. Αυτό μπορεί να αλλάξει; Και επίσης ανάβει μόνο κατά τη διάρκεια της κλήσης. Δε δουλεύει δηλαδή σαν notification led που αναβοσβήνει αφού έχεις χάσει την κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι η μπροστινη .Εαν θελεις να εστιαζεις και να φαινεται πισω απο σενα καθαρα βαζεις την λειτουργια "ευρεια σελφι" ετσι οπως κοιτας την καμερα σερνεις το δαχτυλο απο αριστερα προς δεξια να βγει το μενου , η απλη λειτουργια ειναι μονο για το προσωπο σου. .Επισης το βιντεο ειναι πολυ καλο της μπροστινης . Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Έχετε εγκαταστήσει κάποιο καθαριστικό για cashe, άχρηστα αρχεία και για καθαρισμό ιστορικου απο internet ή δεν χρειάζεται;
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα τραβαει με την επιλογη ευρεια σελφι.Εννοειται φυσικα οτι εαν θελεις πολυ λεπτομερια μακρινη χρησιμοποιεις την κυρια.Δεν εχω συναντησει συσκευη τουλαχιστον εχουν περασει πολλες απο τα χερια μου που η μπροστινη να ειναι ισαξια με την πισω .Αυτες τις πολιτικες εχουν ολες οι εταιριες.Παντα η μπροστινη τουλαχιστον μεχρι τωρα ειναι ποιο αδυναμη απο την πισω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχετε εγκαταστήσει κάποιο καθαριστικό για cashe, άχρηστα αρχεία και για καθαρισμό ιστορικου απο internet ή δεν χρειάζεται;

 

Εχει.Πας ρυθμισεις / διαχειριση συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ζητάτε πολλά από την μπροστινή κάμερα? Selfocamera είναι.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε φίλο μου έβγαλε μήνυμα για update και του έσβησε όλα τα αρχεία από την sd card. Υπάρχει τρόπος να τα ξαναβρεί? Δοκίμασα με διαφορα προγράμματα στο pc αλλά δε βρίσκουν τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ζητάτε πολλά από την μπροστινή κάμερα? Selfocamera είναι.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η καμερες που βαζει η samsung μπροστα για selfie στα J , A κτλ.ειναι να εστιαζουν μονο το προσωπο και σωμα κανει χρηση blur photo στο υπολοιπο καδρο επιτηδες για να δινεται εμφαση οπως 10αδες προγραμματα στο google play για blur-selfie ετσι και η samsung εχει το συγκεκριμενο προγραμμα για blur photo-selfie default ενω ο haki ποιο πανω θελει να πει οτι θα ηταν καλυτερα να το αφηνε ελευθερο αλλα πιστευει οτι ειναι προβλημα.Δεν ειναι ομως.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Eίναι δυνατόν να υπάρχει τόση ευφορία για το ότι μπορούμε να περάσουμε τις 12 από τις 24 ώρες της ημέρας με την οθόνη αναμμένη και ΚΑΝΕΝΑΣ να μην έχει παρατηρήσει ότι ΚΑΙ αυτό (όπως και το Α5 2017) έχει κατασκευαστικό λάθος στην περίφημη μπροστινή κάμερα των 13 MΡ; ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ σε μεγαλύτερη απόσταση από μισό μέτρο από την κάμερα βγαίνει ΘΟΛΟ! Όποιος το θέλει για να ελέγχει τους πόρους του προσώπου του...η κάμερα είναι απίθανη. Όποιος θέλει να βγάζει σέλφι με άλλους πίσω του ή με τοπίο που να διακρίνεται την έχει πατήσει γιατί έχει το κακό του χάλι! Και το πρόβλημα είναι υπεράνω διόρθωσης μέσω firmware. Ο φακός θέλει άλλαγμα, όχι το λογισμικό. Περαστικά μας!

 

Έχω την εντύπωση και νομίζω ότι δεν πέφτω έξω, ότι αν θέλεις να βγάλεις ένα τοπίο, χρησιμοποιείς την κύρια κάμερα. Η οποία κάνει πολύ καλή δουλειά. Όπως επίσης και η σέλφι όταν θέλω να βγάλω το πρόσωπό μου από απόσταση ενός χεριού, καθότι την κρατάω ο ίδιος. Οπότε δεν αισθάνομαι καθόλου εξαπατημένος.

