Jump to content

Samsung Galaxy J7 2017


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ όλα τα samsung και ισως σε όλα τα android υπαρχουν εφαρμογες που δεν διαγραφοντε .Δεν ειδα κατι παραπανω στο J7 .

 

Για τη περιέργειά μου, δώσε μου παράδειγμα εφαρμογής που δε διαγράφεται. Ως υπόθεση εργασίας σε έχω superuser στο κινητό και ξεκινάς από shell. Τι δε διαγράφεται;

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα τι εννοεις :

 

Βιβλια Google play

Παιχνίδια Google play

Περιπτερο Google play κλπ

 

Χαρτες

Βriefing

Drobox

Facebook

 

και πολλα ακομα

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε Γιάννη, φεύγουν όλα αυτά αλλά όχι μέσα από τα μενού της συσκευής.

 

Γινεται να φυγουν χωρις root ?? Μονο διακοπη/απενεργοποιηση βλεπω να υπαρχει δυνατοτητα .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

έχουν γραφτεί άπειρες φορες αυτά , για διαγραφή τέτοιον εφαρμογών μονο με root και φυσικά μετά χάνεις την εγγύηση
Link to comment
Share on other sites

Γινεται να φυγουν χωρις root ?? Μονο διακοπη/απενεργοποιηση βλεπω να υπαρχει δυνατοτητα .

 

Όχι φίλε, δυστυχώς όχι. Ο,τι σ'αφήσει να κάνεις disable το κάνεις αλλά μένουν κάτι μπλιμπλίκια πίσω που θα συνεχίσουν να τρέχουν και δε θα μπορείς καν να τα δεις για να τα κάνεις disable. Για να καταλάβεις, στο 4.2 νομίζω είχα περί τις 150 διαφορετικές "εφαρμογές" (δικές μου να'ταν καμιά 20αριά), στο 6 έχω φτάσει να μετρώ περί τις 240 (15 δικές μου) κι όταν πάω στο 7 ποιος ξέρει τι θα δω να'χουν στριμώξει μέσα....

 

Μη νομίζεις ότι είναι ο,τι σου δείχνει η συσκευή από τα μενού που έχει βάλει ο κατασκευαστής. Αυτά είναι μόνο για όρεξη. Από κάτω τρέχει πολύ πράμα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ηξερα κι εγω και ρωτησα τον φιλο pcm με ποιο τροπο εννοει ότι φευγουν μεσα από την συσκευη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το έχω κι εγώ 2 περίπου μήνες. Είναι εξαιρετικό. Δε νομίζω να χρειάζεται led notification αφού η allways on οθόνη κάνει μια χαρά την ίδια δουλειά. Κάθε ειδοποίηση έχει το δικό της σύμβολο, όπως και σύμβολο για κάθε εργασία που εκτελείται (π.χ. ραδιόφωνο, ενημερώσεις κλπ.). Πολύ σημαντικός ο αισθητήρας φωτός που προσαρμόζει αυτόματα τη φωτεινότητα της οθόνης. Εξαιρετική η προεγκατεστημένη εφαρμογή καθαρισμού μνήμης και αποθηκευτικού χώρου που αντικαθιστά εν πολλοίς το Clean master. Ως τώρα δε βρήκα τίποτα που να με χαλάει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το έχω κι εγώ 2 περίπου μήνες. Είναι εξαιρετικό. Δε νομίζω να χρειάζεται led notification αφού η allways on οθόνη κάνει μια χαρά την ίδια δουλειά. Κάθε ειδοποίηση έχει το δικό της σύμβολο, όπως και σύμβολο για κάθε εργασία που εκτελείται (π.χ. ραδιόφωνο, ενημερώσεις κλπ.). Πολύ σημαντικός ο αισθητήρας φωτός που προσαρμόζει αυτόματα τη φωτεινότητα της οθόνης. Εξαιρετική η προεγκατεστημένη εφαρμογή καθαρισμού μνήμης και αποθηκευτικού χώρου που αντικαθιστά εν πολλοίς το Clean master. Ως τώρα δε βρήκα τίποτα που να με χαλάει.

 

Το εψαξα αλλα δεν καταλαβα πως το κανει αυτο ....Ενα ρολοϊ μου εβγαζε μονο .Μπαταρια δεν καταναλωνει ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Είναι χαρακτηριστικό των super AMOLED οθονών. Πρεπει να σου βγάζει ρολόι, ημερομηνία, ποσοστό μπαταρίας και διάφορες ειδοποιήσεις. Πήγαινε Ρυθμίσεις - Οθόνη κλειδ. και προσάρμοσέ την όπως θες.
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Είναι χαρακτηριστικό των super AMOLED οθονών. Πρεπει να σου βγάζει ρολόι, ημερομηνία, ποσοστό μπαταρίας και διάφορες ειδοποιήσεις. Πήγαινε Ρυθμίσεις - Οθόνη κλειδ. και προσάρμοσέ την όπως θες.