Link to comment
Share on other sites

'Εχω την εντύπωση (και είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ βέβαιος ότι δεν πέφτω έξω) ότι σέλφι που να αναδεικνύει αποκλειστικά και μόνο το πρόσωπο τους, στο 90% της επιφάνειας στης φωτογραφίας, βγάζουν κυρίως οι χαζογκόμενες στην τουαλέτα της καφετέριας. Οι υπόλοιποι, βγάζουν και την παρέα τους που βρίσκεται πιό πίσω, την παρέα τους σε ένα τραπέζι, την φάτσα τους και στο βάθος τον Πύργο του Άιφελ να φαίνεται ξεκάθαρα και να μην τον περνάς για κεραία της Vodafone, την παρέα τους και πίσω να φαίνεται καθαρά η παραλία και ότι ενδιαφέρον δίποδο περπατάει στην άμμο, κλπ. ΤΙΠΟΤΕ από τα παραπάνω δεν κάνει το J7. Σχεδόν ΚΑΝΕΝΑ άλλο δεν έχει τέτοια παταγωδώς λανθασμένη σύλληψη μπροστινής κάμερας. Αν δείτε πάλι την (συνηθισμένη) ποιότητα της σέλφι του Xperia X και του J7 που παραθέτω παραπάνω, μόνο 1 στους 1000 θα προτιμήσει την "φιλοσοφία" της κάμερας του J7...και αυτός θα είναι κάτοχος του που δεν έχει το θάρρος να αποδεχτεί την αποτυχία της αγοράς που έκανε. Εγώ το είχα το θάρρος και σήμερα το σιχτίρισα. Δεν έχω όμως σκοπό να αποκρύπτω την ανεγκέφαλη φιλοσοφία σχεδιασμού της μπροστινής κάμερας!!!

 

Μα δεν αποκρυπτεις τιποτα αλλωστε καθε κατοχος το εχει στα χερια του και το ξερει δεν ειπες κατι καινουργιο .Εφοσον η Samsung βαζει στην μπροστινη καμερα software για blur-photo selfie δεν υπαρχει κατι παραξενο απλα δεν αρεσει εσενα.Αλλωστε σου δινει την δυνατοτητα στην κυρια καμερα να τραβηξεις φωτο πατωντας τα πλαινα κουμπια του ηχου.

Εσυ αυτο που τελικα θελεις να τονισεις ειναι οτι και οι δυο καμερες να ειχαν τις ιδιες δυνατοτητες.Ε δεν εχει η μια και εχει η αλλη το ιδιο ειναι.Βρε φιλε μου γιατι χολοσκας:p

Edit:Σημερα επαιξα καμια ωρα με το καινουργιο Α8 - 2018 .Και σαυτο εχει software για την μπροστινη Blur-photo selfie .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

'Εχω την εντύπωση (και είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ βέβαιος ότι δεν πέφτω έξω) ότι σέλφι που να αναδεικνύει αποκλειστικά και μόνο το πρόσωπο τους, στο 90% της επιφάνειας στης φωτογραφίας, βγάζουν κυρίως οι χαζογκόμενες στην τουαλέτα της καφετέριας. Οι υπόλοιποι, βγάζουν και την παρέα τους που βρίσκεται πιό πίσω, την παρέα τους σε ένα τραπέζι, την φάτσα τους και στο βάθος τον Πύργο του Άιφελ να φαίνεται ξεκάθαρα και να μην τον περνάς για κεραία της Vodafone, την παρέα τους και πίσω να φαίνεται καθαρά η παραλία και ότι ενδιαφέρον δίποδο περπατάει στην άμμο, κλπ. ΤΙΠΟΤΕ από τα παραπάνω δεν κάνει το J7. Σχεδόν ΚΑΝΕΝΑ άλλο δεν έχει τέτοια παταγωδώς λανθασμένη σύλληψη μπροστινής κάμερας. Αν δείτε πάλι την (συνηθισμένη) ποιότητα της σέλφι του Xperia X και του J7 που παραθέτω παραπάνω, μόνο 1 στους 1000 θα προτιμήσει την "φιλοσοφία" της κάμερας του J7...και αυτός θα είναι κάτοχος του που δεν έχει το θάρρος να αποδεχτεί την αποτυχία της αγοράς που έκανε. Εγώ το είχα το θάρρος και σήμερα το σιχτίρισα. Δεν έχω όμως σκοπό να αποκρύπτω την ανεγκέφαλη φιλοσοφία σχεδιασμού της μπροστινής κάμερας!!!

 

Γιατί, αρνήθηκε ποτέ κανείς ότι η σέλφι κάμερα φτιάχτηκε για να "βγάζουν κυρίως οι χαζογκόμενες στην τουαλέτα της καφετέριας"? Προφανέστατα γι' αυτό φτιάχτηκε. Ή ακόμα και για τον Ομπάμα με την πρωθυπουργό της Δανίας: https://mashable.com/2013/12/10/obama-funeral-selfie/#O1a1ENIhHiqa Πολύ θα διασκέδαζε ο σχεδιαστής - κατασκευαστής αν του λέγαμε "εγώ φαίνομαι στη σέλφι αλλά ο πύργος του Αϊφελ είναι θολός". Κάπου μπερδεύεσαι φίλε μου.

Edited by linosmas
Link to comment
Share on other sites

Σε φίλο μου έβγαλε μήνυμα για update και του έσβησε όλα τα αρχεία από την sd card. Υπάρχει τρόπος να τα ξαναβρεί? Δοκίμασα με διαφορα προγράμματα στο pc αλλά δε βρίσκουν τίποτα
Αν ειχε ενεργο συγχρονισμο και αντιγραφα ασφαλειας τι πιο πιθανο ειναι να υπάρχουν,τι ενημερωση εβγαλε? Μπορεις δωσεις πληροφοριες? Μηπως το αγορασε τωρα και του εβγαλε την πρωτη μεγαλη ενημερωση?

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by teokarpouzis
Link to comment
Share on other sites

Έχετε εγκαταστήσει κάποιο καθαριστικό για cashe, άχρηστα αρχεία και για καθαρισμό ιστορικου απο internet ή δεν χρειάζεται;
Βασικά το τηλέφωνο εχει τα παντα απο ολες τις απόψεις και απο cleaner και anti-virus , το knox το εχω ενεργο αν και δεν κατεβαζω εκτος απο play store ουτε μπαινω σε υποπτα site ,ομως το play store τελευταια παρεχει μεγαλυτερη ασφαλεια και ειναι γνωστες οι ιστοριες μολυσμενων εφαρμογων,δεν με καθυστερει πουθενά ισως στο boot καθως λεει η ιδια η samsung οτι προσθέτει περιπου 1 δεύτερο στο bootarisma της συσκευης,ποσες φορες μεσα στην ημερα bootareis το τηλεφωνο σου? Εγω καμια,το τεσταρα με καποιες εφαρμογες του play store και λειτουργει κανονικα,μου εβγαλε προειδοποιηση να μην κανω download,επισης το cleaner του διαχειριση συσκευης ειναι αψογο και κανει την δουλεια του, γενικα δεν χρειαζεται 3ες εφαρμογες για πολλά πράγματα που αφορουν τετοια θεματα επιδοσεων και ασφαλειας,εχει ηδη ασφαλη φακελλο και dual messenger clone,καθως και πολλες αλλες λειτουργιες flip to mute κα πολλά αλλα που εχεις ανακαλυψει νομιζω ότι ειναι πολυ ολοκληρωμενο απο πολλες αποψεις