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πως ρυθμιζουμε το always on display να μας δειχνει τι θελουμε ? Εμενα μονο επιλογη ρολογιου μου δινει .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε βγάζει: ρολόι, ημερομηνία, μπαταρία ή ημερολόγιο.. Αν θες βάζεις φόντο. Οι ειδοποιήσεις βγαίνουν ανάλογα με το συμβάν.
Link to comment
Share on other sites

Είπαμε βγάζει: ρολόι, ημερομηνία, μπαταρία ή ημερολόγιο.. Αν θες βάζεις φόντο. Οι ειδοποιήσεις βγαίνουν ανάλογα με το συμβάν.

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σκέφτομαι να πάρω το κινητάκι αλλα μήπως είναι πολλά τα λεφτα?

Είδα και αυτο το review

και μου φαινεται τίμιο κινητάκι. ΤΙ λέτε και εσεις?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σκέφτομαι να πάρω το κινητάκι αλλα μήπως είναι πολλά τα λεφτα?

Είδα και αυτο το review

και μου φαινεται τίμιο κινητάκι. ΤΙ λέτε και εσεις?:confused:

 

Ειναι οτι το καλυτερο για τα λεφτα του .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

Κάτοχος του j7 και εγώ από σήμερα ύστερα από σχεδόν 4 χρόνια πάρεα με το Sony z2 το οποίο εκτός από το μικρόφωνο πετάει ακομη. Σαν μια πρώτη ματιά πιστεύω ότι άξιζε τα 245 ευρω που έδωσα, εντυπωσιαστηκα από το κινητό αν και δεν πρόκειται για ναυαρχίδα.

Θα ήθελα τις γνώσεις των ειδικών, τι τύπο κάρτας μνήμης πρέπει να αγορασω για το J7? Ποια είναι η καλύτερη επιλογή μου;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

Κάτοχος του j7 και εγώ από σήμερα ύστερα από σχεδόν 4 χρόνια πάρεα με το Sony z2 το οποίο εκτός από το μικρόφωνο πετάει ακομη. Σαν μια πρώτη ματιά πιστεύω ότι άξιζε τα 245 ευρω που έδωσα, εντυπωσιαστηκα από το κινητό αν και δεν πρόκειται για ναυαρχίδα.

Θα ήθελα τις γνώσεις των ειδικών, τι τύπο κάρτας μνήμης πρέπει να αγορασω για το J7? Ποια είναι η καλύτερη επιλογή μου;

Ευχαριστώ!

245 € και είναι το 2017 η το 2016?

Link to comment
Share on other sites

245 € και είναι το 2017 η το 2016?

 

Του 2017 εχει τοσο .Του 2016 καπου 40 ευρω πιο φτηνο .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Πρόκειται να παραγγείλω το dual και ήθελα κάποιες διευκρινήσεις (όποιος γνωρίζει φυσικά)

Μπορώ να έχω ταυτόχρονα 2 sim και μια Micro sd? Θέλω ή δεύτερη sim να μην ακυρώνει την sd όπως στο j7 2016.

Επισης πρέπει να προσέξω κάτι από τα σκρουτζομαγαζα?

Ευχαριστώ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Πρόκειται να παραγγείλω το dual και ήθελα κάποιες διευκρινήσεις (όποιος γνωρίζει φυσικά)

Μπορώ να έχω ταυτόχρονα 2 sim και μια Micro sd? Θέλω ή δεύτερη sim να μην ακυρώνει την sd όπως στο j7 2016.

Επισης πρέπει να προσέξω κάτι από τα σκρουτζομαγαζα?

Ευχαριστώ

 

Παίρνει 2 sim και microSD. Αναφέρεται και στα χαρακτηριστικά του. Για τα σκρουτζομάγαζα δεν έχω άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν εχει αλλα η εφαρμογή noled είναι μια χαρα .Δεν ειχε και του 2016 και με ειχε ενοχλησει.

Οταν λες εφαρμογη noled, εννοεις το always on display ή υπαρχει και κατι αλλο που μου διαφευγει;

 

 

 

Στάλθηκε από το Xiaomi Redmi Note 4 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες εφαρμογη noled, εννοεις το always on display ή υπαρχει και κατι αλλο που μου διαφευγει;

 

 

 

Στάλθηκε από το Xiaomi Redmi Note 4 χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι ...Υπαρχει εφαρμογή στο play με ονομα noled .Με εξυπηρετει μια χαρα ...Το alwaays on display δεν το πολυεξαψα

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως έχετε να προτείνετε κάποια καλή θήκη και tempered glass? Πήρα μια jely απο Public και ένα τζαμάκι που δεν δείχνει αρκετά ωραίο το κινητο. Ειδικά το τζαμάκι είναι λίγο φόλα και είχε και 14€ έχει μαύρο χρώμα γύρω γύρω και έχω παρατηρήσει μια μικρή δυσκολία στην απόκριση με το δάχτυλο. Βέβαια δεν ήθελα να το αφήσω έτσι οπότε έδωσα ένα 20ρικο να βάλω έστω αυτά που υπήρχαν και να είμαι λίγο πιο safe.

 

Για flip cover τι γνώμη έχετε?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J7 2017

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...