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Selfie?wprov=sfla1

Eίναι δυνατόν να υπάρχει τόση ευφορία για το ότι μπορούμε να περάσουμε τις 12 από τις 24 ώρες της ημέρας με την οθόνη αναμμένη και ΚΑΝΕΝΑΣ να μην έχει παρατηρήσει ότι ΚΑΙ αυτό (όπως και το Α5 2017) έχει κατασκευαστικό λάθος στην περίφημη μπροστινή κάμερα των 13 MΡ; ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ σε μεγαλύτερη απόσταση από μισό μέτρο από την κάμερα βγαίνει ΘΟΛΟ! Όποιος το θέλει για να ελέγχει τους πόρους του προσώπου του...η κάμερα είναι απίθανη. Όποιος θέλει να βγάζει σέλφι με άλλους πίσω του ή με τοπίο που να διακρίνεται την έχει πατήσει γιατί έχει το κακό του χάλι! Και το πρόβλημα είναι υπεράνω διόρθωσης μέσω firmware. Ο φακός θέλει άλλαγμα, όχι το λογισμικό. Περαστικά μας!

 

Νομιζω οτι αναγεις σε φιλοσοφικό ερώτημα τι κανει η selfie camera και τι θεωρει ο καθενας σωστη λήψη της selfie photo..αν και βέβαια ηδη εχουν ασχοληθει παρα πολλοι με αυτο οπως θα δεις στο link

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Selfie?wprov=sfla1

 

Θα σου κανω μια περιληψη,πορταιτο του εαυτου μας το οποιο φωτογραφιζεται συνηθως με την μπροστινη καμερα κινητου τηλεφωνου απο το υψος του χεριού ή με το εξάρτημα selfie stick και δημοσιεύεται στα social media

Οχι τοπίου,οχι background οχι κατι απο αυτα που παραθετεις

Ετσι συμφωνα με τον ορισμο δεν νοιώθω εξαπατημενος ειδικα οταν μεσα στην αποσταση εστιασης το αποτελεσμα ειναι απλα καταπληκτικό, η ευκρινεια ειναι πολυ μεγαλη και οι φωτο μοιάζουν ζωντανές κυριολεκτικα.

Εγω να σου πω οτι χρησιμοποιω την selfie camera με την οικογενεια μου,και παντα μα παντα το αποτελεσμα ειναι ικανοποιητικό,αυτο που θελω να φαινεται φαινεται και πολυ καθαρα μαλιστα,δεν εχω μεχρι στιγμής ερθει αντιμετωπος με αυτο που περιγραφεις να ειναι το τοπιο τοσο θολο ωστε να μην καταλαβαινω που εχω τραβηξει την φωτο γιατι ειναι selfie photo δεν βγαζω τοπιο ουτε background αλλα πορτραίτα και εκει κανει καταπληκτικη δουλειά. Υπαρχει η πισω καμερα για ολα αυτα που περιγραφεις.

Νομιζω οτι η σύγκριση σου περι πυργο του Αϊφελ κεραιας vodafone ειναι υπερβολική και το ξερεις,όσο για το επιχείρημα της παρεας στην παραλια και να φαινονται οτι περναει απο πισω δεν ειναι πολυ υγιείς σκεψεις φιλε μου,υπαρχει ιδιωτικό απορρητο και δεν μπορουμε να φωτογραφιζουμε οτι μας κατεβαινει στο κεφαλι χωρις την συγκαταθεση του.

Κλεινοντας θα σου πω οτι ειναι selfie camera και σαν τετοια υπηρετει αψογα τον ρολο της,για ολα τα υπολοιπα χρησιμοποιω την πισω..

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by teokarpouzis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Στα μηνύματα όταν πάω να γράψω μου εμφανίζει 145 χαρακτήρες και όχι 160 ενώ είναι ενεργοποιημένη η λειτουργία gsm. Μπορεί να γίνει 160;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Στα μηνύματα όταν πάω να γράψω μου εμφανίζει 145 χαρακτήρες και όχι 160 ενώ είναι ενεργοποιημένη η λειτουργία gsm. Μπορεί να γίνει 160;
Και στα εχει κεφάλαια? Δοκιμασε αυτοματο

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και στα εχει κεφάλαια? Δοκιμασε αυτοματο

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι μου τα έχει κεφαλαία. Στο αυτόματο έχω ακόμη λιγότερους χαρακτήρες γύρω στους 65 αν δεν κάνω λάθος και τα γράμματα δεν είναι κεφαλαία.Υπάρχει τρόπος να γίνει 160; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Η μπροστινή κάμερα είναι ένα παταγωδώς αποτυχημένο εξάρτημα που, όπως έχω προαναφέρει, τυγχάνει της αποδοχής ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΚΑ και ΜΟΝΟ ορισμένων κατόχων της συσκευής που βρίσκονται στην δυσχερή θέση να υπερασπίζονται δημόσια το απογοητευτικό απόκτημα τους. Από τους υπόλοιπους 999 στους 1000 κατόχους κινητών με φυσιολογική σελφοκάμερα, ΚΑΝΕΝΑΣ δεν θα ποθούσε μία σαν του J7...επ' ουδενί λόγω!

 

"However, just like a few other recent Galaxy devices, the J7 (2017) seems to be exhibiting some weird focusing issues. It is almost as if focus is locked at a much shorter distance than normal. However, we can't really say for sure that this is the cause of the problem. The perfect focus plain is very shallow and we often found ourselves missing it in both directions. The Galaxy A5 (2017) and A7 (2017) have similar issues, but we are yet to pinpoint the exact culprit."

 

https://www.gsmarena.com/s...iew-1632p8.php

 

Δε χρειαζεται να γινεσαι επιθετικος..ολοι εχουμε καταλαβει τι θες να πεις και καλα εκανες και το ανεφερες.Γι αυτο υπαρχουν τα thread αυτα ,για να συζηταμε τα θετικα και τα αρνητικα στοιχεια ενος τηλεφωνου.Με τον τροπο ομως που εκφραζεσαι,βγαζεις μια εμπαθεια χωρις να υπαρχει λογος.Και κοροιδα να πιαστηκαμε,ειναι δικο μας προβλημα.Θα πρεπει ομως να δεχτεις και εσυ οτι υπαρχει κοσμος που δε χρησιμοποιει τη μπροστινη καμερα οσο εσυ.Εγω για παραδειγμα δεν εχω τραβηξει ουτε μια σελφι στους εξι μηνες που το εχω.Δε με απασχολει ιδιαιτερα,παρ ολα αυτα βρηκα χρησιμη την παρατηρηση σου.Ας μεινει ομως εκει καλυτερα...Και θα ξερεις φανταζομαι πως ενα κινητο αξιολογειται απο διαφορα χαρακτηριστικα του,οχι μονο απο την σελφι καμερα.Ελπιζω στο επομενο τηλεφωνο που θα διαλεξεις να βρεις αυτο ακριβως που θελεις!

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου τα έχει κεφαλαία. Στο αυτόματο έχω ακόμη λιγότερους χαρακτήρες γύρω στους 65 αν δεν κάνω λάθος και τα γράμματα δεν είναι κεφαλαία.Υπάρχει τρόπος να γίνει 160; Ευχαριστώ!
Στα αγγλικα γινονται 145-160 οι χαρακτήρες,αρα βρήκαμε θεμα κωδικοποίησης στα μικρα ελληνικα,θα στειλω ερωτημα μεσω samsung members

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μπροστινή κάμερα είναι ένα παταγωδώς αποτυχημένο εξάρτημα που, όπως έχω προαναφέρει, τυγχάνει της αποδοχής ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΚΑ και ΜΟΝΟ ορισμένων κατόχων της συσκευής που βρίσκονται στην δυσχερή θέση να υπερασπίζονται δημόσια το απογοητευτικό απόκτημα τους. Από τους υπόλοιπους 999 στους 1000 κατόχους κινητών με φυσιολογική σελφοκάμερα, ΚΑΝΕΝΑΣ δεν θα ποθούσε μία σαν του J7...επ' ουδενί λόγω!

 

 

 

https://www.gsmarena.com/s...iew-1632p8.php

 

 

Βρε φορουμιτη επιμενεις σε κατι και το μεταφραζεις ως συνομωσια , προβλημα στην καμερα ,προβλημα στο hardware κτλ.Η εταιρια εχει πληρη επιγνωση στο θεμα της καμερας και δεν εχει τοποθετησει λαθος κατι.Εαν πληκτρολογησεις απλα την λεξη blur-photo στο ιντερνετ η στο google play εκατονταδες χιλιαδες χρηστες θελουν να βαλουν τα συγκεκριμενα προγραμματα που προσπαθουν να απομονωνουν σε μια φωτο που δειχνει προσωπα , το περιβαλλον πισω να το κανουν ποιο θολο για να δινει εμφαση στο προσωπο (βλεπε Blur-Photoshop).Αυτο το προγραμμα το εχει βαλει η Samsung απο μαμα για τις selfie χωρις να μπαινει ο κατοχος στην διαδικασια να κανει εξτρα επεξεργασια.Τωρα εαν το χρησιμοποιουν οπως λες χ@ζογκομενες η ναρκισσιστες η εγωπαθεις αυτο δεν αφορα κανενα και ειναι προβλημα η οχι του καθενος.Τα τεχνολογικα φορουμ δεν ειναι εδω για να κρινουν και να λυσουν τα κοινωνικα προβληματα αλλα να ασχοληθουν με τις τεχνολογικες ιδιοτητες συσκευων

Για οτι αλλο θελει ο καθενας χρησιμοποιει την κυρια καμερα η οποια επισης εχει πολυ καλα αποτελεσματα .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Στα αγγλικα γινονται 145-160 οι χαρακτήρες,αρα βρήκαμε θεμα κωδικοποίησης στα μικρα ελληνικα,θα στειλω ερωτημα μεσω samsung members

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το θέμα είναι γιατί δεν είναι 160 οι χαρακτήρες στα ελληνικά. Στο παλιό μου κινητό galaxy s3 ήταν 160 και μόνο κεφαλαία στα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Παίδες μην αρπάζετε κάποιοι τον haki από τα ''μαλλιά'' επειδή έφερε στο προσκήνιο ένα ζήτημα με την μπροστινή κάμερα που εγώ τουλάχιστον δεν το ήξερα και δεν το είχα προσέξει. Αν ισχύει αυτό που λέτε ότι η samsung έχει αυτή την ρύθμιση by default και δεν είναι hardware πρόβλημα, τότε κατά την άποψή μου έπραξε λάθος. Θα μπορούσε να έχει ως επιλογή στις ρυθμίσεις της κάμερας όποιος θέλει blur αποτέλεσμα να το ενεργοποιεί ή όχι. Διότι μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας, δεν μπορεί μια blur στο background φώτο να θεωρείτε κανονική-normal έστω και αν είναι selfie. Τώρα, άλλον τον αρέσει άλλον όχι αυτό όμως δεν αποτελεί κανονικότητα άλλα ένα ενδεχόμενο φάουλ της samsung. Ίσως ο τρόπος έκφρασης του ζητήματος από τον haki να μην ήταν ο ενδεδειγμένος αλλά δεν παύει να είναι ζήτημα και εκτιμώ που το έφερε στο προσκήνιο για να το γνωρίζουμε πλέον όσοι δεν το είχαμε πάρει χαμπάρι.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Παίδες μην αρπάζετε κάποιοι τον haki από τα ''μαλλιά'' επειδή έφερε στο προσκήνιο ένα ζήτημα με την μπροστινή κάμερα που εγώ τουλάχιστον δεν το ήξερα και δεν το είχα προσέξει. Αν ισχύει αυτό που λέτε ότι η samsung έχει αυτή την ρύθμιση by default και δεν είναι hardware πρόβλημα, τότε κατά την άποψή μου έπραξε λάθος. Θα μπορούσε να έχει ως επιλογή στις ρυθμίσεις της κάμερας όποιος θέλει blur αποτέλεσμα να το ενεργοποιεί ή όχι. Διότι μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας, δεν μπορεί μια blur στο background φώτο να θεωρείτε κανονική-normal έστω και αν είναι selfie. Τώρα, άλλον τον αρέσει άλλον όχι αυτό όμως δεν αποτελεί κανονικότητα άλλα ένα ενδεχόμενο φάουλ της samsung. Ίσως ο τρόπος έκφρασης του ζητήματος από τον haki να μην ήταν ο ενδεδειγμένος αλλά δεν παύει να είναι ζήτημα και εκτιμώ που το έφερε στο προσκήνιο για να το γνωρίζουμε πλέον όσοι δεν το είχαμε πάρει χαμπάρι.

 

Φιλε μου την λεξη selfie να βαλεις στο google και πατησεις επανω εικονες θα σου βγαλει απειρες selfie θολες και καθαρες χωρις καν να γραψεις την λεξη blur .Το οτι επικεντρωνεται η μπροστινη καμερα στην προσωπικοτητα ενος κατοχου με θολουρα πισω ειναι μια απαιτηση πολλων χρηστων που την θελουν ετσι γιατι απλα ειναι μια μπροστινη καμερα .Το οτι την εβαλε η Samsung ετσι το εκανε προφανως μετα απο ερευνα που κανει ως εταιρια τις προτιμησεις χρηστων ανα τον κοσμο κτλ.Δεν ειναι προβλημα και αστοχια υλικου που περιγραφει ο haki.Ακομα και στο καινουργιο A8-2018 με διπλη καμερα μπροστα blur-photo selfie εχει software . Οπως και μια αλλη εταιρια που μπορει να ΜΗΝ εχει βαλει blur-photo software στην μπροστινη ΚΑΘΟΛΟΥ ως προεπιλογη.η απλη επιλογη.Για καποιο λογο εγω προσωπικα δεν ειμαι καθολου φαν των selfie αλλα διαβαζω οτι χιλιαδες χρηστες σπευδουν στις selfie να κρυβουν πραγματα που φαινονται για λογους που πιστευουν αυτοι . Οι εταιριες κανουν ερευνες και λειτουργουν σε θεματα software συμφωνα με το μεγαλυτερο ποσοστο προτιμησεων.Οπως λες και συ δεν το προσεξες γιατι πολυ απλα εισαι απο τους εκατομμυρια χρηστες που οταν βγαζουν selfie δεν τους ενδιαφερει τι φαινεται πισω και να δινεις εμφαση σε αλλο παραγοντα περαν του εαυτου σου.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

εγώ τουλάχιστον δεν το ήξερα και δεν το είχα προσέξει.

 

Εδώ είναι όλο το ζουμί της συζήτησης.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Παίδες μην αρπάζετε κάποιοι τον haki από τα ''μαλλιά'' επειδή έφερε στο προσκήνιο ένα ζήτημα με την μπροστινή κάμερα που εγώ τουλάχιστον δεν το ήξερα και δεν το είχα προσέξει. Αν ισχύει αυτό που λέτε ότι η samsung έχει αυτή την ρύθμιση by default και δεν είναι hardware πρόβλημα, τότε κατά την άποψή μου έπραξε λάθος. Θα μπορούσε να έχει ως επιλογή στις ρυθμίσεις της κάμερας όποιος θέλει blur αποτέλεσμα να το ενεργοποιεί ή όχι. Διότι μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας, δεν μπορεί μια blur στο background φώτο να θεωρείτε κανονική-normal έστω και αν είναι selfie. Τώρα, άλλον τον αρέσει άλλον όχι αυτό όμως δεν αποτελεί κανονικότητα άλλα ένα ενδεχόμενο φάουλ της samsung. Ίσως ο τρόπος έκφρασης του ζητήματος από τον haki να μην ήταν ο ενδεδειγμένος αλλά δεν παύει να είναι ζήτημα και εκτιμώ που το έφερε στο προσκήνιο για να το γνωρίζουμε πλέον όσοι δεν το είχαμε πάρει χαμπάρι.

Εχεις την δυνατότητα να το απενεργοποησεις εχει selfie,εστιαση selfie (blur e.) Beautification mode ευρεια selfie και οπως ειπε και αλλος φιλος δεν το ειχε προσεξει καν,οποιος παθιάζεται τοσο πολυ με ενα αρθρο γνωστου site σχετικα με την σελφοκαμερα του κινητου πρεπει να δει τι δεν παει καλα στην ζωη του, το ειπα ευγενικα και με ενδιαφερον

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J7 2017

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...